PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiyeleriniz Bekliyorum Arkadaşlar

saturn
12 Haziran 2012, 21:12
Merhaba abilerim varsa ablalarım,aranıza yeni katıldım :) 19 Yaşındayım ehliyet alıp motor almayı düsünüyorum. Çocuklugumdan beri 2 hayalim var ya yamaha r1 tarzı bir motor ya da klasik araba olan 1967 chevrolet impala almak. 2side beni kendi ceken hayatımda büyük yeri olan benim için cok degerli bir varlık :) Ne öneriyorsunuz bana ilk defa motor kullanacagım ne ile baslamalıyım ne gibi eğitimler almalıyım? Ehliyet kurslarına tam anlamıyla güvendigim pek söylenemez. Baslangıc için hangi motoru öneriyorsunuz? Hepinizin tavsiyelerini bekliyorum. Değerli yorumlarınız için tesekkür ederim.

mali_181
12 Haziran 2012, 21:23
Öncelikle hoş geldin,sen bi ehliyetini al sonrada bi bütçe oluştur motosiklet+kask+mont+eldiven+dizlik için,tarzın racingse cbr125r eski kasa olabilir neden eski kasa dersen ilk motorun olacak yeniye göre daha küçük ve Allah korusun ama eğer düşecek falan olursan daha az masraf demek ama yeni motosiklet kullanan birine genelde vitesli olarak cbf150,ybr125 veya apache150 tavsiye edilir istediğin tarz için bence en uygun model apache 150 olacaktır hem oturuş pozisyonu hem kıvraklığı açısından mesela ben cbf 150 ile başladım çok memnunum rahat bir motor ve başlangıca çok uygun

SonpoL
12 Haziran 2012, 21:30
Mehmet abin gayet iyi özetlemiş. Aramıza hoş geldin kardeşim. İmkanın olursa Honda'nın eğitimlerinden faydalanabilirsin ileri de...

http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx

Tropiksera
12 Haziran 2012, 21:32
Honda today 50 yada mobileytte 50cc

Karlıyollar
12 Haziran 2012, 22:02
100 lük motorla başlarsan daha iyi olur veya 125

cbf 150
12 Haziran 2012, 22:36
r1 le başalarsan sevdilerinle vedalaş, ama mt ailesi olarak buna izin vermeyeceğiz sanırım yukarıda abilerin ne güzel demiş , bize söyleyecek laf bırakmamışlar. Impalana bir şey diyemem ama sakın ilk motor olarak yüksek cc alma :bounce:

saturn
24 Haziran 2012, 21:32
yorumlarınız için tesekkür ediyorum. Sınavlarımdan dolayı uzun süregirmedigim için çok üzgünüm. İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim. Ehliyetimi alıyorum 2 aya kadar Allah nasip ederse. Baska bir önerisi olan varsa her türlü yoruma acıgım sagolun ilginizden dolayı

chemical
24 Haziran 2012, 21:34
Biraz forum okumayı deneyebilirsin. Bu tarz konuların 3568489653. açılışı. Okumak önemli oku araştır anlamadığın noktaları burada sorabilirsin.

saturn
24 Haziran 2012, 21:51
Biraz forum okumayı deneyebilirsin. Bu tarz konuların 3568489653. açılışı. Okumak önemli oku araştır anlamadığın noktaları burada sorabilirsin. Haklısın kolaya kaçmamak lazım ;-)

saturn
25 Haziran 2012, 16:26
Tamam kararımı verdim KTM Duke 200. Hem ilk motor için uygun,hemde sürat yapmıyor. Aşık oldum motora resmen :D