PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuki 250-4 Nasıldır

muhammedtml
03 Ağustos 2012, 18:45
Arkadaşlar daha öncede foruma konu açmıştım. İki motor arasında kaldığımı söylemiştim ancak ikiside olmadı ve Yuki 250-4 için söz kestik ve pazartesi gidip 1500 liraya alıcam motoru. Motor hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Mengu16
03 Ağustos 2012, 20:02
Ayağını yerden keser ama yakıt ikmallerinde ocağına incir ağacı diker.

Tsubasa
03 Ağustos 2012, 20:04
Beş para etmez 1500 deil . 500 verilmez .çinli motor alcaksan bari ii çinli al. Aciyorum millete

Mengu16
03 Ağustos 2012, 20:11
Beş para etmez 1500 deil . 500 verilmez .çinli motor alcaksan bari ii çinli al. Aciyorum millete
Hurdacıya satsan demiri falanı filanı 500 liradan fazla tutar bence, 180kg motor. Yürür durumda olanı biraz daha para etmeli :cherry:

adem80
03 Ağustos 2012, 20:21
görmedim ama gözümün önünde bi hurda yığını görüntüsü oluştu yazılanları okuyunca :queen:

muhammedtml
03 Ağustos 2012, 23:57
Genelde 250 cc çin chopperlar aynı diyolarlar. Daha önce FYM ve Seyhan 250 kullanmıştık eğer onlar gibiyse dediğiniz kadar kötü olacağını sanmıyorum.

Uğur
04 Ağustos 2012, 00:38
Kardeş rahat motosiklettir,vibrasyon yüksek hızlarda kendini ciddi anlamda belli eder,zamanla alışırsın.
Artçı için,sürücü için titreşimi saymazsak konforu gayet iyi bir çinli.
Bakımı eksik edilmemiş,hor kullanılmamışı iş görür.
80-90 Km hızlarla rahat rahat gezersin,yakıt anlamında 15-22 kuruş arasında değişir...

Nicat
04 Ağustos 2012, 00:39
yuki 250-4 kullanmış biri olarak alma derim.doğrusu ben 2500 km aldım 10000 km-de sattım sadece debriyaj teli kopmuşdu.benzinini yağını koyuyordum bir tek. ben satdıkdan sonra alan arkadaş bir az hırpalamış motoru ve şimdi baş edemiyor.en basitinden mahalleden çıkamıyor bozulurda yolda kalırım diye.acemiyseniz daha da kötü bunların vites kutuları hassas dertsiz başınıza dert alırsınız + titreşimide cabası.sadece görünüş ve birazcıkda ses var.onun haricinde beş para etmez.1500 tl-ye de alınıcak şeyden fazlası da beklenemez

muhammedtml
04 Ağustos 2012, 01:29
yuki 250-4 kullanmış biri olarak alma derim.doğrusu ben 2500 km aldım 10000 km-de sattım sadece debriyaj teli kopmuşdu.benzinini yağını koyuyordum bir tek. ben satdıkdan sonra alan arkadaş bir az hırpalamış motoru ve şimdi baş edemiyor.en basitinden mahalleden çıkamıyor bozulurda yolda kalırım diye.acemiyseniz daha da kötü bunların vites kutuları hassas dertsiz başınıza dert alırsınız + titreşimide cabası.sadece görünüş ve birazcıkda ses var.onun haricinde beş para etmez.1500 tl-ye de alınıcak şeyden fazlası da beklenemez
Hocam motor 2006 model 10.000'de tanıdığım bi motorcuya götürdüm güzel dedi motor için. Hatta fiyat-performans olarak bakarsan çok iyi olur senin için dedi. Ben uzun zamandır chopper almak istiyodum fiyat olarakta gayet uygun geldi ama bilemedim şimdi. Ben motora iyi bakarm o konuda titizm biraz. Hız v.s çok bana göre değil zaten. Kefiy için biniyorum motorsiklete.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Kardeş rahat motosiklettir,vibrasyon yüksek hızlarda kendini ciddi anlamda belli eder,zamanla alışırsın.
Artçı için,sürücü için titreşimi saymazsak konforu gayet iyi bir çinli.
Bakımı eksik edilmemiş,hor kullanılmamışı iş görür.
80-90 Km hızlarla rahat rahat gezersin,yakıt anlamında 15-22 kuruş arasında değişir...
Hocam titreşim konusunda seyhan 250 ile bi kıyaslama yaparsanız ordan bişeyler çıkarabilirm. Daha önce abimde FYM ve Seyhan 250 vardı onlara göre nasıldır peki ?

Uğur
04 Ağustos 2012, 02:07
Hocam titreşim konusunda seyhan 250 ile bi kıyaslama yaparsanız ordan bişeyler çıkarabilirm. Daha önce abimde FYM ve Seyhan 250 vardı onlara göre nasıldır peki ?
Hocam seyhan kullanmadım hiç,o sebepten yorum yapamam malesef..

tnt_fulyus
04 Ağustos 2012, 02:07
arkadaslar ben fym fy 250cc ve seyhan 250cc kullanmıs biri olarak muhammed kardesıme onerım al derım acıklamak gerekırse motor olarak aynı motora sahıp 3 motorda sadece kasalarda kucuk değişiklikler yapılmıs.sımdı hanı marka olarak tamm duyulmamıs bır motor olabılır ama suda bır gercek saten aynı motorlar mantıklı bakarsanız markaya gore yorum yapmamak lazım derım... muhammed hem abın olarak hemde komsun olarak markaya takılma derım her guzelın bir eksik yanı vardır derım saten hızlı ve öfkelı kullanmayacagın ıcın al derımki bu fıyata bu konforu ve gucu hıc bır motor veremez....

acayüp
04 Ağustos 2012, 02:12
Biraz daha bekleyip en azından şöyle birşey alman daha faydalı olabilir.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-zongshen-lzx-zongshen-cok-temiz-masrafsiz-fiyatta-anlasilir-95029794/detay#

Diğer çinlilere göre daha kalitelidir.

Yada şöyle 125cc olanıda fena değildir.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-zongshen-125cc-capir-kucuk-ama-guclu-super-muayneli-2013-araba-takasi-ol-95132758/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-zongshen-farkli-gorunmek-istiyorsan-bu-o-motor-93043277/detay

Pek bileni yok fakat kaliteli ve yakışıklı bir model
http://www.goricki-auto.com/motori/Zongshen-ZS-250-5.jpg

muhammedtml
04 Ağustos 2012, 02:14
Biraz daha bekleyip en azından şöyle birşey alman daha faydalı olabilir.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-zongshen-lzx-zongshen-cok-temiz-masrafsiz-fiyatta-anlasilir-95029794/detay#

Diğer çinlilere göre daha kalitelidir.
hocam bütcemin çok çok üstünde o motorlar. şu motorda var hem yaşadığım yere yakın hemde temiz ama dediğim gibi bütçemin üstünde http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bisan-acillll-satlik-93128318/detay/

tnt_fulyus
04 Ağustos 2012, 02:21
bence baslangıc ıcın iyi bir motor ve iyi gider düşüncem .... saten farklı markalar aynı motorları pıyasaya sunuyorlar fym,kanunı,yukı,ramzey,jınlun en basiti bu 5 markanın aynı model aynı tip ama isimleri farklı 5 motoru var sımdı genelde bızım kulturde mala gore yorum yapılmaz markaya gore yapılır :DDDD sana en az 4-5 sene sorun cıkarmaz agresıf ve hor kullanmazsan derım ....D

acayüp
04 Ağustos 2012, 02:22
Acele edip güvenmediğin bir motor almaktansa biraz daha bekleyip bütçeyi ayarlamak daha mantıklı bence.
Kötü bir motora masraf olarak harcayacağına o parayı biriktir iyi birşey al. Yada 125 cc al yeterki için rahat bineceğin birşey olsun aldanma cc lere. 250 cc ama kıçını kaldıramıyorlar. Buna takılma bence.
bu arada zs250 bisan ve türevlerinden çok daha sağlamdır.