PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç Motoru Hakkında

MetinK.
12 Haziran 2012, 19:01
Arkadaşlar Ekipman Konusu Açmıştım Biliyorsunuz EkipmanlarTamam Motor Olarak Hyosung Gt250 Alıcam Etrafımdakiler Sakın Alma Diyorlar Yeni Başlıyan İçin İyi Olomaz Diyorlar Ne Diyorsunuz.

-ZERO-
12 Haziran 2012, 19:03
250 cclik motor sonuçta pek bişey olacağını sanmıyorum 600 lük 1000 lik almak istiyom desen evet saçma olur ama istediğin 250 lik motor bence uygundur :cat:

MetinK.
12 Haziran 2012, 19:06
250 cclik motor sonuçta pek bişey olacağını sanmıyorum 600 lük 1000 lik almak istiyom desen evet saçma olur ama istediğin 250 lik motor bence uygundur :cat:
Çok Teşekür Ediyorum Valla Motoru Bir An Önce Almak İstiyorum Kararı Veriyorum O Zaman Biri Yok Kullanamazsın Diyor İş Yatıyor Bilenlere Danışayım Dedim.

BurakTas
12 Haziran 2012, 19:11
Usta sen comet mi alacaksın yoksa R mı alacaksın?
250R modelinin tanıtımını izle,oturuş için sıkıntı çıkar falan deniliyor videoda.Yanlış bilmiyorsam Comet'in oturuşu da farklı değil.En azından aklında fikir oluşmuş olur.

http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc

UNdocab
12 Haziran 2012, 19:11
Naked mı R mı alacaksınız?

egelim 43
12 Haziran 2012, 19:13
Ehliyet varmı? Daha önceden motosiklet kullandınmı? GT 250 sonuçta 150 kilo kadar bi kütle kontrol edebilecekmisin? Tüm bu sorulara evet diyebiliyorsan al, trafiğe kapalı boş yollarda iyice kullan alış sonrada yavaş yavaş kullanaraktan adepte olursun bence :bounce:

UNdocab
12 Haziran 2012, 19:14
Oturuş tarzı sıkıntı değil. Boyun kısa ise sıkıntı olabilir. Belin ağrımaya meyilli ise SS tarzında motosiklete yanaşma. Naked al rahat rahat kullanırsın.
Yoksa ben 350 km tek marşla gittim, daha da giderdim de kahvaltı etmek için durdum.

-ZERO-
12 Haziran 2012, 19:16
Çok Teşekür Ediyorum Valla Motoru Bir An Önce Almak İstiyorum Kararı Veriyorum O Zaman Biri Yok Kullanamazsın Diyor İş Yatıyor Bilenlere Danışayım Dedim.

bence içindeki sesi dinle arkadaşım başka kimseyi dinleme eğer almak istiyosan al ki mutlu olasın bu dünyaya 1 kere geliyoruz sonuçta herşey gönlünce olsun :)

UNdocab
12 Haziran 2012, 19:18
Ehliyet varmı? Daha önceden motosiklet kullandınmı? GT 250 sonuçta 150 kilo kadar bi kütle kontrol edebilecekmisin? Tüm bu sorulara evet diyebiliyorsan al, trafiğe kapalı boş yollarda iyice kullan alış sonrada yavaş yavaş kullanaraktan adepte olursun bence :bounce:
171KG kuru ağırlık. Benzin yağ vs dahil 195KG. Yeni başlayan biri için az bi kg değil. Fakat biraz dikkatli olunursa gayet de sıkıntısız olur.

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

Benim de ilk motosikletim daha öncesinde hiç seleye oturup bi motosikleti kullanmadım.Ama çok artçılık yaptım(5-6binkm).Bendeki biraz fazla cesaretti.
Seviyorsan git konuş bence :D

mehmet1994
12 Haziran 2012, 19:56
Arkadaşlar tamam motor ağır ama bildigim kadarıyla üstüne bindigin zaman o agırlık hissedilmiyor?

MetinK.
12 Haziran 2012, 20:15
Usta sen comet mi alacaksın yoksa R mı alacaksın?
250R modelinin tanıtımını izle,oturuş için sıkıntı çıkar falan deniliyor videoda.Yanlış bilmiyorsam Comet'in oturuşu da farklı değil.En azından aklında fikir oluşmuş olur.

http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc
R Alıcam Ustam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Oturuş tarzı sıkıntı değil. Boyun kısa ise sıkıntı olabilir. Belin ağrımaya meyilli ise SS tarzında motosiklete yanaşma. Naked al rahat rahat kullanırsın.
Yoksa ben 350 km tek marşla gittim, daha da giderdim de kahvaltı etmek için durdum.
Belde Sorun Yok Boyumda Uzun

beyazit60
12 Haziran 2012, 20:26
Başlangıç motoru için güzel bir seçim sadece biraz daha performanslı bir makine. 600 lük gibi kopmaz 125 lik gibi tıkanmaz. Rahat rahat kullanabilirsin. Ama sıfır alacaksan üzerindeki lastikleri değiştirmeni tavsiye ederim. Kalitesiz ve yol tutuşu çok zayıf lastik var üzerinde. Birde fren kaliperleri çok iyi değil brembonun yan sanayisi. Birde test sonuçlarına göre km saati 10-15 km fazla gösteriyor. Yani 185 ile giderken aslında 170 ile gidiyorsun. İlk 5000 km motoru fazla zorlama iyice hisset yol tututşunu fren mesafesini her hareketini öğren motorun. Trafik kurallarına uymayı ve korumasız çıkmamaya dikkat et. Tekerin düz bassın. Saygılar.

serkanunal
12 Haziran 2012, 22:02
Yakıt ne yakar bu makina

serkan1987
12 Haziran 2012, 23:43
agresif kullanmazsan benim gibi 100km'de 3.4 lt yakarsın

ferad
13 Haziran 2012, 01:34
Yeni baslayan birisi icin GT250R`in pekte uygun olmadigi gorusundeyim cunku gereginden agir 1 motor ve gidon capi diger racinglere gore cok daha kisa yani sehir icinde bayagi zorlanirsin bastin mi da gider tabi o ayri :)

Zippo's
13 Haziran 2012, 01:41
250cc diye hemen önerenler olmuş.R modeli oturuş pozisyonu,sele-gidon arası kontrol olarak çokta kolay kullanılabilcek bi model değil yeni başlayan biri için.Ağırda bi motor.Dönüşlerde sıkıntı yaratabilir.

abana1903
13 Haziran 2012, 02:19
gt 250 çok seri bir makina.bir kere mümkünse oturmanı, kullanmanı tavsiye ederim.ben 250 r a oturduğum zaman ağırlığından dolayı tereddütte kalmadım değil.güç altımda olsun kullanırım diyorsan alışırsın ama gerek varmı ? ne amaçla kullanıcaksınız. kontrolu arkadaşımızın dediği gibi kolay değil. deneyim gerektirir.
herşey gönlünüzce olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

syn beyazit km saati bozuk bir motoru test etmişsiniz heralde. benim arkadaşlarımda var testte ettik 2 tanesini gps ile ölçtük. arabayada güvenmedik. yanlışlık vs yok. 185km hıza çıkıyor tabi redlineı göze alarak