PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kawasaki er-6n 6f versys arasinda hangisini secerdiniz?

kursattekin
31 Temmuz 2012, 15:32
ucunun arti ve eksilerini kiyaslayabilir misiniz? kullanici arkadaslarda paylasimda bulunursa sevinirim. motorlari ayni olmasina ragmen gucleri ve yakit tuketimleri neden cok farkli? tesekkurler

karapara
31 Temmuz 2012, 15:42
Bende VERSYS vs Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion vs Er-6n arasında mekik dokuyorum:)..TAKİPTEYİM...:)

Dogan88
31 Temmuz 2012, 15:46
ben versys derdim.

Raphae1
31 Temmuz 2012, 17:32
versy enduro tarzında er6f ise daha sport. ,aslında ikisinde de aynı motor var fakat tarzları farklı.Önce tarzına karar vermelisin. Ben geçen sene er6 f sahibiydim. görünüş olarak Ss makinayı andırıyor fakat ss e göre daha dik oturusa sahip. Sport turing olarak geçer. Ayrıca 600 cc klasmanında en az yakan ve en çok kaçan motor diyebilirim.

Karapa arkadaşım. Ben Er6 f almadan önce aynı senin gibi xj6 mı er6 f mi diyordum. xj6 açıkçası bizim ülkede pek tutmadı. er6 ya göre çok yakıyor. malum 4 silindir ama son hızlarda o 4 silindiri pek hissettirmiyor. Yani 2 motor arasındaki son hız farkı 10-15 km\s. Son olarak ise er6 yı aldığımda xj6 daha pahalıydı. tabi euro artınca er6 açık ara solladı. :)

vlad1462
31 Temmuz 2012, 17:57
er-6 kullanmış olarak söylüyorum çok güzel motordur. ama param olsa alacağım motor versy olacaktır. benim kişisel tercihim ve zevkim bu yönde. seninde kendi zevkin doğrultusunda kendi kararını vermen lazım.
motorların 3 ündede aynı makine kullanılsada versy tarz olarak diğer 2 sinden farklıdır. kullanım amacı ve ağırlığı,vites oranları kısaca motordan beklenti er-6 lardan farklı olduğu için güç ve tork oranındada farkmevcut.