PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mal motorcular buraya :)

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Levsy
05 Ağustos 2012, 02:05
Az önce motorumun yağını değiştirirken, geçen yaz başıma gelen bir olayı hatırladım :)

Apartmanın cillop gibi zeminli bahçesinde yağ tapasını takmayı unutarak 1 litre yağı kartere dökmeye başlamıştım. Olayı farkedesiye kadar yağın yarısından fazlasını boca etmiştim bile.

O an nasıl bir rezilliktir sormayın gitsin, anlatamam yane ::gleam::

E şimdi bunu yazarken aklıma başka bir şey daha geldi....

3-4 sene önce buzlu hafif rampa aşağı, buzda giden usta sürücü olarak, dur bakalım nasıl kayacak diye (kendimize güveniyoruz ya) arka frene dokunmamla motosiklet yol ortasında hızlı bir şekilde fırıldak gibi dönmüş ve beni şiddetle sırt üstü yere çarpmıştı. Bütün kemiklerimin o an birbirine geçişinin verdiği acıyı hala unutamam.

Sizi dinliyoruz üstadlar :)

onur_600f
05 Ağustos 2012, 02:09
insanın kendını bılmesı guzel bısey :) şaka bir tarafa herkes bazen boyle seyler yapabılır kendıne dıkkat et

MotoRizeli
05 Ağustos 2012, 02:12
Benim kazalarımın hepsi kendi isteğim dışında oldu.. şimdi bu durumda mal oluyorum galiba :)

F54
05 Ağustos 2012, 02:13
bende cub un yağını değiştirecektim yağ tapası yerine onun yanında öyle bi somun daha var onu söktüm aman allahım içinden yay fırladı olduğu gibi taktım allahtan çalıştı yoksa nanay yani iş yerinden nasıl tamirciye götürecektim en yakın tamirci 8 km yakın:queen:

ÖZALTIN
05 Ağustos 2012, 02:14
dümdüz giderken bile ön freni sert sıktığımda motorun önü sola doğru kayıyor bikaç kere düşme tehlikesi geçirdim yavaş giderken . bi de hızlı giderken denedim acaba panikle sıksam ön freni sonra toparlayabilir miyim diye tahminimden fazla kaydı.kendimi yerde buldum.biraz asfaltı kazıdım , motordan ve kendimden bikaç parça bıraktım ve olay yerinden kimse görmeden uzaklaştım. :)

alp_tunay
05 Ağustos 2012, 02:15
Az önce motorumun yağını değiştirirken, geçen yaz başıma gelen bir olayı hatırladım :)

Apartmanın cillop gibi zeminli bahçesinde yağ tapasını takmayı unutarak 1 litre yağı kartere dökmeye başlamıştım. Olayı farkedesiye kadar yağın yarısından fazlasını boca etmiştim bile.

O an nasıl bir rezilliktir sormayın gitsin, anlatamam yane ::gleam::

E şimdi bunu yazarken aklıma başka bir şey daha geldi....

3-4 sene önce buzlu hafif rampa aşağı, buzda giden usta sürücü olarak, dur bakalım nasıl kayacak diye (kendimize güveniyoruz ya) arka frene dokunmamla motosiklet yol ortasında hızlı bir şekilde fırıldak gibi dönmüş ve beni şiddetle sırt üstü yere çarpmıştı. Bütün kemiklerimin o an birbirine geçişinin verdiği acıyı hala unutamam.

Sizi dinliyoruz üstadlar :)
Aynısı bende oldu..Ama Ben frene değil gaza yüklendim...
AVM otoparkında drift çalışması sonucu yeri kucakladım..
Daha doğrusu o beni kendine çekip bağrına bastı...
Çok eli ağırmış..Her tarafım oynadı yahu :))

umurcan
05 Ağustos 2012, 02:16
Hata yapacak bir motorum yok ama başlığı görür görmez "neymiş ki" diyerek daldığıma göre ben de az değilim :mrgreen:
kısmet tabi bu işler memlekette herkes zehir gibi olacak diye birşey yok :cat:

