PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial İndirim Yapmıs

TATLIHIZ
13 Haziran 2012, 10:41
Arkadaslar mondial yaz fırsatı diye indirim yapmıs 3 model sanırım veya hepsi 2.150 Tl lik motoru 1.850 Ye indirmiş..

Gökbörü
13 Haziran 2012, 10:43
Arkadaşım direkt olarak linke bak sen...

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/103814-cinlilerin-derdi-bitmez.html

kanmix_x
13 Haziran 2012, 10:47

Çinliler her yerde

Japona 1 lira fazla para verdinmi keriz derler adama burda

Mengu16
13 Haziran 2012, 10:48

Katılmıyorum :farao: bi iki hortumun çatlaması patlaması mondial'i hemen kötü yapmaz hem o motor 2006 model değil mi bayatlamıştır lastik plastik aksamları.

Gökbörü
13 Haziran 2012, 10:49
Katılmıyorum :farao: bi iki hortumun çatlaması patlaması mondial'i hemen kötü yapmaz hem o motor 2006 model değil mi bayatlamıştır lastik plastik aksamları.

2008 model trafiğe çıkış 2010

kanmix_x
13 Haziran 2012, 10:50
150 lik modellerini düşünüyorum şu sıralar bütçem yok yaza ybr cbf bakacağım inş

Mengu16
13 Haziran 2012, 10:52
Bizim burda 150hs'lerden çok var, boyası solanlar olsa da dökülen hiç yok. Mondial'in en sağlam çıkan scooterları rs ve hs serisi zaten.

mali_181
13 Haziran 2012, 11:04
Bizim burda 150hs'lerden çok var, boyası solanlar olsa da dökülen hiç yok. Mondial'in en sağlam çıkan scooterları rs ve hs serisi zaten.
Arkadaşım kabul etmek lazım çin malı motorlar çokda sağlam değil ha şuda var ne kadar ekmek o kadar köfte 1000 tl lik scooter ile de 5000 tl lik scooter karşılaştırılmaz yada daha kaliteli scooterlar,motorlar ama şu bi gerçek çin malı motorlar bi honda,yamaha,suzuki,kawasaki vs...vs... gibi olamaz ama dediğim gibi bütçe meselesi onu alan adamda biliyor bunu zaten,mesela arkadaşımızın hs sine gelecek olursak evet etrafta çok kullanılar bir motosiklet geçen 1 hafta kadar önce bi köftecide oturuyorum tamda önümde 150hs duruyor köftecinin motoru rengi solmuş bütün metal aksamlar küflenmiş km saatine kadar sapsarı merak ettim km sini bi baktım 20.000 km civarında ha dedim baya yol yapmış tam o sırada bi adam geldi kkırmızı honda activa motor ufak çizikler hariç pırıl pırıl km saatine bi baktım 28.000 km civarında adam beyaz eşya tamircisi el aletleri falan vardı üstünde yan yana gelince motorlar insan ister istemez diyor hs ye işte bu çinli diye ha yokmu temiz hs ler var buda biraz şans işi oluyor heralde

Mengu16
13 Haziran 2012, 11:21
Hondanın boyası solmamış ne olacak getirdiği motorlarda tip olmadıktan sonra. 3 liralık malı 5 liraya satıyor bişey demezsiniz, 2 liralık çin mallarının boyası soluyor diye kötü olur. CB125 ile CBF150 arasında yüzde 30 maliyet farkı olduğuna kim inanır, nesi eksik cbf150'den, motoru yere düşürünce darmadağan olan uyduruk grenajı mı ? cbf150 kaliteli bişey olsa o kafes gibi koruma demirini takmazdınız. Bu arada mondial vitesli motorlarında indirim yapmış o yüzden vitesli motorları kıyaslıyorum.

Karlıyollar
13 Haziran 2012, 11:38

Haklısınız hocam lastiğin patlaması normal bir şey zaten ve o motorun bakımları yapılmamıştır diye düşünüyorum bakımları yapık motorun durup dururken niye sağı solu çatlasın ki ?

RiDeR_2
13 Haziran 2012, 11:42
alın mcx keyfinize bakın, hangi modelini alıyım devir saatimmi eksik olacak yoksa vites göstergesimi derdi yok, gösterdigi hız gps verisiyle aynı, boşa geçirmek için bin türlü yol denemiyosunuz , parçası bol ve ucuz , cbfden daha güçlü, daha ucuz , üzmeden kullanırsanız o da sizi üzmez

mali_181
13 Haziran 2012, 11:53
Hondanın boyası solmamış ne olacak getirdiği motorlarda tip olmadıktan sonra. 3 liralık malı 5 liraya satıyor bişey demezsiniz, 2 liralık çin mallarının boyası soluyor diye kötü olur. CB125 ile CBF150 arasında yüzde 30 maliyet farkı olduğuna kim inanır, nesi eksik cbf150'den, motoru yere düşürünce darmadağan olan uyduruk grenajı mı ? cbf150 kaliteli bişey olsa o kafes gibi koruma demirini takmazdınız. Bu arada mondial vitesli motorlarında indirim yapmış o yüzden vitesli motorları kıyaslıyorum.
Vallahi şöle söyliyim boyanın solmaması bile bi kalite farkıdır boya kalitesi çünkü buda bi maliyet ve dikkatini çekerim kıyasladığın 2 motorda honda :),o kafes gibi demiri ben koruma amaçlı taktım ama en büyük amacım görünüşü idi daha bi enduro duruyor diye birçok motora takabilirsin mesela geçen gün bi africa twinde grenaj koruması görmüştüm çok hoş duruyordu neden takmış sence o motor adimi,bak ben çinliyi kötülemiyorum ne kadar ekmek o kadar köfte diyorum,getirdiği motorlarda tip olmadıktan sonra demişsin mesela bi motor ne kadar şahane gözükürse gözüksün bana istediklerimi veremedikten sonra ne anlamı var tipinin??
Mesela rider ın dediği gibi mcx ler güzel motor mh lerde öyle daha ben kendim geçenlerde bi konuda önermiştim seçenekler arasında en güzeli demiştim fiyat/performans olarak güzel motosikler burada sadece objektif bakmak lazım ama ne olursa olsun bi ybr olamaz yada bi cbf Ankara da km saati 70.000 km gösteren cbf gördüm,aynı anda gsr 600 ü ve cbf i olan ve gsr satarken cbf imi hayatta satmam diyen adam gördüm,cbf i satıp tekrar cbf alan adamlar var şimdi cbf hayat diyen 100lerce kişiyemi bakmak kazım yoksa cbf işe yaramaz diyen 10 kişiyemi.Ve bakın ben çin mallarına uyduruk demiyorum senin cbf e uyduruk dediğin gibi sadece fiyat/performans diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Ha bende daha cbf de 4000 km devirdim ve şunu söyleyeyim isteklerimi fazlasıyla karşılıyor yeni bi kullanıcıya çok iyi dayanıyor yaptığım hatalar olsun kazalar olsun Allah'a şükür ben hondayım dedi inşallah ta demeye devam eder beni üzmez.

Mengu16
13 Haziran 2012, 12:00
Benim de mondial'im 7 bin km'ye geldi, ama sıkıldım artık daha büyük motor istiyorum. daha bi 7 bin km gideri rahat var, 17 bin daha rahat giderdi ama bir kaç kere hararet yaptırıp, fazla devir yaptırıp subabların canına okudum, subablar bir bakım isteyebilir.

RiDeR_2
13 Haziran 2012, 17:09
Çinlilerden zamanında insanların başı çok yanmış oyüzden çinliye uzak duran insanlara da hak veriyorum ama son zamanlarda düzelmeler var, viteslilerden mcx ve mh şuan sorunsuz gidenlerden.
Yazdıklarımdan hondayı kötülüyorum gibi bişey çıkmasın honda tabiki bir dev ama küçük motorlarına biraz daha az özen gösteriyolar gibi geliyor bana, sağdan soldan gelen sesler,boşa geçirmekte yaşanan sorun bunlar hondaya yakışan şeyler degil ve pazarlama kurnazlıkları hoşuma gitmiyor, birine devir saati koymuyolar koyunca vitesi çıkarıyolar okadar para istiyosun motora koysana hepsini insanlar sonradan yapmak için ugraşmasın kafası rahat binip gitsin.
Cbf iyi olsada hondanın istedigi para hakettigi degerden fazla, mondialin istedigi parada az degil ama hondaya göre ederine biraz daha yakın.

Tolga Can
13 Haziran 2012, 19:38
Hondanın kapısından dönmüş biri olarak gözüm kapalı mondial aldım. 6 yıldır çinlilere (Kafanızda başka şey canlanmasın :joker: ) binen biri olarak hiç bir sorun ile karşılaşmadım.
Her şey şans kader kısmet meselesi, japon alalımda kul yapımı değil mi arkadaş, dünya para ver. ufak bir arıza olsa, yedek parça ve bakım ücreti belli, ondan sonra keşke çin alsaydım.
Ben çinliden memnunum, sonuçta ikiside çekik gözlü :P

ero__
13 Haziran 2012, 19:54
Mondial indirim değil bedava satsa ne ? İnsanların nedir şu çinlilerden çektikleri anlamam.

safakk
13 Haziran 2012, 20:03
Çinli japonlu savaşı başlıyor kaçıııın...

F54
13 Haziran 2012, 20:13
Oooo hemen gidip alayım bari xD

kanmix_x
13 Haziran 2012, 20:43
Japon dan sonra kore malı adamlar 4 dörtlük yapıyor

Çinliden 10 kat daha iyi her işleri :cat::cat::cat::cat:

burdurlu1985
13 Haziran 2012, 21:34
Gonul isterki hoda yamaha suzuki binmek ama fiyat orantili bakinca arada daglar var
tamam kalite olarak da arada zigana var
Once karar verilmeli bence gecis motorumu yoksa omurluk motor mu istiyorsun
gecis motoru istiyorsan dunya para bayilip japon almak mantiksiz ben dibi al bi cinli mh drift keyfine bak parcasi servisi ucuz ki ii bakarsan bi pot olmaz
omurluk mu istiyorsun haa o zaman bi cbf beni paklar diyeceksin rahatlik devirlenme titresim mi oda ne al kardesim bi cbf 4500 mu sanane de ben verdim bana yeter kafan rahat cikar tadini
ben de 250lik bi motor alacagim omurluk o da ne mi olacak naked bi motor belkide suzuki inazuma allah japona dunya para bayilmis diyecekleer size ne benim param degilmi....

ReiZzZ
13 Haziran 2012, 21:45
ben 6 yıl çinliye bindim tık demedi yağını değiştirdim arada bir sübap ayarı 4 kişide bindim sağdan soldan atladım 3 4 kere kaza yaptım ön kaldırdım 4 5 kere 5. viteste giderken boşa atacam diye 1 e attım amortisörleri kestirdim lastik yaktım 150 kg yük attım en bozuk yollarda dümdüz gittim debriyajsız vites attım çok dik bir yere çıkmaya çalışırken sırf iş olsun diye motora takla attırdım ondan sonra bir kere arka salıncak kırıldı bir kere oda 5 yıl sonra birde arada bir sinyaller kırılıyordu oda 3 tl idi gösterge halatı koptu başkada birşey olmadı motor zealsunda verdiğim para sonuna kadar helal olsun
bu motor işte
http://d1206.hizliresim.com/y/f/7w0q1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

adem80
13 Haziran 2012, 21:58
Oooo hemen gidip alayım bari xD

sen git arora yebere al. Yakışııırrr.::puro::

DarkSeleCT93
13 Haziran 2012, 22:22
ama şu bi gerçek çinli sıradan motor oluyor ama bi yamaha ybr yada honda cbf ile git yolda yağ gibi akıyo titreşim sıfır hepsi aynı işi görüyo ama bu motorların keyfi bi başka

mali_181
13 Haziran 2012, 22:53
Gonul isterki hoda yamaha suzuki binmek ama fiyat orantili bakinca arada daglar var
tamam kalite olarak da arada zigana var
Once karar verilmeli bence gecis motorumu yoksa omurluk motor mu istiyorsun
gecis motoru istiyorsan dunya para bayilip japon almak mantiksiz ben dibi al bi cinli mh drift keyfine bak parcasi servisi ucuz ki ii bakarsan bi pot olmaz
omurluk mu istiyorsun haa o zaman bi cbf beni paklar diyeceksin rahatlik devirlenme titresim mi oda ne al kardesim bi cbf 4500 mu sanane de ben verdim bana yeter kafan rahat cikar tadini
ben de 250lik bi motor alacagim omurluk o da ne mi olacak naked bi motor belkide suzuki inazuma allah japona dunya para bayilmis diyecekleer size ne benim param degilmi....
İşte benim kafadan ve objektif bi bakış

anilbilgin
13 Haziran 2012, 23:10
Pejoo Glardon Bana Göre Mondialden dah iyi :)
Masrafıda fazla değil

dftuzlu
13 Haziran 2012, 23:25
mondial indirim yaptıysa ne güzel, darısı hondayla yamaha'nın başına.Bak bak da örnek al honda efendi yamaha efendi!

TATLIHIZ
13 Haziran 2012, 23:35
Adamların Totosu kalkmıs abi bizde mecbur alıyoruz mecburuz

Tropiksera
13 Haziran 2012, 23:46
Hemen Hondamı satıp bu kıçı kırık mondialı alman gerekiyor tutmayın beni..:farao:

F54
14 Haziran 2012, 01:41
sen git arora yebere al. Yakışııırrr.::puro::adem sen al bi arora ybr bende yamaha ybr var çakma mallarla işim olmaz:cat:

adem80
14 Haziran 2012, 01:52
yeberee almam ben fatih. Fızınklı gitmiyo :queen:

F54
14 Haziran 2012, 02:13
len adem ben bu yaz eylülde bodruma gelecem hacı nerde kalırım varmı tanıdık çadır kent sahabı:P

adem80
14 Haziran 2012, 02:29
nası bi yer düşünüyon?

F54
14 Haziran 2012, 02:35
kanka çadır olur pansiyon olur tabi en önemli etken fiyat performans
sırtımda çadır taşımak istiyorum kaplumbağa misali..

adem80
14 Haziran 2012, 02:38
çadır pansiyon bodrumda varmı hiç bilmiyom kanka. Bi araştıram bakam. Misafir ol gel bana,börekler açarım sana :queen:

F54
14 Haziran 2012, 02:44
yok kanka zahmet edip birşey hazırlama hiç sevmem öyle börek pohça vs:pl:
yok adem çim tanıdık varsa ona giderdik ama başka yollar ararım ben bakalım kısmet
peki eylülde deniz nasıl oluyor

adem80
14 Haziran 2012, 02:46
eylülde deniz gayet sıcaktır arkadaşım. Gelirken deniz simitini unutma :queen:

F54
14 Haziran 2012, 02:54
len oğlum ben lisanslı yüzücüyüm simiti anca çayın yanında alırım ben:mrgreen:
oda sıcak olursa:thumleft:

egelim 43
14 Haziran 2012, 02:57
Çinli ayna gibidir nasıl bakarsanız onu görürsünüz :cat: ne verirseniz onu alırsınız :bounce: