PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 Ehliyet Kartımı Emniyet Müdürlüğünden Çıkartmak İçin Neler Yapmam Lazım ?

BlackRussian
03 Ağustos 2012, 03:15
Merhaba

Ben 1 yıl önce a2 ehliyet kursumu bitirdim dosyamı sertifikamı aldım evde duruyor işe başladım 2 ay icinde bi mondial ZC yada HS almayı düşünüyorum fakat ehliyetimi çıkartmam lazım. Sizden yardım istiyorum. Kaç para istiyorlar ehliyet çıkartmak için ? Bu parayı nereye ödemem lazım bilgi verirseniz sevinirim. İYİ FORUMLAR :)

---------- Post added at 02:15 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

Yardım edicek varmı yarın başvurmak istiyorum ?

atiTheSun
03 Ağustos 2012, 05:43
adli sicil kaydiniz ve saglik raporunuzun suresi saniyorum bir yil. Doldu ise once onlari yenilemeniz gerekmekte. ucretler aklimda degil ancak forumda bulabilirsiniz.

BlackRussian
03 Ağustos 2012, 10:33
Yok onların dolmasına daha 3 ay var vergi dairesine para yatırılıyormuş nasıl yatırcaz felan onları bilmiyorum :(

ÖzLeMKaYrA
03 Ağustos 2012, 12:51
Direk emniyete gidin bence... Para emniyette vezneden yatırılıyor... miktar aklımda değil... dosya ile beraber gidiyorsun sıra numarası alıyorsun, parmak izi alıyorlar, fotokopisini çektiriyorsun, paranı yatırıyorsun vezneden, makbuz dosyan ve parmak izlerini veriyorsun, bi kaç saat sonrada ehliyetini alıyorsunnn...:cat: diye hatırlıyorum...

eray_uluyazı
03 Ağustos 2012, 13:20
emniyete gitmeden evvel herhangi bir vergi dairesine gidip sürücü belgesi harcı yatırmak istiyorum diyeceksiniz ve A2 diyerek sınıfınızı belirteceksiniz (A2 ile B arasında ücret farkı var) bunları yaptıktan ve tüm evraklarınızı tamamladıktan sonra emniyetten randevu alıp randevu günü ve saati emniyete giderek evraklarınızı veriyosunuz. sanırım 72 TL olması lazımdı kart ücretini de yatırıp ehliyetin basılacağı tarihi söylüyolar.ehliyetiniz çıktığında da gidip alıyosunuz ehliyetinizi. hayırlı olsun...

ÖzLeMKaYrA
03 Ağustos 2012, 13:42
Demek ki İstanbulda farklı kalabalık olunca randevu sistemi oluyor... Ben Antalyada Emniyette yatırmıştım vezneden... Sıra numarası almıştık sabah gidip.. ve aynı gün almıştım 4 5 saat farkla...

Kaplanboğa
03 Ağustos 2012, 14:52
yaklaşık 90 tl bankaya a2 harcı, 90 tl de ehliyet parası emniyete verilecek. mavi dosyan yoksa emniyetin içinde satıyolardı 3.5 tlye. bu kadar verdim ben dün kardeş.

BlackRussian
04 Ağustos 2012, 15:25
Saolun yardımlarınız için bi alsamda ehliyetimi rahatlasam :)

Roe
04 Ağustos 2012, 17:04
emniyete gitmeden evvel herhangi bir vergi dairesine gidip sürücü belgesi harcı yatırmak istiyorum diyeceksiniz ve A2 diyerek sınıfınızı belirteceksiniz (A2 ile B arasında ücret farkı var) bunları yaptıktan ve tüm evraklarınızı tamamladıktan sonra emniyetten randevu alıp randevu günü ve saati emniyete giderek evraklarınızı veriyosunuz. sanırım 72 TL olması lazımdı kart ücretini de yatırıp ehliyetin basılacağı tarihi söylüyolar.ehliyetiniz çıktığında da gidip alıyosunuz ehliyetinizi. hayırlı olsun...

aynen arkadasın anlattıgı gibi mevzu :cat: 72tl olan fiyat da 90 tlye yakındı birkaç ay önce, ama şimdi nedir bilmiyorum