Sinan Er
05 Ağustos 2012, 02:18
Buda benımkisi. Kaçıncı dakıkada oldugunu soylemııyorum :):queen::queen:

hCQM7YXjUNA

BornToBeWild
05 Ağustos 2012, 02:20
Motorunu ilk aldığın hafta, akşam çıkıp şehirde bir kaç tur atayım dedim. Yolda giderken bir anda stop etti... Motosiklette benzin var, ama çalışmıyor :sunny: Oraya bak buraya bak, baksam ne olavcak anlamıyorum ki... :mrgreen:

Sonra Bingöl'de kasap olduğunu sonradan anladığım ve o zamanlar yere göğe sığdıramadığım ustayı aradım,, yalvar yakar adamı getirdik motorun başına. Anlamıyor zaten o da (şimdi anlıyorum anlamadığını ve o boş bakışların anlamını :)) neyse bir kamyonet gibi bişey geçiyordu, durdu, anlattık, "götürürüm" dedi tamirhaneye kadar, neyse biz motoru yüklenecekken usta hiç vurdurdun mu motoru dedi? Vurdurdum ama olmadı dedim, yokuş aşağı bir yol vardı, tek başıma ittire ittire yolun başına geldim 35 km/h hızı gördüm boştayken bir vurdurdum çalıştı :) :) :)

Sorun; benzin musluğunu kapalı unutmuşum :queen:

RunemagicK
150 zat ile, asfalt yolda hemde yokuş yukarı iken motora patinaj çektirip kendinizi sağa sola savurabilirmisiniz. ben başardım ama nasıl oldu hiçbir fikrim yok:) milletin "nabıyo la bu mal" bakışınıda unutamam:)

150 zat ile teker yakan ulvi oldum bi anda:)

Levsy
Eğlencenin bu kadar hızlı başlayacağını tahmin etmemiştim :)

cbr125cbr
05 Ağustos 2012, 02:25
Buda benımkisi. Kaçıncı dakıkada oldugunu soylemııyorum :):queen::queen:

hCQM7YXjUNA

:) 3:00 da ben söyliyeyim de, ama o dakikaya kadar helal olsun tek elle hem de kamerayı düzgün tutarak güzel çekim yapmışsın diyordum :) sana bir şey olmamıştır umarım..

Bu arada güzel başlık :cat:

alp_tunay
05 Ağustos 2012, 02:25
Dur daha neler çıkıcak...
İlgiyle bekliyoruz.. :cat:

mstfkrfk
05 Ağustos 2012, 02:27
benim mallıklarım çok oldu ama hep motor yüzünden :cherry:

ilk motorumu aldığım gün daha sıfır mis gibi çinli scooter.öğlen aldım akşama kadar gezdim ,akşamda eve geldim motoru dışarda bırakmayayım apartmanın içine alayım dedim.apartman girişide 4-5 basamak.tabii ben bisiklet gibi bir şey zannediyorum kaldırmaya çalıştım yerinden oynamadı.bari çalıştırıp gazlayarak çıkartayım dedim.daha ilk basamak hafif hafif veriyorum gazı yok çıkamıyor motor sonra mal ben yardırdım gazı motor fırladı 3 basamak birden sonra ters dönüp geri kucağıma geldi.
3-4 tane daha var ama zamana yayayım birden yılın malı olmak istemem.

piyanist_irf
05 Ağustos 2012, 02:27
bir kaç gün önce yaşanmış bir konu :) motorumun yağını değişirken yağ tapasını söktüm , ve temiz bir yere koydum , motorun yağı süzülsün diyerekten, daha sonra atölyeye girip yeni yağı ayarladım, içeride biraz oyalandım eski yağ iyice süzülsün mantığıyla , ama bu arada bir acayiplik oldu , huniyi ve yeni yağ kutusunu alıp motorumun yağını tamamlamaya başladım , üstten koyduğum yağ alttaki, kirli yağın içine akmaya başlayınca , tırım tırım tapayı aramaya başladım çünkü tapayı koyduğum yeride unuttum :cherry: bulana kadar kullanılmamış yağın yarısı eski kirli yağın içine karıştı :cherry:

sonra tapayı tutturdum eski kirli yağ kutusunu motorun altından çekip temiz bir kaba tekrar içindeki yeni yağı boşaltıp tekrar ölçerek nihayet motorumun yağ değişimini tamamladım ne olur bu sıkça yaşanılan bir durum deyin :cherry:

bir günde arabayla çarşıya inip , çarşıya arabayla gittiğimi unutmuştum , yani arabayı unuttum yayan eve geldim bir baktım garajda araba yok içim cızzz etti ama sora çözdüm işi :cherry:

bpk
05 Ağustos 2012, 02:29
Ben motosiklet muayenesinde fren kontrolleri sırasında yapışmıştım yere :) Motoru kontrol ediyordu çalışan kişi bende yaktım sigara içiyorum yandaki arabaya falan bakıyorum sonra frenleri kontrol edeceğiz biraz ön ve arka tekerleği kaydırabilir miyiz dedi hay hay dedim :) Ben sağda solda sürterken motorun arka frenini biraz sıkmış gevşek olduğu için sevgili çalışan arkadaşım :) Bilmiyorum tabiki bende artislik yaptım oturdum motora açtım gazı tak asıldım frene gevşek kaysın diye pata küte yerdeyim :cherry: En son yerden kalktığımda çevremdeki kamyoncu abilerin kahkalarını duyuyordum bende bastım kahkayı ortamı germemek adına :) Sonuç olarak adamın elinde muayeneden geçmesi motorun :cherry:

mstfkrfk
05 Ağustos 2012, 02:32
herkes bu konuyu bekliyormuş.:queen:

bpk
05 Ağustos 2012, 02:32
Hee bir de benim başıma değil ama eski motorumun başına gelmişti :mrgreen: Servise götürdüm yağ değişimi için frenlerden biraz şikayetim vardı servisteki abimizde yağı değiştirdikten sonra bastı gitti kontrol edecem frenleri diye bir baktık ki yağ olmuş etraf meğer kapağını kapamayı unutmuş izini takip edip bulmaya çalışmıştık baya gülmüştük :cherry:

Levsy
05 Ağustos 2012, 02:34
Konu o kadar hızlı gelişmeye başladı ki, :mrgreen: herkese vereceğim bir cevap var ama yetişemeyeceğim.
Kaza yapmış olanlara en azından geçmiş olsun, Allah beterinden korusun diyeyim :)
Yağ tıpası konusunda yalnız olmamam beni sevindirdi bu arada :cherry:

viper17
05 Ağustos 2012, 02:37
benim mallıklarım çok oldu ama hep motor yüzünden :cherry:

ilk motorumu aldığım gün daha sıfır mis gibi çinli scooter.öğlen aldım akşama kadar gezdim ,akşamda eve geldim motoru dışarda bırakmayayım apartmanın içine alayım dedim.apartman girişide 4-5 basamak.tabii ben bisiklet gibi bir şey zannediyorum kaldırmaya çalıştım yerinden oynamadı.bari çalıştırıp gazlayarak çıkartayım dedim.daha ilk basamak hafif hafif veriyorum gazı yok çıkamıyor motor sonra mal ben yardırdım gazı motor fırladı 3 basamak birden sonra ters dönüp geri kucağıma geldi.
3-4 tane daha var ama zamana yayayım birden yılın malı olmak istemem.

Geçmiş olsun sonuncusu fenaymış :mrgreen:

mrtt7
05 Ağustos 2012, 02:39
eh bide ben anlatayım:) cruiserlarda bilirisiniz direksiyon kilidi kontakta değil. tahminler başlamıştır:) direksiyon kilidini unutup bindim motora kadere bakınki direksiyonda benim döneceğim tarafa bakıyor:) çalıştırdım motoru gayet kaskımı taktım devam tam dönüşümü yaptım direksiyonu düzelteyimde yoluma gideyim ama nerde:) direk attı motor beni üstünden ah dedim ah mal kafam:D

bpk
05 Ağustos 2012, 02:42
eh bide ben anlatayım:) cruiserlarda bilirisiniz direksiyon kilidi kontakta değil. tahminler başlamıştır:) direksiyon kilidini unutup bindim motora kadere bakınki direksiyonda benim döneceğim tarafa bakıyor:) çalıştırdım motoru gayet kaskımı taktım devam tam dönüşümü yaptım direksiyonu düzelteyimde yoluma gideyim ama nerde:) direk attı motor beni üstünden ah dedim ah mal kafam:D
Hakikaten sesli güldüm :queen: Gözümün önünde canlandı biran :queen:

ÖZALTIN
05 Ağustos 2012, 02:43
yeni lastiklerde kurumaması için mumsu bi tabaka mı ne bişey oluyomuş (bi kişi de çıkıp söylemedi ki ) , öğrendiğimde çok geç oldu. 4 yıllık dişsiz duro lastiklerle yatmaya alışmışım. geçenlerde sıfır lastik aldım ön arka , e tabi lastikler yeni olunca bi özgüven geldi daha çok yatarım artık diye. her gün geçtiğim viraja o gün daha hızlı girdim.başta her şey her gün olduğu gibi gidiyordu viraja beraber girdik , motor ayrı ben ayrı çıktım . kaskım olmasa kafamı vuracaktım yere . bikaç ufak sıyrıkla atlattım.

mstfkrfk
05 Ağustos 2012, 02:45
o zaman ben bir tane daha anlatayım.
cross motorumu ilk aldığım zamanlar her tümsekten atlıyorum,kaldırımlardan çıkıyorum yıllardır içimde cross aşkı olduğunu anlamış ve bütün zevkini çıkartıyordum.
en son cesaretlenmeye başladım,yaklaşık 1 metrelik yükseklik var apartmanın altında hep normal yoldan inerken gözüme kestiriyorum ordan inmeyi.
neyse ilk yavaşça ineyim zamanla geliştiririm kendimi.çok yavaş ilerledim 2 katmanlı yükseklik birincisine indim iyice korkmaya başladım çok yavaş ilerliyorum,durup bakıyorum nasıl olur filan diye.sonra hafifçe verdim gazı diğerinden de ineyim diye, ön teker indi arka teker 1 metre havada tabii ,ben ayağımı koyayım yere dedim ama ayak yetişmiyor yere(boyum 1.83) ben ayagımla çırpınıp yeri arııyorum, tabii olan slow motion sağa doğru düştüm bi güzelde kafayı taşa vurdum.valla kask olmasaydı dünyada motor üzerinde dururken kaza yapıp ölen ilk insan olacaktım.
daha sonraları durmadan inebileceğimi öğrendim ve şen şakrak atlıyordum ordan.

çelikatlı
05 Ağustos 2012, 02:50
bende yan ayaklığı açtım zannedip motordan iner inmez motoru bırakıp yürümeye başladım iki adım atmadan arkamdan güümmm diye bi ses ayaklığı açmamışım:)

serdar60
05 Ağustos 2012, 03:15
yeni lastiklerde kurumaması için mumsu bi tabaka mı ne bişey oluyomuş (bi kişi de çıkıp söylemedi ki ) , öğrendiğimde çok geç oldu. 4 yıllık dişsiz duro lastiklerle yatmaya alışmışım. geçenlerde sıfır lastik aldım ön arka , e tabi lastikler yeni olunca bi özgüven geldi daha çok yatarım artık diye. her gün geçtiğim viraja o gün daha hızlı girdim.başta her şey her gün olduğu gibi gidiyordu viraja beraber girdik , motor ayrı ben ayrı çıktım . kaskım olmasa kafamı vuracaktım yere . bikaç ufak sıyrıkla atlattım.

bunu söylediğin iyi oldu. yeni lastik aldım, bir kaç güne kadar taktıracağım. acaba nelere dikkat etmeliyim yeni lastikte diye düşünüp duruyordum. bunu okumasam aynı konudan bir olayda ben buraya yazardım artık :)

