PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu motorların tamir maliyatı nedir?bu motorlar tamir ettirilip kullanılınırmı?

MotorHstası
31 Temmuz 2012, 21:36
Arkadaşlar aşağıdaki motorlar kazalı hasarlı motolar 1. link hariç o kazalı değil şimdi ben bu motorlardan herhangi birini alsam ve yaptırsam kullanılabilirmi tamirden sonra daha bir daha ne gibi sorunlar çıkartır.Ve bunların tamir maliyetleri nedir nekadar tutar.2 si ankarada biri izmir diğeride eskişehirde.ben istanbulda yaşıyorum fakat abim pasaport işlemleri için falan ankaraya gitti ankaradaki motorlara o bakıcak.şimdi 1. linkteki naked fakat internette araştırdım kafa sol-sağ grenajlart ve alt sakal öncam falan hepsi 1.000 milyar fln tutuyo o grenajları falan yavaş yavaş toplayıp race yani 250 r moduna çeviricem zaten göstergeside naked değil race dijital gösterge nasıl sizce 1. linkteki alınırmı hem kazasızda?birde diğerlerinede bakıp yorumlarsanız sevinirim.
Zaman ayırıp ilgilendiğinizden dolayı teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-tiger-eksozlu-takasli-gtr-77780610/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-acil-satilik-94656489/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-nadir-mat-siyah-65755720/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-kirmizi-hyosung-94820512/detay

Tsubasa
31 Temmuz 2012, 21:52
Hasarlı motorlar uzun iş bence
Parça bulunup bulunamayacağını da bilemiyoruz . Senin bütçen nedir ?
Illa ss olsun diyorsan cbr 125 r al ikinci el
Bunları yaptirdin bindin
Satmak istediğinde zor satarsınız
Istediğiniz parayı da vermez kimse

c90
31 Temmuz 2012, 22:02
bence e şıkkı hiç biri bir yedek parça araştırması yap anlarsın::gazla::

inzell
31 Temmuz 2012, 22:10
Ne çok kazalı GT250R varmış. Gerçi doğal, bu motoru tercih edenlerin çoğu apaçi tayfa. Efendi gibi GT250R'ı olan adamlara lafım yok yanlış anlaşılmasın. :)

MotorHstası
31 Temmuz 2012, 22:28
Hasarlı motorlar uzun iş bence
Parça bulunup bulunamayacağını da bilemiyoruz . Senin bütçen nedir ?
Illa ss olsun diyorsan cbr 125 r al ikinci el
Bunları yaptirdin bindin
Satmak istediğinde zor satarsınız
Istediğiniz parayı da vermez kimse
Söylediğin doğru 1. linkteki moto naked racing yapıcam demiştim onun parçalarını sahiinden.com da araştırdım ve hepsini ve aynı rengini buldum ortalama 1 milyar tutuyor.sence 1.linkteki naked alınabilinirmi?

safakk
31 Temmuz 2012, 22:30
öncelikle ilk ilan sahibi adam yalan söylüyor şöyle ki
adam demiş ki ''ben bir motor aldım parasal eksigim var bu yüzden bu paralara satıyorum..'' hemde demiş ki ''...Son çare olarak Yüksek CCli makinalar ile takas olur makul üstüne veririr bişiler......'' şimdi insan düşünmez mi ''ulan madem yeni motor aldın borcun var üst model daha büyük hacimde motorla takasa girecek parayı nerden buluyorsun'' diye? satıcıya bi garezim yok tanımam etmem ama insanın da gözünün içine baka baka yalan söylüyor adam!

2. motorsa önden kazalı ve o büyüklükdeki hasar ile bana kalırsa şasede de eğiklik olacağını ve ön takım yenilensede motorun dengesiz olacağını düşünüyorum. eğer şasede sorun yoksa bile ön takımın tüm yedek parçasının tedarik edimiydi işçilik ücretiydi felan yeni motor parası kadar tutacağını düşünüyorum.

3. motorda sadece sert bir yan yatma vakası gibi dursada deposundaki eziklere dikkat edilecek olursa kazanın boyutunun daha vahim olduğunu ve aslında göründüğünden daha büyük sorunlara sahip olduğu anlaşılabilir. zira motorun çalışmadığı da söyleniyor ki bu da yeterli bir gösterge.

4. motorsa ciddi ve iyi bir ustayla gidilip bakılması gerekir. motorun sadece krank milinde sorun olmaya bilir ve sadece krankı değiştireceğim diye alacağınız motor başınıza çok daha büyük dertler açabilir bu nedenle bence daha düşük hacimde kazası mümkünse olmayan (ki bu motosiklet için biraz zor bir kriter) bir motosiklet almanız sizin için daha iyi olur.

MotorHstası
31 Temmuz 2012, 22:51
bence e şıkkı hiç biri bir yedek parça araştırması yap anlarsın::gazla::
hocam parça araştırması yaptım bu 1. linkteki naked kazasız hasarsız sence o alınabilinirmi onu alıp racing yapiim yani grenajlarını ekleyecem 1 milyar falan yapıyor nakedde kullanılabilir sence 1. linkteki naked alınırmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

öncelikle ilk ilan sahibi adam yalan söylüyor şöyle ki
adam demiş ki ''ben bir motor aldım parasal eksigim var bu yüzden bu paralara satıyorum..'' hemde demiş ki ''...Son çare olarak Yüksek CCli makinalar ile takas olur makul üstüne veririr bişiler......'' şimdi insan düşünmez mi ''ulan madem yeni motor aldın borcun var üst model daha büyük hacimde motorla takasa girecek parayı nerden buluyorsun'' diye? satıcıya bi garezim yok tanımam etmem ama insanın da gözünün içine baka baka yalan söylüyor adam!

2. motorsa önden kazalı ve o büyüklükdeki hasar ile bana kalırsa şasede de eğiklik olacağını ve ön takım yenilensede motorun dengesiz olacağını düşünüyorum. eğer şasede sorun yoksa bile ön takımın tüm yedek parçasının tedarik edimiydi işçilik ücretiydi felan yeni motor parası kadar tutacağını düşünüyorum.

3. motorda sadece sert bir yan yatma vakası gibi dursada deposundaki eziklere dikkat edilecek olursa kazanın boyutunun daha vahim olduğunu ve aslında göründüğünden daha büyük sorunlara sahip olduğu anlaşılabilir. zira motorun çalışmadığı da söyleniyor ki bu da yeterli bir gösterge.

4. motorsa ciddi ve iyi bir ustayla gidilip bakılması gerekir. motorun sadece krank milinde sorun olmaya bilir ve sadece krankı değiştireceğim diye alacağınız motor başınıza çok daha büyük dertler açabilir bu nedenle bence daha düşük hacimde kazası mümkünse olmayan (ki bu motosiklet için biraz zor bir kriter) bir motosiklet almanız sizin için daha iyi olur.
Yardımların ve yorumların için sağolasın vakit ayırığ okadar yazı yazmışsın o 1.motorada gelince açıklamayı bende okudum yalan söylediği apaçık ortada ama resimde gözle görülür bir sorun yok.acaba neresinde hasar var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

GÜNCEL!!!!

TATLIHIZ
31 Temmuz 2012, 22:55
Kardesim 2 günde 3 konu hepside Ss Hakkında kaza yapan motorun asla ayarı tutmaz %100 diyorum bak..2.el dende hayır gelmez alıcan..25.000 De bi 25.000 de sen gezicen.. 50.000 Olucak.. Senin gibiler arartırırken 50.000 de bosver alınmaz dicekler git 0.al veya alma.

delileoo
31 Temmuz 2012, 22:56
bu motorların hiçbiri eğer tamirci ve yedek parçacı değilsen alınmaz

Tsubasa
31 Temmuz 2012, 23:01
Boşuna uğraşirsin sase gittiyse düzelmez . Düzelse de satamazsin belli olur .
Hasta eder hiç bulaşma .
O apaci motoru .
Düzgün kullananlar üzerlerine alınmasın lutfen

eod
31 Temmuz 2012, 23:03
kısa ve öz : hiç bulaşma

paranın yettiğine bin , temizine bin...

dili yanmış biri olarak söylüyorum bunları ^_^

zeda3000
31 Temmuz 2012, 23:06
Cebinde paran yok ise kazali yada parcasi eksik motor alma. Ne gonlunde var ise, saglam ve duzugunu icin parani biriktir. Derme catma isler hayallerine kavusmana engeller.

MotorHstası
31 Temmuz 2012, 23:14
Kardesim 2 günde 3 konu hepside Ss Hakkında kaza yapan motorun asla ayarı tutmaz %100 diyorum bak..2.el dende hayır gelmez alıcan..25.000 De bi 25.000 de sen gezicen.. 50.000 Olucak.. Senin gibiler arartırırken 50.000 de bosver alınmaz dicekler git 0.al veya alma.
Hocam söylediğin doğru 25.000 de ben yapıcam fakat o zaman sürecinde diğer cbrlarda o km ye gelecek bu nedenle aynı durumda olucaz.Yani gine satılır fakat fiyat düşer bütçemle 0 motorda ss değil yani diğer konudada anlatmıştım durumumu sana:cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

kısa ve öz : hiç bulaşma

paranın yettiğine bin , temizine bin...

dili yanmış biri olarak söylüyorum bunları ^_^
Hocam seninde mootorun hyosung gt 250r sende böyle diyorsan napalım kazalı motorlardan vaz geçelim.
Peki aşağıdaki motor nasıl temizmidir?muaynesi geçikmiş yaptırılmamış.Muayne nekadar tutar ne gereki?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-hele-bi-bak-pisman-olmazsin-93771831/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Cebinde paran yok ise kazali yada parcasi eksik motor alma. Ne gonlunde var ise, saglam ve duzugunu icin parani biriktir. Derme catma isler hayallerine kavusmana engeller.
gönlümde cbr yada hyosung var aşağıdaki motora bi göz atar ve alınırmı o fiyatı hakediyormu bir yorum yaparsan çok güzel olur.Muaynesi geçmiş muayne nekadar tutar ve ne gerekir?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-hele-bi-bak-pisman-olmazsin-93771831/detay

yaşar35
31 Temmuz 2012, 23:28
bu motorları hurdacıya versek,bi leğen 20 mandal anca verir:mrgreen:

Arda_Karaca
31 Temmuz 2012, 23:34
Macera arıyorsanız Bungee Jumping falan yapabilirsiniz. Ne kadar masraf çıkaracağı belli olmayan bir maceraya ne gerek var.

Aynı ilanda hem yeni motosiklet aldığından hem de yüksek cc ile takas olur diyerek güvenilirliği düşürüp 300-400'e tamir olabileceği söyleniyor. İşte buna macera denir :cherry:

MotorHstası
31 Temmuz 2012, 23:37
Macera arıyorsanız Bungee Jumping falan yapabilirsiniz. Ne kadar masraf çıkaracağı belli olmayan bir maceraya ne gerek var.

Aynı ilanda hem yeni motosiklet aldığından hem de yüksek cc ile takas olur diyerek güvenilirliği düşürüp 300-400'e tamir olabileceği söyleniyor. İşte buna macera denir :cherry:
o açıklama banada güvensizlik verdi insan bukadarmı yalancı olduğunu belli eder diye içimden geçirmedim değil hani ama hasar göremedim motorda hasarını anlayan varsa söylesin çünkü resimlerde bi hasar gözükmüyor :sunny:

safakk
31 Temmuz 2012, 23:42
hocam parça araştırması yaptım bu 1. linkteki naked kazasız hasarsız sence o alınabilinirmi onu alıp racing yapiim yani grenajlarını ekleyecem 1 milyar falan yapıyor nakedde kullanılabilir sence 1. linkteki naked alınırmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Yardımların ve yorumların için sağolasın vakit ayırığ okadar yazı yazmışsın o 1.motorada gelince açıklamayı bende okudum yalan söylediği apaçık ortada ama resimde gözle görülür bir sorun yok.acaba neresinde hasar var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

GÜNCEL!!!!

yanılmıyorsam gt250 kafa grenajı öyle olmamalı ve sanki farı süs diye sonradan takmışlar gibi duruyor yani neticede bir kaza sonucu değişim gerektirmiştir illaki. birde satıcı daha en başta alıcıyı yanıltmaya çalışıyorsa kim bilir o motorda daha neler çıkar..

ayrıca bir kaç sonraki mesajında muaynesi olmayan motosikleti almakdan bahsetmişsin. bana kalırsa savaşkaya abimizin 2.el motosiklet alırken dikkat edilecek hususları paylaştığı bir başlık olacaktı onu bir gözden geçirirsen 2.elde daha seçici olacağına eminim

MotorHstası
01 Ağustos 2012, 00:09
yanılmıyorsam gt250 kafa grenajı öyle olmamalı ve sanki farı süs diye sonradan takmışlar gibi duruyor yani neticede bir kaza sonucu değişim gerektirmiştir illaki. birde satıcı daha en başta alıcıyı yanıltmaya çalışıyorsa kim bilir o motorda daha neler çıkar..

ayrıca bir kaç sonraki mesajında muaynesi olmayan motosikleti almakdan bahsetmişsin. bana kalırsa savaşkaya abimizin 2.el motosiklet alırken dikkat edilecek hususları paylaştığı bir başlık olacaktı onu bir gözden geçirirsen 2.elde daha seçici olacağına eminim
daha yeni o konuyu okudum muayne konusundaki hususunuda biliyorum eğer derseler ki bu motor alınabilir o paraya değer derseler verdiğim linkteki cbr için abimle(öz abim değil komşumuzun oğlu) ile beraber bakmaya gidicez kendisi hyosung gt 650r kullanıcıs 3 yıllık tabi birde şu ayağım iyleşirse.Ayğıma nolduğunu sorarsanız ayğımın altında siğil çıktı ve 2 aydır falan vardı fakat pek bir rahatsızlık vermiyordu bu pazar şişti ve üstüne basamaz oldum topuğumun üstünde yürüyorum ondan eğer o cbr alınır derseler ayğım iyleşir iyleşmez giderim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Güncel!!!!

okkan
01 Ağustos 2012, 11:55
Dostum sana eski bir gt 250r kullanıcısı olarak söylüyorum tavsiyem sakın bulaşma heleki arızalı bir motora o hata yı ben zamanında bir heyecanla ustaya baktırmayıp şerefsiz bir adamdan temiz diye alarak yapmıştım sonrası pişmanlık hayatımdan 1 yılı resmen çaldı :) 5 bin km sonra arıza üstüne arıza motoru bir açtırdım pistonlar elle taşlanmış hersey çıkma ve uydurma parçalar 2000 tl ye maloldu tamir ve masraflar hayatımın en büyük hatasıydı değiştirmediğim yeri kalmamıştı ustalarla abi kardeş olmuştum artık :)) allah düşmanıma vermesin bu motorları gördükçe midem bulanıyo o günler geliyo aklıma bence sana bir dost tavsiyesi al bir cbr 125 hiç düşünmeden bin gez yada cbf 150 honda sonuçta bunları bir düşün bence öyle karar ver saygılar.

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 12:38
Yan yatan motoru almak istemiyor millet . Sen kazali motoru alacaksın . Sonra 4 bin tl para harcicaksin yine de eskisi gbi olmucak sürekli sorun olucak
Hasta olucaksin
Benim basima geldi bir zamanlar 2. Elde böyle bi durum.
Temiz diye aldım kimseye göstermeden
Tüm param sanayiye gitti
Binemedim yok yere sattım

MotorHstası
01 Ağustos 2012, 16:19
peki arkadaşlar yorum ve yardımlarınız doğrultusunda kazalı ve hasarlı hyosunglardan vazgeçtim ben en iyisimi cbr 125 bakmaya devam ediyim:cat: