PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 motor arasında kaldım hangisini alsam

caglarizmir
03 Ağustos 2012, 00:08
arkadaşlar 2 yıla yakın cup kullanıyorum motorumu yükseltmenin vakti geldi diye düşünüyorum sıfır motor alıcam iki motor arasında kaldım

mondial 150 mr vulture ve mondial 150 mc arasında kaldım

tavsiye ve fikir vercek arkadaşlar tecrübelerine dayanarak yazarsa sevinirim :)

caglarizmir
03 Ağustos 2012, 22:12
konuyu yanlıs yeremi açtım yoksa kimse bu motorlardan kullanmıyor mu yardım etcek yok sanırım :(

çelikatlı
03 Ağustos 2012, 22:18
şimdi buraya biri bişey yazacak olsa kesin mondial alma yazar... o yüzden hiç yazmasak daha iyi diyorlar:)

c90
03 Ağustos 2012, 22:19
gel ikisini de boş ver 125 Mh Drift 135cc al kurtul bu kaygıdan::gazla::

I.Love.Drift
04 Ağustos 2012, 20:36
Bende 125 mh drift ile 150 mcx roadracer arasında kaldım.Drift far,sele,benzin deposu yönünden daha asi duruyor ama öğrendiklerime göre arka lastik daha ufak olduğu için fabrika çıkışı lastikler kayıyormuş.mcx 150 lik olmasına rağmen 162 cc.Ben aşırı drift istiyordum ama 400 lira daha vererek daha iyisini alabilirim.Düz sele,daha büyük far,çocuksu görünüş kayıp motorun orası burası ezilip masraf çıkaracağına iyidir.Sen mc devam et.mr ye girmiyorum bile o kadar değersiz ;)

satoyama
04 Ağustos 2012, 20:51
hiçbirini alma biraderim git 100cc japon al italyan al ama onları alma para verme

adem80
04 Ağustos 2012, 20:56
gözüne ve gönlüne hangisi güzel, hoş geliyosa onu al arkadaşım. Mc ve mr nin motorları aynı zaten.

Kiraz''
05 Ağustos 2012, 01:46
Ben mr almayı planlıyorum yaklaşık 1 ay sonra neden bu kadar kötülediniz ki şimdi? :silent:

alp_tunay
05 Ağustos 2012, 01:54
Ben mr almayı planlıyorum yaklaşık 1 ay sonra neden bu kadar kötülediniz ki şimdi? :silent:
Ama kötü işte... :)
Gerçekler acıdır..Acıtır derler.. :)

adem80
05 Ağustos 2012, 01:54
kötüleyenler mr ye hiç binmişmi? Veya sürmüşmü? Boşver kiraz.

MotoRizeli
05 Ağustos 2012, 01:56
Cup tan sonra en azından daha konforlu bir motor alabilirsin. mondial 150 mr yerine CUP un arkasına kum çuvalı bağla öle devam et..

F54
05 Ağustos 2012, 01:59
kötüleyenler mr ye hiç binmişmi? Veya sürmüşmü? Boşver kiraz.adem ben mr ye binmedim ama mondiale bindim çok güzel bi marka olsa yarı fiyata satmaya çalışmazdım..:jocolor:
ama en kaliteli çinli desek doğru olur sadece vitez li modelleri oda:mrgreen:

Kiraz''
05 Ağustos 2012, 02:03
Buradaki herkes bana komplo kurmuş şu an :mrgreen: Yahuu 1 ay kaldı demeyin öyle :P

Şaka bir yana epey araştırdığım,kullananların peşine düştüğüm bir model bu 3-5 ufak olumsuzluğu dışında hiç bir şikayetine rast gelmedim onlar da her motorda olabilecek şeyler :salut:

Çinli olması mı sorun birisi çıkıp beni vazgeçirsin! :mrgreen:

alp_tunay
05 Ağustos 2012, 02:04
adem ben mr ye binmedim ama mondiale bindim çok güzel bi marka olsa yarı fiyata satmaya çalışmazdım..:jocolor:
ama en kaliteli çinli desek doğru olur sadece vitez li modelleri oda:mrgreen:

Yarı fiyatına satarsan kardasın.... :cat:

F54
05 Ağustos 2012, 02:06
Yarı fiyatına satarsan kardasın.... :cat:gerçekten öyle saydım sattığıma sadece plaka yönünden üzüldüm üzerinde özel plaka vardı bi tanıdık ayarlamıştı almaya kalksam bi dünya masraf iş vs hiç uğraşmadım
ahh FS ahh

MotorHstası
05 Ağustos 2012, 02:07
Bukadar kötülenmesinin sebebi iyi bir marka olmaması onu alana kadar biraz daha para koyarak japon al der herkez ama illa alıcam dersen 150 mc kuyruk kafa grenajı v.s bakımından daha şık duruyor 150 mr ise daha kaba duruyor ve arka lastik mc ye göre daha kalın bu güzel gözüküyır ama teker değiştirilebilir birşey bu nedenle mc alıp arka tekeri biraz kalın bir teker alıp kullanabilirsin gösterge tablosunda ise mr de vites göstergesi var yanlış görmediysem ama göstergeler çok kaba mc de ise daha şık.Teknik bakıma gelincede hiçbir fark yok secim senin istersen ona 3.000 verene kadar az daha para biriktir TVS Apache al tasırımı süper ama sen bilirsin tabiki senin bütçene bağlı bir şey bana sorarsan 150 mc al derim:cat:
Karar senindir...

Kiraz''
05 Ağustos 2012, 02:28
Bana nedense mr daha çekici geliyor,bir motorla başlamayı düşündüğüm de aklıma ilk gelen,hayal ettiğimde kendime yakıştırdığım ve bütünlediğim bu modeldi her zaman.Mondial tutkunu bir insan değilim ki zaten çevremde mondiala sahip olup şikayetleri olan insanlarda az değil.Zaten bu yüzden çok araştırdım :) Siyah,kaba ve asi duruşu beni heyecanlandırıyor,göstergedeki modele tam anlamıyla zıt tasarımın adiliğine bende katılıyorum özellikle baştan aşağıya siyah bir motorda beyaz arka plan kafadan kaybediyor ama o düzeltilebilir :) Lastikler de berbat.
Tvs apache yi de çok araştırdım ama aklım bu motorda. :joker:

F54
05 Ağustos 2012, 03:15
kiraz sen zaten apache kullanamazsın o seni üzerinde atar:P
gerçekten motosiklet kullanmaya bu markayla başlarsan çok yanlış bi seçim olur bak daha çok gençsin biraz para biriktir önümüzdeki sezona daha güzel bi motor al korumalarını tamamla
boşuna demiyorlar mondial mondial al yolda kal diye:bounce:

MotorHstası
05 Ağustos 2012, 03:19
Bana nedense mr daha çekici geliyor,bir motorla başlamayı düşündüğüm de aklıma ilk gelen,hayal ettiğimde kendime yakıştırdığım ve bütünlediğim bu modeldi her zaman.Mondial tutkunu bir insan değilim ki zaten çevremde mondiala sahip olup şikayetleri olan insanlarda az değil.Zaten bu yüzden çok araştırdım :) Siyah,kaba ve asi duruşu beni heyecanlandırıyor,göstergedeki modele tam anlamıyla zıt tasarımın adiliğine bende katılıyorum özellikle baştan aşağıya siyah bir motorda beyaz arka plan kafadan kaybediyor ama o düzeltilebilir :) Lastikler de berbat.
Tvs apache nin yeni modeli yani 2011-2012 modellerinin sarı rengini görmeni tavsiye ederim kendini çok belli ediyor ve sarı renk çok yakışıyor eğer paran varsa hiç düşünmeden Tvs apache al derim hiç değilse mondial gibi bir marka değil ve tasarımı mondiale göre süper.Eğer sende mc mr diyorsan sana mr al derim çünkü yeni başlıyorsun vites kaçtaydı gibi bir sorunun olmaz çünkü resimlerden gördüğüm kadarıyla mr de vites göstergesi var ve alırken bunun hız-devir göstergen panelindeki görselliği servis değiştirimi diye sor çünkü servis harici motoru başkası açarsa garantiden çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Bence motordan soğursun mondial alma biraz daha koy japon al.He şimdi diyeceksin ki bozulsada garantisi var sen motoru servise verip beklerken millet harıl harıl gezmekte olacak ama illada alacam diyorsan yapacak bir şey yok benim fikrim bu...

