PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklete sigortasız ve muaynesiz binme cezası nedir ?

Deathghost
31 Temmuz 2012, 12:04
Merhabalar bu aralar maddi durumdan dolayı sigortamı ve fenni muayeneyi yaptıramadım.Acaba buun cezası nedir direk motosikleti bağlıyorlar mı yoksa para cezası mı veriliyor.

delileoo
31 Temmuz 2012, 12:09
muayenen yoksa ilk yakalanısında ceza yersin 1 hafta içinde muayeneye gönderirler..gitmezsen ikinci yakalanısında motorunu bağlarlar..eğer sıgortan yoksa ilk yakalanısında bağlanırsın..hem sigortasızliktan ceza yersın hem motoru bağlatırsın hem de muayenesizlik cezası yersin..

F54
31 Temmuz 2012, 13:01
seni içeri atarlar motoru bağlarlar bi dünya idari para cezası yersin sonra keşke muayene sigorta yaptırsaydım daha kar lı olurdum diye üzülürsün

beyaz atlı
31 Temmuz 2012, 13:17
arkadaşım bunun kaçarı yok ayrıca... muayeninde sigortanında... geç yaptırırsan yaptırmadığın gunlerin ucretini cezalı olarak öduyosun zaten yaptır adam gibi zamanında konu açmak zorunda kalma :))))

35emre35
31 Temmuz 2012, 13:44
(verilen rakamlar tahminidir)100tl sigorta için 500tl ceza yersin ve oracıkta motorunu elinden alırlar. motorun sigortasını yaptırıp almaya gittiğinde üzerine çekici ve otoparkta kaldığı günlerin parasıda binince, yere çömelir başını ellerinin arasına alır ve ağlamaya başlarsın, içindende kendine en güzel küfürleri ederek keşke 100tl lik sigortamı yaptırsaydım dersin :))

Deathghost
31 Temmuz 2012, 17:58
Aslında yaptırmayı düşünüyorum fakat motosiklet belki 10 senedir yatıyor ve o zamandan beri sigorta muayne yok 400tl fenni muayene yaklaşık 200tlde sigortadan ücret çıkarttılar öğrenci işi yaptırmam biraz zaman alabilir onun için sordum baya bir zorluyor bu aralar.

Hedef_Turan
31 Temmuz 2012, 18:21
Ummadığın bir anda bi sokakta bir köşe başında çevirirler direk bağlarlar bir kez sigortasız yakalandım zor ikna ettim bağlamadılar ama sadece şans.

Deathghost
31 Temmuz 2012, 20:43
O zaman biran önce hiç yoktan sigortayı yaptırmak lazım hepinize yardımlarınız için teşekkürler.

*/ AHm3T /*
31 Temmuz 2012, 22:36
Ehliyet harici her durum ceza ile kurtarır diye biliyorum ben. Yanlış mı biliyorum? Bazı arkadaşlar hapis filan demiş, sallamış biraz sanırsam.

c90
31 Temmuz 2012, 22:39
sigortasızlık direk bağlamaya
vizesizlik belirli bir süre verilir osürede yapılmaz ise o da bağlamaya sebep olur
her ikisi de bir sürü masraf çekici otopark vs ::gazla::