PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlarım yetersiz kalıyor aydınlatmada sorunum var arkadaşlar

kaizeN188
15 Haziran 2012, 23:30
Öncelikle herkese selamlar.
Motorum crypton 110 yaz boyunca gece yolculuğu yapmam gidip gelmem gerekçek ve dün stop lambam ve kısalarım patladığı için ampuller değişti sanırım philips takıldı.
Philipsler görüşümü baya daralttı ayrıca ben yaylaya çıkıyorum yani tehlikeli yol ve yolun ortasında duran 2 danayı son anda fark edip manevra yaptım.Bu konuda Yalnız olduğumu sanmıyorum herkesin gece yolculuğu yapması gerekebilir. Bence önemli bir konu ve düşük ccler hakkında bilgi bulmak zor..
Anlıcağınız gibi bu farların değişmesi gerek. Gösteriş gibi bir amacım yok zaten motorum crypton. Nasıl bir çözüm bulabiliriz bu soruna yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Her türlü fikre açığım önemli olan aydınlatma şimdiden teşekkürler herkese.

TATLIHIZ
15 Haziran 2012, 23:33
Crypton gösteris motoru zaten :) Xenon takabilirsin

10SuzAsLa
15 Haziran 2012, 23:35
xenon takabilirsin çok farkı var.

kaizeN188
15 Haziran 2012, 23:37
Xenon nasıl uygulucaz 6000k 8000k var nasıl bi seçim.. Aküye işler aksama zararı nasıl olur :D ayrıca ehliyet var ruhsat var vize var :D fardan ceza yemeyelim bide.. Mercekli bir
xenon ne kadara mal olur

search16
15 Haziran 2012, 23:43
arkadaşım ne xenon'u yaw. Yasak artık bunlar. Hem öndekinin gözlerini aldığından küfür bile yersin. Ampullerini değiştir. Farklı marka al. İsmi aklıma gelmiyor ama akü ile ampul arasına bir alet takılıyor. Enerjini arttırıyor. Diyottu sanırım. Yedek parçacılara sorarsan söylerler.

10SuzAsLa
15 Haziran 2012, 23:45
Xenon nasıl uygulucaz 6000k 8000k var nasıl bi seçim.. Aküye işler aksama zararı nasıl olur :D ayrıca ehliyet var ruhsat var vize var :D fardan ceza yemeyelim bide.. Mercekli bir
xenon ne kadara mal olur

ceza yazmazlar sadece muanede söküp gidersin 8000k işini görür arabamda sislerde var ampullerde de

kaizeN188
15 Haziran 2012, 23:48
aküye zararı olur mu nasıl bi seçim yapmak lazım ?

10SuzAsLa
15 Haziran 2012, 23:55
akün kendini şarj eder zaten ilk bi 15sn çeker kendini toplar sonra.

kaizeN188
15 Haziran 2012, 23:59
Eyvallah kardeşim anladım.
2011 cryptonların far boyutu hakkında bilgisi olan var mı boyut önemli sanırım bide Voltu ?

canerol
16 Haziran 2012, 00:04
piyasada hid marka motosikelt xenonları var 8000k h4 onlardan alıp bi elektrikçiye taktır aküye hiç bir zararı yok sadece motor çalışmazken fazla açık tutma birde far tasını falan eritiyor falan diyorlar öylede bir şey yhok göz alıpta küfür yersin diyenlerede yolda onları sıkıştıran araç olarak görmeyen ......... (boşluğu siz doldurun) insanlara müstahak

SonpoL
16 Haziran 2012, 00:05
Eyvallah kardeşim anladım.
2011 cryptonların far boyutu hakkında bilgisi olan var mı boyut önemli sanırım bide Voltu ?

Taktırabilirseniz 4300k taktırın. Aksi halde 6000k'nın üstüne çıkmayın. K değeri arttıkça renkte koyuşlaşma olduğu gibi, hem yolculuk sırasında gözleriniz yorulur, hem görüşünüz azalır, hem de karşı tarafın gözünü daha çok alırsınız. 4300k orjinal xenon rengidir. Benim motorum da 6000k mevcut. Bulabilseydim 4300k yapardım...

Kolay gelsin..

kaizeN188
16 Haziran 2012, 00:10
Tüm bilgiler için teşekkürler. Şimdi orjinal cryptonuma H4 h7 H1 fark etmeden internetten sipariş etsem tüm sistemiyle sorunsuz bir şekilde takabilir miyim sorun çıkcaksa boyutunu öğrenip ona göre sipariş etmek istiyorum. 4300 bulabilirsem bende öyle düşünüyorum K değeri düştükçe aydınlatma artıyormuş. Bizim işimiz gösteriş değil zaten

otopsici
16 Haziran 2012, 00:10
canım benim hiç zenon la uğraşma git bir osram night braker al tak motoruna 40tl çifti birini task diğeri yedek kalır

kaizeN188
16 Haziran 2012, 00:14
canım benim hiç zenon la uğraşma git bir osram night braker al tak motoruna 40tl çifti birini task diğeri yedek kalır

Xenona göre nasıldır karşılar mı daha zahmetsizse ve yeterince iş görüyorsa takabilirim ?

ERROR88
16 Haziran 2012, 00:19
Takmasını bilen birine xenon taktır rahat et menunum çok net ve dikkat çekici

SonpoL
16 Haziran 2012, 00:26
Tüm bilgiler için teşekkürler. Şimdi orjinal cryptonuma H4 h7 H1 fark etmeden internetten sipariş etsem tüm sistemiyle sorunsuz bir şekilde takabilir miyim sorun çıkcaksa boyutunu öğrenip ona göre sipariş etmek istiyorum. 4300 bulabilirsem bende öyle düşünüyorum K değeri düştükçe aydınlatma artıyormuş. Bizim işimiz gösteriş değil zaten

Montajını yetkili servise işçilik faturası alarak yaptırın. Eski nesil xenonlar elektriksel arızalardan dolayı, aracın yanmasına kadar bir çok sorun doğurabiliyordu. Yeni nesil HID sistemler de ben böyle bir şey duymadım fakat yine de elimizden gelen önlemi almakta fayda var. Diğer yandan 4300k doğru bir seçim olacaktır. 4300k sarımtırak beyaz, 6000k ise kristal beyaz olarak geçer..

kaizeN188
16 Haziran 2012, 00:45
Montajını yetkili servise işçilik faturası alarak yaptırın. Eski nesil xenonlar elektriksel arızalardan dolayı, aracın yanmasına kadar bir çok sorun doğurabiliyordu. Yeni nesil HID sistemler de ben böyle bir şey duymadım fakat yine de elimizden gelen önlemi almakta fayda var. Diğer yandan 4300k doğru bir seçim olacaktır. 4300k sarımtırak beyaz, 6000k ise kristal beyaz olarak geçer..

Kafama takılan son soru sipariş vericem ama H4 H7 H11 onlar hazır dönüşmüş oluyormuş sanırım yoksa çok uğraştırıyormuş hangi modelden almam lazım ?

tr100a
16 Haziran 2012, 00:52
Taktırabilirseniz 4300k taktırın. Aksi halde 6000k'nın üstüne çıkmayın. K değeri arttıkça renkte koyuşlaşma olduğu gibi, hem yolculuk sırasında gözleriniz yorulur, hem görüşünüz azalır, hem de karşı tarafın gözünü daha çok alırsınız. 4300k orjinal xenon rengidir. Benim motorum da 6000k mevcut. Bulabilseydim 4300k yapardım...

Kolay gelsin..

kesinlikle 4300 kelvin veya 5000 daha yukarı cıkma ben 6000 aldım en kısa zamanda 4300 ile değiştiricem

kaizeN188
16 Haziran 2012, 01:02
kesinlikle 4300 kelvin veya 5000 daha yukarı cıkma ben 6000 aldım en kısa zamanda 4300 ile değiştiricem
Amaç artistlik gösteriş değil işlev zaten 4300 alma kararı aldım bende. Yarın servise sorucam H4 H7 boyutu nedir diye ona göre sipariş edicem inşallah

canerol
16 Haziran 2012, 01:31
Amaç artistlik gösteriş değil işlev zaten 4300 alma kararı aldım bende. Yarın servise sorucam H4 H7 boyutu nedir diye ona göre sipariş edicem inşallah
normal ampul boyutunda http://www.google.com.tr/search?q=h4&hl=tr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8qnbT4TsFITj4QSb_Mi1Cg&ved=0CEgQ_AUoAQ&biw=1247&bih=546 sipariş etmeden önce bir elektrikçileri gezmeni tavsiye ederim çünki kimi zenonlarda yerine oturması için aparatlar var intden anlaşılmıyor pek

kaizeN188
16 Haziran 2012, 01:39
Herşey için teşekkürler arkadaşlar yarın servisle elektirikçiye uğrayıp hallederim inşallah herkese iyi geceler ;)

audioslave
16 Haziran 2012, 01:48
4300k xenon baya bir önünü aydinlatacaktir. K degeri arttıkça yolu görüşün düşmektedir.bende bit zamanlar 6000k kullandım fakat yoldakilerin gözünü almaktan dolayı soktum.simdi ise nightbreaker kullanıyorum.nb standart halojen ampullere göre fark ediyor daha parlaktir,memnun kalirsin

Discordian
16 Haziran 2012, 02:03
H4 dediğin ampül çift flamanlıdır yani tek ampülle hem uzun hem kısa far yanar, zannedersem senin motorunda o şekilde aydınlatma sistemi, ikincisi eğerki olay aydınlatma ise en son bakıcan değer hani şu (k) diye yazıyorsunuz onun adı kelvindir ve ışığın rengidir 4300 ideal bir renktir beyaz çok moda ama şunu unutmayın beyaz ışık gözü daima yanıltır vede yorar ama biz kullanıcıların asıl bakması gereken olay lümendir buda ışığın geri verimidir, kullanıcan aydınlatma sisteminin lümen değerlerinin yüksek olması gerekiyor, zenon farlar mercek olmadan pek yararlı aydınlatma araçları değildir her kullanan abi ben kullandım çok süper ışık veriyor, evet ışık kaynağına baktığınızda muazzam bir ışık görüceksiniz, ama bu sadece bir göz yanılmasıdır, zenondan gelen ışık kaynağı bir mercekle desteklenmediği sürece sadece görüntüden ibaret. Ben hep bu ampülü kullandım bir günde ışığı yetersiz demedim http://download.p4c.philips.com/files/1/12342mvs1/12342mvs1_pss_aen.pdf

kaizeN188
16 Haziran 2012, 12:49
H4 dediğin ampül çift flamanlıdır yani tek ampülle hem uzun hem kısa far yanar, zannedersem senin motorunda o şekilde aydınlatma sistemi, ikincisi eğerki olay aydınlatma ise en son bakıcan değer hani şu (k) diye yazıyorsunuz onun adı kelvindir ve ışığın rengidir 4300 ideal bir renktir beyaz çok moda ama şunu unutmayın beyaz ışık gözü daima yanıltır vede yorar ama biz kullanıcıların asıl bakması gereken olay lümendir buda ışığın geri verimidir, kullanıcan aydınlatma sisteminin lümen değerlerinin yüksek olması gerekiyor, zenon farlar mercek olmadan pek yararlı aydınlatma araçları değildir her kullanan abi ben kullandım çok süper ışık veriyor, evet ışık kaynağına baktığınızda muazzam bir ışık görüceksiniz, ama bu sadece bir göz yanılmasıdır, zenondan gelen ışık kaynağı bir mercekle desteklenmediği sürece sadece görüntüden ibaret. Ben hep bu ampülü kullandım bir günde ışığı yetersiz demedim http://download.p4c.philips.com/files/1/12342mvs1/12342mvs1_pss_aen.pdf

bu nightbreaker dan daha mı iyidir.. Xenon yerine halogen ampul düşünürsem hangisini seçiyim ?

KeaSH-07
16 Haziran 2012, 14:09
xenonların beyinli motorlara zarar verdiğini duymuştum.bence ufak cc motor için xenona gerek yok vizede falan sorun oluor

10SuzAsLa
16 Haziran 2012, 15:53
xenonların beyinli motorlara zarar verdiğini duymuştum.bence ufak cc motor için xenona gerek yok vizede falan sorun oluor

şuan malesef arabalardada yasak muaneden geçmiyor sarı ampulleri takıp öyle geçirdim arabayı malesef .

Discordian
16 Haziran 2012, 16:05
ben nightbreaker kullanmadım bilmiyorum, ama kullanan arkadaşlardan kötüdür diyeninide duymadım, ama senin motorun soket kısmına uymayabilir bu ampüller bir önceki mesajımdaki ampülün resminin linkini vermiştim, senden ricam kendi motorundaki ampülle bu ampülün duyu aynımı bana bunu söylersen, sana yanlış bilgi vermemiş oluruz... :D

kaizeN188
16 Haziran 2012, 16:26
ben nightbreaker kullanmadım bilmiyorum, ama kullanan arkadaşlardan kötüdür diyeninide duymadım, ama senin motorun soket kısmına uymayabilir bu ampüller bir önceki mesajımdaki ampülün resminin linkini vermiştim, senden ricam kendi motorundaki ampülle bu ampülün duyu aynımı bana bunu söylersen, sana yanlış bilgi vermemiş oluruz... :D 1 çift sipariş verdim night breaker :D yalnız şöyle bir durum var üstünde ki ampulden istedim servisten sonra resimdekiyle karışlaştırdım üzerindeki ampulde çıkıntı yok girinti var bunda çıkıntı var :D olmadı bi dönüştürücü falan ayarlarız yoksa iade :D fotoğraflarla izlenimleri aktarcam pazartesi günü inşallah 1 saat önce aldım kargoya verdiler pazar olmaz heralde pazartesi takarım

kaizeN188
18 Haziran 2012, 15:40
Arkadaşlar sorun çıktı gelen ampul 60-55 watt motorcu aküyü bitirir.. çok ısınır eritir dedi sorun yaratır dedi.. Bende geri göndericem ama yerine ne almalıyım bilmiyorum. 35 watt bi ampul önerin alıyım artık kaza yapıcam yoksa :D acil yardımlarınızı bekliyorum