PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bi yardım edermisinz ?

robien81
02 Ağustos 2012, 05:27
babam motordan aşırı derece korkuyor , ama benimkinin bi heves olmadığınıda anladı ve geçen akşam bana şöyle dedi ; sana alırsam sadece elektrikli bisiklet alırım nede olsa 40 km hızı geçmiyo , bende istemedm en az 60 km hız yapsın istiyrm , bayırları rahatlıkla çıkayım , ama babamda korktuğndan yok dedi , onu aynı böyle elektrikli bisiklet tipi 1.500 , 2.000 tl arası bi motora ikna edebilrm sanırım , 2.elde olabilir , sizce ne yapmalıym ve tavsiyelernz

not:Seneye ehliyet alıcam

Arjantinli69
02 Ağustos 2012, 05:35
baba ne derse uy bence kardeşim,senin iyiliğini düşünüyor,
klasik olucak belki ama büyükler olarak tavsiye ; Önce Ehliyet alman senin ve diger insanların yararına olacaktır sonradan başın yanmasın.
baktın motosiklet almaya razı geliyor 50-100 cc civarı çin malı küba tarzı küçük motosiklet göster ,hem fiyat olarakta 2.elleri uygun.vesile ile motosiklet sahibi olursun.

robien81
02 Ağustos 2012, 05:52
teşekkür ederim :)

alicebbar
02 Ağustos 2012, 06:08
Kardeş bende ilk zamanlar babamla ilgili öyle problemler çektim. Babam eskiden motosiklet kullanan ve onun nasıl bir tutku olduğunu bilen adam, ama senin ki gibi izin vermedi ilk zamanlar. Bir ara bana da "alacaksan elektrikli bisiklet al" dedi. Sebebi kaza geçirmen den korkması bir yerde de haklı bence, baba sonuçta. :) Gel gelelim nasıl ikna ettiğime iş yerim taşındı yol masrafı çıktı başıma, bende motorun ekonomik olduğunu söyledim o da durumu değerlendirdi haklı olduğumu anladı ve kabul etti, ama bir ton şart ile sende buna benzer sağlam bir durumun varsa konuş o zaman ikna olabilir. :)

He bu arada önce ehliyet !!! :)

robien81
02 Ağustos 2012, 06:26
Şöyle bi fikrim var ;

fazla motor tecrübem yok zaten , seneye kadar elektrikli bisiklet kullansam (tecrübe olurmu ? ) seneyede ehliyeti alıp direk ybr125 ile başlarım babam ehliyeti alınca pek sıkıntı yapmaz

c90
02 Ağustos 2012, 06:37
anlaşılan yaşça küçüksün
babana hak veriyorum
her şey zamanı geldiğinde
geç de olsa olur
şimdilik elektrobis ile başlayıp pekiştir
ama bu hızlı gitmez deyip kaskı ve dkkati unutma
sadece bizde sadece motorsiklet kask takibi var
asıl olan bütün İKİTEKER kullanıcısı arkadaşlar can güvenliği için takmak zorunlu
Manisa Salihlide o kadar elektrobis var ki hiç biri kask takmaz kırmızı ışık geçiş üstünlüğü yayaya saygıya dikkat etmez
sen de inşallah bu gurubun aksini yaparsın amaç en hızlı olmak değil en dikkatli en fazla trafik kurallarına uyan uymayanları uyaran
özellikle güvenlik ekipmanlarını özenli bir şekilde kullanan biri olmalısın
hız bütün insanların doğasında var mutlaka hız da yapılır fakat yukarıda saydıklarım yerine gelmeli::gazla::
önce kişi çevresinden önce kendisine saygı duymalı

robien81
02 Ağustos 2012, 07:12
anlaşılan yaşça küçüksün
babana hak veriyorum
her şey zamanı geldiğinde
geç de olsa olur
şimdilik elektrobis ile başlayıp pekiştir
ama bu hızlı gitmez deyip kaskı ve dkkati unutma
sadece bizde sadece motorsiklet kask takibi var
asıl olan bütün İKİTEKER kullanıcısı arkadaşlar can güvenliği için takmak zorunlu
Manisa Salihlide o kadar elektrobis var ki hiç biri kask takmaz kırmızı ışık geçiş üstünlüğü yayaya saygıya dikkat etmez
sen de inşallah bu gurubun aksini yaparsın amaç en hızlı olmak değil en dikkatli en fazla trafik kurallarına uyan uymayanları uyaran
özellikle güvenlik ekipmanlarını özenli bir şekilde kullanan biri olmalısın
hız bütün insanların doğasında var mutlaka hız da yapılır fakat yukarıda saydıklarım yerine gelmeli::gazla::
önce kişi çevresinden önce kendisine saygı duymalı

çok haklısın :) yani elektrobis , motor konusnda kendimi geliştirmeme yardımcı olur değilmi ?

TATLIHIZ
02 Ağustos 2012, 08:36
Yaw elektrikli bisikletle habire sagdan gidicen ne geliştirmesi sehir dısına cıkmassın 1500 ona verme yazık günah..

babaduru
02 Ağustos 2012, 15:37
Yerinde olsam bi 50 cc iki zamanlı bi mobilet alıp kullanırdım karar senin..

lycantrophic
02 Ağustos 2012, 15:42
Elektrikli bisikletlerden çok şikayet eden var. 50 cc bir mobilet tarzı bişey alsan daha işini görür ama ben senin yerinde olsam güzel bir bisiklet alır onunla gezerdim ehliyeti alana kadar. Hem spor hem de benzin parası cebine kalır.

possi
02 Ağustos 2012, 15:47
Elektrikli bisikletle trafiğe çıkınca yaşama şansının kaç olduğunu biliyor musun? Bence baban senin ölmeni istiyor.

bpk
02 Ağustos 2012, 15:56
Bana kalırsa sabretmelisin çünkü elektrikli bisiklet gerçekten zarar ziyan . Ben kullandım 5,6 ay kadar saçma sapan bir şey gerçekten . Ehliyetinde yok altındaki 50 cc bile olsa tehlike bence ehliyetini al sonra ufak bir şey al trafik görüşüdür tecrübedir derken yavaş yavaş istediğin motora kavuşursun bir gün inşallah :)

conquista
02 Ağustos 2012, 16:05
babam 53 yaşında abimle ikimize biz istemeden motor alırdı.. '' dışarı çıkın size süprizim var ''derdi..
geçen gün motoru mu aldığımda ilk babamın yanına gittim. '' çekil kenara sen bunu kullanamazsın , getirin benim kaskımı '' dedi
babamı seviyorum
elektrıkli bisiklet yerıne mondialın 50 cc lik scooterı var hiç olmazsa tecrube olursenın için

MotorHstası
02 Ağustos 2012, 19:32
Arkadaşlarında söylediği gibi elektirikli bisiklettele trafikte yaşama şansın daha az motoru araçtan saymayan elektiriklisini hiç saymıyor bisikleti görünçe(yani beni) adam camı açıp çık git lan şurdan ne işin var senin burda falan gibisinden konuşuyo geçenlerde ufak bir yokuşu bisikletle çıkıyoruz elektiriklibisiklette çıkıyor ben geçtim gittim adam halen çıkıyordu:queen:.Yani eğer paran varsa git bir bisiklet al yok benim param sadece motor ve kıyafet e yetecek kadar diyorsan babanı ikna etme çabalarına devam et hatta mümkünse nekadar az yaktığını anlat ve bir çok neden say motosiklet için.Hiç olmadı Kıyafetleri tam takım giyin ama öle 50-60 lliraya değil düzgünce bi 300-500 liraya hatta mümkünse paran varsa daha palıya kıyafet düz kendine ve babanın karşısına geç baban bence bu şekilde ikna olacaktır:cat:. gine ikna olmazsa mecburen gidip bi scooter falan al onunla hem biraz tecrüben olur hemde ehliyet alana kadar boş kalmamamış olursun:cat:
Ama her şeyden önce güvenlik gelir unutma kaza yaptığında motosiklet değil kıyafetler seni korur.Ve eğer motorsiklet alırsanda ehliyet alana kadar fazla trafik olmayan yerlerde dolaş ve polislerin rutin kontrol yaptıkları yerler vardır otobanda burları iyi bil hele ki ara sokaklardan korkacaksın.Geçenlerde ben bisikletle giderken(malesef bisiklet:salut: inş yakında motara geçicem bende senin gibi:) ) ortalama 5-6 gibi bir hızla gidiyordum iki araba arasından çıkıp çocuk yandan bana çarptı neyseki düştüğümde bişey olmadı çocuktada birşey yoktu.

ÖzLeMKaYrA
03 Ağustos 2012, 00:10
Elektrikli bisiklet İş değil hoş hala kullanıyorum ekonomik olduğu için ama kullandığım yol hiç kalabalık değil ana yoldada anca 10metre gitmem gerekiyor gideceğim yere ama hızlanma yok tehlike çok kaçamazsın. Motor daha güvenli ve elektrikli gibi yollarda resmen yasak değil...

GeNç61
03 Ağustos 2012, 00:27
önce ehliyet sonra koruma ekipmanları sonra sgk yoksa kenara en az 30 bin tl nakit (ama sgk var diyorsan en azından 5000 tl koymalısın yol hastane ıvır zıvır şimdi bunları neden diyorsun diyeceksin bende 2006b yılında abime direttim ve birtane taksitle 150 cc celık martian scoter aldım ve aradan ama ehliyet yok koruma ekipmanım yok ilk motor ik heyecan mahallenin en mutlusu benim:))neden olmasınki altımda 0 bir motor ama ehliyet kursuna kayıt için cıkdım mahalleden ve amca oğlundada mz var ve hızlı seyrederken minubusun aniden durması ve yerinde yas olması dolayısı ile malesef tanponu benım ayak koyma yerinde ve ayak param parça 25000 tl masraf sgk da yoktu cepden okadar para :))) ama ehliyetimolsaydı okadar ödemezdim ama olmadıından ödedim şimdi bunu okyan arkadaslar derki ama hala motora bınıyorsun evet daha seri daha iyimotorlara bındım ve bınıyorum hastalık deil sadece bir bağlantı ve aşk tır motor :)) o yusden alacaın makinayı tanı ister elektirikli ister benzinli önce emniyet sustum kızmayın :))

ÖzLeMKaYrA
03 Ağustos 2012, 00:58
Bu ne serilik böyle...

GeNç61
03 Ağustos 2012, 01:04
Bu ne serilik böyle...

:D:D::D serilikmidelilikmi hala çözemediler:)))

ÖzLeMKaYrA
03 Ağustos 2012, 01:19
Biri çözer elbette.... herkezin bir kafa dengi çıkar... dediklerin doğru ama ben benzinli olsun 50cc olsun diyorum hem yollara çıkabilir hem kaçabilir hemde trafiği daha rahat öğrenir. Elektrikli bisiklet ilk başta güzelde sonra kasıyor yetmiyor yokuş çıkmıyor artçı alamıyor alırsa ömrünü kısaltıyor da yor yor yani... bide yolda kalsan benzinli gibi hemen gidemiyorsun doldurupta...

delileoo
03 Ağustos 2012, 01:27
50lik motor acısız lahmacun gibidir..nefsı köreltır ama haz vermez..

GeNç61
03 Ağustos 2012, 01:38
nefsimi köreltir :)) insan oğlu bu tadını aldımı durmaz herzaman yuksegini ister:)))

Tsubasa
03 Ağustos 2012, 02:26
HONDA TODAY AL
50cc de üzerine tanımam
Ama para yani o da
Benzini kokluyor mübarek

robien81
03 Ağustos 2012, 05:08
bugün bi arkadaşın elektrikli bisikletini aldım ve kaza yaptım kendi aptallığm . sol kolum full sürtünmeden yırtık içinde kısa kollu vardı ondan , hızlı gitmiydm , asfaltın kenardından gidiyorm 20-30 km hızla bi kavşak var sol tarafta sol tarafa geçtim ben geçmeden öncede bi su kamyonu geçmişti yerleri hep su yapmış ben sola doğru geçerken bi kaydı motor (lastikler kabak sürekli kaydırdığı için ) ve bende biraz ani dönüş yapınca , Allah'tan başka bi araba gelmedn kalktım asfaltın ortasından geçtim kaldırmın kenarına