PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çok farklı iki seçenek

ByR3D
09 Haziran 2012, 00:30
beyler size Bir sorum olacak.malum Bu sene üniversiteye gideceğim ve büyük ihtimal fethiye gibi yazlık plajlik Bir Yere gideceğim :D ( öğrencilik Işte :D ) . Şimdi sorun Su : Bir motosiklet almak istiyorum Bu motoru genel olarak şehir içi kullanmayı düşünüyorum , fakat Kafama estikce uzun yola çıkmayı düşünüyorum , yeri gelir memlekete giderm (samsun).ve bunlar için kafamda iki tane model belirledim fakat birbirlerinden çok çok uzak tarz olarak . Fiyat , model olarak aynı gibiler (ikinci el piyasada) Bunlardan birincisi; Yamaha Majesty 400 , diğeri ise Honda NX 4 falcon(Belli sahile kumsala dalarm diye düşündüm arada:D) . Boyum 1.79 kilo 73.Sitede Bu ikisi için başlıklar buldum fakat çoğu eski güncel değil. Bunlar ortalama Ne yakar ? Parça sıkıntısı olurmu ? Parçaları çok para olurmu (öğrenciyi zorlarmi) ? Kolay arıza verirlermi ? Kısacası güncel bilgiler arıyorum ve sizce hangisi Daha uygun olur bana ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

yokmu Hiç Cevap ?

Samet Ağır
09 Haziran 2012, 00:42
en basitinden ikiside ama majesty daha çok öğrenciyi yakıt konusunda zorlar...

falcon her yola gelir,majesty çok konforludur...

zaten kendinde demişsin ya ..
çok farklılar..hemde çooook...

ByR3D
09 Haziran 2012, 00:51
Peki Ne yakar Bu falcon ? Parça sıkıntısı varmı ? Bildiğim kadarıyla üretimi yok ve ıspanya yada portekiz üretimi idi ?

adem80
09 Haziran 2012, 00:57
deposu kaç litre alıyo bilmiyom ama bi depoyla 350 km civarı yol yapıyodu. Bi arkadaşımın vardı falcon.

ByR3D
09 Haziran 2012, 00:59
Peki parça ? Eğer alsam elimde kalırmi ? Ufak tefek parçalarını bulabilirmiyim ? Ve piyasadakiler 30 bin km üstü Bir sıkıntı olurmu ?

Samet Ağır
09 Haziran 2012, 01:03
falkon durumuna göre 4,5 ile 5,5 arası yakıyordu sanırım...

ByR3D
09 Haziran 2012, 01:08
sanırım biraz Fazla :O TEKRAR SORUYORUM Peki parça ? Eğer alsam elimde kalırmi ? Ufak tefek parçalarını bulabilirmiyim ? Ve piyasadakiler 30 bin km üstü Bir sıkıntı olurmu ?

Samet Ağır
09 Haziran 2012, 01:12
klasik bir cevap...

adam gibi biri bindiyse daha yeni sayılır...

ama ya değilse???

kısacası motordan,tamirinden anlamıyorsan bulaşmamalısın...düzgün bişey değilse uğraştırabilir..

ByR3D
09 Haziran 2012, 01:15
Peki fiyatı uygunmu ? En ucuzu 5.900 En pahalısi 7 kusur ? (sahibindenden)

Samet Ağır
09 Haziran 2012, 01:19
7500 ün varsa ybr 250 düşün...
hatta yalovada bir abimizde vardı..git al gel..düşünme....

ByR3D
09 Haziran 2012, 01:28
abi iyi güzelde o tarz sevmiyorum ben yahu

arca94
09 Haziran 2012, 01:53
Ben de bir scooter kullanıcısı olup içinde enduro aşkı besleyen, seneye üniversiteye gidecek olan biriyim.. Anlarım.

Karar vermen lazım. Mesela majesty gayet uzun ve geniş bi motor. Şehir içinde pek kıvrak olamazsın.
Ama düz ve çok uzun yollara gayet güzel gider.

NX4 'e gelince. yakıtta da diğerine göre iyidir, manevrada da, uzun yolda majesty kadar rahat olmaz ama.. Stabilizeye girince, sahile dalınca ne güzel bi şeymiş bu dersin.. :)

Genç adam debriyaj, vites, devir uğraşmayı sever. Bence durumun müsaitse NX4 iyidir derim.. :)