PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüreğim ağzıma geldi...

beko12345
01 Ağustos 2012, 15:13
Bugün bi olay yaşadım yüreğim ağzıma geldi doğrusu ...

85 km hızla yolda gidiyorum . Bi amca gördüm karşıdan karşıya geçmek isteyen ...

Önüme atlarsa aniden diye tedirgin oldum ve hızımı 70 e indirdim..

Kornamıda çaldım beni fark etsin diye çünkü amca 80 yaşlarındaydı (tahminimce)

Neyse aramızda baya mesefa vardı bana baktı ve geçmedi karsıya bende hızımı 80 e çıkarıp yoluma devam ediyordum.. Amcaya 10 metre kala aniden önüme atladı...

Düşündüğüm şey başıma geldi doğrusu .. zaten yavaşlamışıtım ve kornamıda çalmıstım fakat beni gördü ve geçmedi karsıya diye bende devam ettim yoluma hızımı arttırarak.

Aniden geliş şeridine baktım o şerittende bi araba geliyordu yani orayada kaçamazdım .. Neyseki araba biraz boşluk açtı bana tam amcayla arabanın ortasından geçebildim anca...

Şuçlu kim derseniz amcada suçlu değil aslında 80 yaşındaki adamdan genç birinin reflekslerini beklemeyemem.

Allah kimsenin başına böyle olaylar vermesin..

Tekeriniz düz bassın :) ( bu lafıda bu forumda öğrendim :) )

Roe
01 Ağustos 2012, 15:16
geçmiş olsun hıocam Allah kaza bela vermesin

erro
01 Ağustos 2012, 15:17
Geçmiş olsun..insanoğluna a güvenilmiyo işte...geçmeyecek gibi duruyo ama geçiyo:)

c90
01 Ağustos 2012, 15:18
hata esasen yalnış anlama olmasın sizde neden derseniz anlatılanlara göre görüş mesafesi uygun karşı şerit ilk anda uygun bunu bir jest yapıp 80 lik çınara bir öncelik verilebilirdi::gazla::

mali_181
01 Ağustos 2012, 15:19
Geçmiş olsun en çok korktuğum ve en çok dikkat ettiğim anlardır Allah hiçbirimizin başına böyle kazalar vermesin

beko12345
01 Ağustos 2012, 15:22
hata esasen yalnış anlama olmasın sizde neden derseniz anlatılanlara göre görüş mesafesi uygun karşı şerit ilk anda uygun bunu bir jest yapıp 80 lik çınara bir öncelik verilebilirdi::gazla::

Doğru tabiki ama zaten anlık olay hepsi bu anlık karar yani :D o anlık öyle oldu :) suç kimsede değil bence :D:D

cihan54
01 Ağustos 2012, 15:23
Aynı olay benim de başıma geldi. ama amca otomobil direksiyonundaydı :santa: gözümün içine baka baka dibine geldiğimde atladı yola yaa, Allahtan bekliyodum öyle birşey yapacağını da asıldım frene sıkıntı çıkmadı :pr:

kanmix_x
01 Ağustos 2012, 15:27
Sinir oluyorum böylelerine bilerekten ezesim geliyor :thumleft:

kwsk-boy
01 Ağustos 2012, 15:30
yanlış anlaşılmasın ama 70-80-90 gibi yaşı aşırı ilerlemiş insanları öyle yollarda tek başına bırakmak başlı başına felaket. Bu olayın aynısı benimde başıma bi kaç kez geldi. O yüzden seni çok iyi anlıyorum. geçmiş olsun tekrarlanmaması dileğiyle.

kanmix_x
01 Ağustos 2012, 15:33
Bisiklete binen kişi bu tarz durumları çok çok iyi bilir yani ben :queen: her gün yaşıyorum böyle durumları

beko12345
01 Ağustos 2012, 15:33
evet kimsenin başına böyle olaylar gelmesin hakkaten yanlıslıkla amcayı ezseydim bırakın cezasını vicdanım rahat bırakıcakmıydı beni? :(

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 15:38
İnsan görünce yavaşlamak gerekiyor çocuk falan çıkıyor Allah korusun Tekeriniz düz bassın

beko12345
01 Ağustos 2012, 15:42
İnsan görünce yavaşlamak gerekiyor çocuk falan çıkıyor Allah korusun Tekeriniz düz bassın

aslında yavaşlamıstım ama amca bana baktı ve geçmedi bende geçmicek sandım :(

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 15:44
aslında yavaşlamıstım ama amca bana baktı ve geçmedi bende geçmicek sandım :(
Aynısı bendede oldu Yaşlı bir teyze bana bakıyordu geçmicek sandım aramızda az mesafe kala bir atladı 70 ile gidiyodum aynaya falan bakmadan hemen sola geçtim Allahtan arkada araba yoktu araba olsaydı işe bak.Allah korudu Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

