PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : artçı ile kablosuz iletişim

phradrel
02 Ağustos 2012, 13:00
merhaba,

artçım ile kablosuz olarak en ucuz iletişim kurma yolu nedir? bildiğim kadarıyla ürünler oldukça pahalı. yani telefon için ucuz bluetooth kulaklık alıp hesaplı bir cep tarifesiyle iletişim kurmak daha mantıklı.

sadece bluetooth ile kask içi iki kişinin birbiriyle konuşması için başka bir ucuz yol var mıdır?

BornToBeWild
02 Ağustos 2012, 18:04
Dostum onu denedim ben :)

Şirket hattında şirket içi sınırsız görüşme var. Ev arkadaşımla aynı şirkette çalışıyoruz ve geçen sene Mardin gezimizde bu yöntemi denedik fakat 10 km gitmeden çıkardık tüm kulaklığı vs'yi. Verimsiz ve rahatsız bir yöntem.

Kaskınızın bir kere fullface ollması ve mikrofonun rüzgar görmemesi lazım. Yoksa hiç birşey duymuyorsunuz.

Bizim kapalıydı kasklar ve bluetooth kulaklık kullandık jabra'nın. Fakat dediğim gibi, aşırı rahatsız ediyor ve verimsizdi.

TATLIHIZ
02 Ağustos 2012, 22:15
Güncel.. Cözüm bulalım suna..bakalım neler cıkıcak..

BornToBeWild
02 Ağustos 2012, 22:18
Abi eğer artçı ile iletişim kurulacaksa, kablolular da gayet iş görür gibi bence. Fiyat olarak ta çok makul.

RunemagicK
02 Ağustos 2012, 22:51
benzer bir konuyu açmıştım ama bişey çıkmamıştı ondan.

bpk
02 Ağustos 2012, 22:55
Bunun için cihazlardan bahşetmişsiniz bunların fiyatları nedir acaba ?

acayüp
02 Ağustos 2012, 23:19
En ucuz ve en kablosuz yöntemi biraz yavaş gidip biraz sesli konuşmak. Ben kullanıyorum memnunum. Hiç sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar :)

cakmak3306
03 Ağustos 2012, 00:42
http://www.aliexpress.com/product-fm/547161998-500M-Bluetooth-Intercom-for-Motorcycle-Helmet-BT-Multi-Interphone-wholesalers.html
Ben kullanıyorum. Ücretsiz olarak iki kask arası ıletısımı var. + Telefona navıgasyona vs. bağlanıyor.

phradrel
11 Ağustos 2012, 15:15
borntobewild neden verimsizdi paylaşabilir misin?

Bu son ürün en ucuz yol gibi görünüyor ama benim öğrenmek istediğim buna benzer iki bluettooth ile konuşabilmek. bu tarz ürünler olması gerekiyor // telsiz gibi bir iletişim de olabilir. alternatifsiz olamaz olmamalı :)