PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet şeridi sayesinde hayattayım!!!!!!

Holocaust46
10 Haziran 2012, 23:34
(1 saat önce kazanın tam saati 21:50) Capadan Ataşhire evime gitmek icin 1. köprü yoluna koyuldum. Tam mecidiyeköy girişinin orada trafik durdu gibi birşey oldu aniden. Yani o kadar anlamsız bir trafik ki aniden pat diye duruyor oncesinde 100 le falan gidiyorsunuz. Bir gariplik var dedim. O sırada emniyet şeridine gireyim dedim. Girdim Solumda bir transporterdı ve siyahtı sanırım. Emniyet şeridine gecmem ve saliselr sonra vınnn taaakk diye bir ses duydum 20 santim yanımdaki arabaya rahat 200 km hızla bir araba vurdu. Yanlışım yok ise bmw idi. Ölümle aramda 20 santim vardı yani. Arabanın rüzgarını bile hissetmiştim. Sağa kırmasam iki arac arasında.... Durdum sağa cekip hemen. İndim motordan, yolun ortasına yürüdüm. Kadınlar indi kucagında cocukla transporterdan. Arkada oturanlar falan bagırıp aglamaya başladılar. Sanırım minibüsün arkasında oturanlarda vardı. O sırada yolun ortasına 2 kişiyi yatırdılar. Bilen arkadaşlar vardır 3 hafta once R1 im frenlri boşalıp bir kaza yaşamıştım. 3 hafta sonrasında ise bu. Bu bir işaret mi bilemiyorum. Bi dahakinde bu 2 seferki kadar şanslı olabilir miyim? Hala elim ayağım titriyor. Bazen kndime diorum Hic iyi bi b..k yemiyosun diye

Arkadaşlar lütfen cok dikkatli olun, olalım...

Başımdan geçen tatsız bir olayı paylaşmak istedim.

Herkese iyi akşamlar

TATLIHIZ
10 Haziran 2012, 23:38
Naptın ya cok büyük badire atlatmıssın bi hayır falan bişi yap cok cok gecmiş olsun

kefeeee
10 Haziran 2012, 23:40
Çok şanslıymışsın da birileri tarafından dürtülüyo olabilirsin. Bi sadaka ver bi iyilik yap bişey yap ama illa.
Çekirge olmanı kimse istemez bu forumda, çok gemiş olsun yine.

Holocaust46
10 Haziran 2012, 23:42
Naptın ya cok büyük badire atlatmıssın bi hayır falan bişi yap cok cok gecmiş olsun

bu 2 oluyor sanırım yaptığım hayırlarla hayattayım. Ama sanırım gercekten bi hayır ıyılık daha yapmalıyırm. inan bana o olayı gordukten sonra tekerlekli herhangi birşeye binmek istemiyorum.

GorkeM
10 Haziran 2012, 23:45
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Eğer 20 cm yanınızdaki arabaya bir araç 200km hızla vurdu ve hiçbir şekilde kazanın etkisi size yansımadıysa bir mucize yaşamışsınız.
Çünkü o hızdaki bir araç siz de dahil bütün araçları bir çırpıda süpürür.

motodriftt
10 Haziran 2012, 23:48
aynı olay benimde başımdan geçdi 2 gün önce arabanın aynası benim koluma çarpdı ve direk öndeki minibüse girdi alfaromeo ve adam içkiliydi etraffa saldırdı snra çalışan arabasına bindi kaçdı kendini bilmez insan çok lütfen böle insanları görünce topluluk olarak agzını yüzünü kıralımki bidaha efendi sürsün arabasını

Karlıyollar
10 Haziran 2012, 23:50

Evet TATLIHIZ haklı hocam fakire fukaraya birşeyler verin mevlüt okutturun lokma dağıtın bunun gibi hayır yapın hocam. Allah korumuş

Sinan Aksu
10 Haziran 2012, 23:51
Hocam hayir yapmak isterseniz her türlü bağış kabul edilir.
Çok geçmiş olsun ayrica.
Bu arada emniyet şeridi daha çok hayat karartir.
Siz yinede fazla umut bağlamayin.

-unnamed-
10 Haziran 2012, 23:53
abi çok geçmiş olsun...

Ramazan Can
10 Haziran 2012, 23:55
geçmiş olsun....

adem80
10 Haziran 2012, 23:58
allah korumuş. Kontağı bile besmeleyle açmak lazım. Geçmiş olsun.