F54
05 Ağustos 2012, 03:21
eh bide ben anlatayım:) cruiserlarda bilirisiniz direksiyon kilidi kontakta değil. tahminler başlamıştır:) direksiyon kilidini unutup bindim motora kadere bakınki direksiyonda benim döneceğim tarafa bakıyor:) çalıştırdım motoru gayet kaskımı taktım devam tam dönüşümü yaptım direksiyonu düzelteyimde yoluma gideyim ama nerde:) direk attı motor beni üstünden ah dedim ah mal kafam:Ddostum sende harbiden tam mışsın yani:queen:
gözümden yaş geldi gülerken:cherry:

Levsy
05 Ağustos 2012, 03:23
Forumda babasının yazıhanesine motoruyla daldığı yetmez gibi bir de utanmadan adamcağızın tepesine çıkan bir dostumuz online şu an ama , bunu yazmayı bırakın konuya bile bakmadı henüz :)
Ben şimdi yatıyorum ve ona 24 saat süre veriyorum :)
Süre sonunda olayı hala anlatmadığını görürsem, yarın onu ben rezil edicem :pl: , millet usta bildiği motorcunun ne olduğunu görsün :P

mrtt7
05 Ağustos 2012, 03:28
aynen aynen bende çok gülmüştüm halime:D şimdiye kadarki tüm motorlarımın direksiyon kilidi kontaktaydı bunun etkisi çok fazla :) hep böyle avutuyorum kendimi ;)

Samet Ağır
05 Ağustos 2012, 03:29
yıllar önce bir maxiscooterim vardı..işe gittim.aylardan ramazan..1 saat erken çıkıyoruz..arkadaşıda alıp eve gideceğiz...

motorun başında buji,akü,kablolar v.s aklınıza ne gelirse sökmeme rağmen motoru çalıştıramadım...

1 saat sonra servisler çıkınca onlarla evimize döndük,iftardan sonra arkadaşımın arabasıyla tekrar motorun yanına döndük ve motoru iple arabaya bağlayarak 30 km boyunca çektik...

motosiklet tamircisi abim dükkanı açtı benim için.....içeri girdik rezil vaziyette ve gidondaki start stop anahtarını starta aldı marşa bastı ve çalıştı motor...

o kadar rezilliği işgüzar bir arkadaşın o düğme ile oynaması yüzünden çekmiştik...ve ben hayatta o düğmeden motoru stop eden biri olmadığımdan aklıma bile gelmemişti...

hem gülme ,hem küfür, hem mutluluk hepsi bi aradaydı sonunda....:joker:

RunemagicK
05 Ağustos 2012, 03:44
motoru daha yeni almışım, hergün aha burasındada bu varmış diye öğreniyorum, bir gün, arka çantanın altındaki kırmızı düğmeyi ittirince çantanın motordan ayrıldığını öğrendim. neyse kız arkadaşımla gezdik yine bir gün, onada göstericem çantanın oradan ayrıldığını (niyeyse:)) onu bırakıcağım yere geldik, hafif yokuş aşağı yol, motoru bıraktım onun bineceği otobüsü beklerken "canım bak çanta burdan ayrılıyomuş" diyip o düğmeyi yavaşça ittirdim ama çanta çıkmadı, niye çıkmadı la bu derken motor orta sehpadan indi gidiyor yokuş aşağı, bi anlık mallıktan sonra koşup gidonu yakaladım ama ufaktan egzozun üstüne yattı tabi:) o günden beri motoru yokuş aşağı bırakmam, ön teker ille yukarı bakacak:)

TheIt
05 Ağustos 2012, 03:54
motoru ilk aldığımda girdiğim yoldan vazgeçip geri dönmek istemiştim, aşırı taşlı bi yola girdim. motoru sehpadan döndürmeyi de biliyordum ama nedense aklıma gelmedi o an. tabi o kadar taşın olduğu yol motoru saniyesinde yatırdı. ben de gidona asıldığım için motor beni yere atnış gibi oldu. kask olmasaydı dayak yemiş gibi olacaktım. başka da kazam yok motorla.

metci
05 Ağustos 2012, 03:54
Ahahahaha çok eğlenceli konuymuş ya :)
Darısı başımıza, çünkü bunların başımıza gelmesi için motor gerekli :)
Bu arada motosikletlerdeki en büyük eksikliğin yağ tapası sensörü olduğunu öğrenmiş olduk :P

mücahit_89
05 Ağustos 2012, 04:00
bende cub un yağını değiştirecektim yağ tapası yerine onun yanında öyle bi somun daha var onu söktüm aman allahım içinden yay fırladı olduğu gibi taktım allahtan çalıştı yoksa nanay yani iş yerinden nasıl tamirciye götürecektim en yakın tamirci 8 km yakın:queen:

evet evet aynısını bende yapmıştım çok korktum sıfır motoru bozdum diye:)

motodriftt
05 Ağustos 2012, 04:12
:) arkadaşlar benim tek mallıgım motosikletin sagında bulunan elektirigi kesen bi dügme war elim degince motor stop etti ben tab farkında degilim napsam neetsem çalışmıyor motor 2km ilerdeki tamirciye iterek götürdüm sıcakda aklıma hiiç gelmedi o dügmede tanıdık ustaya götürdüm usta hemen çakdı mevzuyu çok büyük rezil olmuşdum usta dedi emre bende seni harbi motorcu bilirdm tabi ben yerin dibindeyim snra 1 2 defa daha böyle başıma geldi 10 dkk içinde çözdm mewzuyu :):):):)

kamak
05 Ağustos 2012, 04:19
İşten çıktım, yorgundum ve E-5 trafiğini çekmemek için yanyola girdim. Epey bir süredir bu yola girmemiştim, baktım yepyeni bir asfalt var ve yol bomboş. O zaman kullandığım motor GSR600, tam onun yolu ama yorgunluktan sürat yapmıyorum. İki şeridin tam ortasında logar kapakları var, bir şekilde slalom yapmaya başladım. Nasıl farketmedim anlayamadım ancak önüme baktığımda bir altgeçite giriyordum ve 90 derece bir virajdayım. Yol yeni yapıldığı için tüm toz ve incecik kumlar geçitte birikmiş. Dik konumda iken mümkün olduğunca hızı düşürdüm ve kaldırıma yapıştım. Her gün İstanbul trafiğinde köprü geçerek en az 100 km yapıp da, bomboş bir yolda düşmeyi kendime hala yediremiyorum.

bY_aLp
05 Ağustos 2012, 04:25
bende işe yeni motorumla gittim (roadstar 250) arkadaşlar geldi sesini duymak istedi motor kır kır kır yapıyor ama yok çalışmıyor stop düğmesi inik ayaklık kalkık debriyaja frene herşeye bastım ama yok herkez bişeler diyor yok marş bozuldu yok düğmeden falan vurdurmaya çalışıyrum çalışmıyor araya koymadığım motorcu kalmadı telefonla arayıp destek istiyorum hepside görmeden bişey diyemem diyor neyseki tesadüfen boşa aldım motoru çalıştı en rezil günüm o gündü motorla :)

srcn1994
05 Ağustos 2012, 05:17
Bizim bi arkadaş lastik yakacam diye bamm duvara giriyor :D ayrı bi dünya :D

ossiaa4560
05 Ağustos 2012, 06:00
Bende motorun yağını değiştirmiştim köydeki cub motorumun ayaklıgini kaldırdım 1. Vitese taktım öylesine bir gaz vereyim dedim :) ne hikmetse motor ayaklıktan indi arka tekerde şiddetli dönüyor tabi :) motor direkt kum yığınına girdi :) ah kafam ah yani :)

