PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR250R ve CBF150 ile Karadeniz Gezisi Yapabilir miyiz?

iguven
30 Temmuz 2012, 14:50
Merhaba dostlar,

Arkadaşlarla Ağustosun 4. haftasında veya eylülün 1. haftasında 1 haftalık Karadeniz gezisi yapmayı düşünüyoruz. istanbul'dan başlayıp Artvin'den U dönüşü yapıp geri dönmeyi planlıyoruz.
Bir kaç sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Mevsim olarak Ağustos uygun mudur başka ay/hafta tavsiyeniz var mı?
2) Bende CBR 250R (2011 model) ve diğerlerinde ise CBF 150 (2011 Model) var. Bu motorlarla Karadeniz turu yapmak sorun olur mu sizce?
Yaylaları gezmeyi planlıyoruz (ayder, anzer, kaçkar dağları gibi...) zaten çadırda kalacağız.
İlle bir enduro falan gerekir mi? Gitmek istediğimiz herhangi bir yaylaya, köye falan rahat çıkabilir miyiz, yolda kalır mıyız?

Not: Deneyim olarak fazla bir sıkıntı yok. Ortalama herkesin tecrübesi 10,000den fazla.

Teşekkürler.

inzell
30 Temmuz 2012, 14:52
Bence bir engel yok.

tigermbz
30 Temmuz 2012, 14:55
karadenizdeki tali yollar cbr 250 için sıkıntılı olabilir
cbf 150 biraz daha rahat olacaktır o konuda

zenon
30 Temmuz 2012, 15:09
Ben CBF ile yaptım. Sorun olmuyor bana eşlik eden arkadaşımda gt250r vardı altta link var incleeye bilirsin.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.212504018807091.50721.100001424837577&type=3

Reşit
30 Temmuz 2012, 15:21
CBF 150 ile o kadar uzun yola gitmek için sağlam popo lazım. Onun haricinde hiç bir sıkıntı çıkmaz. Hatta çok da zevkli olur bence. Yavaş yol almak daha çok yer görmenizi ve dikkatinizi yoldan çok gezdiğiniz çevreye vermenizi sağlar. İyi yolculuklar :rendeer:

holow
30 Temmuz 2012, 15:26
kardes hevesın kacıcak ama kesinlikle yapamazsınız.
motorun chopper olsaydı 250 lik yeterdi ama racıng e yatıcan bıde cok zor
yanı herseyden once zevk alamazsın.
2005 yılında 2004 model ybr ile ortalama 120 km ile uzunyola cıktım yol bıtmıyo belın agrıyo popon agrıyo artcı zaten hepten felc.
eziyet kısacası.
motorun rahat ve en az 140 km ye cıkabılmelı naket veya chopper olmalı (enduroların türkiyede kücük ccli si olmadıgından yazmıyorum)
benden sonra 140 cok hızlı 90 yeter diyenlere itibar etme yoksa anadolu otobanını 4-5 saatte bıtırırsın kı buda gun bıttı demektır.
ayrıca uzun yolda motorun bastımı 120-140 a cıkamıyosa (cbf 150 için yazıyorum) ciddi sorunlar yasıyosun tırlar cok hızlı gıdıyo ve sıkıştırıyo.
benden söylemesi.
yol tecrübemide yazayımda yanlışlik olmasın:-)
15 yıl ve 300.000 km...

onur-cbf
30 Temmuz 2012, 15:46
kardes hevesın kacıcak ama kesinlikle yapamazsınız.
motorun chopper olsaydı 250 lik yeterdi ama racıng e yatıcan bıde cok zor
yanı herseyden once zevk alamazsın.
2005 yılında 2004 model ybr ile ortalama 120 km ile uzunyola cıktım yol bıtmıyo belın agrıyo popon agrıyo artcı zaten hepten felc.
eziyet kısacası.
motorun rahat ve en az 140 km ye cıkabılmelı naket veya chopper olmalı (enduroların türkiyede kücük ccli si olmadıgından yazmıyorum)
benden sonra 140 cok hızlı 90 yeter diyenlere itibar etme yoksa anadolu otobanını 4-5 saatte bıtırırsın kı buda gun bıttı demektır.
ayrıca uzun yolda motorun bastımı 120-140 a cıkamıyosa (cbf 150 için yazıyorum) ciddi sorunlar yasıyosun tırlar cok hızlı gıdıyo ve sıkıştırıyo.
benden söylemesi.
yol tecrübemide yazayımda yanlışlik olmasın:-)
15 yıl ve 300.000 km...

Tecrübeye saygı duymak lazım. :cat:

Kesinlikle katılıyorum, arkadaşım sende cbr250 var tabi 140a rahat çıkıyorsun. Cbf 100ü geçmiyor, eziyet başka bişey değil.
Yoksa ben gitmeyelim demiyorum, hobi olarak gene gidelim.

modena
30 Temmuz 2012, 15:48
Merhabalar,

Ben iguven in bahsettiği gezideki müstakbel CBF150 kullanıcısıyım :) Yorumlarınızda haklısınız genel olarak. 150cc motorla bu kadar uzun yol gerçekten çok zor. Size katılıyorum.

Şu ana dek gün içerisinde 500 km yol aldığım oldu. Molalarla ortalama 60 70 km ile 8 saatte falan bu mesafeyi gitmişliğim var.

Planımızı biraz daha açmak istiyorum.

Gebzeden yola çıkmayı düşünüyoruz sabah erkenden. Tahminen 6 civarı falan. Samsuna en kısa yoldan gittiğimizde yani otobandan 690 km ediyor. Yolun ikinci yarısı biraz zorlayıcı biliyorum. Ama ben yine de günün sonunda Samsuna yorucu da olsa varabileceğimizi düşünüyorum. Yani Samsun Gebze arası gidiş gelişe 1er gün ayırmayı düşünmüştüm. İlk gün Samsuna gittiğimizde çadır yerine otelde sağlam bir şekilde dinlenerek yola devam edebileceğimizi düşünmüştüm.

Daha sonraki mesafeleri gezerek ve dinlenerek gideceğimiz için fazla yormaz diye ümit ediyorum. Ama sürekli motor üzerinde olacağımız için tüm bu yorgunluk ve kıç ağrılarının kümülatif bir şekilde toplanarak ilerleyen günlerde daha da rahatsız edici olacağını da düşünmek gerekiyor sanırım :)

Yorumlarınız için teşekkürler. Belki de daha uygun motorlara sahip olana kadar ertelemeliyiz geziyi :)

motoseyyah
30 Temmuz 2012, 16:05
Altınızdaki motorların limitlerini zorlamazsanız her yere giebilirsiniz.Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/95264-motokurtun-izmir-trabzon-gezisi-3350-km-1-a-4.html

F54
30 Temmuz 2012, 16:08
Bence hiçbir sıkıntı olmaz cbf o kadar yolu çok rahat yapar popo ağrısını da gideceğin yere varınca unutursun hiç merak etme hatta oturuş pozisyonu da Cbr ye göre rahat olacağından bence Cbr olan düşünme Li bu mesafeyi

jackonbir
30 Temmuz 2012, 16:13
CBF 150 nin tek gidemeyeceği yer uzaydır o da cbf i karadenizliler yapmadığı içindir :)

iguven
30 Temmuz 2012, 16:27
Bence hiçbir sıkıntı olmaz cbf o kadar yolu çok rahat yapar popo ağrısını da gideceğin yere varınca unutursun hiç merak etme hatta oturuş pozisyonu da Cbr ye göre rahat olacağından bence Cbr olan düşünme Li bu mesafeyi

Ne yapalım biraz ağrı olacak ama Karadeniz için değer bence. Aklıma daha cok yatmaya basladı insallah motorlarda sorun cıkmaz gezi boyunca.
Tarih olarak önerisi olan var mı? Hangi ay daha güzel ve az yagmurlu olur karadeniz?

tigermbz
30 Temmuz 2012, 16:31
karadenizde ne zaman yağmur yağacağı ne zaman güneş açacağı belli olmaz
hiç ıslanmadan da geçirebilirsiniz geziyi, motoru bırakıp bir bota da ihtiyaç duyabilirsiniz :)
yalnız samsuna kadar olan yolculuğunuzu gerekirse 2 güne yayın

F54
30 Temmuz 2012, 16:41
Ne yapalım biraz ağrı olacak ama Karadeniz için değer bence. Aklıma daha cok yatmaya basladı insallah motorlarda sorun cıkmaz gezi boyunca.
Tarih olarak önerisi olan var mı? Hangi ay daha güzel ve az yagmurlu olur karadeniz?Ben Karadeniz kıyılarına çok giderim aslında gidecek zaman tam olarak su zamanlar ha denize girmeyiz derseniz 1 ay sonra da olabilir

dreamkiller
30 Temmuz 2012, 16:54
kardeş af buyurun ama altınızdaki motorların limitlerini zorlamadığınız sürece anasını bile satarsınız :) karadeniz turu candır.. Hayaldir, güzeldir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Tarih olarak önerisi olan var mı? Hangi ay daha güzel ve az yagmurlu olur karadeniz?

karadeniz için herşeye değer.. Çok haklısın.. Bence Gebze- Samsun arasını bir gün yerine Gebze-Ünye rotasını 2 güne yayın.. Samsunda Bafra istikametine dönüp Elf benzin istasyonunda Meşhur Bafra pidesi yemeden gelmeyin :) Samsunuma selam söyleyin.. saygılar..

Roe
30 Temmuz 2012, 16:57
Hocam karadenizde havanın garantisi olmaz siz ne zamana ayarlarsanız o zaman yaparsınız gezinizi, yol için diyecegim ise iş sürücüde biter

bkz; http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/17904-2700-km-canakkale-van-yolculugum-ve-fotograflar.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

kardeş af buyurun ama altınızdaki motorların limitlerini zorlamadığınız sürece anasını bile satarsınız :) karadeniz turu candır.. Hayaldir, güzeldir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

karadeniz için herşeye değer.. Çok haklısın.. Bence Gebze- Samsun arasını bir gün yerine Gebze-Ünye rotasını 2 güne yayın.. Samsunda Bafra istikametine dönüp Elf benzin istasyonunda Meşhur Bafra pidesi yemeden gelmeyin :) Samsunuma selam söyleyin.. saygılar..

hocam ramazan ramazan pide dedin iftara ayarlamak lazım yav canım çekti :queen:

dreamkiller
30 Temmuz 2012, 17:09
Valla hocam onu düşünemedim pardon :) iftara ayarlamak lazım evet sahurda yenirse bol tereyağlı, kıymalı kapalı Bafra Pidesi ertesi gün ölürsünüz susuzluktan mazallah :)

Roe
30 Temmuz 2012, 17:17
Valla hocam onu düşünemedim pardon :) iftara ayarlamak lazım evet sahurda yenirse bol tereyağlı, kıymalı kapalı Bafra Pidesi ertesi gün ölürsünüz susuzluktan mazallah :)

her ramazan bir gün arkadaşlarla toplanıp iftara pide yaptırırz yav bu ramazan henüz yaptırmadık.yakın zamanda arkadaşlardan biri çıkar fikir atar ortaya pide yaptıralım diye :cherry:

dreamkiller
30 Temmuz 2012, 17:56
yahu hocam Samsun'um gözümde tütüyor zaten.. Deşmesen yaramı olmamı? :)

motorcu48
30 Temmuz 2012, 18:17
bazen 150 cc motorlar bile trafikte fazla geliyor
evet şaka gibi fakat trafik polislerinin sıkı denetim yaptığı yerlerde bu hacimli motosikletlerle ceza yiğince komedi oluyor

150-250 hacimli küçük motorlarda hızdan çok bana göre sele ,gidon pozizyonudur.adamı yoran en çok unsurlar bunlardır .etsiz koltuk kalcanıyı beli ,yetersiz amansitör duruş mesafesini sarsıntıyı arttırır .lastiğin kalitesizliği heyacanı arttırır:P

bazı yerlerdede asıl performans çok yol yapanındır oluyor...

Eger büyük motosikletin yoksa neden gidilmesin:mrgreen:

acemi60
30 Temmuz 2012, 18:44
Yapılabilir tabii. Kullandığınız motosikletlerin özelliklerine göre bir program yapmak şartıyla. Bu gezide CBR250R CBF150 ye ayak uydurmak zorunda kalacak. CBF150 80 km/h sabit hızda bile bir süre sonra şakır şakır sübap sesi ile çalışmaya başlıyor. Bu nedenle günde 600 km den fazla yol yapmayacak sekilde konaklayarak gitmenizi öneririm. Hem gezmiş hem de dinlenmiş olursunuz. Geçen yıl CBF150 ile 80 km/h sabit hızda Kuşadası'nda gece konaklaması yaparak. İstanbul'dan Göcek'e gidip gelmiştim. Yolda yaşadığım sorunlar ve yetersiz hızı nedeniyle bir daha uzun yola çıkmadan önce motorumu değiştirdim. Özetle iyi bir program yapmak şartıyla gidebilirsiniz.

UNdocab
30 Temmuz 2012, 22:10
Yahu ben bu geziyi gt250r ile yaptim hicte sikinti cekmedim.yanimdaki cbf150 duzde 110 120 dik yokusta 60lara dustu ama yinede yaptik. Yol olarak sahıl yolu olmayan safranbolu kastamonu sinop samsun yolu guzel. Merzifon uzerinden olan kisim cok bozuk

ferhatkars
30 Temmuz 2012, 22:43
cc hiç fark etmez, yanımda bir motorlu arkadaşım oldukdan sonra
gözüm kapalı her yola geziye, tura, yurt dışı dahil cıkarım...:cat:

piyanist_irf
30 Temmuz 2012, 22:47
bence oluşabilecek en sıkıntılı durum diğer arkadaşların söylediği gibi limitleri zorlama durumu olacaktır , ayrıca 150 cc ve 250 cc uyum içinde olursa tıngır mıngır gırgır şamata gidilir karadeniz ne kine ? :cherry:

ama en çok sıkıntıyı 250 cc yaşayacak bence yeri gelecek aynadan sürekli arkadaki cbf yi kollamak zorunda kalacak :)

UNdocab
31 Temmuz 2012, 01:31
Irfan abi eskiden kervan yaparlarken essegi en one alirlarmis :) cbf yokusta yusuflarken cbr yokusun farkinda bile olmadan gider.yoksa. Olmasi gereken cbf onde cbr 10 m arkasinda fermuar duzeninde peygamber sabri ile gitmek.ben erdim mesela turdan sonra yakinda peygamberligimi ilan edicem ama simdi vakti degil mubarek ramazan gecsin :p

Berat77
31 Temmuz 2012, 01:34
Boyun uzunsa CBR250R okadar sıkıntı yaratmaz aşırı bi ss tarzı değil gayet rahat olabilir

iguven
31 Temmuz 2012, 10:16
bence oluşabilecek en sıkıntılı durum diğer arkadaşların söylediği gibi limitleri zorlama durumu olacaktır , ayrıca 150 cc ve 250 cc uyum içinde olursa tıngır mıngır gırgır şamata gidilir karadeniz ne kine ? :cherry:

ama en çok sıkıntıyı 250 cc yaşayacak bence yeri gelecek aynadan sürekli arkadaki cbf yi kollamak zorunda kalacak :)

CBR olan her zaman arkadan gidiyor CBF ise önden. Sadece rampalarda CBF cok bayılınca CBRda devri düşürmemek için solluyor daha sonra düze gelince 60-70 ile gidip CBFin yeniden öne geçmesini bekliyor. Bir kaç uzun gezi yaptık böyle, otobanlarda ortalama saatte 80 km gibi yol alabiliyoruz bu sistemle :queen:

Samsuna kadar ilk gün varıp o gün motelde falan kalabiliriz diye düşünüyoruz hava kararırsa çadır için yer bulmak zor olabilir. Ayrıca çadırda insan 6da uyanıyor en azından otelde 10a kadar uyuruz kendimize geliriz o kadar yoldan sonra :mrgreen:

aspuzu
31 Temmuz 2012, 10:52
cbr 250 hakkında bilgim yok ama cbf ile olmaz diyenlere kızıyorum ... googleye ''yollara sevdalandık'' yazarsanız bu motorla nerelere gidilirmiş göreceksiniz(farklı bi site olduğundan link koymuyorum)

mete_han
31 Temmuz 2012, 11:00
makinalarınız şahane ve TR yollarına (karadeniz sahil yolu) uygun...

cbr 250 biraz bel ve boyun ağrısı yapabilir belki...öldürmez güldürmez ama süründürür ağrıdan...

UNdocab
31 Temmuz 2012, 11:31
yahu yapmayın cbr250 oturuşu ss'in yanından geçmiyor bildiğin touring oturuşu var.

sezginkalkan
31 Temmuz 2012, 11:43
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/89558-sonunda-bitii-eskisehir-cesme-kusadasi-marmaris-oludeniz.html

mete_han
31 Temmuz 2012, 11:45
yahu yapmayın cbr250 oturuşu ss'in yanından geçmiyor bildiğin touring oturuşu var.

ben 1.90 boyundayım kollarım orangutan gibi uzun...ama domalarak oturdum yani...ben dedim yapamam bu makinayla almaktan vazgeçtim...son zamdan önce neredeyse alıyordum...göbekte var ama belki göbek depoya yaslandı ondan huzursuz oldum..fakat gidon ss kadar olmasada yeteri kadar önde...

osmanba
31 Temmuz 2012, 11:53
Amaç gezmek ve görmek ise yollarda Avrupa ülkelerinden gelen bisikletli turistlere hiç mi denk gelmiyorsunuz.
Ben karadenizliyim. Her sene bir şekilde bu memleketimi arşınlarım. Daha 10-15 gün kadar önce yine İstanbul çıkışli marmara, Ege Akdeniz sahillerine kadar tamamen sahil boyu yaparak, Aydın uşak vs. den Ankara, Samsun sahil boyu karadeniz, Gürcistan, geri dönüşte Sinoptan girip Adapazarından çıkarak yaklaşık 7000 km. yol yaptık. Tabi bizler Şhadow larla bu yoları gittik. Yollarda millet motosikletlerimize taptı. :)
Bu sefer Karadenize gittiğimizde Avrupa plakalı 125 cc. yaklaşık 8-10 kadar bayanlı erkekli motosiklet guruplarının o sahillerde gezdiklerini gördüm. Alem başka devletlerden geliyorda bizimkilere ne oluyor yanı. Anlaşılan halkımız her yerde lüxü aradiği gerçek. Bende ayrıca cbf 150 de var. Eğer bu sene tekrar yapacağim ikinci bir güzergahlı turda kısmet olursa cbf ile yoldaş olmak istiyorum. Shadow ile 1200 tl benzin yerine cbf ile 300 tl yakar ve paranın tamamı ile tatili yaparsın. Gezmek amaçlı kurallara uyarak motosikleti motosiklet gibi kullanırsan şayet 2 saatte bir dinlenme moları verirsen motosikletler ile sadece hava ve deniz yollarında gidilmez. Belim kıçım rahat etsin yollarda herkez bana yol versin diyorsan motosiklet kullanmaz yumuşak koltuklu marka araba alır gidersin.
Karadenizde yağmur olmazsa zaten o doğa da olmaz. Ayrıca yağmura karşı koruyucu yağmurluk takımı ayakları da koruyacak şekilde bulundurmalı.
Yollarda Tır lar gayet güzel gidiyor. Bu insanlar dünyanın çeşitli ülkelerinde gezdikleri için gayet tecrubeli ve eğimtiler.Türkiye'nin genelinde başkalarının hakkını yiyerek veya babalarının parası ile alınan 34 plakalı lüks arbalar, ve yine 34 plakalı ucuz arabalar sadece motorlara değil tüm trafiğe son derece saygısız davranıyorlar.
Planınız varsa uygulayın. Motoru kullanacak ve yol yapacak sizlerin beyini olduğunu düşünürseniz bende yolunuz açık olsun derim.Danışmak istediğiniz konularda özelden tel. açarsanız bilgilendiririm.:)

ekremz
31 Temmuz 2012, 11:58
Her 150-160 km de bir 15-20 dk mola verin. Suruslerinizde de motoeun limitlerini zorlamadiginiz surece dunya turuna bile cikabilirsiniz. Yaniniza ufak sorunlar icin ufak bi alet takimi. Sorun yaratabilecek buji gaz ve debriaj tellerinin filan birer yedegini alin. Korkmadan rahat rahat gider gelirsiniz. Eliniz biraz anahtar tutuyor ise;))

UNdocab
31 Temmuz 2012, 12:11
ben 1.90 boyundayım kollarım orangutan gibi uzun...ama domalarak oturdum yani...ben dedim yapamam bu makinayla almaktan vazgeçtim...son zamdan önce neredeyse alıyordum...göbekte var ama belki göbek depoya yaslandı ondan huzursuz oldum..fakat gidon ss kadar olmasada yeteri kadar önde...
bir de gt250 üzerine otur öyle kıyasla :)

mete_han
31 Temmuz 2012, 12:15
bir de gt250 üzerine otur öyle kıyasla :)

gt 250 tam benlik makina babaci coşkunun vardı çok gezindik...ama 250 r da aşırı kilolulara göre değil..

uthec
31 Temmuz 2012, 14:34
sahil yollarında cbr avantajlı olur fakat yayla yollarında cbf banamısın demez..gerçi gideceğiniz yaylalara da baglı..ayderin yolu asfalt mesela..ama kaçkarın yolları enduroluktur..
motorlarınızla karadeniz turu yapılır..daha 3 hafta önce iki abimiz izmirden sürerek geldiler karadeniz turu yapıp gittiler.ben de misafir ettim onları...bir tanesinde cbr 250, diğerinde pan european vardı..
size tavsiyem uzun süreli yolculuk yapmayın..100 km aralıklarla mola verin..Samsunda mutlaka otelde kalın..çadır sizi yeterince dinlendirmez..çünkü uzun yoldan gelmiş olacaksınız ve asıl karadeniz geziniz Samsundan sonra başlayacak..hatta Ordu Ünyeden sonra karadeniz başlıyor diyeceksiniz..bunun için iyi dinlenmeniz lazım

bunlar dışında isterseniz gezilecek yerler konusunda yardımcı olabilirim..

piyanist_irf
01 Ağustos 2012, 01:46

ne iş böceeemm pandalıktan birde orangutanlığa mı soyundun :cherry: :queen:

superaytek
01 Ağustos 2012, 03:55
İster Karadeniz turu yap ister Türkiye. Forumlarda yazılıp çizilenlerin bazıları abartılı. Her yere gidersin o motosikletlerle. Ama bi arkadaşın dediğigibi popon sağlam olacak çünkü sele iyi olmadığı için acıtabiliyor. Ben Ybr ile Zonguldak'tan Bursaya 5 saatte gittim ve hiç 100 den aşşağı ya düştüğüm yok.Hiç mola vermedim. Sadece benzin almak için durdum. Motora bin marşa bas arkana bile bakma.

Syanur
01 Ağustos 2012, 11:48
Biz de düşünüyoruz karadeniz gezizsi, fakat ciddi bir sorun var aklımda. O zaman bende sorayım;

Bu yağmur meselesi nasıl oluyor peki...?? :)

Benim araba ile karadeniz turu yapan 2 arkadaşım arkadaşım var. Tamam motordan çok anlamıyorlar ama adamların dediği "yağmur bir bastırıyor, görüş mesafesi birkaç metreye düşüyor neredeyse". Ve birgün güneşlik iken akşamına yağmur olabiliyor. Şimdi böyle bir yağmurda motor sürmek bi dert, ıslanmak bi dert, kurumaya çalışmak bi dert olmadı kısa bir süre içinde sığınmaya çalışılacak biyer bulmak ayrı bir dert. Hani mola verecek bir yer bulduk desek, karadenizde yağmuru beklersek geziyi tamamlayamayız. Artvinli olan arkadaşım da söylüyor, "memlekete gittiğimde yağmurun dinmesini beklesek gezemezdik" diye.

Şimdi bukadar yağmur ihtimaline karşılık ~1haftalık karadeniz turu için ne gibi önlemler almalıyız daha doğrusu nasıl bir taktik/tavsiye önerirsiniz? Tecrübeli arkadaşlar bu konuda da yardımcı olursa çok sevinirim.

tigermbz
01 Ağustos 2012, 12:10
karadenizde ıslanmayı dert etmeyeceksin, biz etmiyoruz
düşük te olsa sele kapılma ihtimaline karşı dikkatli olacaksın ki 15-20 dakikalık bir yağmurun ardından başına gelebilir
gene de yanınızda yağmurluk taşıyın, yağmur başlayınca giyersiniz

GaCCaLL
01 Ağustos 2012, 12:20
Biz de düşünüyoruz karadeniz gezizsi, fakat ciddi bir sorun var aklımda. O zaman bende sorayım;

Bu yağmur meselesi nasıl oluyor peki...?? :)

Benim araba ile karadeniz turu yapan 2 arkadaşım arkadaşım var. Tamam motordan çok anlamıyorlar ama adamların dediği "yağmur bir bastırıyor, görüş mesafesi birkaç metreye düşüyor neredeyse". Ve birgün güneşlik iken akşamına yağmur olabiliyor. Şimdi böyle bir yağmurda motor sürmek bi dert, ıslanmak bi dert, kurumaya çalışmak bi dert olmadı kısa bir süre içinde sığınmaya çalışılacak biyer bulmak ayrı bir dert. Hani mola verecek bir yer bulduk desek, karadenizde yağmuru beklersek geziyi tamamlayamayız. Artvinli olan arkadaşım da söylüyor, "memlekete gittiğimde yağmurun dinmesini beklesek gezemezdik" diye.

Şimdi bukadar yağmur ihtimaline karşılık ~1haftalık karadeniz turu için ne gibi önlemler almalıyız daha doğrusu nasıl bir taktik/tavsiye önerirsiniz? Tecrübeli arkadaşlar bu konuda da yardımcı olursa çok sevinirim.

hay senin arkadaşlarını eşşekler kovalasın çocuk :mrgreen: hayır daha soğuklarda gelmedi ama sen başladın yine bi yağmur yağsa ne olur çamurda takılırsak üşürmüyüz triplerine :queen:
Şimdi bu konuda en güzel bilgiyi taygır reyizden alırız gibime geliyor rota maximum orduya kadar olacak eğer olursa ve muhtemelende amasradan kıyı şeridinden başlayacak.
Evet yorumları bekliyorum :king:

maymunzamir
01 Ağustos 2012, 13:25
Bisikletle dünya turu yaptım,sanırı cbf 150 de yapar yani en azından 10 beygir küsürdü bense 1 beygir bile dğeilim :(((

Ercument
01 Ağustos 2012, 13:30
Cumartesi günü CBF 150 ile Erdek'ten İstanbul'a geldim 7 saatte 400 km. yol yaptım. CBF 150 ile günde 250 km. den fazla yol yapmak bünyeye zararlı bence.

UNdocab
01 Ağustos 2012, 16:30
günde 850km yaptık cbf ile :D

Gavurların iron but(demir kıç) ödülü var. Bizim arkadaşa iron but degil ayran g.t ödülü verdiler :p

motokurt
15 Nisan 2013, 12:52
Aşağı yazacağım link' i incelerseniz hiç bir sorun olmadan gezinizi rahatlıkla yapabileceğinizi görürsünüz . Önemli olan sürücülerin kafa uyumu, gezmeyi amaç edinmeleri :) yanlız yola çıkacak arkadaşlara tavsiyem, en kısa zamanda yağmurluk giyip çıkartma eğitimi alsınlar :cherry: çünkü karadenizde çok işlerine yarayacak CBR 250 R ile Trabzon dan - İzmir e dönüş (1850 km) motokurt un deklanşöründen

kdiner
15 Nisan 2013, 13:05
çoğu kişi yorum yapmış saygı duyuyorum ama gereksiz bahaneler ben mondial mct250 ile seyahat yaptım ve hızım 75-80 ve hiçbir sorun yaşamadım sizler neyden bahsediyorsunuz ki, mümkünse gece trafiğe çıkmayın sabah saat en geç 4-5 gibi çıkarsanız yola çok muhteşem olur ve yollar çok dolu olmaz gezi için ise sahil kesimini gezmek istiyorsanız bir sorun olmaz ama iç kesimlere çıkacaksanız yağmur tertibatınız mutlaka olsun kendinize güvenin karadenize gitmek istanbulda motor kullanmaktan kat kat iyi.yolunuz ve farınız açık olsun hayırlı yolculuklar.

PEHLİVAN94
15 Nisan 2013, 14:37
Merhaba dostlar,

Arkadaşlarla Ağustosun 4. haftasında veya eylülün 1. haftasında 1 haftalık Karadeniz gezisi yapmayı düşünüyoruz. istanbul'dan başlayıp Artvin'den U dönüşü yapıp geri dönmeyi planlıyoruz.
Bir kaç sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Mevsim olarak Ağustos uygun mudur başka ay/hafta tavsiyeniz var mı?
2) Bende CBR 250R (2011 model) ve diğerlerinde ise CBF 150 (2011 Model) var. Bu motorlarla Karadeniz turu yapmak sorun olur mu sizce?
Yaylaları gezmeyi planlıyoruz (ayder, anzer, kaçkar dağları gibi...) zaten çadırda kalacağız.
İlle bir enduro falan gerekir mi? Gitmek istediğimiz herhangi bir yaylaya, köye falan rahat çıkabilir miyiz, yolda kalır mıyız?

Not: Deneyim olarak fazla bir sıkıntı yok. Ortalama herkesin tecrübesi 10,000den fazla.

Teşekkürler.

CBF cok uzun yollarda nefessiz kalabilir biraz. Cbr da bel ve sirt cevren agriyabilir