PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ANKARA mt motorcu kardeşimize yardım edin... alican yeğit....

Ramazan Can
04 Ağustos 2012, 21:06
arkadaşlar nasılsınız... arkadaşlar askerdeyken ankaralı bir kardeşimle tanıştım... motor aşkı taşıyordu.... konuştuk ettik bu işe başlamaya karar verdik.... ilk olarak kurs a yazıldı... askerde sınavlarına girdi... ve dosyayı aldı.. şimdi ehliyet i alacak şubeden.. kendi az çok kullanıyor yarı otomatik ama bu işi biraz kavramk için pratik e ihtiyacı var... 12 08 2012 de askerlik bitip ankara yolu alacak... ankara etlik ve çevresinde buna biraz pratik yaptıracak bir kurs bir eğitmen veya gönüllü bir arkadaş varmı.... kursta olur... eğitmnen de olur.. gönüllü bir arkadaşda olur.. ehliyet aldırım işin başlangıcı benden bilinçli bir motosikletçi yetiştirmenin ilk adımıda sizden yada tanıdık kurs veya eğitmen den olsun.. vitesli bir motor tercih edilmeli arkadaş için... ücret çok abartı olmamak kaydı ile....
haydi ankara mt....

TATLIHIZ
04 Ağustos 2012, 21:12
İnş bulunur ramazan abim..

tr100a
04 Ağustos 2012, 21:50
bizim sitede böyle muhterem kişiler varmı acaba ben yakın olsam cub ile öğretirdim parada istemem

Ramazan Can
04 Ağustos 2012, 23:14
İnş bulunur ramazan abim..

inşallah..................

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

bizim sitede böyle muhterem kişiler varmı acaba ben yakın olsam cub ile öğretirdim parada istemem

vardır.... neden olmasın.... ben istanbul da çok kişiye ön ayak oldum.... dua aldım..........

Mengu16
05 Ağustos 2012, 01:48
O getirsin motoru eğitim veririz de ankarada motor sürmek için eğitimden fazlasına ihtiyaç var, öncelikle diğer araçların sürücüleri eğitilmeli, sinyal vermeden 4-5 metre kala önüne atlıyolar, hadi bi şekilde kazayı atlattın diyelim sonrasında iki kelime etmeye kalksan s... git diyolar neredeyse ya ben öyle sert fren yapıp arkamı kaydıra kaydıra S çizmeseydim yapışmayacakmıydım arabana be gerizekalı. Bide sağdan başka bi gerizekalı da yaklaşıyo bekleme yapma bekleme yapma uza diyo yani diyo, sanki suçlu benim ha.

Ramazan Can
05 Ağustos 2012, 09:01
O getirsin motoru eğitim veririz de ankarada motor sürmek için eğitimden fazlasına ihtiyaç var, öncelikle diğer araçların sürücüleri eğitilmeli, sinyal vermeden 4-5 metre kala önüne atlıyolar, hadi bi şekilde kazayı atlattın diyelim sonrasında iki kelime etmeye kalksan s... git diyolar neredeyse ya ben öyle sert fren yapıp arkamı kaydıra kaydıra S çizmeseydim yapışmayacakmıydım arabana be gerizekalı. Bide sağdan başka bi gerizekalı da yaklaşıyo bekleme yapma bekleme yapma uza diyo yani diyo, sanki suçlu benim ha.

Zaten sorun şuan motorunun olmaması... alacağı gt250 r alacağı için düşüp kalkıp granaj falan kırılmasın istiyoruz.. debraj çalışması lazım....

Mengu16
05 Ağustos 2012, 17:49
Zaten sorun şuan motorunun olmaması... alacağı gt250 r alacağı için düşüp kalkıp granaj falan kırılmasın istiyoruz.. debraj çalışması lazım....
Cub'dan gt250r'a atlamak biraz tehlikeli, hele cub'un da sürekli binicisi değilse. Ankarada hayatta kalması biraz zor malesef, allah yardımcısı olsun.

Ramazan Can
05 Ağustos 2012, 17:56
Cub'dan gt250r'a atlamak biraz tehlikeli, hele cub'un da sürekli binicisi değilse. Ankarada hayatta kalması biraz zor malesef, allah yardımcısı olsun.

allahın izniyle bişey olmaz... zaten cup dan atlamayacak direk hyo ile başlayacak.. ama hyo öncesi biraj çalışması lazım... en kötü ihtimal dandik 2 el bir mondi alacağız...

Mengu16
05 Ağustos 2012, 18:33
allahın izniyle bişey olmaz... zaten cup dan atlamayacak direk hyo ile başlayacak.. ama hyo öncesi biraj çalışması lazım... en kötü ihtimal dandik 2 el bir mondi alacağız...
Alın bir cg 125 tipi mondial, genişçe de bir koruma demiri takarsınız işini görür. Dandik de değildir ben mondial'in 100'lük moped'iyle cross yapıyorum, taş gibi valla.

GaCCaLL
05 Ağustos 2012, 18:35
konuyu yeni gördüm
elimde 2. motor olarak kullandığım bir motorum olsa hiç sıkıtı değil ama 650lik makine ile bir kişiye motor kullanmayı öğretmek cidden cesaret işi herşeyden evvel ya ayağı bacağı motorun altında kalırsa düşüncesinden kendimi alamıyorum. Fakat bizim toplanmalarımıza katılırsa en azından seviyeli kültürlü ve en başında bilinçli bir motorcu olacaktır Ramazan.o yüzden en azından birimiz ile irtibata geçmesi kendi açısından çok çok iyi olacaktır arkadaşının..:cat: imkanım olsa hiçbir karşılık beklemeden elimden gelen yardımı esirgemem...

Ramazan Can
05 Ağustos 2012, 18:38
konuyu yeni gördüm
elimde 2. motor olarak kullandığım bir motorum olsa hiç sıkıtı değil ama 650lik makine ile bir kişiye motor kullanmayı öğretmek cidden cesaret işi herşeyden evvel ya ayağı bacağı motorun altında kalırsa düşüncesinden kendimi alamıyorum. Fakat bizim toplanmalarımıza katılırsa en azından seviyeli kültürlü ve en başında bilinçli bir motorcu olacaktır Ramazan.o yüzden en azından birimiz ile irtibata geçmesi kendi açısından çok çok iyi olacaktır arkadaşının..:cat: imkanım olsa hiçbir karşılık beklemeden elimden gelen yardımı esirgemem...

eyvallah sağol.. zaten kendisini siteyede üye yaptık.... ehliyetini aldı aylardır videolar izliyor... yani işi öğrenmenin derdinde oda.. onu boncuk gibi işlemek lazım....

GaCCaLL
05 Ağustos 2012, 19:04
Bizim ankara topiği gayet eğlencelidir mesela bu konuda oraya bi girsin selam versin bi tanısalım edelim :)

Ramazan Can
06 Ağustos 2012, 18:38
Bizim ankara topiği gayet eğlencelidir mesela bu konuda oraya bi girsin selam versin bi tanısalım edelim :)

tabiki girecektir tabiki gezilere eylencelere gelecektir.. şuan bir pejo patner i var onla tabiki...

bu arada bu gün aldı ehliyet i...

GaCCaLL
07 Ağustos 2012, 18:27
tabiki girecektir tabiki gezilere eylencelere gelecektir.. şuan bir pejo patner i var onla tabiki...

bu arada bu gün aldı ehliyet i...

hiç farketmez isterse otobüsle gelsin :)

haftasonuna bizim ekip bi iftar organizasyonu düşünüyo topiği takip etsin :cat: ben bu haftasonu şehirdışında olacağım ama hiç farketmez..

erro
07 Ağustos 2012, 18:47
konuyu yeni gördüm

hacı seviye konusunda ben garanti veremem açık konuşayım:)

makseli
07 Ağustos 2012, 18:55
düşünürse ikinci el mondial benim motora bakabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-bakimi-yeni-yapildi-vergisiz-sorunsuz-temiz-garantili-150-mr-95149568/detay/

2000 TL nakit son olur :) düşünürse tabi. 1-2 saat motoru gösterebilirim. başlangıç yapmış oluruz en azından.

benim motor olsada olmasada yeni başlayacak biri direk grenajlı motora binmesin.

en az şehir içinde 4 - 5 bin km yapmalı ki trafiği iyice görsün. sonra grenajlı motora güvenle binsin.

gerçi Ramazan sen de bilirsin bunları :) Ankara MT olarak toplu sürüşlere felan katılırız, biraz daha güven gelir felan derken yürür gider işte...

Okan Sinan Ocan
07 Ağustos 2012, 19:15
Motor ve korumalar dahil trafiğe kapalı güvenlikli asfalt alanda birebir tam gün eğitim (8-10 saat arası) 250 TL. Akşam eğitim tamamlandığında gerçek anlamda motora hakim olabilecek seviyede olacak , eğer olmazsa ödeme yapmayabilir .

Sevgilerimle

Not: Yukarıda yazılanlar gayet ciddi bir tekliftir görmek isteyen MT üyeleri seyretmek için eğitim alanında bulunabilirler. Eğitim motoru "0" km 125 cc vitesli bir comutter olacaktır.

Ramazan Can
07 Ağustos 2012, 21:02
Motor ve korumalar dahil trafiğe kapalı güvenlikli asfalt alanda birebir tam gün eğitim (8-10 saat arası) 250 TL. Akşam eğitim tamamlandığında gerçek anlamda motora hakim olabilecek seviyede olacak , eğer olmazsa ödeme yapmayabilir .

Sevgilerimle

Not: Yukarıda yazılanlar gayet ciddi bir tekliftir görmek isteyen MT üyeleri seyretmek için eğitim alanında bulunabilirler. Eğitim motoru "0" km 125 cc vitesli bir comutter olacaktır.

abi senle kesin irtibat a girecek bu arakadaş ayın 12 den sonra.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

düşünürse ikinci el mondial benim motora bakabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-bakimi-yeni-yapildi-vergisiz-sorunsuz-temiz-garantili-150-mr-95149568/detay/

2000 TL nakit son olur :) düşünürse tabi. 1-2 saat motoru gösterebilirim. başlangıç yapmış oluruz en azından.

benim motor olsada olmasada yeni başlayacak biri direk grenajlı motora binmesin.

en az şehir içinde 4 - 5 bin km yapmalı ki trafiği iyice görsün. sonra grenajlı motora güvenle binsin.

gerçi Ramazan sen de bilirsin bunları :) Ankara MT olarak toplu sürüşlere felan katılırız, biraz daha güven gelir felan derken yürür gider işte...

şuan senin motoru gösteriyorum beyenirse olabilir....

myimmortal
07 Ağustos 2012, 21:07
[QUOTE=oocan;2770610]Motor ve korumalar dahil trafiğe kapalı güvenlikli asfalt alanda birebir tam gün eğitim (8-10 saat arası) 250 TL. Akşam eğitim tamamlandığında gerçek anlamda motora hakim olabilecek seviyede olacak , eğer olmazsa ödeme yapmayabilir .

Sevgilerimle

Not: Yukarıda yazılanlar gayet ciddi bir tekliftir görmek isteyen MT üyeleri seyretmek için eğitim alanında bulunabilirler. Eğitim motoru "0" km 125 cc vitesli bir comutter olacaktır.[/QUOT
selam alican ben motor aşkıyla yanıp tutuşan :) teklifiniz çok iyi ama ben kısa surede süper sport motor alıcam öğrettiğiniz motordan sonra 600 lük bi makinaya hakim olabilirmiyim trafiğe çıktığımda sıkıntı çekmezmiyim ?

Okan Sinan Ocan
07 Ağustos 2012, 21:31
Sevgili kardeşim,

Başlangıç yapmak için en doğru hacim 125 cc dir. 600 lük bir SS için geçmen gereken birkaç basamaktan ilk olanıdır.
Lütfen tecrübelerimize güven ve acele etme .

Sevgilerimle

myimmortal
07 Ağustos 2012, 21:34
tamam. peki ne zman yapcaz ve nerde bu dersi neler öğrencem :) 12.08.2012 de ankaradayım bi kaç gün dolu olurum ben askerden döndüğüm için...

makseli
07 Ağustos 2012, 21:34
kapalı ortamda isterseniz 5 hafta eğitim alınsın. trafikteki 1 günün tecrübesi farklıdır...

myimmortal
07 Ağustos 2012, 21:37
kapalı ortamda isterseniz 5 hafta eğitim alınsın. trafikteki 1 günün tecrübesi farklıdır...

sence ne yapmam gerek bi fikir verirmisin.

makseli
07 Ağustos 2012, 22:19
Yanlış anlamayin. egitimi alın tabi. Eğitimdeki bilgilerinizi Mahalle aralarından baslayark pratiğe geçirin. Sakin yerlerden trafiğe baslayark iyice kendinize güven gelene kadar gezin, km yapın. Tabiri caizse bakkala ekmek almaya motorla gidin ;) geçmesi gereken zamanı kendiniz duruma göre belirlersiniz ...

GaCCaLL
07 Ağustos 2012, 22:48
Okan abi gelmiş,
dağılın beyler :queen:
Uzun zamandır göremiyorduk abi yazılarını böyle bir organizasyon yaptığından şimdi haberim oldu inşallah şu darboğazı atlatayım gelmek istiyorum bende. Ne kadar çok biliyoruz desekde aslında hiç öyle olmadığının farkındayım ben kendi adıma ömür boyu süren bir eğitim bence bu motor işi..

myimmortal
08 Ağustos 2012, 00:08
Yanlış anlamayin. egitimi alın tabi. Eğitimdeki bilgilerinizi Mahalle aralarından baslayark pratiğe geçirin. Sakin yerlerden trafiğe baslayark iyice kendinize güven gelene kadar gezin, km yapın. Tabiri caizse bakkala ekmek almaya motorla gidin ;) geçmesi gereken zamanı kendiniz duruma göre belirlersiniz ...

çok teşekkür ederim yardımın için. bende hani hiç bilmiyorum biraz pratiğim olsa motor alıp kendim öğrenmek isterim ama hiç bilmiyoken alsam sıkıntı yaşicama inanıyorum.

makseli
08 Ağustos 2012, 01:19
Önemli değil. Benim vitesli motora ilk binmem ehliyet sınavından 10 dkk önce oldu :) vites olayıni çabuk öğrenirsiniz orası sorun değil ama iş sadece bununla bitmiyor. Korkulacak birşey yok, azami dikkat var ;)

Okan Sinan Ocan
08 Ağustos 2012, 13:06
Okan abi gelmiş,
dağılın beyler :queen:
Uzun zamandır göremiyorduk abi yazılarını böyle bir organizasyon yaptığından şimdi haberim oldu inşallah şu darboğazı atlatayım gelmek istiyorum bende. Ne kadar çok biliyoruz desekde aslında hiç öyle olmadığının farkındayım ben kendi adıma ömür boyu süren bir eğitim bence bu motor işi..

İnşallah Yunus beklerim.