egelim 43
05 Ağustos 2012, 06:54
Benimki ise istem dışı olan bir şey değil tamamen bilinçli yaptığım bi şey 90 lı yıllardayız okuldan arta kalan zamanlarda it gibi çalışıp 83 model pırıl pırıl Lacivert bi jawa ceylan almıştım:cat: abim o zaman şehrimizin büyük bi otelinde resepsiyon görevlisi olarak çalışıyor otelin alt katında ise Tofaş bayisi var tabi galeri olduğu için koskocaamaaannnn da bi camı var dükkanın :) abimin yanına gitmiştim yeni aldığım motoru göstermeye :cherry: tofaş bayisinin önünde cama biraz yakın durdum jawayla o sırada orada çalışan kendisinden hiç hazetmediğim (halada nefret ederim kendinden) yalakamı yalaka bi herif vardı hemen dükkanın önüne çıkıp dediki bana -hooppp yavaş yavaş camı kırcaksın kırarsan o motoru satsan bu camı ödemez- dedi bende dedimki kendine bu motor bu camı değil çerçevesiyle beraber bunun gibi 5 tane cam alır dedim- tabi sonunda iş yapmaya nolcek yaa falan oralara geldi :sunny: çalıştırdım jawayı üzerine binip geri geri ayaklarımla çektim beni tırstı gidiyo sandı bu lavuk :jocolor: taktım 1 e gazlayıp verdim kendimi motorla beraber camdan içeri :queen: Allaha çok şükür tek bir cam parçası bile kalmadı çerçevede:queen: benim iki elimde kesik tabi o zaman kask yok alnım kesik :pr: şangırtıya abim koşmuş otelden apar topar kaptıkları gibi götürdüler beni hastaneye dikişe :pale: kırılan camı abimin maaşından kesmişler bense olaydan 3 gün sonra jawayı zararına sattım abime camın parasını ödedim (zararına bile gittiği halde 3 cam parasına gitmişti garibim) :salut: benimde böyle artık talihsizmi desek mallıkmı desek hadise geçmişti başımdan :king:

adem80
05 Ağustos 2012, 07:09
abi insan tam takım dalar. Kask mask. Bişey olmazdı.

egelim 43
05 Ağustos 2012, 07:27
abi insan tam takım dalar. Kask mask. Bişey olmazdı.
o zamanlar yani 80 li 90 lı yllarda kask falan bu kadar meşhur değildi biliyoduk ama kolay alınabilir ulaşılabilir mi meret değildi yani Ademcim anca Almanyadan falan getirten olursa onlar takarlardı kafalarına :mrgreen:

adem80
05 Ağustos 2012, 07:31
haklısın abi. Bizde 90 lı yıllarda hep kasksız bindik gara bionik e .

egelim 43
05 Ağustos 2012, 07:41
Bizde öyle gara gara bioniklere goca goca cavalara mzlere hep kasksız bindik Ahh ahhh çok kafası patlayıp ölen arkadaşım oldu motor kazalarında :salut:Allah hepsine rahmet eylesin:salut: Allahtan şimdi durum farklıda herkes alabiliyor şu durumdada adam kafasına takmıyosa ona yapılcak hiç bi şey yok demekki kafası yok yani :pale:

adem80
05 Ağustos 2012, 07:49
evet abi. Demekki bilinçleniyoruz hatalarımızı göre göre. :cat:

cx571
05 Ağustos 2012, 10:20
2000 Senesındeyiz Daha 12 Yaşındayım. Motorsiklet Kullanmayı Öğrenıyorum. Altımda 1978 Model Honda Cb125.Titandan Biraz Ufak Kasa ve rahat oturabilyodum. 2 qün öncesi yağmur yağıyor. o zamanlar daha küçüğüm babamla birlikte hafif yumusak kumlu bir yerde eğitim alıyorum. 1inci vites sürmeyi sonra 2nci vitese geçirmesını öğrendım. ee dedim 2ye takarasm 3ede takarım 4ede takarım mantığı oluştu bende. sonucta yumusak kumlu bır arazide sürüyodum. yağmur öyle bir yerde nemlenmiş ve çamurlu bir hal almıski. hiç unutamam. Motorla oraya bi daldım. 2 ayna arasından doğru hurraaa firladım. Motor çamura saplandı :D sonra o ön çamurluktan çamurları temizlememiz hayli uzun sürdü. çok ağlamıstım korkmustum ve 1 hafta motora bınemedım o sarsıntı ile :D

atilla_hakan
05 Ağustos 2012, 10:46
bir kaç gün önce yaşanmış bir konu :) motorumun yağını değişirken yağ tapasını söktüm , ve temiz bir yere koydum , motorun yağı süzülsün diyerekten, daha sonra atölyeye girip yeni yağı ayarladım, içeride biraz oyalandım eski yağ iyice süzülsün mantığıyla , ama bu arada bir acayiplik oldu , huniyi ve yeni yağ kutusunu alıp motorumun yağını tamamlamaya başladım , üstten koyduğum yağ alttaki, kirli yağın içine akmaya başlayınca , tırım tırım tapayı aramaya başladım çünkü tapayı koyduğum yeride unuttum :cherry: bulana kadar kullanılmamış yağın yarısı eski kirli yağın içine karıştı :cherry:

sonra tapayı tutturdum eski kirli yağ kutusunu motorun altından çekip temiz bir kaba tekrar içindeki yeni yağı boşaltıp tekrar ölçerek nihayet motorumun yağ değişimini tamamladım ne olur bu sıkça yaşanılan bir durum deyin :cherry:

bir günde arabayla çarşıya inip , çarşıya arabayla gittiğimi unutmuştum , yani arabayı unuttum yayan eve geldim bir baktım garajda araba yok içim cızzz etti ama sora çözdüm işi :cherry:

Araba mevzu kopardı beni Allah iyiliğini versin irfan abi :)

kanmix_x
05 Ağustos 2012, 10:52
Bisikletle tramway durağına gittim 3 saatlik bir işim var direğe kitledim bisikletimi işimi gördüm geldim tekrar bisikletin yanına

Birde ne göreyim bisikleti kitlemeyi unutmuşum yayaların vızır vızır geçtiği yerde o kadar sevindimki :mrgreen:

TATLIHIZ
05 Ağustos 2012, 10:54
Bisikletle tramway durağına gittim 3 saatlik bir işim var direğe kitledim bisikletigittimi işimi gördüm geldim tekrar bisikletin yanına

Birde ne göreyim bisikleti kitlemeyi unutmuşum yayaların vızır vızır geçtiği yerde o kadar sevindimki :mrgreen:

Bak sen ya moturdada böyle yaparsan işimiz iş :D

ethemm76
05 Ağustos 2012, 10:58
Bende bir keresinde motor yağını değiştirmiş, yağ çubuğunu takmadan tepesine binip marşa basmıştım, yağ çubuğu deliğinden basınçlı yağ fışkırtmıştı ve paçam komple yağ olmuştu :) Far eder fark etmez motoru kapamıştım ama paçayı kurtaramamıştım :)

Aklıma gelen 2. si ise, ilk motorumda çin malı scooter, ön disk fren arka kampana idi, motoru temizlerken hep kirli yağ ile jantı falan silerdim, jantlar parlardı. Bide dedim ki şu ön fren diskini de bi güzel sileyim de parlasın :) İyi parlatmışım, fren hiç yok gibi idi, kaza yapıyordum az kaldı, sonra zamanla açılmıştı.

Sıklıkla arka çantanın anahtarını üzerinde unutup yola çıkarım, fark eden bazı duyarlı araç sürücüleri korna veya selektörle uyarırlar :)

En komiğide :) Bak en son aklıma geldi :) Evimden 30 km uzaklıkta bi alışveriş merkezine gittim. Tekim. İçerde baya gezdim çıktım dışarı. Gittim motorun yanına. Sele yi açmam gerekti, kontak anahtarı ile açtım. Neyse anahtarı söktüm elime aldım, bişeyerine ya baktım, yani ne yaptığımı hatırlamıyorum. Biraz zaman geçirdim, elimde anahtarı selenin içine bıraktım, bakıyorum hala, neyse, anahtarı sene altında unutup seleyi kapatıvermemle anahtar sele altında kalıverdi :) Nanay :) Sonra devamlı kontak anahtarı yedeğini evde değil, hanımda bulundururum, sağda solda kalırsam bana getirebilsin vb gibi. Neyse, o anda evden uzak olmama rağmen hanımın iş yerine 3-4 km mesafedeydim ve taksi tutup iş yerine giderek yedeğini almıştım. O günü hiç unutmam. Halende ibretle anarım :)