PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ailem motor almama karsi

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 18:17
Ailem motor almama karsi fakat ben tam bi motor asigiyim daha 16 yasindayim seneye ehliyet almak istiyorum ve bunun icin para biriktiriyorum. Fakat onlar bu konuya pek sicak bakmiyor malesef. Ne gerek var kaza yaparsin vs vs. Almak istedigim motor cbr 125. Bana bi akil verin buyuklerim olarak :pr:

scr4m
03 Ağustos 2012, 18:22
Daha ilerilerde fikirleri yumuşar ortada motor alma işi kesin değilken ısrar edipte inatlaşma ehliyetini alıp paranı biriktirene kadar bekle

NoMotorNoCry
03 Ağustos 2012, 18:24
Senin yaş daha 16 ama ben ilk motorumu 30 yaşımda aldım yine de karşıydılar.Hatta kardeşim motor alıcam dedi ben de ona karşı geldim ama sonunda aldık.Bu işler böyle işte.Her zaman büyükler motora karşıdır.

Blackeagletr
03 Ağustos 2012, 18:27
Öncelikle canını sıkma. Hangi aile çocuğuna "Hadi oğlum ehliyetini al da sana motosiklet alayım" der ki ? Tabi ki diyen var, bunlar motosikletin zevkini almış ve bilincinde olan aynı şekilde çocuklarına o bilinci vermeye çalışan anne babalar. O yüzden sana tavsiyem, git ilk önce ehliyetini al, sonra kask mont eldiven dizlik gibi koruma ekipmanlarını tamamla. O zaman birdaha dene şansını, şansın büyük oranda artacaktır :) Eğer almazlarsa üzülme, içinde motosiklet aşkı varsa ilerde kendi paranla aldığın motor için kullanırsın. Eğer içinde "Belki almam ilerde araba bana yeter" diye bir düşünce varsa boşver almıyorlarsa hiç zorlama :)

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 18:28
Yaa motoru olum araci olarak goruyorlar. gidipte 600 cc almiyicam ki 250 bile istemiyorum 125 yeter bana universiteye kadar maksat okula gotursun hem gezerim fenami motorlara asigim resmen. Parami oyle boyle biriktiriyorum hayirlisi bakalim insallah yumusarlar

Siz benden iyi bilirsiniz motor araba gibi degil motor bi tutkudur

alsonkaya
03 Ağustos 2012, 18:43
ilk dedigimde bana da olmaz dediler bi o eksikti sonra babam kendi ehliyet parasini verdi pazar gunu de teorik sinav var yani yaklasik 10 gune ehliyet elimde sonra zamani gelir motor da olur acele etme is inada biner

TATLIHIZ
03 Ağustos 2012, 18:52
Bi benim ailem karsi deyil sanirim.lise 1 de alcklardi ben istemedm lise 4 gectm sinava grdm kazandm yarin direksiyon sinavi var sonra motor:)

energy9991
03 Ağustos 2012, 18:54
bence ailesi motor almasına değil 16 yaşında olmasına karşı....

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 18:57
bence ailesi motor almasına değil 16 yaşında olmasına karşı....
Hepinize tesekkurler cevaplariniz icin, ben zaten bu yasimda almak istemiyorum sonucta daha 1 senem var ehliyet korumalik kask sonra motor.

Mengu16
03 Ağustos 2012, 19:03
Motor alıp ne yapacaksın, apaçi olup çıkacaksın, egzoz deleceksin, tek teker yapacaksın, motoru yere basacaksın. Yalan mı :queen: otur derslerine çalış :mrgreen:

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 19:06
Motor alıp ne yapacaksın, apaçi olup çıkacaksın, egzoz deleceksin, tek teker yapacaksın, motoru yere basacaksın. Yalan mı :queen: otur derslerine çalış :mrgreen:
Abi bari siz yapmayin ya :D Ne apacisi allah askina oyle bi insan olsam pembe mobilet alir otobanda orta seritten giderim

ÖzLeMKaYrA
03 Ağustos 2012, 19:14
Zaman su gibi akıp geçer merak etme... Dedikleri gibi ilk önce ehliyetini al biraz bilgilen araştır... kıyafetlerini tamamla paranı biriktir.. bol bol dua et... ve asla kırıcı olma zorlama inada bindirme...zamanı gelince olacaktır bak görürsün o zamanda burdan bize yazarsın resimlerini koyarsın hep beraber tebrik ederiz bizde seni ok...

yaşar35
03 Ağustos 2012, 19:16
babasından izin almadan motor alanın hali:queen::queen:
http://img528.imageshack.us/img528/6907/gofromhere.jpg

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 19:20
Zaman su gibi akıp geçer merak etme... Dedikleri gibi ilk önce ehliyetini al biraz bilgilen araştır... kıyafetlerini tamamla paranı biriktir.. bol bol dua et... ve asla kırıcı olma zorlama inada bindirme...zamanı gelince olacaktır bak görürsün o zamanda burdan bize yazarsın resimlerini koyarsın hep beraber tebrik ederiz bizde seni ok...Cok tesekkurler destek ciktiginiz icin ve fikirleriniz icin, insallah o gunlerde gelicek :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

babasından izin almadan motor alanın hali:queen::queen:
http://img528.imageshack.us/img528/6907/gofromhere.jpg Ahahhaha cok guldum abii insallah halim boyle olmaz :cherry:

Uğur
03 Ağustos 2012, 19:25
Ehliyetini aldıktan sonra,kendi imkanlarınla da ucuz bi motosikletle baslangıç yaparsın ileride.
Aileler bu konuda hassastır,ben motosikleti aldığım ilk 2 ay annem ben eve girmeden uyumuyordu,başıma birşey gelir düşüncesiyle..
Annenın,babanın rızasını zamanla,tatlı dille alabilirsin..
Ana baba duası,rızası adamı rezil de eder,vezirde bunu unutma :)
Hakkında hayırlısı olsun güzel kardeşim...

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 19:47
Ehliyetini aldıktan sonra,kendi imkanlarınla da ucuz bi motosikletle baslangıç yaparsın ileride.
Aileler bu konuda hassastır,ben motosikleti aldığım ilk 2 ay annem ben eve girmeden uyumuyordu,başıma birşey gelir düşüncesiyle..
Annenın,babanın rızasını zamanla,tatlı dille alabilirsin..
Ana baba duası,rızası adamı rezil de eder,vezirde bunu unutma :)
Hakkında hayırlısı olsun güzel kardeşim...
Cok haklisin abi tesekkurler :)

TATLIHIZ
03 Ağustos 2012, 19:47
Mengu koptum,o yorum ne oyle.

MotorHstası
03 Ağustos 2012, 20:35
Ailem motor almama karsi fakat ben tam bi motor asigiyim daha 16 yasindayim seneye ehliyet almak istiyorum ve bunun icin para biriktiriyorum. Fakat onlar bu konuya pek sicak bakmiyor malesef. Ne gerek var kaza yaparsin vs vs. Almak istedigim motor cbr 125. Bana bi akil verin buyuklerim olarak :pr:
Hocam birebir aynı durumdayız aynı şekilde yaş falan hepsi aynıyoz bende cbr 125r istiyorum fakat ben senelerdir harçlıklarımdan arttırdıklarımı ve bayramda falan büyüklerimin verdiği paraları bir kenera atarak biriktirdim ama ginede bizimkiler laf söylüyor ama ben tüm durumu oturup babama anlattım şimdi o kadar sert bakmıyor bu konuya zamanı geldiğinde biraz zorladım mı tamam diyecektir.Ve ayrıca hiç bir ana baba tamam git olum al demez abim(karşı komşum) da 3 sene önce motor alacaktı ama onunda annesi babası çok karşı çıktılar fakat oda 2-3 ay uğraşlarının sonunda ikna etti ve şimdi altında hyosung gt 650 r var.Umudunu kaybetme zamanı geldiğinde kıyafetleri tam takım giyinip babanın karşısına çıkarsan eminimki ikna olma ihtimali baya yükselecektir.

Kiraz''
03 Ağustos 2012, 20:54
Bana da karşıydılar annem pek ses etmese de babam kesinlikle olmaz diyordu ama kendi paramı kendim biriktirip her şeyi kendim halledince susup kabullenmek düştü aileme.Bu işler böyle. :wiinkk:

GeNç61
03 Ağustos 2012, 21:08
Yaa motoru olum araci olarak goruyorlar. gidipte 600 cc almiyicam ki 250 bile istemiyorum 125 yeter bana universiteye kadar maksat okula gotursun hem gezerim fenami motorlara asigim resmen. Parami oyle boyle biriktiriyorum hayirlisi bakalim insallah yumusarlar

