PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Ruhsat yok, İrsaliye ile sürmek ne kadar sağlıklı

blamir
03 Ağustos 2012, 01:45
Sıfır Z750r aldım. Motoru teslim alalı 1 hafta oldu fakat bir haftadır plaka işlemlerini halledemediler. Elimde sadece irsaliye var. Dayanamıyorum artık atlayıp süresim var çok fazla. Polis yakaladığı taktir de irsaliye ile kurtulma şansım sıfırın altındamıdır :)

delileoo
03 Ağustos 2012, 01:48
polisin yakalamasindan ziyade birine yahut bir yere yahut bir araca kravat olursan o irsalıye seni kurtarır mı onu düşünmen lazımdı..o yüzden derhal o motoru aldığın yere iade et sana bi elektrikli bisiklet ve kask versinler..

Fatih
03 Ağustos 2012, 01:52
%90 yakalarsa öper.
Ama yakalama şansıda az neden motosikletlerde önde plaka olmadığı için :) Ya arkadan yakalıcak yada uygulamada denk gelcek.
Polisin insafına kalmıs, 62 tl mi neydi 1 sene önce, cinsine denk gelirse motoru bağlar bile..
1 haftada nasıl plaka cıkmaz onu anlamadım?
Ben fatura ile beraber emniyete gittim işlem yarım saat sürdü, cemiyette plakayı bastırdım oda 10 dk lık iş.

blamir
03 Ağustos 2012, 02:00
%90 yakalarsa öper.
Ama yakalama şansıda az neden motosikletlerde önde plaka olmadığı için :) Ya arkadan yakalıcak yada uygulamada denk gelcek.
Polisin insafına kalmıs, 62 tl mi neydi 1 sene önce, cinsine denk gelirse motoru bağlar bile..
1 haftada nasıl plaka cıkmaz onu anlamadım?
Ben fatura ile beraber emniyete gittim işlem yarım saat sürdü, cemiyette plakayı bastırdım oda 10 dk lık iş.

Bu forumun tek sorunu herkesin birbirine bir şey kanıtlamaya çalışırcasına laf sokma çabası. Bu lafım sana değil arkadaşım. Neyin ne olacağını az çok bende biliyorum. Sigortam şu anda elimde değil plaka ruhsat herşey hazır fakat antalyada oradan göndermeleri gerekiyor bu durum işi baya uzattı. Yarın gönderseler ancak pazartesi elimde olacak. Yani evraklar tam fakat yanımda değiller bu gerçekten büyük dertler açar mı başıma ?

aquarist4
03 Ağustos 2012, 02:13
Arkadaşım bu ülkede ehliyeti almaya hak kazandığın dosya ile motora binsen bile polis ceza yazabiliyor ehliyetin yok diye. Arkadaşım Akhisar'dan EN 500 almıştı ve dosyası hazır olduğu halde ehliyete çevirmediği için ben gidip alıp getirdim motorsikleti. Senin durumunda bundan pek farklı sayılmaz. Biraz daha sabret, ne şeytanı gör ne salavat getir. :cat:

Tsubasa
03 Ağustos 2012, 02:14
Motorun cekici ile götürülür
Cezası da var
Ruhsatı çıkarmadan plakayi almadan geri alamazsın
Durduk yere 300 500tl cezası var
Gerek yok kullanma motoru .
Benim basima geldi . Neyseki polis benim amcayi tanıyormuş bıraktı
Yoksa acımaz . Bir daha yakalarsam kim olursa olsun alırım dedi .
Burası küçük yer
Büyük yerde kicini yirtsan alır giderler motoru

tr100a
03 Ağustos 2012, 02:23
ruhsatın fotokopisini fakslasınlar sana bin evrağı tam biraz para kaptırırsın birşey demezler

serdar60
03 Ağustos 2012, 02:26
polisin yakalamasindan ziyade birine yahut bir yere yahut bir araca kravat olursan o irsalıye seni kurtarır mı onu düşünmen lazımdı..o yüzden derhal o motoru aldığın yere iade et sana bi elektrikli bisiklet ve kask versinler..

hiç bişey anlamadım dediğinden...

Tsubasa
03 Ağustos 2012, 02:28
ruhsatın fotokopisini fakslasınlar sana bin evrağı tam biraz para kaptırırsın birşey demezler

Orijinalini ister polis acımaz alır elinden motoru bağlar
Sen en iyisi binme

blamir

Olabilir hocam aslında mantıklı. Ruhsat ve sigortayı fakslasalar yeterli olur gibi. Yarın birde trafiğe sorayım. Beklemesine beklerim sorun değil arkadaşlar bu kadar bekledim iki gün daha beklerim. Niyetim cumartesi günkü iftar etkinliğine katılmak.

selo9115
hayatımda ilk defa motora bindim oda biladerin motoru polis çevirdi dedim yaw memur abi insaf ya ilk defa biniyorum dedim bırak beni yok dedi ceza yazıcam kaç para 800 küsür yuh dedim motor al senin olsun neyse yalvar yakar bıraktı beni ogünden sonra yazıldım ehliyete aldım cebime koydum Allah'a şükür daha 1 kere bile çevirmedi şans işi...

Tsubasa
03 Ağustos 2012, 02:31
Ben motoru aldım eve dönerken durdu kilometre 15 de adam inanamadı
Fatura gösterdim Sonra soy isimden beni tanıyormus saldı .
Ama affı yoktur plakasız ruhsatsız araçlara

k4d1r
03 Ağustos 2012, 03:42
1 aya kadar müsadesi yok mu arkadaşlar bu plaka olayının?

Tsubasa
03 Ağustos 2012, 03:52
1 ay içinde cikart diyor . Motora bin demior. Çıkartmazsan aldığın 1 saat Sonra bile araç bağlanır. 1 ay içersinde çıkarmazsan cezalı duruma düşer
Bu yüzden plakasız binmek sıkıntılı
Durduk yere 500 tl masraf cekici parası filan ödersiniz
Artı plaka ve ruhsat çıkarmadan trafiğe çıkamaz ve bunları da Hemen yaptırmanız gerekir .
YANI TOTALDE 800 TL CIVARI BI ZARAR OLUYOR

blamir
03 Ağustos 2012, 12:31
Neyse arkadaşlar bu gün evrakları gönderiyorlar sonunda. Yurtiçi VIP servisi ile yarın elimde olacak inşallah. Bir aksilik olmazsa yarın iftar buluşmasına geliyorum.

Reşit
03 Ağustos 2012, 13:56
hiç bişey anlamadım dediğinden...

Kendi de ne dediğini bilmiyor ki :)

c90
03 Ağustos 2012, 13:58
şahıs için bir sıkıntı yok fakat mali sağlığına insanın çook dokunuyor::gazla::

Ramazan Can
03 Ağustos 2012, 14:09
sıkıntılı bir durum ama ben dayanamaz binerdim.......

e_trkuz
05 Ağustos 2012, 00:26
bende motoru 2 hafta önce aldım. 2 haftadır plakasız ruhsatsız 800 km yaptım bunun 400 ü istanbul içi 400 ü de lüleburgaza git gel. Allah a şükür sıkıntı olmadı daha, bi kere yunusun biri ikaz etti peşimden gelmeye başladı kaçtım bende yakalayamadı :D . ama sürekli bi tedirginlik var polis gördümmü kaçıyorum, inş. bu hafta çıkartacam ruhsatı

delileoo
05 Ağustos 2012, 00:33
Kendi de ne dediğini bilmiyor ki :) algılama özürlü müsünüz arkadaşlar yoksa canınız sıkılıyor da polemık yaratmaya mı çalışıyorsunuz? evraksız olarak o motorla bir kazaya karışın da ben o zaman sizin idrak yollarınız nasıl acılıyor göreyim..! sizin gibi düşünenlere acımam da zarar verdiğiniz insanlara acırım

yasdal
05 Ağustos 2012, 01:56
Samimi bir arkadaşım dayanamayıp binip eve gitmek istemişti. Plaka var ruhsat yoktu henüz sanıyorum. Bağladılar, 600 TL gibi bir ceza yazdılar, biraz da asabını bozdular. Değdi mi? Değmedi.

blamir
09 Ağustos 2012, 00:03
Evraklar geldi, stress bitti.