PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru yere basmanın faydaları ?

Mengu16
04 Ağustos 2012, 00:30
Motoru yere basmanın bir faydası varmıdır ? Mobilet'imsi cub motorum Mondial Hyena'nın üst platinini değiştiricem orjinali laçka oldu ancak amortisörleri bikaç cm yukarı almam gerek yeni takacağım parça orjinalinden biraz değişik, motoru yere basıcam yani :queen: bi faydası olur mu geçen gün ankara mamak'tan yıldız'a giden viyadük'e gelirken rüzgardan uçuyodum neredeyse, yavaşladım da zor kurtardım :queen:

adem80
04 Ağustos 2012, 00:37
amartisörler sıfıra düşecek. Ön frene basınca ön amartisörlerin ne işe yaradığını anlatmama gerek yoktur herhalde. Arkada esneme yok. Yolda takır tukur gideceksin. Ufak bi tümsekten taak tuuk diye geçeceksin. Amasör esneme payını düşürmeden basılıyosa olur. Motoru yere değilde yeri motora bassak ne olur? Esas sorun bu. :santa: :queen:

TATLIHIZ
04 Ağustos 2012, 00:39
Havan olur bas :D cok basmassan sorun yok

Mengu16
04 Ağustos 2012, 00:44
amartisörler sıfıra düşecek. Ön frene basınca ön amartisörlerin ne işe yaradığını anlatmama gerek yoktur herhalde. Arkada esneme yok. Yolda takır tukur gideceksin. Ufak bi tümsekten taak tuuk diye geçeceksin. Amasör esneme payını düşürmeden basılıyosa olur. Motoru yere değilde yeri motora bassak ne olur? Esas sorun bu. :santa: :queen:
Amortisörlerin çalışmasını etkileyecek bişey değil şöyle düşünün amortisörleri elinizle en tepesinden avuçlamak yerine 2 cm alttan tutarsanız amortisörün çalışmasını etkiler mi ? en azından esneme payını azaltmayacaktır. Rake açısı orjinal'inde zaten dik bi motor, fakat önünü yere basınca iyice dikleşecek maalesef. Arka amortisörler hiç fena değil ancak onların da bi tanesi kırıldı, amortisör üst 3te birlik kısmından eğiliyor. Yeni bir çift amortisör almam gerekiyor. 3-4 ay idare etti şuan iyice berbat halde, motor yatıkken kasisten geçince kıçı başı oynuyo :queen:

adem80
04 Ağustos 2012, 00:45
beraber basalım mengü. Getir motorunu. :rendeer:

TATLIHIZ
04 Ağustos 2012, 00:46
Amortisörlerin çalışmasını etkileyecek bişey değil şöyle düşünün amortisörleri elinizle en tepesinden avuçlamak yerine 2 cm alttan tutarsanız amortisörün çalışmasını etkiler mi ? en azından esneme payını azaltmayacaktır. Rake açısı orjinal'inde zaten dik bi motor, fakat önünü yere basınca iyice dikleşecek maalesef. Arka amortisörler hiç fena değil ancak onların da bi tanesi kırıldı, amortisör üst 3te birlik kısmından eğiliyor. Yeni bir çift amortisör almam gerekiyor. 3-4 ay idare etti şuan iyice berbat halde, motor yatıkken kasisten geçince kıçı başı oynuyo :queen:

Amma sonra Cross yapamassın :)

ferhatkars
04 Ağustos 2012, 00:51
bastır angara gücü :P

Mengu16
04 Ağustos 2012, 00:53
Amma sonra Cross yapamassın :)
Yaparım ben zaten daha çok toprak yollarda sürüyorum, öyle atlayıp zıplasam ortadan ikiye ayrılır bu meret :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

beraber basalım mengü. Getir motorunu. :rendeer:
Ben oraya kadar tapa gaz gelsem motorun üzerindeki civataların yarısı dökülür, ortalama 50km'de bir sağa çekip motorun sağını solunu kontrol etmek gerekiyor :queen: öyle de yol bitmez.

adem80
04 Ağustos 2012, 01:00
gönüller bir olsun mengü. Gerisi önemli değil. :rendeer: zaten titanımı çekemeyenler var :queen:

ERROR88
04 Ağustos 2012, 01:29
Titan candir BOSKOY

Mengu16
04 Ağustos 2012, 21:38
Daha motoru yere basmaya sıra gelmedi ama bugün benim cub'un kırık arka amortisörünü yerli malı ybr amortisörlerle değiştirdim(takımı 55 lira), valla bomba gibi oldu, amortisörler daha sıfır olmasına rağmen ve motor ybr'den 35-40kg hafif olmasına rağmen çok güzel yaylanıyor. Kasislerde arkasını savurma sorunu da geçti. Eski amortisörü sanırım motoru depoya kaldırırken kırmışım, amortisörlerden asıldığım için.

Mengu16
06 Ağustos 2012, 21:26
Motoru yere basmadan üst platin'i takabildim arkadaşlar, kafanız rahat olsun :queen:
Ucuz olsun diye normalde döküm olması gereken üst platini, incecik sactan eğip büküp keserek yapan çinlileri de ayrıca tebrik ediyorum. Tabi 250 dolara koskoca motosikleti imal etmek de ayrıca bi yetenek. Sayelerinde 2 günde bir ön maşanın civataları gevşiyordu. Neyse kurtuldum artık.

adem80
06 Ağustos 2012, 22:17
civatalarmı gevsiyor dedin? Oda ne? :queen: