PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda birileri beni Anladı :))

Sayfa : [1] 2 3

Kiraz''
01 Ağustos 2012, 19:15
Uzun bir zaman boyunca emek harcayıp,gerekli parayı biriktirmeyi başardım :thumleft:
Ee bu kadarı yeter deyip işten de ayrıldım! :thumleft:
Geriye sadece bana gerekli eğitimi düzgün bir şekilde verebilecek bir sürücü kursu bulmak kaldı.İlk gittiğim kurs özel olmasına rağmen ''Düşe kalka öğreniceksin,zaten buraya
bilenler geliyor,hocamız sana gerekli bilgileri verir,sen de uygularsın ha bu arada b ehlıyetın de olmadıgı ıcın toplam masraf 600 tl'' şeklinde bir bir cevapla başbaşa bırakmıştı :farao:
Bugün ise sonunda beni anlayan bir kurs bulmanın sevinci içerisindeyim :queen:
Bana hem B hemde A2 ehliyeti toplam 1,500 tl ye vericekler. Tüm masraflar içerisinde,bana kalan b+a2 ehliyetimi sınavları verdikten sonra gdip kurstan almak olucak ( koşuşturma ca da onlara ait ) :thumleft:
Gerçekten çok yardımcı oldular,üstelik motorları da var düşe kalka öğrenmeme gerek yokmuş :P

Diyeceğim ne olursa olsun araştırmadan iş yapmamalıyız,insanlardan tarafından keklenmemek elde değil :jocolor: :farao:

vlad1462
01 Ağustos 2012, 19:24
ozaman hayırlı olsun şimdiden:cat:

ero__
01 Ağustos 2012, 19:24
Güncel fiyatları bilmiyorum ama 1500 biraz çok gibi geldi ...

fat280
01 Ağustos 2012, 19:25
hayırlı olsun diyelim şimdiden

c90
01 Ağustos 2012, 19:29
adınıza sevindim
inşallah düşmeden kalkmadan öğrenirsiniz
fakat düşüp kalkmak bu işin şanında var
motorcu olacaksın da düşmeyeceksin peh
ilk motorumu aldığımı hatırlıyorumda
frenleme hatası ile yaban böğürtlenlerine bir dalışım var sormayın gitsin
birde beni gören annemden yediğim dayak cabası
ben sana demedim mi bu mobilet hurda senin canın yanar bende üzülürüm
verdi odunu bir yandan diken sıyrıklarının yangısı anamın yapıştırdığı odunun zonklaması baya ders aldım
ama uslanmak yok hala İKİTEKER::gazla::

Kiraz''
01 Ağustos 2012, 19:36
Güncel fiyatları bilmiyorum ama 1500 biraz çok gibi geldi ...

İkisini ayrı ayrı almaya kalktığım da daha fazla masraf ediyor :wiinkk: kampanya kapsamında ekimde başlayacağım hayırlısıyla bende araştırıyorum yaklaşık 1,5 saattir benim için en uygunu bu :cat:

adınıza sevindim
inşallah düşmeden kalkmadan öğrenirsiniz
fakat düşüp kalkmak bu işin şanında var
motorcu olacaksın da düşmeyeceksin peh
ilk motorumu aldığımı hatırlıyorumda
frenleme hatası ile yaban böğürtlenlerine bir dalışım var sormayın gitsin
birde beni gören annemden yediğim dayak cabası
ben sana demedim mi bu mobilet hurda senin canın yanar bende üzülürüm
verdi odunu bir yandan diken sıyrıklarının yangısı anamın yapıştırdığı odunun zonklaması baya ders aldım
ama uslanmak yok hala İKİTEKER::gazla::

Düşmek olsun ama çok fazla olmasın :mrgreen:
Kendimi bir an hayal ettim çalılıkların arasına dalarken :sunny:
Anneler hep karşı , sizin annenizle benim annemin arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum :P

Güzel dilekleriniz içinde ayrıyetten teşekkür ediyorum hepinize :rendeer:

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 19:54
Hacı kazıklamislar Seni
Üsküdar yeşil ışık sürücü kursu
Herşey dahil b + a2 900 tl veriyor

brds
01 Ağustos 2012, 19:55
1500 çok muş....bir kaç yere sordunuzmu...bence bi tuhaflık var...

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 19:57
2 kişi ehliyet alır o parayla
Adamlar e + a2 1100 veriyor
Bu ehliyet işi cok fena
Kime kaç a gelirse kaktiriyolar

cakturkc
01 Ağustos 2012, 20:07
Ehliyet çıkarmak rekabetten dolayı istanbul'da ucuz oluyor ama diğer yerlerde adamlar anlaşmışlar belirli bir fiyatın altına inmiyorlar.Yalnız 1.500 şu ana kadar duyduğum en yüksek fiyat, biraz daha araştırın.

Hedef_Turan
01 Ağustos 2012, 20:30
Hacı kazıklamislar Seni

:cherry:Bende ordan almıştım hacı seneler önce emniyet harcı dahil 800'e A+B2 :cherry:

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 20:33
Balıkesirdeyim Suan b a2 1000 tl herşey dahil 6 taksit yapiolar . Başka hiç para vermiosun
1500 e neyse küfür etmicem:D

just4techno
01 Ağustos 2012, 20:34
bende 1400 e falan alıyorum fiyat normal bende bugün başvurdum 10 ağustosda derslere gidicem a2+b alıcam sonra yamaha ybr125 alıcam ::asker:: ::gazla::

adem80
01 Ağustos 2012, 20:36
kiraz benim hanım motor sürmeyi bilmiyo ama profosyonel artçı :queen: naapçez?

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 20:36
:cherry:Bende ordan almıştım hacı seneler önce emniyet harcı dahil 800'e A+B2 :cherry:

Ilgi ve alaka olarak cok memnun kaldım
Ehliyetim direkt sürücü kursuna gidip aldim hiç biseyle ugrasmadim

babaçi
01 Ağustos 2012, 20:37
işi neden bıraktınız ki :silent:

Soykan67
01 Ağustos 2012, 21:04
Sizi tebrik ederim, diğer hemcinslerinize de sizin örnek olmanızı dilerim.

Fiyat bana da çok geldi.Büyükşehirlerde evrak işleri vb. şeyler ve zaman dert olur ama Balıkesir'de olacağını sanmıyorum.Kendiniz yaparak biraz tasarruf edebilirsiniz.

delileoo
01 Ağustos 2012, 21:24
ehliyete o kadar para mı verilir yahu:)

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 21:34
Milletin parası cok :D

v max
01 Ağustos 2012, 21:58
fiyat kalın ama :cyclopsan
hayırlı olsun şimdiden :king:

GorkeM
01 Ağustos 2012, 22:17
Balıkesirde olmanızın da etkisi vardır tabiki ama bakınca (kurs eğitimi çok iyi olmadıkça) fiyat yüksek görünüyor.
Örneğin gelişimde A2 ve B'yi ayrı ayrı alsanız bile 740tl'ye geliyor ki , eğitimi vs de iyidir.
http://www.gelisimsurucu.com/index.php?page=sabit&kat=0&alt_kat=0&icerik=220&temp=1

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 22:39
Balıkesirde olmanızın da etkisi vardır tabiki ama bakınca (kurs eğitimi çok iyi olmadıkça) fiyat yüksek görünüyor.
Örneğin gelişimde A2 ve B'yi ayrı ayrı alsanız bile 740tl'ye geliyor ki , eğitimi vs de iyidir.
http://www.gelisimsurucu.com/index.php?page=sabit&kat=0&alt_kat=0&icerik=220&temp=1
100 200 oynasa bişi demiycem
arada 500 600 tl oynuyor
valla iyi para var bu sürücü kursu işinde kime ne tuttururlarsa kakıyolar
eğitim dediğiniz şey ise 5 gün araç kullandırırlar 10 dakikalık
yaktıgı mazot en fazla 5 tl X 5gün = 25 tl
bu kadar da motorda yaksa (hayatta yakmaz ) 50 lira
gerisi kar hoca parası kitap parası kira parası =)
ehliyet alırken çingen pazarlıgı yapacan yoksa böyle 1500 tl ödersin :D
ben öyle aldım
o zamanlar ben kursa giderken 900 almıştım
1250 tl ye bile anlaşanlar vardı

c90
01 Ağustos 2012, 22:43
anneler evlatlarını dünyaya getirirken büyük acılar çeker
o nedenle acının ne olduğunu bilirler
evlatlarının canının yanmasını istemezler
analara kurban babalar bir başka ::gazla::

Kiraz''
01 Ağustos 2012, 22:46
Hacı kazıklamislar Seni

2 kişi ehliyet alır o parayla
Adamlar e + a2 1100 veriyor
Bu ehliyet işi cok fena
Kime kaç a gelirse kaktiriyolar

1500 çok muş....bir kaç yere sordunuzmu...bence bi tuhaflık var...

öncelikle bulunduğum ilçe küçük bir yer 10 tane sürücü kursu anca var yok,hepsine gittim sordum aralarında en ucuz gözükeni de bu en çok ilgileni de.Okul yüzünden dışarı çıkmam imkansız,bu sebeple kafaya koysam yarı fiyata da aynı ımkanı sunabılecek bır yer bulacabılecegıme her ıddaasına girebilirim ama bulundugum şartlar da malesef böyle bir lüksüm yok :thumright

bende 1400 e falan alıyorum fiyat normal bende bugün başvurdum 10 ağustosda derslere gidicem a2+b alıcam sonra yamaha ybr125 alıcam ::asker:: ::gazla::

Hayırlı Olsun,sence de kazık yiyor muyuz gerçekten? :mrgreen:

Balıkesirdeyim Suan b a2 1000 tl herşey dahil 6 taksit yapiolar . Başka hiç para vermiosun
1500 e neyse küfür etmicem:D

Tam olarak hangi sürücü kursu bu? Balıkesirde ? :silent:

kiraz benim hanım motor sürmeyi bilmiyo ama profosyonel artçı :queen: naapçez?

Eee... Ben Devam diyorum :mrgreen: Öğretsene yahu motor kullanmayı birlikte tur yaparsınız :wiinkk:

işi neden bıraktınız ki :silent:

Günde 12 saat ayakta durup,mızmız müsterileri çekmekten bıktım :pr: Biraz dinlenmeliyim.Başka bir iş bulacağım,bir ay daha çalışıp sonra tekrar okul yoluna :farao:

Sizi tebrik ederim, diğer hemcinslerinize de sizin örnek olmanızı dilerim.

Fiyat bana da çok geldi.Büyükşehirlerde evrak işleri vb. şeyler ve zaman dert olur ama Balıkesir'de olacağını sanmıyorum.Kendiniz yaparak biraz tasarruf edebilirsiniz.

Teşekkür Ederim :) Balıkesirde var benim gibi bir kaç deli ama bilirsiniz kadınların ilgi alanları çok daha farklı konularda (Bazen düşünmüyor değilim 'gerçekten kadın ruhuna sahip olup olmadığımı :mrgreen: Tasarruf edebileceğim bir konu varsa elbete ki ederim.Para kolay kazanılmıyor :)

ehliyete o kadar para mı verilir yahu:)

Milletin parası cok :D

Durumu gözden geçirdiğim de verilir diyorum vee o kadar da çok param yok :mrgreen:

100 200 oynasa bişi demiycem
arada 500 600 tl oynuyor
valla iyi para var bu sürücü kursu işinde kime ne tuttururlarsa kakıyolar
eğitim dediğiniz şey ise 5 gün araç kullandırırlar 10 dakikalık
yaktıgı mazot en fazla 5 tl X 5gün = 25 tl
bu kadar da motorda yaksa (hayatta yakmaz ) 50 lira
gerisi kar hoca parası kitap parası kira parası =)
ehliyet alırken çingen pazarlıgı yapacan yoksa böyle 1500 tl ödersin :D
ben öyle aldım
o zamanlar ben kursa giderken 900 almıştım
1250 tl ye bile anlaşanlar vardı

Ahaha çingen pazarlığı mı? Bir deneyeceğim bunu :mrgreen: :cat:

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 22:50
B 400 TL
DİREK A2 340 TL
kurs ücreti 740 tl total
A1-A2 SINIFI EHLİYET HARÇ VE KART MASRAFI
2012 Yılı 96,35 TL.
EHLİYET KART ÜCRETİ : 80.
B SINIFI EHLİYET HARÇ VE KART MASRAFI
2012 Yılı 290,10 TL.
740+97+80+290=1207 tl
emin olun daha uygun yerler bulunur
heleki canlı parayı cıkarın delirirler :D 1500 e değil 900 e alırsınız :D

nerede oturuyorsun sen

Kiraz''
01 Ağustos 2012, 22:53
B 400 TL
DİREK A2 340 TL
kurs ücreti 740 tl total
A1-A2 SINIFI EHLİYET HARÇ VE KART MASRAFI
2012 Yılı 96,35 TL.
EHLİYET KART ÜCRETİ : 80.
B SINIFI EHLİYET HARÇ VE KART MASRAFI
2012 Yılı 290,10 TL.
740+97+80+290=1207 tl
emin olun daha uygun yerler bulunur
heleki canlı parayı cıkarın delirirler :D 1500 e değil 900 e alırsınız :D

nerede oturuyorsun sen

Vay be :sunny: Balıkesir-Bandırma Boşver gitsin aldırma,canlı para vericem herhalde :mrgreen:

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 22:55
Vay be :sunny: Balıkesir-Bandırma Boşver gitsin aldırma,canlı para vericem herhalde :mrgreen:
ben peşin paradan basediyorum
gözleri büyüyor nakiti görünce kurstakiler

Kiraz''
01 Ağustos 2012, 22:59
ben peşin paradan basediyorum
gözleri büyüyor nakiti görünce kurstakiler

bende peşin vermeyi planlıyorum.Kafamı karıştırdın,şeytan dürttü beni bak şimdi bir kere,ben bu hızla yarın gider etrafı birbirine katarım hııı :queen:
Sorumlusu sensin,kefil misin? :bounce: :mrgreen:

adem80
01 Ağustos 2012, 23:00
kiraz zaten hergün turluyoruz ama hanım hep arçı :cat: bilmiyo kullanmayı. Bikaç kere denedim ama vitesli motorla öğretmek çok zor. Today gibi bişey lazım.

Kiraz''
01 Ağustos 2012, 23:07
kiraz zaten hergün turluyoruz ama hanım hep arçı :cat: bilmiyo kullanmayı. Bikaç kere denedim ama vitesli motorla öğretmek çok zor. Today gibi bişey lazım.

Arkada oturmak hem bedava hem zevkli hem daha rahat hemde daha romantik'' Bunu bir arkadaşım söylemişti,ahh şu bizler yok muyuz :P Hevesli değil anladığım kadarıyla eşiniz olsaydı size bırakmazdı diye düşünüyorum :mrgreen:

just4techno
01 Ağustos 2012, 23:17
Bence kazık yemiyoruz sadece kursa verdiğimiz paradan bahsetmiyorum trafik dahil 1400 e alıyoruz beyler :mrgreen:

adem80
01 Ağustos 2012, 23:18
Arkada oturmak hem bedava hem zevkli hem daha rahat hemde daha romantik'' Bunu bir arkadaşım söylemişti,ahh şu bizler yok muyuz :P Hevesli değil anladığım kadarıyla eşiniz olsaydı size bırakmazdı diye düşünüyorum :mrgreen:
Yok gerçekten arkada keyfi yerinde. Nereye isterse götürürüm, nereye istersemde götürürüm. Arabaya ayda bikere, motora hergün bineriz. İstekli ama dediğim gibi vitesliyle zor today veya öyle bi scoter lazım öğretmek için.

Kiraz''
02 Ağustos 2012, 00:10
Yok gerçekten arkada keyfi yerinde. Nereye isterse götürürüm, nereye istersemde götürürüm. Arabaya ayda bikere, motora hergün bineriz. İstekli ama dediğim gibi vitesliyle zor today veya öyle bi scoter lazım öğretmek için.

Oohoo ne güzel sizin iş yerinde :) Eşiniz bir scoterı haketmiş bence :mrgreen:
Sonuçta motoru sürmek ayrı zevk oturmak ayrı zevk sürmeyi de denemeli :P

adem80
02 Ağustos 2012, 00:16
kiraz bende motor çok ama scoter yok. Scoterlere karşı bi alerjim var :santa:

Kiraz''
02 Ağustos 2012, 00:40
Ahaha anlayabiliyorum aynı tepkiler bende de geçerli 1 ay durmadı zaten elimde :farao:

adem80
02 Ağustos 2012, 00:44
kiraz yahu gercekten isterdim öğrenmesini. Günde 4-5 saat boşum var oda koşuşturmayla geçiyor :pr:

kaan898
02 Ağustos 2012, 00:50
ayrı ayrı alsan bu kadar tutmaz fiyat çok abartı sen bu yoldan dön biraz daha araştır ...

kanmix_x
02 Ağustos 2012, 00:55
B yede yazılmak akıllı bir seçim olmuş

B - 450
A2 150 yidiler beni memedali :P

Kiraz''
02 Ağustos 2012, 01:00
kiraz yahu gercekten isterdim öğrenmesini. Günde 4-5 saat boşum var oda koşuşturmayla geçiyor :pr:

İnanırım bende aksata aksata bugünlere kadar taşındım :pr:

ayrı ayrı alsan bu kadar tutmaz fiyat çok abartı sen bu yoldan dön biraz daha araştır ...

B yede yazılmak akıllı bir seçim olmuş

B - 450
A2 150 yidiler beni memedali :P

Araştırdım didik didik ettim etrafı yarın yine gideceğim ve indirim isteyeceğim :P

BornToBeWild
02 Ağustos 2012, 01:00

Adem, Titan önereceksin sandım bir an :) Forumda keyifle takip ettiğim bir kullanıcısın :)

Bu arada Kiraz kardeşim, gerçekten çok fazla veriyorsun. Henüz para filan vermediysen bence bir araştır. ailenin yakınlarının tanıdıkları vardır, çok işe yarıyor.

Toplasan 10 tane kurs vardır, küçük ilça filan demişsin ama Ben Bingöl'deyim, iki tane kurs var burada. Bu arada "şehir" burası. Seçeneğin çokken, ikinci görüştüğün ve kurduğu cümlelerle bir sigorta ürünü pazarlamacısı gibi tatlı hayaller kurduran yerlerden uzak dur. :) Genelde lafta kalır icraat olmaz. Eğitim olayını en makul Honda veriyor ama İstanbul'da bildiğim kadarıyla. Bilmiyorum ne okuyorsun, okumuyor musun ama kazan istanbulu, al eğitimini ve motorunu, sonra yollar senindir.

Kiraz''
02 Ağustos 2012, 01:09
Adem, Titan önereceksin sandım bir an :) Forumda keyifle takip ettiğim bir kullanıcısın :)

Bu arada Kiraz kardeşim, gerçekten çok fazla veriyorsun. Henüz para filan vermediysen bence bir araştır. ailenin yakınlarının tanıdıkları vardır, çok işe yarıyor.

Toplasan 10 tane kurs vardır, küçük ilça filan demişsin ama Ben Bingöl'deyim, iki tane kurs var burada. Bu arada "şehir" burası. Seçeneğin çokken, ikinci görüştüğün ve kurduğu cümlelerle bir sigorta ürünü pazarlamacısı gibi tatlı hayaller kurduran yerlerden uzak dur. :) Genelde lafta kalır icraat olmaz. Eğitim olayını en makul Honda veriyor ama İstanbul'da bildiğim kadarıyla. Bilmiyorum ne okuyorsun, okumuyor musun ama kazan istanbulu, al eğitimini ve motorunu, sonra yollar senindir.

Verdikleri eğitimi gördüm ve şehir dısına cıkmak ıcın daha bir senem vaaar :pr: Bahsettiğim kutstan mezun arkadaslar da buldum onlar da memnun ama bu ''1200 varken 1500 nıye?'' olayı kafamı karıştırmadı değil :salut: Ben sadece ehliyetimi istiyorum şu başıma gelenlere bak :mrgreen:

adem80
02 Ağustos 2012, 01:11

Sağol arkadaşım teşekürler :rendeer: titan önermek aklımın ucundan bile geçmemişti :queen: kiraz isterse sıralar istedikleri modelleri, bizde içinden birini seçip öneririz :cat:
kiraz gerçekten tebrik ederim. Hatta bütün bayan motosikletçileri tebrik ederim. Memleketimde bakış açısı olarak desteklemeyenler çok var. Ben hertürlü desteklerim. Araba sürüyolarya, motor neden sürmesinler? Bikere bu formdan bi bayanla ters düşmüştüm oda 600 rr istiyodu :santa: büyük gelir zaptedemezsin falan filan. Ben iyiliği için söylemiştim :pr:

ÖzLeMKaYrA
02 Ağustos 2012, 01:58
Ben A2+B yi 1050 TL ye almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

1500 TL derken harçta içinde anladığım kadarıyla.... eğer öyleyse çok uygun

Tsubasa
02 Ağustos 2012, 02:00
Ben A2+B yi 1050 TL ye almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

1500 TL derken harçta içinde anladığım kadarıyla.... eğer öyleyse çok uygun
Benim hesaplamam var önceki mesajlarda okurmusun
Uygunluğunu o zaman anlayabilirsin

ÖzLeMKaYrA
02 Ağustos 2012, 02:08
Kurs + sınav harcı + emniyete verilen para demek istedim m zaman uygun oluyor bu sene emniyete verilen para 475 civarı arkadaşa aldık yeni. Yani kurs o zaman 1025 TL oluyor çok değil

kemboo
02 Ağustos 2012, 02:09
Hayırlısı olsun inşallah düşmeden kalkmadan öğrenirsin, Allaha çok şükür ben henüz düşmedim, büyük bir kazadansa küçük düşmelerle ders almak en iyisi :) fiyat konusunda ilçeden içleye şehirden şehire çok değişiyor. Ben üniversiteye gitmeden önce almıştım önce a2 bir yıl sonra b aldım, sadece b ehliyet kursuna 600 lira vermiştim. Bir yıl sonra antepe gittiğimde arkadaşlarım herşey dahil 300 liraya b ehliyet almıştı. (bundan 6 sene öncesi tabi :) ). Neyse ozaman ne diyoruz 4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır... :thumleft:

Tsubasa
02 Ağustos 2012, 02:10
Kurs + sınav harcı + emniyete verilen para demek istedim m zaman uygun oluyor bu sene emniyete verilen para 475 civarı arkadaşa aldık yeni. Yani kurs o zaman 1025 TL oluyor çok değil

B 400 TL DİREK A2 340 TL kurs ücreti 740 tl total A1-A2 SINIFI EHLİYET HARÇ VE KART MASRAFI 2012 Yılı 96,35 TL. EHLİYET KART ÜCRETİ : 80. B SINIFI EHLİYET HARÇ VE KART MASRAFI 2012 Yılı 290,10 TL. 740+97+80+290=1207 tl emin olun daha uygun yerler bulunur heleki canlı parayı cıkarın delirirler :D 1500 e değil 900 e alırsınız :D

ÖzLeMKaYrA
02 Ağustos 2012, 02:12
Kiraz demişki sinavlardan sonra kazanınca ehliyetini kurstan alacak. Koşuşturma onlara ait. Emniyet kursa verebilir mi ehliyeti? Sanki bunu demek istemiş.

Tsubasa
02 Ağustos 2012, 02:14
Kiraz demişki sinavlardan sonra kazanınca ehliyetini kurstan alacak. Koşuşturma onlara ait. Emniyet kursa verebilir mi ehliyeti? Sanki bunu demek istemiş.

Bende ole aldım imzaya ve parmak icin gttim birtek
Kursa geldi ehliyetim

ÖzLeMKaYrA
02 Ağustos 2012, 02:28
Emniyete verilen B+A2 bu sene ne kadar? 1500 içinde oda var sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

İlden ile değişebilir hepsi 1500 normal bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Harc ok ama kurs fiyatlarının bir ortalaması yok İşte

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

467 TL emniyette gidiyor kurslarda alabildiğini alıyor