PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vites mantıgı

alikan
07 Haziran 2012, 21:45
selam abilerim ablalarım umarım istediyim bilgiye buradan ulaşa bilirim sorun şu vitesli motorlarda vites nasıl attırılır sanırım sol da debrijay kolu var bunu sonuna kadar çekiyoruz(sıkıyoruz) sol atlta bi kol(pedal) var orada ne yapıyoruz onu bilmiyorum bana karışık geldi bi yukarı 2 aşagı gibi bişey bana anlatırmısınız birisi çok kötü kanıma girdi şuan vitesli motor kullanma merakı sardı içimi ilk başlarda scotor kullanıcaktım(öle düşünüyorum) ama şimdi nafile bi yerden bi teklif geldi 3000tl destek çıkarız almışken iyi bi motor al temmuzda alalım dediler siz ne öneririsinzi( 16 yaşındayım ehliyetim yok kimine göre bu düşüncem suç kimine göre çılgınlık kimine göre cinayet kim ne derse desin bana göre hayallerimin peşinden koşmam lazım)

151rsfa
07 Haziran 2012, 21:49
5 Şekil doğru çıkmış ise vites dizilimi budur.
4
3
2
N
1

alikan
07 Haziran 2012, 21:55
yani en üste 5 oluyo o kol dediyim şeyi en üste kaldırırsam ucarım anlaşılan bu peki ilginiz için çok çok teşekür ederim peki yamaha 125 ybr yedek parça bakımından nasıl fiyatı ve bulunuş şekli olarak çünkü ilk motorum olucak kesin düşücem yedek parça gerekebilicek

Mr.cihans
07 Haziran 2012, 22:02
hayallerının pesınden kosarken baskalrının hayallerını yıkmak sana dogru gelıyorsa bu konuya yorum bıle yapmam ayrıca sıteyı azıcık gez bak arastır madem hayallerın bunlar hazır bılgı bekleyısıne gırme!

151rsfa
07 Haziran 2012, 22:09
motosikletlerde sıralı vites sistemi vardır. mesela 2 den 5 atamazsın. 2-3-4 sonra 5 aklında bulunsun.

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

ayrıca direk 5 e atsan bile motosiklet çekmez bir süre sonra istop eder.

metci
07 Haziran 2012, 22:16
http://www.uzmantv.com/motosiklette-vites-nasil-degistirilir

Faydası olur...

alikan
07 Haziran 2012, 22:26
yorumlarınız ve ilginiz için teşekür ederim MR.cihans kardeşim sende haklısın sanada hak veriyorum ama allahın izniyle bişey olmaz merak etme araştırma yapıcam şuan bir yazayım konu açılsın o arada araştırıyım bakıyım daha bu konun alt dallarıda açılır merak etme mesela hangi motoru önerirsiniz hangisi daha sağlam gibi bir çok alt dallar açılır

petra
07 Haziran 2012, 22:33
tek sorun vites değiştirmek mi usta ? ya da öyle mi sanıyorsun ?

Karlıyollar
07 Haziran 2012, 22:36
Dostum bu soruyu sorman biraz garip olmuş neden dersen sen motoru al kaskını al korumalıklarını al kurcalarken öğrenirsin zaten :)

mehmet1994
07 Haziran 2012, 22:37
Benimde merak ettiğim konu mesela debriyaja basılı tutup 2-3-4 yapabilirmiyiz yoksa her vitesle debrajı tazelemekmi gerek yani her viteste bas çekmi yapmak lazım.

Karlıyollar
07 Haziran 2012, 22:41
Benimde merak ettiğim konu mesela debriyaja basılı tutup 2-3-4 yapabilirmiyiz yoksa her vitesle debrajı tazelemekmi gerek yani her viteste bas çekmi yapmak lazım.

Hiç debriyajlı kullanmadım yarı otomatik kullanıyorum cub ama büyük ihtimal debriyajı çekince 2-3-4 yapılabilir diye tahmin ediyorum.

alikan
07 Haziran 2012, 22:43
skoturlar abakarsan evet benim için tek sorun vites deyiştirmek yada şuan öle ileride yeni sorunlarda çıka bilir baklaım bu yaz işey alıcagız ama vitesli olur ama otomatik olur bakcaz bi abim var almışken sıfır al satması kolay olr 2.el alıpta motoru öldürme elinde kalır dedi hakta verdim :)

mehmet1994
07 Haziran 2012, 22:50
Hiç debriyajlı kullanmadım yarı otomatik kullanıyorum cub ama büyük ihtimal debriyajı çekince 2-3-4 yapılabilir diye tahmin ediyorum.
teşekkürler inş bilen birisi daha yazarda aklıma takılan soru gider:)

Karlıyollar
07 Haziran 2012, 22:50
Yamaha Ybr 125
Tvs Apache Rtr 150
Honda cbr 150

üçüde çok güzel motordur buınları alabilirsin :)

alikan
07 Haziran 2012, 22:53
ybr 125'i almayı düşünüyorum bakalım deniyicem bu sezon tam öğrenemesemde gelecek sezona süper olur hepinize teşekür ediyorum siz deyerli insanlarla vakit geçirmek çok güzel

FatihC
07 Haziran 2012, 22:56
bence düzen şöyle olsa daha güzel olurdu
5
N
4
3
2
N
1

alikan
07 Haziran 2012, 23:06
bence şu şekil olsa daha güzel olurdu o cubugu diyeyim adını tam bilmiyorum(vites kolu :) ) sola doğruda çekilseydi burada boşta olmuş olurdu sağ tarafa itilince mesela sağ üst 2 kere ittiyse 2 de olcak sağ üst 4 kere ittiysen 4 te olcak sokak aralarına gelince sola iticen devri yarı yarıya kesicek böle daha güvenli olurdu fakat bu sisteme göre dişli yapmak zor iş inşallah anlata bilmişimdir

Motors123
07 Haziran 2012, 23:39
Debriyajı sık sol ayagında vites sag ayagında arka fren gazın ustunde ön fren var vitesi degistir debriyajı yavasca bırakırken gazı ver hafiften

Karlıyollar
08 Haziran 2012, 17:08
' Fites bedalı ' Hatırlayan varmı arkadaşlar :)

Khutuck
08 Haziran 2012, 17:48
yorumlarınız ve ilginiz için teşekür ederim MR.cihans kardeşim sende haklısın sanada hak veriyorum ama allahın izniyle bişey olmaz merak etme araştırma yapıcam şuan bir yazayım konu açılsın o arada araştırıyım bakıyım daha bu konun alt dallarıda açılır merak etme mesela hangi motoru önerirsiniz hangisi daha sağlam gibi bir çok alt dallar açılır

"allahın izniyle bişey olmaz merak etme" diyorsun ama tutup bana veya bir yakınıma çarparsan Allah yarattı demem, bilgin olsun.

serkan1987
08 Haziran 2012, 18:47
hayallerinin peşinde ehliyetsiz koşma derim,bunun yarınıda var pişman olursun ;)

-ZERO-
08 Haziran 2012, 20:44
hacı bi bitmediniz A(açık)M(mert)K(korkusuz) :)