PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burgman An 650-Honda Silverwing 600 Yardıma İhtiyacım var

chaydeee
08 Haziran 2012, 04:35
Merhaba Arkadaşlar.

Forumda bu makinalarla ilgili geçen tüm yazıları okudum. Ama genel olarak şuna yer verilmemiş ve acilen karar vermem gerekiyor.

Suzuki Burgman AN 650 ve Honda Silverwing 600 ABS yedek parça, servis, bakım ücretleri, sağlamlık, kalite kiyaslanacak olursa hangisi tercih edilmelidir?

Arttık motoru alırken harcadığım parayı önemsemeyip, aldıktan sonra ki masraflarını daha çok kafaya takmaya başladım...

Her kafadan bir ses çıkıyor. Bilgi için danıştığım herkez Suzuki parçası ve bakımları çok pahalı yanaşma diyor. Sizce bu doğrumu?

Forumda ikisi ile ilgili geçen hemen hemen tüm yazıları okudum fakat benim merakımla ilgili pek bir açıklama göremedim... Herkes rahatlıklarından, yakıtlarından bahsetmiş... Motoru aldıktan sonra sorun yaşadığımda 2-3 ay servis de yatmasını ve yattıktan sonra da masrafı için bir çuval para harcamayı istemiyorum.

Bu iki motoru da kullanan arkadaşlardan ricam bana yardımcı olabilirlermi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kazasız, belasız, cezasız keyifli sürüşler.

motorcu48
08 Haziran 2012, 05:03
hondanın stoklarında hala honda kinetixn parçalarını bulabilirsiniz
o motorun parça sıkıntısı olmayacaktır

Mengu16
08 Haziran 2012, 05:31
hondanın stoklarında hala honda kinetixn parçalarını bulabilirsiniz
o motorun parça sıkıntısı olmayacaktır
Honda kinetix'in parçalarını her parçacıda bulursunuz da, daha yepyeni cbr250'nin grenaj parçası için 2-3 ay bekleniyosa honda silverwing'in parçaları honda'nın kendisinde bile hazırda yoktur.

motorcu48
08 Haziran 2012, 05:39
onun motorunu almak içinde sıraya giriyonki zaten:P öyle olması normal

chaydeee
08 Haziran 2012, 12:24
Yine iki çelişkili cevap..

Teşekkürler arkadaşlar

Slayerrr
08 Haziran 2012, 12:32
En garantisi, grenaj ve motor parçası olarak 1-2 parça belirleyip bunları bir Honda servisine sor, stokta var mı ve fiyatları nedir diye, aynı parçaları bir de Suzuki servisine sor. Bütün parçaların bulunabilirliği ve fiyatları hakkında bilgin olmasa da genel olarak bilgin olmuş olur. Soracağın parçalar sarf malzeme ve sürekli ihtiyaç olabilecek parçalar olmazsa daha gerçekçi olur.

chaydeee
08 Haziran 2012, 13:08
Güzel fikir teşekkür ederim:cat: