PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cub motor da ön dişliyi büyütsemmi

DarkSeleCT93
15 Haziran 2012, 21:41
merhaba saygıdeğer arkadaşlar titreşimden dolayı motor zevkim tamamen söndü diyebilirim bunu biraz olsun engellemek için ön dişliyi büyütsem mi acaba bide size sorayım dedim

tr100a
15 Haziran 2012, 21:48
çeki kaybı olur 4. viteste yürümez nerden biliyorum çünkü ben yaptım silindir kapağını 0.20 mm taşlatman lazım o zaman manyak oluyor son sürat 85 km den 100 km nin üstüne cıkıyor titreşimde büyük ölçüde azalıyor yalnız 1vites ile iki kişi rampada kalkarken zorlanıyor kalktıktan sonra problem yok şu an birçok 125 cc lik motoru yiyiyorum millet hayret ediyor

35CJS55
15 Haziran 2012, 22:57
15 tak 10 15 km artar düşüş olmaz arkayı ellemene gerek yok titresim için pek faydalı olmaz ama sürat için sorun olmaz + sı olur anlayacagın .

10SuzAsLa
15 Haziran 2012, 23:21
onur a katılıyorumda asya birde yuki aşırı titriyo abi mfh ile çelikde onlardan daha az izlelimlerime göre şu üst kapak taşlatmayıda bi araşdırıyim bakalım :)

ygk
15 Haziran 2012, 23:24
bence titreşimi büyük ölçüde alır, yani yine dip gaz giderken depreşir biraz ama aynı hızlarda kullanacaksan dişli büyüdüğü için aynı hızda devir düşük olur daha az kıpraşır. birde çok çekişe etkisi olmaz 1 dişli %7 tork kaybı olur sadece. oda o kadar önemli değil biraz daha yavaş kalkar çokta hissedilir olmayacak

search16
15 Haziran 2012, 23:34
Cupta titreşimi azaltmanın en iyi yolu
1) krankı çıkartıp balansörlü krank ile değiştirmek. (100 cc nin ki her yerde yok)
2) İmkan yoksa krankın balansını sağlam bir tornacıda tekrar ayarlatmak.
3) Orjinallik hastası değilseniz motor bağlantı kulaklarına takoz takmak. Takozda bizim yaptığımız bir zamanların süper 52 mobilet takozları kullanıldı.(yeni takoz)
Not: Bunları yaptıracak birini bulmanız kolay olmuyacak çoğu yerde. Birde yapan bulursanız para işi sıkıntı olabilir. Anlaşmayı baştan yapın. Biz onun kazığını yedik. Ama sonunda harbi zevkli motor oldu. Sonra satıldı.

DarkSeleCT93
15 Haziran 2012, 23:49
tamam 15 li dişli taktırsam maliyeti ne kadar olur
hepinize teşekkürler

ahmet0707
16 Haziran 2012, 00:14
motorun eski modelse ön dişliyi yükselt arka dişliyi hız dişlisi taktır.

DarkSeleCT93
16 Haziran 2012, 00:36
motorun eski modelse ön dişliyi yükselt arka dişliyi hız dişlisi taktır.

2011 model bu motorla hız mı Allah korusun kimseye tavsiye etmem bu güne kadar çok 110 u gördüm bu motorla ama 80den sonra çok konforsuz ve güvensiz

brds
16 Haziran 2012, 01:45
ben bugün ön dişliyi büyülttüm...orj 14 tü ben 15 yaptım...hissedilir bir tork kaybı yok...illaki olacak ama hissetmek imkansız...
her motor orj ayarları makul olarak gelir...ama kullanıcı işi çok değiştirir...örn:benim motor azami yük 150kg oysa ben iki kişi yani ben+eşim
toplamda 115kg yapıyoruz bunun üstünü motorun görmesi mümkün diil...yani motor gücü bana fazla...yanlız bu çok kaba bir hesap mantığı...
işin aslı öyle değil elbet ama sonuçta ihtiyacına göre motoru şekillendirmek bence çok mantıklı...ben büyült derim...ama hız için yapma...
herzamanki hızını koru yada az fazlalaştır...

anaconda84
16 Haziran 2012, 14:42
onur a katılıyorumda asya birde yuki aşırı titriyo abi mfh ile çelikde onlardan daha az izlelimlerime göre şu üst kapak taşlatmayıda bi araşdırıyim bakalım :)
yuki aşırı mı titriyor :) bende neden öyle bir sorun yoktu :) tamam titremesi var öyle aşırı filanda değil yani 1 sene filan kullandım zorlarsan hissedersin titremeyi baya ama zorlamaya ne gerek var :D

10SuzAsLa
16 Haziran 2012, 15:51
yuki aşırı mı titriyor :) bende neden öyle bir sorun yoktu :) tamam titremesi var öyle aşırı filanda değil yani 1 sene filan kullandım zorlarsan hissedersin titremeyi baya ama zorlamaya ne gerek var :D

lifan-mfh-çelik'e göre daha çok titriyor onu söylemek istedim.

ahmet0707
16 Haziran 2012, 23:16
benimde ön dişlim 14 dü 15 e geçtik titreşim azaldı ama 4.vitesde çok sıkıntı yaşıyorum:)

DarkSeleCT93
16 Haziran 2012, 23:21
anlaşılan orjinal kalsa daha iyi olacak

tr100a
17 Haziran 2012, 01:20
ben sana ilk mesajda yaptığım ve halen kullandığım şekli yazdım memnunum 3 senedir kullanıyorum dişliyi değiştirirsen silindir kapağını söküp (motorcuya söktürüp) 0.20 mm taşlatır anca o şekilde randıman alabilirsin