PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor aldım

volkan1238
11 Haziran 2012, 20:43
Merhaba arkadaşlar motor aldım mondial 150 hs , lakin daha 1 kere bile motora binmişliğim yok =) vitessiz motor kendi kendime alışabilirmiyim? yoksa illaki bi öğretici lazımmıdır? bisiklet gibi diyenler de var :D şimdiden teşekkürler..

Garip
11 Haziran 2012, 20:51
hahaha..bende hiiç motora binmemiştim..aldım motoru..benzin yok dendi.e nasıl gitcem.basıom basıom çalışmıo..adam geldi.güldü.frene basman lazım..ii walla sistem güzel dedim..çin min ama :) o hosuma gitti.o gazla ben baya kullandım çin motoru..sonra adam kendi götürdü benzin almaya..FULL çek :) sonra ilk işim yavaaş yavaaaş boş alana gitmek..hızlanıp hızlanıp frenlemek..amacım fren mesafesini öğrenmekti :) üstelik bahsettiğim motor da kırmızı HS idi :)

serkanunal
11 Haziran 2012, 20:58
Bendekide scooter bine bine öğrenirsin heyecan yapma öncelikle , fren çalışması yap ön arka :) hayırlı olsun

gugukk
11 Haziran 2012, 21:06
öğrenirsin çok kolay benim ilk motorum chopperda vites nasıl değiştirilir bile bilmiyordum öğretecek kimsede yoktu bu forum sağolsun herşeyi buradan öğrenerek pratik yaptım ve öğrendim alışırsın

mehmet1994
11 Haziran 2012, 22:13
Scooterler frene basmadan çalışmazmı?Birde kontagı çevirince çalışırmı yoksa ateşelem tuşu varmı ondada direksiyon sınavında scooterla girecemde:)

serseric
12 Haziran 2012, 01:10
ateşleme tuşu olur dostum sağda freni tutup ona en fazla 2 saniye basarsın kendisi çalışır zaten sonra çok çok minik minik çevirirsin gidince ayaklarını koyarsın sonra frenler bakarsın haline rahat ol

mehmet1994
12 Haziran 2012, 01:22
Sağolasın ya bildğimi kadarıyla sınav alanına gidince sınavdan önce bir sürdürüyorlarmıs gösteriyorlarmış.Aartık göstermezlersede yapacaz bişiler:)

DarkSeleCT93
12 Haziran 2012, 01:28
hayırlı olsun kardeş

Karlıyollar
12 Haziran 2012, 01:30
Hayırlı olsun tekerin her zaman düz bassın :)

metin6gs
12 Haziran 2012, 12:52
bundan bi 1 1.5 ay önce kadarda bir çinli ben aldım dostum daha önce motor sürüp süremedigimi bilmeden dengede durup duramıcamı bilmeden gittim parasını verdim yarın gel al dediler aynı duyugular bendede oldu acaba sürebilcemmi acaba düşermiyim şölemi bölemi derken gittim teslim aldım belki ankarada yaşıyanınız vardı bilirler motoru yiba çarşısından tesli,m aldım daha önce selesine oturupta 1 dk bile alıştırma yapmamış biriyim ve yiba çarşısı ankaranın en işlet yeri kızılaya giden yoldur ve o gün şansıma yol çalışması vardı ortalık berbattı
ilk oturdugun zaman kasma kendini elin kitlenip kalmasın gaz kelebeginde sonrasında bisikletten tek farkı ön freni sagda :) başka hiçbirşey yok dostum hayırlı ugurlu olsun ..

tombo
12 Haziran 2012, 12:58
Hayırlı olsun.
Keyifli sürüşler dilerim.

Ahmanamra
12 Haziran 2012, 13:00
Hayırlı uğurlu olsun :)

eray_uluyazı
12 Haziran 2012, 13:12
hayırlı olsun :)

cbr1100 xx
12 Haziran 2012, 13:18
Hayırlı olsun kardeşim....

hello_moto
12 Haziran 2012, 14:13
Hayirli olsun. Bisiklet kullanmisligin var ise motosiklet de ogrenirsin bir sey olmaz.

Ama once uzerine oturmadan biraz gaz ver cok az. Boylece birden gaz verip ucma riskini azaltirsin. Gaz verirken dikkatli ol. Alisana kadar yani. Digeri de fren

Frene asilma. Yavasdan sert e dogru sikacan. Birden asilirsan tekerlegi kitler.

Sonra da bos araside calis. Uzerinde gidebilirsin.

Ama bu emniyetli bir sekilde gittigin anlamina gelmez.

Guvenli surus icin kendini gelistirmen trafigi okuman gerekir.

Forumda cok yazi var guvenli surus ile ilgili onlari oku. Pratik yap. Imkanin var ise ciddi bir kursa git.

Tekerin duz bassin. Kask ve korumalarini hic unutma. Yolun acik olsun.

boudberg
12 Haziran 2012, 14:29
hayırlı uğurlu olsun öncelikle. forumdaşlarımız gerekenleri söylemiş zaten ama lütfen kask eldiven dizlik bunları unutma.çok pahalı şeyler değil..
hem motora binmeden bu korumaları takmaya şimdiden alışırsan senin lehine olur hem de korumalarla bindiğin motorda emin ol çok daha havalı duracaksın ve başkalarına da örnek bir sürücü olacaksın. tekrar hayılı olsun.