PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ortalama hıza göre ceza uygulaması

erro
11 Haziran 2012, 15:47
önceden gaza abanıp ölçüm cihazına yaklaşınca yavaşlayıp hız sınırlamasına takılmıyodu insanlar. ama yeni geçilen uygulamaya göre ortalama hız üzerinden ceza kesilmekte. Yani iki cihaz arasını aldığınız süreden alet hızınızı ortalam olarak hesaplıyo ve ona göre kitliyo cezayı. Buradan aletin plakanızı okuma özelliğinin olduğunu söylemeye gerek yok sanırım...

motosikletler için problem olmayacaktır muhtemelen öde plaka olmadığın için...

bilginize...

not: bu arada olay ankara için geçerli, diğer iller hakkında bilgim yok ve ankara da ise konya yolu eskişehir yolu ve istanbul yolunda uygulanıyo

Ramazan Can
11 Haziran 2012, 15:59
onada bulurlar bir çare ....

wers
11 Haziran 2012, 16:58
İstanbulda da birkaç noktada var.. Bizim şirketin şoförleri hiçbirini boş geçmemiş ordan biliyorum :mrgreen:

RiDeR_2
11 Haziran 2012, 17:01
ankaradaki 70ler (hız kameraları) motosiklete nasıl ceza kesiyor bilen varmı? yada kesebiliyormu plaka arkada sonuçta

Reşit
11 Haziran 2012, 17:07
Florya/İSTANBUL'da bu uygulama mevcut. Mükemmel bir uygulama, keşke her yerde olsa..

lycantrophic
11 Haziran 2012, 17:12
Radar olayı zaten saçma ortalama 90-95le gittiğim otoyolda bikaç saniye kamyon sollamak için 105le gittiğimden ceza yemiştim. Keşke böyle bir uygulama olsaymış.

Uğur
11 Haziran 2012, 18:04
Benim motosiklet 85'i geçmiyor istesemde,radar korkum yok :P

Syanur
11 Haziran 2012, 18:11
ankaradaki 70ler (hız kameraları) motosiklete nasıl ceza kesiyor bilen varmı? yada kesebiliyormu plaka arkada sonuçta

Biz onu düşnmüştük, büyük ihtimalle hayır. Bana daha ceza gelmedi...

motoseyyah
11 Haziran 2012, 19:26
Bugün ben yokken işyerine postayla ceza makbuzu göndermişler.Otomobil ile Bursa'ya girerken "ADMIMISTRATIVE ROAD TRAFFIC FINE DECISION MINUTES" (Elektronik ortamda tanzim edilen....KGYS denilen trafik ceza sistemi )kesmişler bileti.
Ulen ne yapsak ta bu taşıt kullanıcılarının cebinde bir kuruş para bırakmasak hesabı içindeler.İtirazda edemiyorsunuz neye göre hesapladınız da iki nokta arasındaki mesafenin kaç km hızla ne kadar zamanda aşıldığını da bastınız cezayı. ÖSS sınavında sormuşlardı böyle problemleri taaa yıllar önce,demekki bunun hazırlığı içinmiş de haberimiz yokmuş.

RiDeR_2
11 Haziran 2012, 21:17
Biz onu düşnmüştük, büyük ihtimalle hayır. Bana daha ceza gelmedi...

Banada olmaz gibi geliyor , bakalım...

wers
11 Haziran 2012, 21:47
Bugün ben yokken işyerine postayla ceza makbuzu göndermişler.Otomobil ile Bursa'ya girerken "ADMIMISTRATIVE ROAD TRAFFIC FINE DECISION MINUTES" (Elektronik ortamda tanzim edilen....KGYS denilen trafik ceza sistemi )kesmişler bileti.
Ulen ne yapsak ta bu taşıt kullanıcılarının cebinde bir kuruş para bırakmasak hesabı içindeler.İtirazda edemiyorsunuz neye göre hesapladınız da iki nokta arasındaki mesafenin kaç km hızla ne kadar zamanda aşıldığını da bastınız cezayı. ÖSS sınavında sormuşlardı böyle problemleri taaa yıllar önce,demekki bunun hazırlığı içinmiş de haberimiz yokmuş.

Walla bizimkilerin kabak gibi vesikalıkları vardı ceza makbuzuyla birlikte :D . Bide hem girerken hemde çıkarken çektirmişler =D

Tekir
11 Haziran 2012, 22:04

ilköğretim ve lise'de de soruyorlardı da, ilgilenen olmamış demek ki :) itiraz hakkı tabi ki yok, adamlar oturup v=x/t hesabı yapmıyorlar :)

valvole
11 Haziran 2012, 22:09
Peki 2 kamera arası mesafe ne kadar ?

drsteel
12 Haziran 2012, 06:29
radarın hemen arkasında bır kamera daha var. yolun sağında ve solunda oradan plakanı direk goruyorlar