ebleksin
05 Ağustos 2012, 04:24
eğer ikisi arasında kaldıysan cc olarak kararını vermişsin demektir. ikisinede bindim kullandım(Hemen hergün servisteyim çingenelik edip sahiplerinin izniyle biniyorum) aralarında + veya - farklar yok biri spor duruyor diğeri ise biraz daha chopper vari. İksininde kronik sorunu yok şu ana kadar servise gelenler hep bakım ya da ufak tefek ayar amaçlı. tamamen görsel farklılık var iş görsellik olunca, zevkler ve renkler tartışılmaz durumu söz konusu. Satmamak üzere alıcam cc büyütmem tarz değiştirmem yıllarca bana hizmet edecek diyorsan ikisini yan yana koy gözüne hoş geleni al. Ama satarım değişiklik olur diyosan bugün aldığın 3000 liralık makine seneye 2000-2500 arası sonraki yıl 1750-2250 arasına iner sonra fiyat kolay kolay düşmez. peki fiyat niye düşüyo. 0 km olanına Mondial yıldan yıla afaki bir zam yapmıyor ondan. Her daim peşin fiyatına taksit kampanyaları var. bayi ile iyi pazarlık edersen bayi tanıdıksa liste fiyatının altına alma şansın her zaman var.

tcs
05 Ağustos 2012, 04:25
150 mc veya drift

motodriftt
05 Ağustos 2012, 04:29
mondial mh drift düşündünmü?
beyaz olanları melek gbi

Kiraz''
05 Ağustos 2012, 13:15
kiraz sen zaten apache kullanamazsın o seni üzerinde atar:P
gerçekten motosiklet kullanmaya bu markayla başlarsan çok yanlış bi seçim olur bak daha çok gençsin biraz para biriktir önümüzdeki sezona daha güzel bi motor al korumalarını tamamla
boşuna demiyorlar mondial mondial al yolda kal diye:bounce:

Görüşürüz,kullandığımı kanıtlarsam ne vericeksin ? Bugüne kadar motordan düşmedim değil,bir defa düştüm,onda da sırtım çizildi fakat düşmemin nedeni lastiğin suda kaymasıydı :mrgreen:
Bu modeli alacağım,yolda kalacağımı sanmıyoum,her motor gibi basit sorunları var,bunlar ileride bana büyük sorunlar açmaz ki şu da bir gerçek uzun süre kullanmayı düşünmüyorum :sunny:

Tvs apache nin yeni modeli yani 2011-2012 modellerinin sarı rengini görmeni tavsiye ederim kendini çok belli ediyor ve sarı renk çok yakışıyor eğer paran varsa hiç düşünmeden Tvs apache al derim hiç değilse mondial gibi bir marka değil ve tasarımı mondiale göre süper.Eğer sende mc mr diyorsan sana mr al derim çünkü yeni başlıyorsun vites kaçtaydı gibi bir sorunun olmaz çünkü resimlerden gördüğüm kadarıyla mr de vites göstergesi var ve alırken bunun hız-devir göstergen panelindeki görselliği servis değiştirimi diye sor çünkü servis harici motoru başkası açarsa garantiden çıkıyor.

Bence motordan soğursun mondial alma biraz daha koy japon al.He şimdi diyeceksin ki bozulsada garantisi var sen motoru servise verip beklerken millet harıl harıl gezmekte olacak ama illada alacam diyorsan yapacak bir şey yok benim fikrim bu...

tvs apachenin şu kafa yapısı neden bu kadar itici :mrgreen: kulaklarını büzmüş yavru köpekler gibi duruyor aynı,kusurum varsa affola :mrgreen:
motor gerçekten süper beğenmediğim tek şey tasarımı :farao: ama sarı renk yakışmış gerçekten.

Mr alıp zamanla belki de buna dönebilirim,kademe kademe ilerlemek istiyorum önerilerin için çok teşekkür ederim.İçimdeki mr hevesini atmadan geçemeyeceğim anlayacağın :P

KaPTaNHaSaN
05 Ağustos 2012, 13:20
Motosikletimi her zaman degistirebilirim manti ile bakarim bu da japon al ikincj el al gule oynaya al-sat anlamina geliyor

Anıl_88
05 Ağustos 2012, 13:34
Mr Vulture mondialin aşmış motosikletlerinden birtanesi. Tasarımı özellikle asi ve chopper, commuter tarzı ile birleşimi gibi. Sanılanın aksine problem çıkartmayan bir motor. İkinci el ya da sıfır alırsan bile kesinlikle şunlara dikkat et.

- Lastikleri IRC ile değiştir. ( Stock lastiklerinde büyük sıkıntı var)
- Kontağa anahtarı taktığın zaman P moduna getir. ( Işıkların yandığından emin ol)
- Ön farı xenon ile değiştirme şansın varsa çok iyi olur.
- Bakımlarını düzenli yaptır.

Kafan rahat olur. İstediğin kadar binersin. Motosiklet aynı cc deki bir çok arkadaşını performans açısından dağıtıyor. :)

Mr Vulture diyorum ben.

yasin.33
05 Ağustos 2012, 13:42
mondial kötülenecek marka değil birçok tanıdığım kullanıyor

Kiraz''
05 Ağustos 2012, 13:57
Mr Vulture mondialin aşmış motosikletlerinden birtanesi. Tasarımı özellikle asi ve chopper, commuter tarzı ile birleşimi gibi. Sanılanın aksine problem çıkartmayan bir motor. İkinci el ya da sıfır alırsan bile kesinlikle şunlara dikkat et.

- Lastikleri IRC ile değiştir. ( Stock lastiklerinde büyük sıkıntı var)
- Kontağa anahtarı taktığın zaman P moduna getir. ( Işıkların yandığından emin ol)
- Ön farı xenon ile değiştirme şansın varsa çok iyi olur.
- Bakımlarını düzenli yaptır.

Kafan rahat olur. İstediğin kadar binersin. Motosiklet aynı cc deki bir çok arkadaşını performans açısından dağıtıyor. :)

Mr Vulture diyorum ben.

Bütün aksaklıkları yazmışsınız Anıl bey,benimde bahsettiğim bunlar.Mr 'nn kötü bir motosiklet olmadığı fikrine katılıyorum :wiinkk:

NoMotorNoCry
05 Ağustos 2012, 14:12
Kiraz hanım neden mondialde ısrarcısınız?Piyasada bu kadar sorunsuz ve hiçbir kullanıcısını daha yolda bırakmamış , kendini ispatlamış japon motorları varken neden çin malı alacaksınız.Özellikle bir bayan olarak buna 10 kat daha dikkat etmeniz gerekir.Biz erkekler yolda kalsak bi şekilde hallederiz.Bi kamyonet çağırırız , motoru kaldırıp kamyonete koyarız ama siz bunu yapamazsınız.Issız bi yerde yolda kaldığınızı düşünün.Ki çin malı bi motorla yolda kalmanız garantidir.Birde bol bol servisin yolunu aşındıracaksınız.Sürekli arıza.Bence sakın ha çin malına bulaşmayın.Ben de ilk motorum cbf150'yi alırken pek çok markayı düşündüm.Ama ille de japon olacak dedim.1.000 TL fazla para öderim ama hem güvenli bir motor kullanmış olurum hem de ilerde arızalardan dolayı açacağı masraflardan kurtulmuş olurum dedim.Gözümü kararttım cbf150'yi aldım.İyi ki de almışım.Rahatlık , konfor 10 numara.Yaz sıcağında saatlerce gezersin , motor öksürmez bile.10 binlerce km yol yaptım , dağa çıktım , otobana girdim , tık demedi motor.

Siz beni dinleyin mutlaka bi japon alın.CBF150 ya da ybr 125 ile başlayın motora.İkinci el de alabilirsiniz.Çünkü motorunu büyütmek isteyip de tertemiz sorunsuz motorunu satan bir çok insan var.

beyazit60
05 Ağustos 2012, 15:34
Mr / Drift / Mc arasında sıkışan arkadaşlara bu 3 motoruda kullanan birisi olarak şöyle tavsiyede bulunayım

Mr-----Oturuşu rahat, performansı 80 kmye kadar güzel(sonrasını göremediğim için bilmiyorum) tipi iğrenç.
Drift---Tam bir apaçi motoru ybr ile kapışırken aslan gibi ama karşısında mc çıkınca süt dökmüş kedi.
Mc----Performansı ve şekli güzel ama uzun yolda koltuğu çok rahatsız edici.

Ayrıca çin malı boşver uzak dur diyen arkadaşlarıda hiç dinleme %99 yanılgı içindeler. Bu arada benim favorim ve motorum mc-x buda videoları

http://www.youtube.com/watch?v=svcBstcCBTI
http://www.youtube.com/watch?v=KXhdzh5V0EA
http://www.youtube.com/watch?v=fGfdtsyHevk

Ayrıntılı bilgi http://www.facebook.com/pages/Mondial-150-Mc-Mc-x-Roadracer/148600471872887?ref=hl

satoyama
05 Ağustos 2012, 17:18

gidip 2. el bir honda innova125i (beyaz) yada sıfır bir honda wave110 alırsanız hem size yakışır hemde altın gibi motorlardır, 2. elde 10 yıl sonra bile satsanız değer kaybetmez, arıza çıkartmaz, gösterdiği sürat gerçek süratidir, daha ekonomik daha verimlidir. kalitelidir. parçası orjinal olarak türkiyenin heryerinde vardır..

hata etmeyin özellikle sıfır mondial alacaksanız sakın böyle bir hata etmeyin.. (bayan olduğunuzu var sayıyorum)

motodriftt
06 Ağustos 2012, 03:12
beyazıt 60 abicim sen bu motoru harbiden ya kullanamıyosun yada drifte binmemişsin allah için ya benim kanuni 125cc 129kg 2006 model 125kmh hız yapıyor sen bu mcyle anca scooter gecersn yamaha ble yer bunu brak mh drifti ben 125kmh hızdayken adam driftle yanımdan geçiyor

ferdinandd
06 Ağustos 2012, 04:24
Arkadaşlar iki yıla yakın zamandır cup kullanıyorum. Motosikletimi değiştirmemin vakti geldi diye düşünüyorum. Sıfır km alacağım ve iki motosiklet arasında kaldım. Mondial "150 mr" ve "150 mc", sizce ?

Teknik anlamda bir bilgim yok, tecrube olarak ta her iki model hakkında en ufak bi deneyimim olmadı, sadece tasarım olarak yaklaşırsam, Yanlış anlaşılmasın şahsi düşüncedir Mondial'in Vulture modelini caddelere pek yakıştırmıyorum.
Çok cılız ve boşluklu hissi uyandırıyor bende, bakışları da herhangi bir duygu vermiyor ben agresifim, ben yakışıklıyım, ben sevimliyim demiyor çok ruhsuz geliyor bana.

http://f1208.hizliresim.com/10/6/bjl5q.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

MC modeli nispeten daha derli toplu, daha kararlı hatlara sahip, birbirini tutmayan parçalar ile toplanmamış, daha bi ben epey zamandır caddelerdeyim hissi olan bir motosiklet bence.

http://f1208.hizliresim.com/10/6/bjl54.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Tercihleriniz arasında olmasada ( belki 125 cc diye ) bence Mondial' in en şık Commuter sınıfı motosikleti ( kafa tasarımı hariç :/ çok apaçimtrak ) 125 MH' dir.

http://f1208.hizliresim.com/10/6/bjl7w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1208.hizliresim.com/10/6/bjl84.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Tekrar söylüyorum hiçbir tecrubem ve teknik bilgim yok bu modeller arasında, sadece görsel olarak değerlendirdim !!!

( şahsi fikrimdir )

beyazit60
06 Ağustos 2012, 09:20
beyazıt 60 abicim sen bu motoru harbiden ya kullanamıyosun yada drifte binmemişsin allah için ya benim kanuni 125cc 129kg 2006 model 125kmh hız yapıyor sen bu mcyle anca scooter gecersn yamaha ble yer bunu brak mh drifti ben 125kmh hızdayken adam driftle yanımdan geçiyor

Rüzgar olmadığı zaman iki kişi 140 görüyor. Kanunilerin genelde hız ibrelerinde sorun var bir defa yarış yaparken baya bi fark attım ışıklarda yanımda durdu en son 110u gördüğünü söyledi oysaki ben 100ü geçmedim o halde fark attım. Gel sen hesapla aradaki yanılgıyı. Yani senin yaptığın en son hız taş çatlasa 105 km. :)

ramizan83
06 Ağustos 2012, 09:46
150 mc , mr den daha kullanışlı dagda kırda bayırda