FIRTINA34
11 Haziran 2012, 00:01
bende geçen hafta pazar agvaya gidiyordum sol şeritte ilerlerken sağ şeritteki audi önüme atladı 120 km hızla birden yavaşladım ama hafifte olsa audinin arka tamponuna vurdum onunda audininde önündeki araç yavaşlamış adam önümdeki arabayamı vurayım sola geçtim diyince bana geldiler ne yani dedim sen ona vurmıcan diye benimi öldürcen diye kapıştık anlıcanız bu memlekette araç kullanılmaz garip bir milletiz...ayna kullanma alışkanlığımız kesinlikle yok...

egelim 43
11 Haziran 2012, 00:02
Büyük geçmiş olsun Allah korumuş :sunny: yardım yapmak istersen http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/103701-motor-almak-istiyorum-fakat-param-yok-yardimlarinizi-bekliyotum.html konuyu bi incele derim :P

besikcioglu
11 Haziran 2012, 00:06
gecmiş olsun hayırı yerine yap yanlış yapma hak edene ver allah hepinizi korusun..

Emre_(acemi)
11 Haziran 2012, 00:07
Çok geçmiş olsun büyük bi kazadan kılpayı kurtulmuşunuz
YEni alınan bir arabaya adak adarlarya sizde aynısını yapın adat adayın plakaya falan kanını sürün ve hayvanın etini siz hiç yemeden etrafınızdakilere dagıtın. Bir öneri Benim eniştete ikide bir kısa aralıklarla küçük kazalar atlatıyordu arabayla yeni aldıgı 2 ci el bi arabaydı adak adadı alla şükür şuanlık uzun süredir sorun yok. Ama dini yönden baktım ben bilmiyorum tam sadece öneri.

mali_181
11 Haziran 2012, 00:08
Çok büyük geçmiş olsun ya

Guven
11 Haziran 2012, 00:09
Allah korumuş.
Geçmiş olsun.

Holocaust46
11 Haziran 2012, 00:10
http://www.haberler.com/sisli-de-kaza-6-yarali-3697677-haberi/

kazayı buldum arkadaşlar kaza bu

Şuan icin ölü yokmuş Allaha şükür

TATLIHIZ
11 Haziran 2012, 00:10
Bizim arkadasda yeni aldıgı motoruna adak adadı kanını motora sürdü ve benden kan alma dedi suanda kazasını gecen hafta yaptı ve kendinde birsey yok sadece eksoz koruma kapagı parcalandı oda duran arabanın sürücüsü kapı actıgı için bu arada arabanınn kapısı 3 yerden yamldu

erro
11 Haziran 2012, 00:17
Bizim arkadasda yeni aldıgı motoruna adak adadı kanını motora sürdü ve benden kan alma dedi suanda kazasını gecen hafta yaptı ve kendinde birsey yok sadece eksoz koruma kapagı parcalandı oda duran arabanın sürücüsü kapı actıgı için bu arada arabanınn kapısı 3 yerden yamldu

benden kan alma dediyse işlem tamamdır...yaw adak falan anladım da kanı motora sürme, benden kan alma falan valla hiç güleceğim yoktu...

kefeeee
11 Haziran 2012, 00:18
bende geçen hafta pazar agvaya gidiyordum sol şeritte ilerlerken sağ şeritteki audi önüme atladı 120 km hızla birden yavaşladım ama hafifte olsa audinin arka tamponuna vurdum onunda audininde önündeki araç yavaşlamış adam önümdeki arabayamı vurayım sola geçtim diyince bana geldiler ne yani dedim sen ona vurmıcan diye benimi öldürcen diye kapıştık anlıcanız bu memlekette araç kullanılmaz garip bir milletiz...ayna kullanma alışkanlığımız kesinlikle yok...

Okumaya çalıştım... Noktalama işaretleri izin vermedi.

rapidhacker5
11 Haziran 2012, 00:22
gecmis olsun,r1in frenleri nasil bosaldi acaba?

Uğur
11 Haziran 2012, 00:25
Çok geçmiş olsun..

RiDeR_2
11 Haziran 2012, 01:01
büyük geçmiş olsun

atiTheSun
11 Haziran 2012, 01:10
Okumaya çalıştım... Noktalama işaretleri izin vermedi.

Bende, sms'e mesaj yazmaya calisir gibi yazılan forum yazılarını bırakın anlamakta, okumakta bile zorluk çekiyorum çogu zaman. Mesajı göndermeden önce yazılanlar bir kez okunsa, sorun kalmayacak aslında.

Karlıyollar
11 Haziran 2012, 01:13
benden kan alma dediyse işlem tamamdır...yaw adak falan anladım da kanı motora sürme, benden kan alma falan valla hiç güleceğim yoktu...

Evet bende biliyorum bunu motor alınca kesinlikle adak dilemek gerekiyor. Motora bir damla kan bende değdirmiştim.

ysn17
11 Haziran 2012, 01:16
Geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor aklıma.
Birkaç öneri verebilirim size(tecrübe ile sabit) ancak uygulayıp uygulamamak size kalmış..
1 Sadaka verin,
2 her yola çıkışınızda dua edin
3 Dikkatli ve sakin olunuz ( bu bütün sürücüler için geçerlidir. )
Tekrardan geçmiş olsun.

baran.ankara
11 Haziran 2012, 01:33
çok geçmiş olsun, maddi durumunuz el veriyorsa ufak bir kurban kesebilirsiniz

UNdocab
11 Haziran 2012, 02:04
Chronix te o sirada oradaymis onunla bulustuk dedigin kazayi anlatti vuran pejn206 galiba. Birde olay yerinden gecen cbr250r li bi arkadas onunde kaza olunca panik yapip yan yatirmis ama biseyi yokmus

ibopaşa
11 Haziran 2012, 02:14
Büyük Geçmiş olsun.. Azrail 20cm ile yanından geçmiş..Benim bildiğim adak sadaka gibi şeyler elbette önemlidir kazayı belayı savuşturur ama malesef ecel tektir dakika şaşmaz:thumright

Alper_tim
11 Haziran 2012, 03:00
büyük geçmiş olsun verilmiş sadakalarınızdan biri daha eksildi aman dikkat

remzi_39
11 Haziran 2012, 07:51
(1 saat önce kazanın tam saati 21:50) Capadan Ataşhire evime gitmek icin 1. köprü yoluna koyuldum. Tam mecidiyeköy girişinin orada trafik durdu gibi birşey oldu aniden. Yani o kadar anlamsız bir trafik ki aniden pat diye duruyor oncesinde 100 le falan gidiyorsunuz. Bir gariplik var dedim. O sırada emniyet şeridine gireyim dedim. Girdim Solumda bir transporterdı ve siyahtı sanırım. Emniyet şeridine gecmem ve saliselr sonra vınnn taaakk diye bir ses duydum 20 santim yanımdaki arabaya rahat 200 km hızla bir araba vurdu. Yanlışım yok ise bmw idi. Ölümle aramda 20 santim vardı yani. Arabanın rüzgarını bile hissetmiştim. Sağa kırmasam iki arac arasında.... Durdum sağa cekip hemen. İndim motordan, yolun ortasına yürüdüm. Kadınlar indi kucagında cocukla transporterdan. Arkada oturanlar falan bagırıp aglamaya başladılar. Sanırım minibüsün arkasında oturanlarda vardı. O sırada yolun ortasına 2 kişiyi yatırdılar. Bilen arkadaşlar vardır 3 hafta once R1 im frenlri boşalıp bir kaza yaşamıştım. 3 hafta sonrasında ise bu. Bu bir işaret mi bilemiyorum. Bi dahakinde bu 2 seferki kadar şanslı olabilir miyim? Hala elim ayağım titriyor. Bazen kndime diorum Hic iyi bi b..k yemiyosun diye

Arkadaşlar lütfen cok dikkatli olun, olalım...

Başımdan geçen tatsız bir olayı paylaşmak istedim.

Herkese iyi akşamlar

Cok cok gecmis olsunda...
200 km/h nin ne oldugunu bilmiyorsunuz sanirim...
Öyle 200 km/h ile biryerlere carpinca ortalikta genelde birseyler kalmaz....:pale:

Ben sadece 60 km/h ile benim yol hakkimi alan araca carptigimda firildak gibi dönmüstü o arac...

200 km/h ??????? :silent::silent:

Yine cok ictim sanirim.....:mrgreen::):P

Holocaust46
11 Haziran 2012, 08:56
Cok cok gecmis olsunda...
200 km/h nin ne oldugunu bilmiyorsunuz sanirim...
Öyle 200 km/h ile biryerlere carpinca ortalikta genelde birseyler kalmaz....:pale:

Ben sadece 60 km/h ile benim yol hakkimi alan araca carptigimda firildak gibi dönmüstü o arac...

200 km/h ??????? :silent::silent:

Yine cok ictim sanirim.....:mrgreen::):P

Evet R1 im var 200 ün ne demek oldugunu bilmiyorum :) 80 km üzerine cıkmadım bile hatta :) Acemiyim naparsınız.

200 ü fazla söylemiş olabilrim tabiki o korku o heyecan yada adrenalin le. ama hicte normal bir hızla gitmiyordu araba. takıldıgın nokta 200 km ise yanlış yere takılmışsın :)

Teşekkürler yinede takıldıgın nokta icin.

---------- Post added at 05:56 ---------- Previous post was at 05:53 ----------

Chronix te o sirada oradaymis onunla bulustuk dedigin kazayi anlatti vuran pejn206 galiba. Birde olay yerinden gecen cbr250r li bi arkadas onunde kaza olunca panik yapip yan yatirmis ama biseyi yokmus

chronix ozaman yanımdan gecti benim. cünkü birz ileride sağa cektim yere oturdum elim ayağım titriyodu. onumden gecti.

Chronix
11 Haziran 2012, 09:04
Arabanın hızı 150 Km/hz dan fazlaydı.. çünkü ben 150 Km/hz da ilerliyordum kazaya karışan araç arkamdan dengesiz bir şekilde geliyordu..orta şeritteydim sonra pat diye bir ses zaten dedim Allah'ım sana geliyorum..yani öle 80-100 Km/Hz ile olan bir hız değildi..

UNdocab
11 Haziran 2012, 09:05
Kendisinde siyah ninja vardi.durup Yan yatiran cbr liya yardim etmis. Eleman iyiyim dedikten biraz sonra ayrilmis.bizim bulusma yerine bizden 5dk once gelmisti ama hala biraz sok vardi uzerinde. Kazada arabadan bi kadin firlamis disari ve tam gozunun onunde.tekrardan cok gecmis olsun. Allah bidaha boyle bi olayla karsilastirmasin

Holocaust46
11 Haziran 2012, 09:10
Kendisinde siyah ninja vardi.durup Yan yatiran cbr liya yardim etmis. Eleman iyiyim dedikten biraz sonra ayrilmis.bizim bulusma yerine bizden 5dk once gelmisti ama hala biraz sok vardi uzerinde. Kazada arabadan bi kadin firlamis disari ve tam gozunun onunde.tekrardan cok gecmis olsun. Allah bidaha boyle bi olayla karsilastirmasin

Ben fırlayan birini göremedim o anda ama yerde yatan 2 kişi vardı. :S cok gecmiş olsun onada.

---------- Post added at 06:10 ---------- Previous post was at 06:08 ----------

Arabanın hızı 150 Km/hz dan fazlaydı.. çünkü ben 150 Km/hz da ilerliyordum kazaya karışan araç arkamdan dengesiz bir şekilde geliyordu..orta şeritteydim sonra pat diye bir ses zaten dedim Allah'ım sana geliyorum..yani öle 80-100 Km/Hz ile olan bir hız değildi..

Chronix bunu remzi_39 arkadaşımıza söyle 200 km hız öyle bi hız değilmiş. Genelde birşeyler kalmazmış ortalarda bla bla bla

cok cok gecmiş olsun sanada bu arada herkesin dedigi gibi sadakalarla hayatta kalıyoruz bazen

Chronix
11 Haziran 2012, 09:11
Ben fırlayan birini göremedim o anda ama yerde yatan 2 kişi vardı. :S cok gecmiş olsun onada.

---------- Post added at 06:10 ---------- Previous post was at 06:08 ----------

Chronix bunu remzi_39 arkadaşımıza söyle 200 km hız öyle bi hız değilmiş. Genelde birşeyler kalmazmış ortalarda bla bla bla

hocam sen OGS aracının az ilerisinde oturan kişimiydin ? hea bu arada kazaya karışan gördüğüm kadarı ile motor bloğuna kadar girmişti..

Holocaust46
11 Haziran 2012, 09:17
http://www.focushaber.com/videogaleri/sisli-de-kaza-6-yarali-v-21986
kazanın videosu

---------- Post added at 06:17 ---------- Previous post was at 06:15 ----------

hocam sen OGS aracının az ilerisinde oturan kişimiydin ? hea bu arada kazaya karışan gördüğüm kadarı ile motor bloğuna kadar girmişti..

aynen, arkamda bi arac kaputu acmıştı arıza yapmıştı bende onun önüne cekmiştim. elim ayagım tıtrıyodu oanda.

Chronix
11 Haziran 2012, 09:20
Kaza haberleri ile gidiyoruz dün zenon ve undojob ile ayrıldıktan sonra önümde bir Reanult yanlış hatırlamıyorsam içinde bir çift öpüşme azmi içindeler.. 2-3 denemeden sonra tam viraja girerken azimle öpüşmeyi başardılar tabi arabayı bariyere sürtmeyide :mrgreen:

zenon
11 Haziran 2012, 09:20
Çok gelçmiş olsun ciddi kaza olmuş valla verilcek sadakanız varmış.

myhammer
11 Haziran 2012, 09:23
Evet bende biliyorum bunu motor alınca kesinlikle adak dilemek gerekiyor. Motora bir damla kan bende değdirmiştim.
insan isterse bir hayır yapabilir adak adamasına felan gerek yoktur adak aslında Allah ile anlaşma gibi bir şey sen bana sunu verırsen bende sana kurban kesıcem felan bunlar dogru işler değil adak adamadanda yapabilirsin hayrını

öncelikle çok geçmiş olsun sadaka verebilirsin şükür niyetine

zeda3000
11 Haziran 2012, 10:24
Buyuk gecmıs olsun daha dikkatli olun , dururken artik aynalara bakin . Bu size cok buyuk bir tecrube kazandirmis.

cbr1100 xx
11 Haziran 2012, 10:28
Kaan geçmiş olsun kardeşim dikkat hayat kurtarır....allaha emanet ol...vallaha şimdi okudum şok oldum yav....zaten her zaman arkamızı kollamalıyız...

kolcay
11 Haziran 2012, 10:32
çok geçmiş olsun.

Khutuck
11 Haziran 2012, 11:25
Büyük geçmiş olsun, şanslı günündeymişsin.

vFYHovJEUBg

200 km/sa ile kaza böyleymiş.

ozrace
11 Haziran 2012, 12:22
geçmiş olsun,zamanında benimde arkamdaki araç önce sol bariyere sonra 1-2 mt önümden geçip sağ bariyerlere girmişti.2 saniye ilerde olsam benide altına alırdı sanırım...Allah'ıma bin şükür ucuz atlatmıştım...

Holocaust46
11 Haziran 2012, 12:25
Büyük geçmiş olsun, şanslı günündeymişsin.

vFYHovJEUBg

200 km/sa ile kaza böyleymiş.

Abi hala takılmışsınız 200 km/sa hıza, Tamam 15 km/sa hızla gidiyordu dediğiniz gibi olsun. Daha konuya başka bişey yazmayacağım.

chronix arkadaşımızın yazdıgını bidaha okuyun ama

osmanba
11 Haziran 2012, 13:43
Çok geçmiş olsun. Yazıyı okurken üzerimden soğuk sular aktı. Böyle öküz yaratıklar yüzünden günahsız insanların hayatlarının son bulması çok acı bir olay. Malesef ülkemizin vergi kanunları sürekli güncel arttırımcı olduğu kadar trafik kanunlarında da böyle olmadıktan sonra bu olaylar yüzünden daha çoklarımızın göz yaşları akacak.
Allah sizleri ve herkesi daha beterinden korusun inşallah.
Fakat siz yinede nacizane görüşüm olarak bu arada bir gari BANA yardım yapmayı ihmal etmeyin derim. Eminim çok hayırlı gelecektir.:pale:

Chronix
11 Haziran 2012, 14:09
Abi hala takılmışsınız 200 km/sa hıza, Tamam 15 km/sa hızla gidiyordu dediğiniz gibi olsun. Daha konuya başka bişey yazmayacağım.

şimdi burda unutulan birşey var..atılan video da duran bir cisme çarpan bir araç var veya arkadaşın biri 200 ile vursa şöyle filan olur demişte .. kimse BMW'nin çarptığı transporter'ın da hareket halinde olduğunu hesaba katmıyor sanırım. ki net birşey söylemek zor ama Transporter'ın da hızı 80 Km/Hz dan aşağı değil gibiydi..

doguuu
11 Haziran 2012, 15:22
Arkadaşlar;
Adak adamak güzeldir ama "erro" kullanıcı arkadaşımızın da dediği gibi öyle benden kan alma, bana kaza yaptırma değil! Dua olarak yapın, sadakayı önce Allah rızasını kazanmak için sonra kendi canınıza, cananınıza zarar gelmemesi için dua niyetiyle yapın. Bir atasözüdür ki, " veren el alan elden üstündür " düşüncesiyle; demek ki veren (cömert) ele Allah her zaman kapısından daha çok gönderiyor işte.
Arkadaşım sana da geçmiş olsun, madden gücün yettiği kadar sadaka ver ama kesinlikle bol bol şükür et..