PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koruması olmayan "Motorcu" değildir

rapidhacker5
16 Haziran 2012, 21:59
Merhabalar,bugün saat 20.20 civarı denizden dönüyordum.Büyük bir kaza olmuştu insanlar toplanmıştı.Oradan kurtuldum eve döneyim dedim.İçime kurt düştü dönüp bakayım dedim.Olay yerine yaklaştım,motoru park edeyim dedim.Çünkü olay yeri karışıktır filan uzak dursun motor dedim.Tam gidiyorum park etmeye Yamaha RS geldi.Üstünde bir apaçi kardeşimiz.Bana baka baka gaz veriyordu,ben aldırış etmedim motoru tam park edeceğim sağ aynama bakmamla kontra vermem bir oldu sonra yine hızlandı ve çarpışmayalım diye ben motoru kırdım ve düştüm 127 kg'lık aletin garenajı hasar görmesin diye dizimle motoru tuttum.sağolsun çevreden arkadaşlar geldi kaldırdılar motoru ve kontağı kapatıp yanıma getirdiler.Ben yerdeyken o apaçinin yüzüme bakışını hiç ama hiç unutmayacağım.Eğer o salak için kontra vermeseydim.Kafa göz kalmazdı ve motorumda hasar alırdı.Şimdi hasar ne? derseniz hasar sadece egzozun koruması çizildi çok canım sıkkın zaten ufacık bir taşta bile o gri koruma gidiyor.Nazarlık mı diyeceğiz artık bilmiyorum ama o apaçiyi yolda görmemeliyim :)
insanlığın ölmediğini o otel çalışanı ve otel sahibi arkadaşımız gösterdi omzum çıktı sandım hemen geldiler yardıma ama geri çıktığı gibi taktım kolumu ve suyumu içtim kafamı sallaya sallaya eve gittim :)

TATLIHIZ
16 Haziran 2012, 22:05
Merhabalar,bugün saat 20.20 civarı denizden dönüyordum.Büyük bir kaza olmuştu insanlar toplanmıştı.Oradan kurtuldum eve döneyim dedim.İçime kurt düştü dönüp bakayım dedim.Olay yerine yaklaştım,motoru park edeyim dedim.Çünkü olay yeri karışıktır filan uzak dursun motor dedim.Tam gidiyorum park etmeye Yamaha RS geldi.Üstünde bir apaçi kardeşimiz.Bana baka baka gaz veriyordu,ben aldırış etmedim motoru tam park edeceğim sağ aynama bakmamla kontra vermem bir oldu sonra yine hızlandı ve çarpışmayalım diye ben motoru kırdım ve düştüm 127 kg'lık aletin garenajı hasar görmesin diye dizimle motoru tuttum.sağolsun çevreden arkadaşlar geldi kaldırdılar motoru ve kontağı kapatıp yanıma getirdiler.Ben yerdeyken o apaçinin yüzüme bakışını hiç ama hiç unutmayacağım.Eğer o salak için kontra vermeseydim.Kafa göz kalmazdı ve motorumda hasar alırdı.Şimdi hasar ne? derseniz hasar sadece egzozun koruması çizildi çok canım sıkkın zaten ufacık bir taşta bile o gri koruma gidiyor.Nazarlık mı diyeceğiz artık bilmiyorum ama o apaçiyi yolda görmemeliyim :)

Gecmiş olsun !!

Da anlamadıgım olay motorun karanajları cizilmesin diye altınımı girdiniz :silent: Abi kusura bakmada nasıl bi düşünce bu ya birsey olsaydı ailene ne dicektin motor saglammı ?? Allah korusun öyle birsey benimm basıma gelse motorun üstüne otururum ne hali varsa olsun..

Apache olayına gelince Koruma ekipmanlı binince koruması cok üst düzeyde fakat ecel geldiyse olur.. Adam öyle zevk alıyor biniyor düşerse ölürse sen üzülürmüsün üzülmessin tabikide (Belki oda sana apache diyordur suanda..)

rapidhacker5
16 Haziran 2012, 22:09
Gecmiş olsun !!

Da anlamadıgım olay motorun karanajları cizilmesin diye altınımı girdiniz :silent: Abi kusura bakmada nasıl bi düşünce bu ya birsey olsaydı ailene ne dicektin motor saglammı ?? Allah korusun öyle birsey benimm basıma gelse motorun üstüne otururum ne hali varsa olsun..

Apache olayına gelince Koruma ekipmanlı binince koruması cok üst düzeyde fakat ecel geldiyse olur.. Adam öyle zevk alıyor biniyor düşerse ölürse sen üzülürmüsün üzülmessin tabikide (Belki oda sana apache diyordur suanda..)
adamın üstünde tişört bile yoktu bende dizlik bellik mont eldiven kask her şey vardı.bacağımın üstüne düşüyordum dizliğimle tuttum motoru ama egzozun o gri kısmı çizildi ve vuruk gibi ama garenajda hiç bir şey yok

TATLIHIZ
16 Haziran 2012, 22:10
adamın üstünde tişört bile yoktu bende dizlik bellik mont eldiven kask her şey vardı.bacağımın üstüne düşüyordum dizliğimle tuttum motoru ama egzozun o gri kısmı çizildi ve vuruk gibi ama garenajda hiç bir şey yok

Fark etmez objektif olmak lazım.. Gecmiş olsun gene

kirlicorap
16 Haziran 2012, 22:14
geçmiş olsun dostum

rapidhacker5
16 Haziran 2012, 22:42
usta sakin ol olayı tek taraflı dinledik sonuçta

zaten denizden beri takip ediyordu kıllanmıştım gercek cikti.neyse insallah yine karsilasiriz

KeaSH-07
16 Haziran 2012, 22:46
geçmiş olsun korumalıklar dizlik falan dizini kurtarmıs olay şekline bakılırsa

10SuzAsLa
16 Haziran 2012, 22:59
Gecmiş olsun !!

öncelikle geçmiş olsun sizde bir şey yok iyik i birde TATLIHIZ öyle deme motorunu bak sende yeni alacaksın üstüne binince anlarsın zaten tamam sende haklısın ama o an onu düşünüyosun işte çabalıyorsun o kadar çalış al motorunu birşey olsun istemiyorsun yani anlatabildimmi :)

ahmet0707
16 Haziran 2012, 23:07
Geçmiş olsun bende öyle apaçilere gıcık kaparım bide benden biraz yüksek model motorlar gelip artislik yapıyor ya beni bitiriyor.

erro
16 Haziran 2012, 23:12
grenajda sorun yoksa sıkma canını panpa..grenaj önemli...

rapidhacker5
16 Haziran 2012, 23:35
tabi greanaj baya onemli :) aaah aahh o apaciyi bi goreyim

ferhatkars
17 Haziran 2012, 00:21
geçmiş olsun abicim...
burdaki apaçileri bir görseniz varya...
ankara-istanbuldakileir mumla ararsınız....
apaçhi dediğim korumasız gezenler...
zaten burda kask takma zorunlulugu geçen sene başlamış...
adam 1000rr a biniyor...kafasında pardon kolunfda safebet kask var...
bi tanesi r1 ile ön kaldırıyor sadece kafasında kask var...0 kol tişört-şort...
büyük-küçük hiç fark etmiyor...hiç bir motorda ayna yok...
600-1000 yarış motorlarında ayna yok...
ben 1 ay önce bisiklet aldım...ertesi günü ona takılacak ayna aramaya başladım...
gerisini siz düşünün artık...

rapidhacker5
17 Haziran 2012, 01:03
geçmiş olsun abicim...
burdaki apaçileri bir görseniz varya...
ankara-istanbuldakileir mumla ararsınız....
apaçhi dediğim korumasız gezenler...
zaten burda kask takma zorunlulugu geçen sene başlamış...
adam 1000rr a biniyor...kafasında pardon kolunfda safebet kask var...
bi tanesi r1 ile ön kaldırıyor sadece kafasında kask var...0 kol tişört-şort...
büyük-küçük hiç fark etmiyor...hiç bir motorda ayna yok...
600-1000 yarış motorlarında ayna yok...
ben 1 ay önce bisiklet aldım...ertesi günü ona takılacak ayna aramaya başladım...
gerisini siz düşünün artık...

kibrista kask takmama cezasi nedir 1600 tl dediler yanlis galiba :) sagol hocam

ferhatkars
17 Haziran 2012, 01:18
kibrista kask takmama cezasi nedir 1600 tl dediler yanlis galiba :) sagol hocam
bilmiyorum ceza tutarını....
polisin yanından kasksız güneş gözlüğü ile geçiyorlar...bir de polise slm veriyorlar...polisin pek de umrunda değil...

Berat77
17 Haziran 2012, 01:24
Gecmiş olsun !!

Apache olayına gelince Koruma ekipmanlı binince koruması cok üst düzeyde fakat ecel geldiyse olur.. Adam öyle zevk alıyor biniyor düşerse ölürse sen üzülürmüsün üzülmessin tabikide (Belki oda sana apache diyordur suanda..) öyle deme kardeşim motor insanın çoçuğu gibi bende bi çok kez düştüm ama kendimi hiç önemsemeden motoruma koştum yani değişik bi duygu reflex

Muhendis45
17 Haziran 2012, 01:28
Ah şu apaçiler ahh... Geçmiş olsun dostum kimseyle uğraşmaya değmez. Heleki böyle sürtüşmelerde. Kıbrıstan iyi durumdayız o halde, korumalı motorcu sayısı artıyor.

Yanlız şunu tespit ettim ki, scooter kullanıcılarının yuzde 90'ı (en azından benim gördüğüm kadarının) kask diye birşey ile henüz tanışmamışlar. Ama 1000 rr lerde kask takmamak da güzel bir intihar yöntemi sanırsam.

Karlıyollar
17 Haziran 2012, 02:10
Böyle ayılarda çıkabiliyor yani arada sırada size geçmiş olsun o ayıyada Allah akıl fikir versin diyorum.

motodriftt
17 Haziran 2012, 02:24
ben koruma kullanmıyorum ve sıcakda 11 saatlik motor kullandıgımdan dolayı kaskda takmıyorum EWET GALİBA BEN Bİ APAÇİYİM ewet ewet ÖLEYİM sanki:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

geçmiş olsun kardeşim daha beteride olabilirdi

Karlıyollar
17 Haziran 2012, 02:29
ben koruma kullanmıyorum ve sıcakda 11 saatlik motor kullandıgımdan dolayı kaskda takmıyorum EWET GALİBA BEN Bİ APAÇİYİM ewet ewet ÖLEYİM sanki:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Kask kullanmamakta amacın nedir ?

burdurlu1985
17 Haziran 2012, 13:59
Gecmis olsun kardesim

Muhendis45
17 Haziran 2012, 18:13

Helvanı fıstıklı mı yoksa sade mi istersin ?

Tolga Can
17 Haziran 2012, 20:06
Apachiye kask gerekmez. 1.5 mt kare yeri kaz, göm gitsin. Apachi dediğin beyaz ışık için yaşar. Gerisini boş verin.
Kusura bakma ama kuru kuru düşenleride anlamıyorum. Zaten düşeceksin. Bırak çarpsın. Oda düşsün. Şimdi onu kurtardın sana ne oldu.
Bizde yolda bir dünya malla karşılaşıyoruz. Soldan gelip sağa birden dönüyor. Ön arka fren abanıyorum. Sağa sola yatıp kurtuluyoruz. Ama çarpmadan da pat diye düşmüyoruz.
Atmayın kardeşim kendinizi yere yazık günah. Çarpana kadar düşmeyin. Hatta çarpsın yine düşmemeye çalışın. Sen yine yanlış anlama ben sana burda kızmıyorum.
O an ki durumunu da bilmiyorum ama şahsım adına asla biri için kendimi yere atmam. ben senin biraz acemilik birazda korkudan kaynaklı düştüğüne inanıyorum.

beyazit60
17 Haziran 2012, 20:15
120 ile tam korumalı radara girene değil, şehir içinde ayağında tuvalet terliği ile R6 binene ceza yazacaksın arkadaş tiksiniyorum şu apaçilerden.