PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin uçuyormu ?

TIGERSHARK
14 Haziran 2012, 15:57
selam arkadaşlar ybr 125 im var ne zaman depoyu yarılasam 2 gun sonra motorun basına gıttıgımde benzının bıraktıgım seviyeden azaldığını kadrandan görebiliyorum benzin kapaktan uçuyor diye düşünüyorum sizce bu mümkünmü bunun önüne geçebilirmiyim ?

iguven
14 Haziran 2012, 16:04
Bence yan ayaklıkta durduğundandır.
Motoru düzeltip biraz beklersen eski seviyesine gelmesi lazım.:santa:

Ramazan Can
14 Haziran 2012, 16:07
o kadar çok uçmaz...

Tolga Can
14 Haziran 2012, 17:36
yerde benzin izleri yoksa, yana yatmaktandır. Yerde varsa benzin hortumun çatlak olabilir.

F54
14 Haziran 2012, 17:39
Evet benzin fiyatları uçuyor ama senin bahsettigin sebepten benzin azalmaz sadece ibre oldugundan az gösterebilir bu da sorun değil

TIGERSHARK
14 Haziran 2012, 18:49
anladım sağolun

serkan1987
14 Haziran 2012, 21:55
deponun altındaki yakıt musluğunda kırık çatlak varsa benzin gözle görülmeden sızıyor olabilir

TIGERSHARK
15 Haziran 2012, 18:23
yazmayıda unutmuşum motoru yan tutmuyorum kendi ayakları üzerinde dik bir şekilde duruyor yakıt borusuda yeni değişti eskisi çatlaktı
ama aynen yakıt azalmaya devam ediyor daha yenide samandıralarını kontrol ettirdim ama birşey çıkmadı deponun altınada sağınada solunada baktım ama bir çatlak sızıntı göremedim

delileoo
15 Haziran 2012, 18:48
depoyu doldur motoru güneşin altına koy depo kapağının da üzerine bi su bardağı koy yarım saat sonra gel bak bakalım uçuyor mu uçmuyor mu? özellikle yaz günleri gırtlağa kadar doldurmayın deponuzu

adem80
15 Haziran 2012, 21:00
motoru bırakırken benzin ibresinin göstergesiyle motora tekrar binilirken kontağı ilk açtığınızdaki değer bir olmaz.bunu bilmiyomusunuz? F54 fatih ve ekmek arası kankilerim? Uçmamıştır o. 1 hafta veya daha fazla yatmışsa tamam uçmuştur. Ama 1 günde ibreyle görülecek kadar benzin uçmaz.

blacklord
15 Haziran 2012, 21:12
Aynı sorun bendede var. Ya gösterge sorunlu yada harbiden ucuyor. Bende depo kapagından supeleniyorum. Motorcu arkadasa sordum güneşe koyma üstüne bişi ört deponun koyarsanda dedi. Bir abide benzinde Solvent diye bir madde varmış uçucu ondan dolayı uçuyor dedi.

F54
15 Haziran 2012, 22:28
deponun altına bi çakmak tut en kesin çözüm bu olsa gerek:P
eğer kaçırıyorsa güm:pl:

omeruby
16 Haziran 2012, 00:34
O değil de bu pompalarda da hile var sanırım. Benim depo 4.2 litre katalogda yazan değer. 4.5 bastılar güya en son alışımda. İçinde de benzin vardı.

fastturkish
16 Haziran 2012, 04:00
pompacılarda hile olduğunu bende düşünüyorum, aynı benzinlik, aynı pompa boş depoyla iki defa gittim arada 0,5 litre oynadı

MotorKafa
16 Haziran 2012, 04:07
Pompadaki hileden değildir o. Siz nerde bırakması gerektiğini söylemezseniz adamlar kafasına göre basıyor benzini.
Gerçi söyleyince de bir şey değiştiği yok, Adam gene kafasına göre takılıyor.
Ama yine de tetik atınca doldurmayı bırak diye üstüne basa basa söylerseniz hemen hemen aynı seviyeyi yakalarsınız.

Tekir
16 Haziran 2012, 12:43
3-5 litrelik olcekli bidona doldurtun, ondan sonra deponuza bosaltin, iciniz rahat etsin :)

platipus
16 Haziran 2012, 12:58
geçen gün motorum güneşin altındaydı, baya uzun süre beklemişti.sonra gölgeye alayım dedim gölgeye çektim yan ayağa aldım ve depo kapağından fısss!! diye hava sesi geldi. bence depo kapağı deponun içindeki buharlaşmış benzini kaçırabiliyor. yani bence hava kaçırmasa belki o buharlaşmış benzin sıcaklık azaldığında tekrar sıvı hale dönüşecekti.bu şekilde -belki kayda değer bir miktar değildir ama- benzinin uçtuğu kanaatindeyim.

jr.
16 Haziran 2012, 13:31
amca dayı kardeş çaktırmadan turlayıp yerine koyuyor olmasın? :)

rebeka
02 Eylül 2018, 12:54
Daha geçen gün 6.95 idi dün aldım 7.030 olmuş, her yerde böyle mi?