Siz benden iyi bilirsiniz motor araba gibi degil motor bi tutkudur

sen en iyisi önce bir ehliyetini al ondan sonra motor ve ekipmanlarını alırsın ama önce ehliyet ehliyet herzaman icin mecburdur ehliyeti almadan motoru almak sakıncalı ve tehlikelidir bak ben ilk motorumu 2006 da aldım oda zorla annem babam karsı cıkdı hatta 1 hafta sakladım motorumu amaehliyetsiz senın gıbı dedim hız yapmam saga sola gitmem dedim :))
vel hasıl nefis bu önüne gecemiyorsun canın cekiyor ve motoru almısım yes yeni 0 bir 150cc scoter ve bir ay sonra kaza gecirdim sırf ehliyetim yok diye 25bin tl cebimden yani ailemden cıkdı . tabi herkez kaza yapacakdiye bir kaide yok işin kısası ehliyetim olsaydı kaza yerınden ayrılmazdım100/100 haklıoldugum halde ayak param parcaydı ama ehlyet yok diyeolay yerini terkettim ve cepten ödedim o yuzden herseyden önce ehliyet sevgili kardesim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Bana da karşıydılar annem pek ses etmese de babam kesinlikle olmaz diyordu ama kendi paramı kendim biriktirip her şeyi kendim halledince susup kabullenmek düştü aileme.Bu işler böyle. :wiinkk:

ama motora ehliyeti almadan binmek yok :)))) dime kardeslik:)))

Kiraz''
03 Ağustos 2012, 21:13
ama motora ehliyeti almadan binmek yok :)))) dime kardeslik:)))

Elbette ki kim demiş ehliyetsiz diye :wiinkk:

MlhCnsz
03 Ağustos 2012, 23:10
Hocam birebir aynı durumdayız aynı şekilde yaş falan hepsi aynıyoz bende cbr 125r istiyorum fakat ben senelerdir harçlıklarımdan arttırdıklarımı ve bayramda falan büyüklerimin verdiği paraları bir kenera atarak biriktirdim ama ginede bizimkiler laf söylüyor ama ben tüm durumu oturup babama anlattım şimdi o kadar sert bakmıyor bu konuya zamanı geldiğinde biraz zorladım mı tamam diyecektir.Ve ayrıca hiç bir ana baba tamam git olum al demez abim(karşı komşum) da 3 sene önce motor alacaktı ama onunda annesi babası çok karşı çıktılar fakat oda 2-3 ay uğraşlarının sonunda ikna etti ve şimdi altında hyosung gt 650 r var.Umudunu kaybetme zamanı geldiğinde kıyafetleri tam takım giyinip babanın karşısına çıkarsan eminimki ikna olma ihtimali baya yükselecektir. Hayirlisi dostum insallah ikimizinde istegi olur :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

sen en iyisi önce bir ehliyetini al ondan sonra motor ve ekipmanlarını alırsın ama önce ehliyet ehliyet herzaman icin mecburdur ehliyeti almadan motoru almak sakıncalı ve tehlikelidir bak ben ilk motorumu 2006 da aldım oda zorla annem babam karsı cıkdı hatta 1 hafta sakladım motorumu amaehliyetsiz senın gıbı dedim hız yapmam saga sola gitmem dedim :))
vel hasıl nefis bu önüne gecemiyorsun canın cekiyor ve motoru almısım yes yeni 0 bir 150cc scoter ve bir ay sonra kaza gecirdim sırf ehliyetim yok diye 25bin tl cebimden yani ailemden cıkdı . tabi herkez kaza yapacakdiye bir kaide yok işin kısası ehliyetim olsaydı kaza yerınden ayrılmazdım100/100 haklıoldugum halde ayak param parcaydı ama ehlyet yok diyeolay yerini terkettim ve cepten ödedim o yuzden herseyden önce ehliyet sevgili kardesim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

ama motora ehliyeti almadan binmek yok :)))) dime kardeslik:))) Ikinizde haklisiniz abilerim ablalarim sag olun soyledikleriniz icin :thumleft:

Deathghost
04 Ağustos 2012, 00:12
Benim de motor sürmeme ailem karşı şu an 18 yaşındayım yarın da direkisiyon sınavım var.Ama motosiklet çalışmlarımı babamla yaptım her ne kadar istemeseler de yardımcı oluyorlar ilk motorum da 1991 model jawa laser 250cc gönlüm crossdan yana ama bu baba yadigarını da çok seviyorum.İlerde çalışınca crossa geçebilirim .Önemli olan fazla zorlamadan güzel bir şekilde anlatmak karşı gibi dursalar da yardımcı olacaklardır.

MlhCnsz
04 Ağustos 2012, 00:19
Benim de motor sürmeme ailem karşı şu an 18 yaşındayım yarın da direkisiyon sınavım var.Ama motosiklet çalışmlarımı babamla yaptım her ne kadar istemeseler de yardımcı oluyorlar ilk motorum da 1991 model jawa laser 250cc gönlüm crossdan yana ama bu baba yadigarını da çok seviyorum.İlerde çalışınca crossa geçebilirim .Önemli olan fazla zorlamadan güzel bir şekilde anlatmak karşı gibi dursalar da yardımcı olacaklardır.Hepinize ayri ayri tesekkur ederim goruslerinizi paylastiginiz icin cok sag olun :)))