PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Beşiktaş'taki Motosiklet Kazası İle ilgili Merak Edilenler

MotorKafa
15 Haziran 2012, 22:23
Beşiktaş Barbaros Bulvarında SS motoruyla kaza geçiren carpe diem nickli arkadaş taburcu olmuş.
Kendisine tekrar geçmiş olsun.
Fakat kaza haberi ile ilgili konu altında bi ton tartışma yaşandı.
Kimisi gazlamıştır dedi, kimisi de kedi köpek çıkmıştır önüne vs. dedi.
carpe diem tarafından kaza konusuna yorum gelmiş (ben de maillerimi kontrol ederken gördüm).
Ancak kaza hakkındaki olumsuz düşüncelerini belirten arkadaşlara üstü kapalı tehditler içeren bir mesaj olduğundan olsa gerek konu kilitlendi.
Yani diyeceğim o ki; kaza neden oldu nasıl oldu açıklar mısın hocam ?
Hem olaydan ders çıkaralım kazaya dair, hemde birbirini yiyen bu insanlar, haklı yada haksız olduklarını anlasınlar...

Olcan138
15 Haziran 2012, 22:29
Şu mesaja sadece mention özelliği artık aktif olmadığı için sayfa formatını bozduğundan müdahale ettiğimi bildirerek başlamak istedim...

Kaza haberi konusu hakkında da önce mesajları silen, sonra da konuyu kaldıran kişi olarak açıklama gereği duydum. Öncelikle tabii ki geçmiş olsun ama, umarım kaza yapan kişi bu konuya üzerindeki elektriği bir nebze daha atmış olarak gelir de, aynı tavır, hareket ve hakaretlerle devam ettirmez hoş olmayan tutumunu.

MotorKafa
15 Haziran 2012, 22:32
Şu mesaja sadece mention özelliği artık aktif olmadığı için sayfa formatını bozduğundan müdahale ettiğimi bildirerek başlamak istedim...

Kaza haberi konusu hakkında da önce mesajları silen, sonra da konuyu kaldıran kişi olarak açıklama gereği duydum. Öncelikle tabii ki geçmiş olsun ama, umarım kaza yapan kişi bu konuya üzerindeki elektriği bir nebze daha atmış olarak gelir de, aynı tavır, hareket ve hakaretlerle devam ettirmez hoş olmayan tutumunu.

Katılıyorum kesinlikle. Ben ortalık karışmasın diye silinen mesajla ilgili detay vermek istemedim :)

tigermbz
15 Haziran 2012, 23:03
noluyor bakim orda?
kim kime ne demiş?
fiskos fiskos fiskos

adem80
15 Haziran 2012, 23:07
ayaklı gazete com
fısıltı gazetesi com
güzin abla com
haydar dümen com

inzell
15 Haziran 2012, 23:08
Geçmiş olsun demedim diye tehdit etmiş eleman beni. :P

Yalnız manasız yorumlar yapmayın konu içerisinde, arkadaş gelsin olayı netleştirsin.

tigermbz
15 Haziran 2012, 23:29
Geçmiş olsun demedim diye tehdit etmiş eleman beni. :P

olur öyle şeyler, öpüşün barışın :)

10SuzAsLa
15 Haziran 2012, 23:29
şimdi iyidir inşallah geçmiş olsun .

MotorKafa
16 Haziran 2012, 00:03
carpe diem konuyu görmedi diye düşünüyorum...

MotorKafa
18 Haziran 2012, 14:11
on karakter

mete_han
18 Haziran 2012, 15:31
Düşen kaza yapan adamın ardından oh olmuş beter olsun ibret olsun tarzı şeylere bende ayar oluyorum...kimsenin kimseye nasihat ve akıl vermesinede gerek yok...birde akıl veren 20 yaş grubundaki bebeler olunca gelde çileden çıkma...

zenon
18 Haziran 2012, 16:21
Düşen kaza yapan adamın ardından oh olmuş beter olsun ibret olsun tarzı şeylere bende ayar oluyorum...kimsenin kimseye nasihat ve akıl vermesinede gerek yok...birde akıl veren 20 yaş grubundaki bebeler olunca gelde çileden çıkma...
akıl verilirde alınırda yasla ilgisi yoktur hanımca Kanka ama bende olmuş olanın ardında sıcağı sıcagına konusulmasını sevmiyorum adamın canı yanmış zaten aldıysa dersi almıştır bizim orda güzel laf var "Sokma akıldan, insan akıl olmaz." diye :D kazaya yapan arkadaşa cok cok gecmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın...

BIYIKLI
18 Haziran 2012, 16:35
Çıkıyor bazen böyle dengesizler, kaza yapana oh olsun - ölene geberdi gitti diyene ne denilebilir ki?! Düşmanın bile olsa ölen-yaralanan insansa arkasından kötü konuşmak insanlığa sığmaz hele hele bir Türk'e hayatta yakışmaz!

jimpam
19 Haziran 2012, 20:27

hangi atamız bilmiyorum ama, biri şey demiş uygun örn. olur diye söylüyorum;

akıl yaşta değil baştadır...

bilgilerinize.

MotorKafa
20 Haziran 2012, 12:28
Doğru söze ne hacet efenim :)

mete_han
01 Temmuz 2012, 13:21
hangi atamız bilmiyorum ama, biri şey demiş uygun örn. olur diye söylüyorum;

akıl yaşta değil baştadır...

bilgilerinize.

baştadır da 20 yaşında super sportu yolda görüp ağzı sulanarak bakan ergen bebelerden bahsediyorum...efendileride var burda artistitik patinaj yapanıda var...yazmış olmak için saçmalayan gençlerden bahsediyorum..daha ss selesinie oturmuşluğu olmayan adam yazmasın arkadaş...

polo34
01 Temmuz 2012, 13:47

o tiplerin iki cinsi çok tehlikeli: birincisi sen ne söylerse söyle bildiğini okuyor, atın ölümü arpadan olsun gibi saçma sapan laflar söylüyor, ben apaçi gibi devam ederim diyorlar. diğerleri ise saldırgan oluyor, sidik yarışına giriyor, zararsız olanlar sadece yazıyor, çünkü foruma yazmak istiyor :)

mete_han
01 Temmuz 2012, 14:05
o tiplerin iki cinsi çok tehlikeli: birincisi sen ne söylerse söyle bildiğini okuyor, atın ölümü arpadan olsun gibi saçma sapan laflar söylüyor, ben apaçi gibi devam ederim diyorlar. diğerleri ise saldırgan oluyor, sidik yarışına giriyor, zararsız olanlar sadece yazıyor, çünkü foruma yazmak istiyor :)

ben olaya daha analitik bakıyorum...düşenin başına hal gelenin anası babası var çoluğu çocuğu var...yazdığın şeyleri kazazedenin ailesinin eşinin dostunun yüzüne söylemeyeceksen yazma...git cenazseine (örneğin) babasına de atın ölümü arpadan..bunu asl ayapamayacaksan hiç yazma dimi...

bu kazazede yarın o olur ben yine bak sen bunu yazmıştın dingil bile demem onada aynı taziyemi bildiririm yani..:P

can yanmış ortada acı var keder var belkide engelli kalacak nolacağımız belli değil şu hayatta...ha bende bir kaç kez kızıp yazmışım eski mesajlarımı hatırlıyorum ama pişman oldum diyebilirim...

carpe diem
20 Mayıs 2013, 14:24
Beşiktaş Barbaros Bulvarında SS motoruyla kaza geçiren carpe diem nickli arkadaş taburcu olmuş.
Kendisine tekrar geçmiş olsun.
Fakat kaza haberi ile ilgili konu altında bi ton tartışma yaşandı.
Kimisi gazlamıştır dedi, kimisi de kedi köpek çıkmıştır önüne vs. dedi.
carpe diem tarafından kaza konusuna yorum gelmiş (ben de maillerimi kontrol ederken gördüm).
Ancak kaza hakkındaki olumsuz düşüncelerini belirten arkadaşlara üstü kapalı tehditler içeren bir mesaj olduğundan olsa gerek konu kilitlendi.
Yani diyeceğim o ki; kaza neden oldu nasıl oldu açıklar mısın hocam ?
Hem olaydan ders çıkaralım kazaya dair, hemde birbirini yiyen bu insanlar, haklı yada haksız olduklarını anlasınlar...

carpe diem konuyu görmedi diye düşünüyorum...

Öncelikle teşekkürler. Evet konuyu çok ama çok geç gördüm. Uzunca bir süre uzak kaldım forumdan. Gerek sağlık durumum, geçirmiş olduğum kazanın etkileri gerekse uzunca bir süre kaza ile ilgili muhabbetler duymamak için, sonrasında da hayat mücadelesi çalışma koşuşturmaca.

Bu kadar süre geçmesine rağmen kazayı nasıl yaptığımı hatırlamıyorum, geçirmiş olduğum tramva'dan dolayı. Ama ben bunu tek bir sebebe bağlıyorum. O gün çok yorgun ve uykusuzdum. Kimsenin aklında da soru işareti kalmasın alkollü de değildim.

Kaza sonucunda 4 Kaburgam kırıldı. Darbeden dolayı Akciğerim söndü. Dalağım ve Böbreğim zedelendi. Sağ kolumda, dizimde asfalt yanıkları vardı ve ödem oluşmuştu. Hastaneye kaldırıldığım günün akşamı akciğerime almış olduğum darbeden dolayı nefes alıp vermede sıkıntı çektiğim için Samatya Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisine sevk edildim. 3 gün Yoğun Bakımda tedavi gördüm. 3 günün sonrasında yoğun bakımdan çıkartıldım ve cerrahi bölümde tedavim devam etti. Toplamda bir hafta Samatya Devlet Hastanesinde tedavi gördükten sonra tekrar Taksim İlkyardım'a sevk edildim. Geriye kalan tedavi süreci burada devam etti. Toplam 1 ay hastanede müşaade altında tutuldum.

Çok şükür şimdi iyiyim. İşimdeyim, gücümdeyim. Hiç bir sağlık problemim ve sıkıntım kalmadı. Allah kimseye ama hiç kimseye yaşatmasın. İnanın sizin için değil, yanınızda yakınınızda başınızda bekleyenler için çok ama çok zor.

Kendimden pay biçiyorum. Herhangi bir yerde bir motosiklet kazası vs gördüğümde o kişiyi hiç tanımadığım ve görmediğim halde içim acıyor ve sızlıyorsa. Oh iyi olmuş kesin şöyle yapmıştır demiyorsam...

Benim kızdığım nokta ise şu ; insanlar beni tanımadan, benimle ilgili bilgi ve fikir sahibi olmadan nasıl olur da hakkımda ileri geri konuşurlar. Bu herşeyden önce çok ayıp ve yakışık almayacak bir durum. Biri kalkmış diyor ki, kız arkadaşına hava atmıştır. Öteki demiş ki teker yapmıştır. Kimisi de gazlamıştır. Emin olsun herkes bunların hiç birisini yapmadım. Yapmış olsam dahi kimseyi alakadar etmez. Ama tanımadığınız insanlar hakkında " bunların hepsi böyle, plakası bile altta gözükmüyor, caddebostan starbucks ın önünden gazlayıp gidiyorlar uyuz oluyorum, oh iyi olmuş " gibi yorumlar. Ne motosiklet kullanıcısına ne motosiklet.net üyesine ne de insanlığa yakışmaz.

Benim kaza ile ilgili üzerimde bir elektrik olmadı ayrıca, o elektriği bilip bilmeden, tanımadığı halde insanlar hakkında ileri geri konuşan üyeler sebep olmuştur.

Herkese kazasız, belasız sürüşler olsun. Tekeriniz düz bassın, üstünüz başınız asfalt yüzü görmesin.

Lucas
20 Mayıs 2013, 14:35
Geçmiş olsun tekrar hocam. Genel sağlık durumunuzun iyi olmasına sevindim.

carpe diem
20 Mayıs 2013, 15:07
Geçmiş olsun tekrar hocam. Genel sağlık durumunuzun iyi olmasına sevindim.

teşekkür ederim kardeşim saolasın

Alikenan
20 Mayıs 2013, 15:25
insan oglu iste, agzi torba degil ki buzesin :)

carpe diem
20 Mayıs 2013, 15:31
aynen öyle kardeşim :)

NoVaRiX
20 Mayıs 2013, 15:34
Özkan geçmiş olsun tekrar.
Sen iyisin ya, gerisi hikaye..

carpe diem
20 Mayıs 2013, 15:35
Özkan geçmiş olsun tekrar.
Sen iyisin ya, gerisi hikaye..

eyvallah teşekkürler.

DEISIS
20 Mayıs 2013, 15:57
Büyük geçmiş olsun usta. Şükür ki kalıcı

bir hasar bırakmamış sizde bu kaza.

Allah tekrarını göstermesin.

Sadaka vererek şükrünüzü fiili olarak eda

etmenizi naçizane tavsiye ederim.

Tekrar geçmiş olsun..

carpe diem
20 Mayıs 2013, 16:00
eyvallah güzel kardeşim saolasın, amin hiç kimseye göstermesin. naçizane tavsiyen içinde saol bir nebzede olsa her fırsatta yapmaya çalışıyoruz.

Mengu16
20 Mayıs 2013, 16:10
Kedidir kedi.

ninjet
20 Mayıs 2013, 16:11
Genelde kaza yapan İnsanlar nedense kendini sütten çıkmış ak kaşık gibi ilan etmeye çalışırlar. Her kaza yapan "hatırlamıyorum efendim benim zerre kadar suçum yoktu yada gazlamıyorm, yada alkolsüzdüm" der. Kaza hertürlü olabilir; gazlarsın, alkollüsündür, karşıdaki adam gelir çarpar yada durduğun yerde kafan bişeye takılır gider duvara çarparsın. Sonuçta kaza kazadır ve allah korsun allahta düşmanıma bile yaşatmasın... Sokata bulunmadı bu canlar dimi? Asla ve asla sürücü alkollüde olsa gazlasada kaza yapan biri için kimsenin kimseye "iyi olmuş" "su tetisi su yolunda" gib gib gib şeyler söylemeye hakkı yoktur. Allah kimseye yaşatmasın ama heralde bu durumu en iyi yaşayan bilir. Daha önce bu forumda çok kez bu tip durumlara şahit oldum. Neredeyse "keşke ölseymiş" gibi yazılar bile okudum.

Önemli olan alkollüde binilse, gazlansada yapılan kazanın sebep ve sonuçlarını görüp ders alınıp ve aldığı derside etrafınndaki insanlara aşılayıp sonraki hayatına devam etmesidir insanın...

Tekrar geçmiş olsun bende forumu okuyunca yeni bir kaza haberi ile karşılaşacağımı sanıp tedirğin oldum neyseki değilmiş...

waeder
20 Mayıs 2013, 16:23
Geçmiş olsun inşallah bir daha böyle birşey gelmez başınıza. Bu oh olsun tarzında düşünenlerin başına daha sonra çok daha kötüleri gelebiliyor biraz insaflı olmak lazım.

ninjet
20 Mayıs 2013, 16:27
insan oglu iste, agzi torba degil ki buzesin :)

Aslında herkes doğruları konuşsa büzmeye gerek kalmaz zaten de işte insanoğlu... ;)

Kiraz''
20 Mayıs 2013, 17:12
Çok çok geçmiş olsun umarım her şey yolundadır :rendeer:

clemenze
20 Mayıs 2013, 17:46
Özkan, sağ salim dönmene sevindim.

Açıkçası yaratılanı yaratandan ötürü sevgimiz olduğundan, ayyaş, 2teker ya da 4 teker kullanan veyahut cinsiyetin tam karşılığını veremeyenler dahi olsa tavrımız kesin ve net olmalıdır yani bu kişi insandır. Gerisi teferruat..

Kazadan sonra bu konuyla alakalı açıklamayı daha yeni gördüğümden ve daha önceki yorumların içini küfürle dolduranları gördükten sonra bu konuyu hiç okumamıştım.

Neyse canın sağolsun, yoksa yazılanların çoğu lafın boku!

Sağlıcakla..

berked
20 Mayıs 2013, 18:33
Özkan kardeşim çok geçmiş olsun,daha yapacak çok yolun ve ömrün varmış,hayatın her günü acı tatlı bir tecrübe... Hatadan çıkarılacak ders olgunlaşıp tecrübe olur,tekrar çok geçmiş olsun yolun hep açık olsun

serdar1547
20 Mayıs 2013, 20:00
geçmiş olsun...benim bu konudan yeni haberim oldu...inşallah bir daha böyle bir olay yaşamazsın

maariz
20 Mayıs 2013, 20:17
Sevgili Özkan kardeşim,geçmiş olsun,sağlık olsun.Allaha şükürler olsun ki bir motosiklet sevdalısı arkadaşımızı da kaybetmedik.Bundan sonraki yaşamında sağlıklı güzel sürüşler yapmanı dilerim.O yazıları yazanlar da senin yukarıdaki açıklamanı okurlar ve ne kadar özenli bir adam olduğunu anlarlar umarım.Bu arada kaza sırasında üzerindeki koruma ekipmanları nelerdi? Mont vs varmıydı?

shrek
20 Mayıs 2013, 20:27
geçmiş olsun sağlık durumunun düzelmesine sevindim...

jacks0n
20 Mayıs 2013, 20:32
Geçmiş olsun.. Umarım tekrar yaşamazsın böyle bir durumu... İnsanın hem kendisi hemde dediğin gibi çevresi çok yıpranıyor bu gibi durumlarda...