PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr ye 4 kişi binen insan topluluğu !

MotoBolu14
30 Temmuz 2012, 20:14
arkdaşlar hepinize öncelikle hepinize merhaba bugün dayımın motoruyla gezmeye çıkmıştık (dayımla beraber) bizim burda gölköy diye bir yer var oraya gittik.
dayım bana iyice alışıyım kendi motorum olduğu zaman sıkıntı çekmiyim diye sık sık motora bindirir beni yine bu şekilde giderken solumuza bir baktık 2 motor var birisi ybr ötekisi çinliydi herhalde çinli olan bozulmuş bu 4 kişide ybr ye çullandı bunun motoru zararı varmıdır düz yolda giderken ? amortisörlerin patlaması gibi bir şey söz konusumudur (adamlar gayet iyi gidiyorlardı motor bağırmadı hiç)

windyS150
30 Temmuz 2012, 20:18
Biz 3 motor geziyorduk artçılarla beraber.Arkadaşın motoru arızalandı mondial cub tu.Gidiceğimiz yere de 8-9km felan kalmıstı.Cubu arkadasın motora bagladık üzerinede 1 arkadaş bindi.1 arkadaşta boşta kaldı onuda mecburen ben aldım yani bizde motora 3 kişi bindik durumun ne oldugunu bilmeden yargılamamak gerek.Ama arkadaşın asya 200cc krosu saglam cıktı gercekten krossun üzerinde 2 kişi arkaya 1 tane 100 cc cub baglı cubun üzerinde de 1 kişi tam komediydi ya hiç unutmam bu anımı :) yokuşları bağıra bağıra cıkıyordu .)

MotoBolu14
30 Temmuz 2012, 20:24
Biz 3 motor geziyorduk artçılarla beraber.Arkadaşın motoru arızalandı mondial cub tu.Gidiceğimiz yere de 8-9km felan kalmıstı.Cubu arkadasın motora bagladık üzerinede 1 arkadaş bindi.1 arkadaşta boşta kaldı onuda mecburen ben aldım yani bizde motora 3 kişi bindik durumun ne oldugunu bilmeden yargılamamak gerek.Ama arkadaşın asya 200cc krosu saglam cıktı gercekten krossun üzerinde 2 kişi arkaya 1 tane 100 cc cub baglı cubun üzerinde de 1 kişi tam komediydi ya hiç unutmam bu anımı :) yokuşları bağıra bağıra cıkıyordu .)

ben yargılama yapmadımki yani mecbur kalırsam ben bile yapabilirim benim merak ettim sadece düz yolda gidersek eğer motora zararı olurmu ne biliyim şişme felan yaparmı süspansiyonlara çok fazla yük bindiği için patlaması mümkünmüdür ybr nin ?

windyS150
30 Temmuz 2012, 20:27
ben yargılama yapmadımki yani mecbur kalırsam ben bile yapabilirim benim merak ettim sadece düz yolda gidersek eğer motora zararı olurmu ne biliyim şişme felan yaparmı süspansiyonlara çok fazla yük bindiği için patlaması mümkünmüdür ybr nin ?

Yok patlama gibi bir durum olması imkansıza yakın sanırım çünkü şimdiye kadar hiçbir ybr den süspansiyon patlama şikayeti duymadım.Patlıcagını da zannetmiyorum.Eğer motorunda amortisör ayarı varsa biraz setleştirirsen hiçbir sorun olmaz.

MotoBolu14
30 Temmuz 2012, 20:41
Yok patlama gibi bir durum olması imkansıza yakın sanırım çünkü şimdiye kadar hiçbir ybr den süspansiyon patlama şikayeti duymadım.Patlıcagını da zannetmiyorum.Eğer motorunda amortisör ayarı varsa biraz setleştirirsen hiçbir sorun olmaz.

teşekkür ederim aydınlattığın için yani 3 arkadaş olursak korkmana gerek yok patlamaz diyorsun değilmi biraz daha fazla benzin harcar onun dışında motoru hasara uğratmaz değilmi ?

windyS150
30 Temmuz 2012, 20:43
teşekkür ederim aydınlattığın için yani 3 arkadaş olursak korkmana gerek yok patlamaz diyorsun değilmi biraz daha fazla benzin harcar onun dışında motoru hasara uğratmaz değilmi ?

3kişi ile süspansiyonlar da patlama felan olması imkansız çinli motorlarda bile 3 kişi ile hiçbirşey olmaz.

TATLIHIZ
30 Temmuz 2012, 21:06
Biz arkadasın ybr yagsız kalmaktan makine gitmişti..18.000 de Sanayiden daga cıkardık ybr le comakla ben comagı tuttum arkada sürücü..Öyle hiçte bagırmadı..Sorun olmaz..3-4 Kişi makineyi zorla..Sonra tek kişi bin bak ne oluyor :)

Emodog
30 Temmuz 2012, 21:14
biz bisan pasafic 125'e 4 kişi bindik.Nen 93 kilo arkadaş 80 kilo diğer arkadaş 80 kilo öteki cılız 70.Düz yolda elektrikli bizden yol istedi :D :D amma komediydi yav.Bu arda motor 35bin deydi 30 dakika ayak marşından sonra şansa çalışıyordu.Ybr den çıkan yağı kullandı hep.