PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GT 250 [ Sinyal sorunu ]

macar_93
03 Ağustos 2012, 20:49
Yeni aldığım GT 250 ' nin sadece sol sinyalleri çalışıyor.Ve hızlı hızlı çalışıyor.Sağ sinyallerde çalışmıyor.Elektirikçilere götürdüm fakat motorsiklet olduğu için kimse başına dert almak istemiyor.:farao::silent::pr: Ben de madem öyle kendim yapmak için kolları sıvadım.:bounce: Sinyallerin girişlerindeki kabloları filan kontrol ettim.Bağlantılarını tazeledim.Fakat sorun devam ediyor.Bazıları flaşörden kaynaklanıyor dedi.O çıt çıt seside motorun sağ tarafından duyuyorum.Flaşörün nerede olduğunu ve bu sorunun nasıl çözülebileceğini anlatırsanız eğer çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler :) :)
Bir de farları pek göstermiyor.Zenon taktırmayı düşünüyorum.Başka çözümü var mı acaba ? :pale:

Ramazan Can
03 Ağustos 2012, 21:02
falşörü direk bağla direk yanarsa sorun flaşördendir.. yanmaz ise bilki sorun kablo veya anahtardadır..

macar_93
03 Ağustos 2012, 21:55
falşörü direk bağla direk yanarsa sorun flaşördendir.. yanmaz ise bilki sorun kablo veya anahtardadır..

Peki ramazan abi bunların flaşörleri nerede biliyormusun ?

TATLIHIZ
03 Ağustos 2012, 21:56
Ampul patlamıs olamazmı. ??

macar_93
04 Ağustos 2012, 17:20
Ampul patlamıs olamazmı. ??

Doğru tahmin :) Ampülleri patlamış.Öncelikle sürücü selesinin yanındaki kutu flaşörmüş onu öğrendim.Onu devre dışı bırakıp direk bağladım ve sinyallerim yine yanmadı.Kablolarda elektirk varmı diye kontrol ettim.Ve elektrik olduğunu gördüm.Ampülleri değiştirdim ve çalıştı :)

muratcan7
10 Ağustos 2012, 18:09
Ön fardan ben de şikayetçiyim. Xenon dışında pek çözüm yok gibi. Osram Nightbreaker'ı da övüyorlar.