PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet takıntısı olanlar

beyazit60
16 Haziran 2012, 17:34
Selamınaleyküm MT arkadaşlarım. Ben Tokat merkezde fotoğrafçıyım ve her gün sabah 8.00 akşam 21.00 günde 13 saat çalışıyorum. Akşama kadar birsürü insanla muhatap oluyorum.:pr: Sezon açıldı işler çok yoğun sıkıntı stres olmaya başladı. Ama her akşam iş çıkışı 30-60 dk motosiklet kullandığım zaman sanki bütün sıkıntılardan uzaklaşıyorum, rahatlıyorum kendimi çok iyi hissediyorum. Gecenin 2si bile olsa motosiklet kullanmadan eve girmiyorum yoksa uyku tutmuyor. Bilmiyorum benim gibi motosiklet takıntısı olan arkadaşlar var mı? Sanki ilaç etkisi yapıyor. Nasıl ki çeşitli vitaminleri almayınca vücutta rahatsızlık oluyor bende de stres olmaya başlıyor. Sizlerde bu tür takıntıları olanlar var mı acaba?

Faradaybv
16 Haziran 2012, 18:37
Demekki yalnız değilmişim .. bunlar banada oluyor :)

beyazit60
16 Haziran 2012, 18:45
Demekki yalnız değilmişim .. bunlar banada oluyor :)

Tatlı bir hastalıktır motosiklet. :)

alikan
16 Haziran 2012, 19:12
Tatlı bir hastalıktır motosiklet. :)

demekki ben kötü evresindeyim bi motorum bile yok ehliyet bile alamıyorum ama içim gibiyo bu yaz sıf onun için çalışıp bir motor alıcam ne zaman bi motor sesi duysam bu kim diye bakıyorum ne zamn motora binsem nasıl kullanılıyo diye bakıyorum ilk maaşım motor almaya yetmesede kask alcam baş ucuma koycam

beyazit60
16 Haziran 2012, 19:23
demekki ben kötü evresindeyim bi motorum bile yok ehliyet bile alamıyorum ama içim gibiyo bu yaz sıf onun için çalışıp bir motor alıcam ne zaman bi motor sesi duysam bu kim diye bakıyorum ne zamn motora binsem nasıl kullanılıyo diye bakıyorum ilk maaşım motor almaya yetmesede kask alcam baş ucuma koycam

Dostum senin içinde motosiklet ateşi çoktan yanmaya başlamış. Merak etme eninde sonunda o motora ulaşırsın.

kirlicorap
16 Haziran 2012, 19:27

aynı durumdayız; ben önce ehliyet sonra koruma ekipmanları sonra motosiklet.ama önce çalışmam gerek, hem bizimkiler de ne kadar istekli oldugumu görmüş olurlar

NicemaN
16 Haziran 2012, 19:28
Siteye kayıtlı yaklaık 94 bin üye ile aynı hisleri paylaşmasak burada işimiz ne :)

Karlıyollar
16 Haziran 2012, 19:33
Ben yemeği çok kaçırınca şişkinlikten rahat olamıyorum bile biraz motor sürüyorum bir şey kalmıyor :D

adem80
16 Haziran 2012, 19:36
ben ona,o bana hayran :cat:

mezit
16 Haziran 2012, 19:53
eğlencenin en büyüğü...:cat:

beyazit60
16 Haziran 2012, 20:10
Ben yemeği çok kaçırınca şişkinlikten rahat olamıyorum bile biraz motor sürüyorum bir şey kalmıyor :D

Aynen bende öyle yapıyorum hatta babam diyor yürüyüş yap kilo aldın baya :)

Tekir
16 Haziran 2012, 20:14
gecen hafta agir bir enfeksiyona yakalandim. bir cok sistemime yayildi. yattim gunlerce final haftam olmasina ragmen. arkadasimin birisi aradi, motoriklet bakmaya gidelim mi dedi. artci oldu, istanbul'u talan ettik. sagligima kavustum, sikayetlerim gecti.

beyazit60
16 Haziran 2012, 20:24
gecen hafta agir bir enfeksiyona yakalandim. bir cok sistemime yayildi. yattim gunlerce final haftam olmasina ragmen. arkadasimin birisi aradi, motoriklet bakmaya gidelim mi dedi. artci oldu, istanbul'u talan ettik. sagligima kavustum, sikayetlerim gecti.

Geçmiş olsun kardeşim. Şifa motosiklette :)

mehmet1994
16 Haziran 2012, 20:34
Valla bende motorsiklet yok ama topuksiklet var hergün mutlaka kullanmam lazım yoksa kendimi kötü hissediyorum:queen:

glock
17 Haziran 2012, 01:32
böyle bir takıntı var. çocukluğa inersek eğer,
bazı çocuklarda uyku sorunu yaşandığında araba ile tur atmak gerektiği söylenir (işe yarayan bir formül)
motosiklet takıntısına gelirsek, kullanırken aşırı konsantrasyon, dikkat, refleks, rüzgarla birebir kullanıldığı için yorucu bir taşıt.
normaldir! Haa işin farklı bir boyutu da şu:
evet, bende de şöyle bir takıntı var garajda durduğu ve kullanmadığım zamanlar suçluluk hissediyorum,
mecburiyetten dolayı araba kullandığım zamanlar, nerde motosiklet kullanan görsem ahhh keşke diyip gıptayla bakıyorum.
velhasıl güzel birşeydir MOTOSİKLET :) çocuksu ve yalnızlıktır, üzerindeyken hem özgürlüğünü hemde sorumluluklarını hatırlatır, kısaca kendini hisseder, kendine bakar, kendini duyarsın. bir yandan da uzaklaşır diğer yandan da yakınlaşırsın.

inglor
17 Haziran 2012, 02:21
hastası olmayana mümkün değil anlatamayacağınız büyük aşk :)))

beyazit60
17 Haziran 2012, 10:16
böyle bir takıntı var. çocukluğa inersek eğer,
bazı çocuklarda uyku sorunu yaşandığında araba ile tur atmak gerektiği söylenir (işe yarayan bir formül)
motosiklet takıntısına gelirsek, kullanırken aşırı konsantrasyon, dikkat, refleks, rüzgarla birebir kullanıldığı için yorucu bir taşıt.
normaldir! Haa işin farklı bir boyutu da şu:
evet, bende de şöyle bir takıntı var garajda durduğu ve kullanmadığım zamanlar suçluluk hissediyorum,
mecburiyetten dolayı araba kullandığım zamanlar, nerde motosiklet kullanan görsem ahhh keşke diyip gıptayla bakıyorum.
velhasıl güzel birşeydir MOTOSİKLET :) çocuksu ve yalnızlıktır, üzerindeyken hem özgürlüğünü hemde sorumluluklarını hatırlatır, kısaca kendini hisseder, kendine bakar, kendini duyarsın. bir yandan da uzaklaşır diğer yandan da yakınlaşırsın.

Senin olayında güzelmiş :)

cbf 150
17 Haziran 2012, 10:25
al bendende o kadar hastayım beya motora :cat:

quezzap
17 Haziran 2012, 10:53
Niçin burdayız ? Tutku..

burdurlu1985
17 Haziran 2012, 10:54
Allah motor hastalarinin sifasini versin...

Güzel Şale
17 Haziran 2012, 11:31
Kendime bir tane 600cc motosiklet, hanıma da bir tane otomatik vites araba alırsak tamam. Yoksa hanımın dırdırı bitmek bilmiyor: "Yine nereye bir gün akşamda motora binme.":jocolor:

K o r @ y
17 Haziran 2012, 11:38
vayyy hemşerim ,demek sende benim gibisin.. motor artık bizim için bir yaşam tarzı...o olmadan olmaz.. yemek gibi, su gibi :queen:

beyazit60
17 Haziran 2012, 15:45
Vücudumun 'M' vitamini motosiklet. Eksikliğinde hırçınlık, asabilik, uykusuzluk, tansiyon, şeker, yüksek ateş gibi rahatsızlıklar meydana geliyor. :)

soa
17 Haziran 2012, 16:30
Gezmeyi tur atmayı geçtim yıkamak bile yetiyor bana. hiç binmesem, temiz de olsa cıkartıyorum 2 kova suyla okşaya okşaya yıkıyorum motoru ybr nin yıkanması 2 saat sürer mi yaav ama sürüyor ahh ahh :D :D:

beyazit60
17 Haziran 2012, 19:48
Gezmeyi tur atmayı geçtim yıkamak bile yetiyor bana. hiç binmesem, temiz de olsa cıkartıyorum 2 kova suyla okşaya okşaya yıkıyorum motoru ybr nin yıkanması 2 saat sürer mi yaav ama sürüyor ahh ahh :D :D:

Sanki üzerindeki çamur aktıkça sıkıntılarda akıp gidiyor gibi hissediyor insan. Hele Grenaj parladıkça gözünü alıyor ama ilk ıslak asfaltta kaçacak yer arıyorsun değil mi :)

Tolga Can
17 Haziran 2012, 20:42
Bende 12 saat fix çalışıyorum. Akşam olsada şu motora atlasam diyorum.
Eve geliyorum. Ulan bi yere mi gitsem diyorum ama akşam akşam nereye tek başıma gideceğim.
En azından bi 20 km yol geldik. Haftasonu olsun da gezi yapalım diye bu seferde gün sayıyoruz.
Örnek vermek gerekirse dün 166 km ufak bir yol gezisi yapmışız. bugünde arkadaşlarla dağa tepeye kendimizi vuracaktık.
Erkek Kardeşimin gelin tarafına ceyiz muhabbetine evde hapis kaldım. Gelin tarafına gittiğimizde herkes bıdı bıdı konuşuyor.
Benim kafa hala dağda bayırda, ulan diyorum. şimdi orda olacaktım. Derelerin içinden ıslana ıslana geçecektim. Off off diyorum.
Nerdeyse evi terk edecektim. Arkadaşlardan birinin mms atmasına kalmıştım. Bi resim gönderseler zincire vursalar koparır kaçardım.
Lanet olasıca bir kanser bu motorbisiklet sevdası, LANET OLSUN İÇİMDEKİ MOTOR AŞKINA...... :flower:

ossiaa4560
17 Haziran 2012, 21:07
motorsikletsiz bir hayat düşünemiyorum :)

v max
17 Haziran 2012, 21:15
''Pantalonu çıkarmadan yaşayacağın en büyük zevKtir motorsiklet''
der eskiler:cat:

beyazit60
19 Haziran 2012, 09:19
''Pantalonu çıkarmadan yaşayacağın en büyük zevKtir motorsiklet''
der eskiler:cat:

Eskiler doğru demiş :))))))

cihan54
19 Haziran 2012, 09:30
Cafede arkadaşımla otururken birden bire kalkıp gittiğim oluyor.

X: Nereye yahu!
Y: Motorumu özledim iki turlayıp gelicem.
X: !!!...
Y: Sen bi çay söyle...

Yalnızca benim başıma mı geliyor :) kızların çikolata krizi tutması gibi birşey... :D

abana1903
19 Haziran 2012, 10:03
binmeyen kullanmayan anlamaz . tutku ama ya :) rüzgarda brandası uçmuşmu diye gece kaltıyorum :) bugün işe motorla geldim valla yüzüm gülüyor :D

eray_uluyazı
19 Haziran 2012, 10:25
soda için geçer :P

Oldtimes
20 Haziran 2012, 23:05
Normalsin bence. Ya da hepimiz anormaliz.

F54
20 Haziran 2012, 23:32
yav motor takıntısı bence bu değil bazı arkadaşlar kendini iyice kaptırmış bana ne dersen de ama motoruma söz söyleme diyor nasıl bi mantık anlamadım
arkadaş bu motor dan bizde de var bizimki de değerli ama sonuçta dünya malı altı üstü 3000tl söz söylesen ne olur söylemesen ne olur

antilop_skul
20 Haziran 2012, 23:41
kar bıle yagasa motora bınıyorum cunkı bınmedıgım zaman bı bunalım oluyor motora dun bındım enson mesela bugun gezdim dedimki motora bınmeyı ozlemısım =) keyifli alet dızlerımden rahatsızlıgım oldugu zaman bıle bınıyordum