PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecrübe Bir yere Kadar Biraz yardım rica ediyorum

tolgagu
31 Temmuz 2012, 10:23
Merhabalar,

Yıllardır motosiklet kullanıyorum ama şu anda yani motorumu değiştirme aşamasında tamamen kararsız kaldım neden mi .. Karga'dan başka kuş tanımadığımı farkettim de ondan.

Şu anda kullandığım BMW 1200 RT yi artık hep şehir içinde ve en fazla 90 KM çapındaki gezilerde kullandığım için satmaya karar verdim ve bir de baktım ben daha küçük motorları hiç tanımıyorum :( Yıllar önce Vstrom kullanmıştım ve kendisini saygıyla anarım ama ondan sonra bu benim dördüncü 1000 cc üzeri makinam olunda sizlere bir danışayım dedim . Kriterlerimi yazayım siz de bana fikirlerinizi veriniz lütfen :

Boy: 187 cm
Kilo : 100 kg
Artçı : Bazen
İstediğim Özellikler ;

Frenler çok iyi olmalı
Yakıt Tüketimi 6 Litreyi geçmesin (sakin kullanırım)
İkinci elde sorun yaşamıyayım , tutulan bir motor olsun
Fiyatı 15.000 TL yi geçmesin
Oturması nispeten dik olsun
Titreşimsiz
600 cc civarı
Büyük jantlı
Şehir içinde pratik
Amma cüsseme de uygun olsun
E tabi biraz da havalı osun ...

Ne dersiniz kargadan başka hangi kuşlar olur ?

pistolpitt
31 Temmuz 2012, 10:31
kesinlikle ilk büyük cc motorum olan cbf600'ü tavsiye ederim ancak boyunuza uygun olur mu bilmiyorum (benim boyum 182cm). fz6 fazer da düşünebilirsiniz ancak frenleri, gaz kolu ve debriyaj konusunda memnuniyetsizliklerim oldu. kawasaki er6 serisi için de kullananların yorumu faydalı olabilir.

mete_han
31 Temmuz 2012, 10:54
fazer derim...98 hp biliyorsun... ABS li almalısın...yarı ss kırması sayılır...istersen uzlu çocuk olur istersen yaramaz..feyzırı 13 e al 13 e 2 yıl sonra sat peynir ekmek gibi satılır...tüketim sana kalmış...sürüş tarzın belirler...

iguven
31 Temmuz 2012, 11:44
Honda NC700s veya NC700x tavsiye ederim. Hem ucuz hem de ekonomik.
Bence biraz araştırın NC700leri :bounce:

glock
31 Temmuz 2012, 13:44
vfr800 ideal, ister sakin kullanım, ister agresif,
çift kombine abs + 6 piston ön 3 piston arka frenler...
şehir içi ve uzun yol için ideal
tek dezavantajı biraz ağır oluşu.

Tsubasa
31 Temmuz 2012, 14:03
sizin gbi bir ustaya yol göstermek bize düşmez ama
bmw F 600 GS ile CS derim ben
cunku kulladıgınız hiç bir motor bmw olmaz
bu yuzden sadece cc düşmenizi öneririm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2006-f650gs-94968234/detay
yakışmaz mı abi sana ? =)

tolgagu
01 Ağustos 2012, 18:43
Ben de VFR , 650GS ADV , Fazer üçlüsünde gidip geliyorum,
Şehir içinde yakıtlarını bilen var mı ? Elbette kullanıam göre değişir ama benim RT yi patlatsam 6 litreyi geçmez idi o sebeple sordum .
NC700 ler güzel ama benim bütçeyi şu anda biraz aşıyor .
Bir de Fazer ile ilgili gaz kolu vs o problemler nedir biraz açabilirmisiniz.
Eğer kıyaslamak gerekirse artçı konforu Fazer, VFR , F650 GS olarak sıralanabilir mi ?

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

sizin gbi bir ustaya yol göstermek bize düşmez ama
bmw F 600 GS ile CS derim ben
cunku kulladıgınız hiç bir motor bmw olmaz
bu yuzden sadece cc düşmenizi öneririm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2006-f650gs-94968234/detay
yakışmaz mı abi sana ? =)

Bu arada GS de gerçekten pek yakışıklı gidip bir bakıcam bakalım nasıl duruyor bende :)

conquista
01 Ağustos 2012, 18:43
fazer derim...98 hp biliyorsun... ABS li almalısın...yarı ss kırması sayılır...istersen uzlu çocuk olur istersen yaramaz..feyzırı 13 e al 13 e 2 yıl sonra sat peynir ekmek gibi satılır...tüketim sana kalmış...sürüş tarzın belirler...
aynen katılıyorum fazer
çok fazla tecrüben yoksa kawasaki er6 n :)

pistolpitt
01 Ağustos 2012, 18:47
Ben de VFR , 650GS ADV , Fazer üçlüsünde gidip geliyorum,
Şehir içinde yakıtlarını bilen var mı ? Elbette kullanıam göre değişir ama benim RT yi patlatsam 6 litreyi geçmez idi o sebeple sordum .
NC700 ler güzel ama benim bütçeyi şu anda biraz aşıyor .
Bir de Fazer ile ilgili gaz kolu vs o problemler nedir biraz açabilirmisiniz.
Eğer kıyaslamak gerekirse artçı konforu Fazer, VFR , F650 GS olarak sıralanabilir mi ?

Fazerda gaz kolu hem hassas hem gecikmeli geliyor bana. Gazı açınca saliselik bir geçikme ile tepki veriyor. Bu, virajlarda ve kalkışlarda sıkıntı yaratıyor. Debriyaj ya var ya yok, yarım kavrama yakalamak, gaz kolu da sıkıntılı olunca zor oluyor. Bu yüzden vites geç,işleri sarsıntılı gerçekleşiyor. Ama kullandıkça belki alışılır. Ben kardeşimin fazerını 1 ay kullandım tamamen alışamadım. Selesi sert, artçı konforu çok iyi değil. Rüzgar koruması bmw den sonra çok zayıf gelir. Ama bu motor heyecan verici bir motor. Tüketimi 600cc için makul, 6 litreyi zaten geçmezsiniz. Seçenekleriniz arasından ise sizin için en mantıklısı kesinlikle F650GS.

izmir3535
01 Ağustos 2012, 18:56
bence mtr un güzel. hiç değiştirme. macera arama . sonra sattığın mtr u ararsın. diğerleri kesmez seni:)

serdar60
01 Ağustos 2012, 19:01
fazerlarda TPS sensör hatasından dolayı bu sıkıntıları çıkartıyor ve her fazer da öyle birşey yok. benim fazer 2007 model bende yok şahsen. nekadar yatığını sormuşsun birde, şehir içi - dışı (140 ı geçmedim şehir dışında) karışık 20 kuruş yakıyor. kokluyor maaşallah... senin motoru bilmediğim için kıyas yapamam ama fazer larda konforludur, artçı hariç :)

ferdinandd
01 Ağustos 2012, 19:35
NC 700S için yaklaşık 1000 tl gibi bütçe arttırsanız zaten 10 000 km ye kalmaz aradaki fiyat farkını kapatır yakıt tasarrufu ile, üstüne geçtiğiniz her km yanınıza kar kalır bi sonraki motosikletiniz için :)

30-40 000 geçip satsanız bi sonraki motosikletiniz için en az 5000 TL hediye etmiş olur size Honda :) 12.000 km de bir olan servis bakımlarını v.s dahil etmedim bile hesabıma :)

30-40 000 km de 2012 yenilikçi tasarım ve teknolojiye sahip NC serisi için bence hiçbişey demek, peynir ekmek gibi satılır.

Frenler çok çok iyi.

Yakıt Tüketimi 3lt küsur :) (sakin kullanırım rekor deneyenler vardı forumda sonucu bilmiyorum )

İkinci elde sorun için istatistik yok henüz ama tutulacağı ortada ( şahsi fikrim )

Fiyatı : 15.500 TL ye sattı bi süre önce forumdan bi arkadaşımız.

Oturuş pozisyonu dik.

Titreşimsiz ( bu konuda inanın bilgim yok, duyar görür işitirsem bilgilendiririm ama sanmıyorum :) )

600 cc civarı

Büyük jantlı ???( 17" bildiğim kadarıyla :/ fakat Dünya turu düşünenlere sıkıntı yaşatmamış İstanbul - Gürcistan "tek durak Trabzon" kullananlar var başlığında )

Şehir içinde pratik

Amma cüssenize de uygun

E tabi bayağa bi havalı :) ...
__________________________________________________ _________________________________________
Ne dersiniz kargadan başka hangi kuşlar olur ? ( X modeli kargamsı fakat siz bundan sıkıldınız anladığım kadarıyla :) )

şahsi fikrim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Birazda görsel ile destekliyeyim :)

http://c1208.hizliresim.com/10/1/bbwuc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1208.hizliresim.com/10/1/bbwuc.jpg

Tsubasa
01 Ağustos 2012, 19:49
Tolga abi BMW al 650 gs
15 bine cok temizini bulursun
Cok yakışıklı motor

BornToBeWild
02 Ağustos 2012, 00:27
Tanımlama algıda seçicilik dahilinde Dragstar 650'yi tarif etti bana :)

Berat77
02 Ağustos 2012, 02:25
honda nc 700S' in hp gücü düşük bence abi sana gitmez

NoMotorNoCry
02 Ağustos 2012, 03:36
İstediğiniz özelliklerin tam olarak gösterdiği hedef transalpten başkası değil.100 binlerce km gidebilen , arıza çıkarmayan , uzun boylular için ideal dik oturuş pozisyonu , rahat kullanım , konfor ve rahatlık , bütün bu özellikler transalpte var.Frenleme mükemmel.Arka tekerleği kitleyecek kadar sert bassanız bile diğer motorlarda olduğu gibi arka tekeri yanınızda görmezsiniz.

Arjantinli69
02 Ağustos 2012, 03:58
BMW den inip başka model bir motosiklete binmek degişik olur bencede,ama yakıt olayı düşünülünce en güzel seçim Honda NC 700 S tavsiyem olur.fiyatı biraz yukarıdır ama yakıt olayı çok düşük oldugunu duydum kullanıcı arkadaştan.kısa bir kullanımım oldu tork gayet iyi 47 ps yeterli görünüyor,kombine fren olayı'da + özellik,dengesi gayet güzel ve alımlı motor 2.elide ileriki zaman'da iyi olabilir şu an için yeni motor sayılır.

beyazit60
02 Ağustos 2012, 04:03
fazer bütün ihtiyacını karşılar oturuşu ve selesi çok rahat performansıda 1200ü aratmaz alıp satarken sıkıntı olmaz benim tercihim bu olurdu

NoMotorNoCry
02 Ağustos 2012, 13:52
fazer bütün ihtiyacını karşılar oturuşu ve selesi çok rahat performansıda 1200ü aratmaz alıp satarken sıkıntı olmaz benim tercihim bu olurdu

Adam frenleri sağlam olsun diyo siz fazer tavsiye ediyosunuz.

ferdinandd
02 Ağustos 2012, 14:21
NC 700 İstanbul - Gürcistan / maymunzamir arkadaşımızdan alıntıdır.

Halkımız çok ön yargılı. Herkes bmw gs, transalp yada africa twinle yol almak istiyor neden; daha güvenli, kendini ispatlamış, herkesde var ve nc700 yapamaz sadece 17" lastikleri vıdı vıdı uzar gider.

Eskiden elektorniklere güvenmezdim ama bu motoru iyi araştırdım sisteminde bozulucak birşey yok, tek lüxü abs fireni.

Arazide abs performansı bmw den daha iyi, bmwlerde millet fren yapabilmek için abs yi kapatıyor çakıl yollarda, bu motorda bunu yapmak gereksiz çünkü sistem düzgün çalışıyor.

O kadar km boyunca tek marşta çalıştı motor, arıza vermedi

Yakıt 100 km de 2kişi artı yükle 3.4 ü geçmedi

Her türlü yol koşulunda dengeli gitti geldi, çok iyi viraj alıyor, yavaş manevralarda dengeli düşmüyor

500 km nin üstüne çıkınca bir günde haliyle yoruyor hangi motor yormuyor goldwing bile kullandım oda yoruyor

Ön deponun çanta yeri olması harika çalınıcak birşey kalmıyor herşey motorda oluyor hemde denge açısından harika

Ön camı büyütmek lazım,hoş ben ön cam sevmesem de, görsel mesele

Zincirli olması tabi kötü, yağlama işi çok sıkıyor ama zincir güzeldir, gücü iyi iletir ve biz güce taparız, hernekadar 50 beygirde olsa

Yokuşlarda geçemediğim araç yoktu bu kadar yüke rağmen

Gerçekten artılarını sayarsam sabaha kadar sürer, ben güvenmediğm motorla Dünya turu yapmam! Buna güveniyorum

Testi geçmiştir.

tigermbz
02 Ağustos 2012, 14:26
kawasaki versys

emocan
02 Ağustos 2012, 14:47
Hangi motoru alırsanız alın attan inip eşşeğe binmiş gibi hissedeceksiniz.
Elinizdeki motorun torku. konforu , gücü ve prestijini başka bir motorda bulamazsınız .
1200 RT şehir içinde veya kısa mesafeli turlarda kullanılmaz diye bir kural yok.
ama illa küçülteceğim diyorsanız .
Honda Transalp Enjeksyonlu modelleri ( XL 700 ) olabilir.
Donanımlı bir resmini de koyayım aşağıya
http://www.picpaste.com/pics/transalp-2008-givi-2_3_-KWuuWgV6.1343904535.jpg