TATLIHIZ
01 Ağustos 2012, 15:45
kanmix,karliyollar yorumlara bak biri dio ezesim gelio,oteki dio insan oglu panpalarim laflar cok hos:)

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 15:47
kanmix,karliyollar yorumlara bak biri dio ezesim gelio,oteki dio insan oglu panpalarim laflar cok hos:)

:D İş başında niye kaytarıyon bakayım sen :? :D

Soykan67
01 Ağustos 2012, 15:48
Çocuk ve yaşlıları görünce anında hızınızı düşürün.Çünkü ne yapacakları hiç ama hiç belli olmuyor.Aslında bu durumu çocuk ve yaşlılar ile sınırlamak hata olur.Ülkemin salak kadın ve erkekleri gözünüzün içine baka baka atlıyorlar yola.

kanmix_x
01 Ağustos 2012, 15:49

Motorsuz :P

Fantazi yapalım dedik :P

beko12345
01 Ağustos 2012, 15:51
Çocuk ve yaşlıları görünce anında hızınızı düşürün.Çünkü ne yapacakları hiç ama hiç belli olmuyor.Aslında bu durumu çocuk ve yaşlılar ile sınırlamak hata olur.Ülkemin salak kadın ve erkekleri gözünüzün içine baka baka atlıyorlar yola. hakkaten öyle kimseye güvenmeden hızımızı yavaşlatmak lazım aslında

TATLIHIZ
01 Ağustos 2012, 15:57
Oturuom napam ya . Adamla nie fantazi yapion sen :)

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 15:59
Oturuom napam ya . Adamla nie fantazi yapion sen :)

Fantazi mantazi karıştırmayın arkadaşlar şimdi yine konu beyaz tenlilere gelicek :D

ferdinandd
01 Ağustos 2012, 16:00
Yanlış biliyorda olabilirim ! Herhangi bi kaza söz konusu ise ( allah korusun ) 100 mt ileride yada geride,

yaya geçidi, tafik ışığı, üst/alt geçit v.s varsa bile ve yaya yine de geçiyorsa en sol şeritte değilseniz her koşulda hatalı sayılıyorsunuz :)

En sol şerit hariç, diğer herşeyin var olup olmadığına ve sizin şeridinizin konumuna ... ... göre hata ve ceza miktarı değişiyor sadece.

Bunu 80 yaşında amcanın geçtiği bi örnek için söylemedim tabi :) O amcaya göre orda yol komple olmamalı, negüzel oralar bostanlıktı mis gibi :)

Allah kimsenin başına vermesin, yine de ucuz atlatılmış bi durum geçmiş olsun .

kanmix_x
01 Ağustos 2012, 16:04
Yanlış biliyorda olabilirim ! Herhangi bi kaza söz konusu ise ( allah korusun ) 100 mt ileride yada geride,

yaya geçidi, tafik ışığı, üst/alt geçit v.s varsa bile ve yaya yine de geçiyorsa en sol şeritte değilseniz her koşulda hatalı sayılıyorsunuz :)

En sol şerit hariç, diğer herşeyin var olup olmadığına ve sizin şeridinizin konumuna ... ... göre hata ve ceza miktarı değişiyor sadece.

Bunu 80 yaşında amcanın geçtiği bi örnek için söylemedim tabi :) O amcaya göre orda yol komple olmamalı, negüzel oralar bostanlıktı mis gibi :)

O zaman Hayabusa alıp sol şeridi kimseye vermiyecen yardıra yardıra oh mis gibi ne yaya derdi var ne sağ sokağa dönmeye çalışan araç sürücüleri

Ne yolcu indiren otobüsler ne yolcu alan dolmuşlar oh kebap :pl:

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 16:07
O zaman Hayabusa alıp sol şeridi kimseye vermiyecen yardıra yardıra oh mis gibi ne yaya derdi var ne sağ sokağa dönmeye çalışan araç sürücüleri

Ne yolcu indiren otobüsler ne yolcu alan dolmuşlar oh kebap :pl:

hayatbuysa al bir hayabusa :D

beko12345
01 Ağustos 2012, 16:10

Zaten o amcaya allah korusun çarpıpta amcayı öldürmüş olsaydım zaten ceza 100.000 tlde olsa bişey değişmez bende sonuçta vicdanım rahat edemez zaten hiçbi zaman...

Doğru, amca hala bostanlık sanıyor olmalı :)

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 16:13
Zaten o amcaya allah korusun çarpıpta amcayı öldürmüş olsaydım zaten ceza 100.000 tlde olsa bişey değişmez bende sonuçta vicdanım rahat edemez zaten hiçbi zaman...

Doğru, amca hala bostanlık sanıyor olmalı :)

Absli motorsikletlerde frene basınca motor kayıyormu *

Tolga Can
01 Ağustos 2012, 16:18
Valla beni görüpte bile bile yola çıkan herkesin üstüne üstüne sürüyorum artık. Civciv gibi kaçışıyorlar. :pl:
Geçenlerde dörtyol ağzında motorla bekliyorum. hoş yeşilde yansa geçmezdim. Mini etekli bi hatun karşıdan karşıya geçiyordu.
Tüm yayalar bekliyor. kırmızı yanıyor. bu ateşli ya yola lap atladı karşıya devam. Adam çarpmamak için ani fren, arkadan gelende adama çarptı.
İkiside öyle pis baktı ki kadına belli değil. Ama ablanın umrunda değil. kafasını bile çevirmeden kalabalığın arasına kaynadı gitti.
Sonra adamlar malak gibi birbirine baktı. Onların yerinde ben olacaktım. Jason statham oynadığı crank filmindeki gibi halka açık yerde alırdım kadını arabanın kaputuna yatırırdım. Allah ne verdiyse yapıştır yapardım. :joker:

Bozkurt74
01 Ağustos 2012, 16:31
Geçmiş olsun canım kardeşim.Allah hiç birimize kaza bela göstermesin.Şehir içinde veya yerleşim birimleri içinden geçen yollarda seyrederken elimizden geldiğince yavaş gitmeliyiz.Trafiği hep kendimize göre değil başkalarına göre de düşünmeliyiz.
Ya arkadaşlar,aramızda psikolog olan var mı?Psikolog olan varsa veya psikoloji ile profesyonel anlamda ilgilenen varsa:Bu kardeşimizin başına gelen olay maalesef yaşlı veya çocukların tepkisi değil.Benim güzel ülkemin güzel insanları her yaş grubundan ayırtetmeksizin motosikletliye bakıyorlar,bakıyorlar,bakıyorlar tam 10-15m yaklaşınca birden looop diye önüne atlıyorlar.
Yan yoldan çıkan,sollamaya çıkan,sen onu sollarken o da önündeki diğer aracı sollamaya kalkan,karşı şeritte iken sola yani önümüze aniden dönüş yapan,park halinde iken yola giren araç sürücüleri de dahil.Acaba bu saçma sapan davranışları niye gösteririz ki?Bir bilen varsa acaba açıklayabilr mi?

MotorHstası
01 Ağustos 2012, 16:35
Arkadaşlar sizlerinde söylediği gibi burda kimseye suç verilemez amca zaten yaşı ilerlemiş normal yaşlarda biri olsa yaya suçlu olurdu.Zaten allah korumuş ikinizide eğer sen amcaya vursaydın zaten yaşıda 80 e gelmiş o kesin ölürdü kurtulma ihitimali zor o mezara sen hapise giderdin ayrıca vicdan acısıda olacaktı valla allah korumuş nediim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Valla beni görüpte bile bile yola çıkan herkesin üstüne üstüne sürüyorum artık. Civciv gibi kaçışıyorlar. :pl:
Geçenlerde dörtyol ağzında motorla bekliyorum. hoş yeşilde yansa geçmezdim. Mini etekli bi hatun karşıdan karşıya geçiyordu.
Tüm yayalar bekliyor. kırmızı yanıyor. bu ateşli ya yola lap atladı karşıya devam. Adam çarpmamak için ani fren, arkadan gelende adama çarptı.
İkiside öyle pis baktı ki kadına belli değil. Ama ablanın umrunda değil. kafasını bile çevirmeden kalabalığın arasına kaynadı gitti.
Sonra adamlar malak gibi birbirine baktı. Onların yerinde ben olacaktım. Jason statham oynadığı crank filmindeki gibi halka açık yerde alırdım kadını arabanın kaputuna yatırırdım. Allah ne verdiyse yapıştır yapardım. :joker:
Senin söylediğin bayanlarda trafikte bol bol var hocam heleki bazıları var dünyadan kopmuş kadın böyle yıldız ekseninde gidio kulağında kulaklık sonses elinde telefon tin tin tin karşıdan karşıya yürüyo.bazıları var böyle tipleri islah edicek insanlar onlarda böylelerin görünce korna fren karışık bi yapıyolar zaten o fren sesi ve korna sesi falan o korku ona ömrü oyunca yetiyor :pl:

TATLIHIZ
01 Ağustos 2012, 16:36
Genemi hayabusa:)

sedici
01 Ağustos 2012, 16:43
inegöllüdür o amca kesin, geçmiş olsun

Okurt
01 Ağustos 2012, 16:50
En korktuğum şey çocuklar, istediğin kadar düzgün kullan motoru, çocuk yerden göğe kadar hatalı olsun adamı linç ederler mahallesine göre.

onurpark
01 Ağustos 2012, 16:50
Böyle durumlarda ben asılıyorum kornaya, uyandırıyorum yayayı :D Korkup kaçmasını sağlıyorum bir nevi ;)

Bozkurt74
01 Ağustos 2012, 16:54
Abooovvv!Neler diyon sen öyle Tolgacan bu mübarek gündeee:queen:.

pistolpitt
01 Ağustos 2012, 16:55
suçlu mu kim? 85 ile şehir içinde gidiliyor mu?

skystar
01 Ağustos 2012, 17:00
Öncelikle geçmiş olsun.Çok ucuz atlatmışsınız.

Bundan 1 ay önce benim başıma benzer bi olay geldi doğanlar mahallesinden evime doğru gidiyorum.Sokak arası olduğu için hızım 40 45 civarı çocuğun biri sen kalk park halindeki araçların arasından aniden çık ama en fazla 2-3 metre önümde hemen abandım frenlere ön fren kitledi kaymaya başladım hemen frenleri tekrar bıraktım baktım çocuk koşa koşa geçti karşıya annesi de bağırdı kızdı çocuğu dövdü.İyiki çocuğada banada bişeycik olmadı o gün bugündür o yolu kullanmıyorum :) çoluk cocuk görürsem hızımı 30-20 arasına düşürüyorum korna çalarak onları uyarıyorum heran önüme atlayacaklarmış gibi tetikte kalıyorum.

beko12345
01 Ağustos 2012, 20:21
Allah kimsenin başına böyle olaylar vermez inşallah...

Karlıyollar
01 Ağustos 2012, 20:34
Genemi hayabusa:)
İzzet beraber hayabusa alam :D

yasdal
01 Ağustos 2012, 20:49
Bu yüzdendir ki özellikle yaya trafiği ihtimali olan yollarda şehir içi max. olan 50 km deki hızımızı 30 a düşürüyoruz. Hata kimde diye çok fazla aramaya gerek yok. Hız olgusunu iyi tahlil etmek gerekir. Bir kontrol eğitimine katılıp 70 ile 50 nin arasındaki metrelerce durma mesafesi farkını deneyimlemenizi tavsiye ederim.

xmuro312
01 Ağustos 2012, 21:00
ALLAH tarafından o boşluk açılmş yoksa düşünmiyorum bile

harun27
01 Ağustos 2012, 21:07
Öncelikle çok geçmiş olsun Allahtan sizede yaşlı amcaya bişey olmamış... Bu durum çok şükür başıma gelmedi ama gelecek kadar oldu... Buna benzer durumlarda kornayı kullanabildiğin kadar kullan bırak gürültü kirliliği olsun... Gürültü kirliliği sonucta senden ve çarpacagın yayadan önemli değil... Ayrıcada gece hem selektor hemde korna kullanmanı tavsiye ederim çünkü bizim yayalarımız baksa görmüyo duysa duymuyo:S

TATLIHIZ
01 Ağustos 2012, 21:46
Yürek nasıldı anlatsana :) :queen:

selo9115
01 Ağustos 2012, 22:24
aynen katılıyorum ne olursa olsun bizim yavaşlayıp amcaya yol vermemiz lazım bizede bu yakışır zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

hoppp yavaşşşşşş

c90
01 Ağustos 2012, 22:37

helal olsun çok yapıştırma derby biter sonra gerçekten yapıştırılması gerekene kalmaz madara olursun::gazla::

serseric
02 Ağustos 2012, 02:40
bu tür olayları çok yaşıyorum dikkatli olmak lazım arka freni bir anda tutup tekerlerden çıkan o fren sesini duyunca herkes korkuyo ve gaz vererk devam ediyoırum :)