PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet almaya giderken son dakika golü yedim..

kingcüneyt
07 Haziran 2012, 12:24
evet arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi son dakika golü attı motorun sahibi :pr:. Salı günü 2012 siyah ybr buldum diyarbakırda daha 1,400 km de mıchelın pılot lastıkler fılan arka ön teker motor fulldu adamı aradım pazarlık ettık ben en son 3,800 dedim oda 3,850 dedi sözü kestik..:cyclopsan içimde kaygı nasıl gelirim yolda bişey olurmu malum sakat yer atıp tutarken gece 12,30 otobüsüne biletimi ayırttım.Ayıptır söylemesi baklavamıda nezaket olsun diye aldım :cat: yemeğimi yedim duşa girip hazırlanacakken adam saat 10 da aradı beni kardeşim ben parayı buldum satmaktan vazgeçtim çok özür dilerim bilmem ne demeye başladı dedim abi nasıl olur bilete kadar ayarladım dedim zararını karşılarım kusuru bakma diye alttan almaya başladı bende sağolasın dedim kapattım telefonu:) Biyandan hakkıma hayırlısı buymuş kısmet değilmiş diyorum ama çokta niyetlenmiştim :salut: bide diyarbakırdan mal alınmaz diyenlerin haklı olmalarıda canımı sıktı..

acayüp
07 Haziran 2012, 12:29
Hayirli degilmis bosver.
Otur baklavani ye :)

erro
07 Haziran 2012, 12:30
bu işler kısmet işi hocam...elbette vazgeçmek olmaz ama adam da bi yere kadar haklı...dediğim gibi kısmet değilmiş diyeceksin...

kingcüneyt
07 Haziran 2012, 12:37
Hayirli degilmis bosver.
Otur baklavani ye :)
annemde öyle diyor zaten kardeşime gel diyarbakır baklavası ye diyip benle dalga geçiyorlar :) resmen içimde patladı desem yeridir :)

bu işler kısmet işi hocam...elbette vazgeçmek olmaz ama adam da bi yere kadar haklı...dediğim gibi kısmet değilmiş diyeceksin...
aynen hayırlısı ama adamda 2 saat önce tamam diyip sonra araması hoş olmadı.. zaten diyarbakır siverek arasını nasıl gelecem diye kara kara düşünüyordum 60 km boyunca ne ev ne benzin istasyonu nede karakol varmış çok sakat biyermiş dediklerine göre

kanucan
07 Haziran 2012, 12:48
Geçmiş olsun.Bide olaya iyi yönünden bak baklava sana kaldı. :P

mehmet1994
07 Haziran 2012, 12:50
Bence hiç dert edilecek bir durum yok ne guzel elinde 3.800 gibi bir para var havada karada her yerde motor bulursun:)

onuRRtas
07 Haziran 2012, 12:54
Ben motor arıyorken marmarisin ilçelerinden bir adamı aramıştım. 2010 model cbr125 daha 1000 km de idi.

adama 4250 liram var verirmisin dedim. vermem dedi. eyvallah dedim.

aradan 1 hafta geçti. fethiyeye başka bir cbr125 almaya gittim arkadaşımla. tam motorun sahibi ile pazarlık ediyoruz telefon çaldı.

arayan adam 2010 model cbrın sahibi.

kardeş dedi merhaba. motor aldınmı dedi. yok almadım henüz dedim. getir 4250 al hemen dedi. hocam dedim bak fethiyedeyim motorla pazarlık ediyoruz, yan çizikceksen gelmiyim bunu aliyim döniyim dedim. yok yok gel hemen yarın sabah bulusalım al satışı dedi. iyi dedim.

fethiyedeki adama hadi eyvallah dedim motorunu almadan geri döndüm.

ertesi gün adamı aradım. hocam dedim gel notere. aynen şu cevabı aldım. " kardeş kusura bakma, motoru başkasına verdim ben. 5000 lira verdiler de. kusura bakma."

dedim hiç utanmanız yok mu sizin. 200 lira yol parası verdiğim ve beğendiğim bi motoru almadan geri döndürdünüz beni ?

tekrar kusura bakma dedi ve kapattı. :)

tigermbz
07 Haziran 2012, 12:58
paran cebindeyse sana motor mu yok?
neyi dert ediyorsun anlamadım :wiinkk:

Ramazan Can
07 Haziran 2012, 13:00
hayırlısı buymuş.........

Slayerrr
07 Haziran 2012, 13:07
Boşver para olduktan sonra motor bulunur da baklava için adresi yazayım mı? :P

luthier76
07 Haziran 2012, 13:14
Ben motor arıyorken marmarisin ilçelerinden bir adamı aramıştım. 2010 model cbr125 daha 1000 km de idi.

aradan 1 hafta geçti. fethiyeye başka bir cbr125 almaya gittim arkadaşımla. tam motorun sahibi ile pazarlık ediyoruz telefon çaldı.

kardeş dedi merhaba. motor aldınmı dedi. yok almadım henüz dedim. getir 4250 al hemen dedi. hocam dedim bak fethiyedeyim motorla pazarlık ediyoruz, yan çizikceksen gelmiyim bunu aliyim döniyim dedim. yok yok gel hemen yarın sabah bulusalım al satışı dedi. iyi dedim.

ertesi gün adamı aradım. hocam dedim gel notere. aynen şu cevabı aldım. " kardeş kusura bakma, motoru başkasına verdim ben. 5000 lira verdiler de. kusura bakma."

dedim hiç utanmanız yok mu sizin. 200 lira yol parası verdiğim ve beğendiğim bi motoru almadan geri döndürdünüz beni ?

Buna anaavrat sövülür yani kusura bakmayında...

serkan1987
07 Haziran 2012, 13:20
hayırlısı olsun bende motor alıcam diye iki kez istanbulda bi yakadan diğerine geçmiştim ama kısmet oturduğum semtten çıktı :)

kingcüneyt
07 Haziran 2012, 13:48
paran cebindeyse sana motor mu yok?
neyi dert ediyorsun anlamadım :wiinkk:
ya çok niyetlendim borç verdiklerimi aradım adamlar bana şimdi çok enteresan diyorlar sanki yalan söyledimde paramı aldım gibi oldu o biraz zoruma gitti

sizinki daha kötüymüş :) Allahtan kendinizi tutmuşsunuz :)

Boşver para olduktan sonra motor bulunur da baklava için adresi yazayım mı? :P
canınız sağolsun şimdi size gönderirim diğer üyelerinde canı çeker :) :P

eray_uluyazı
07 Haziran 2012, 13:59

uysan bela ........ neyse ban yemicem :)

FatihC
07 Haziran 2012, 14:13
geçmiş olsun abi, nasibinde yokmuş. inşallah daha iyisini bulursun.

ERROR88
07 Haziran 2012, 14:15
Başka ilden araç almak çok risklidir görmeden gidiyoruz sonuçta edilen masraf boşa gidiyor zaman kaybı dahakotu bende 15 km uzakta buldum askımı o gün bastım nikahı

Karlıyollar
07 Haziran 2012, 14:50
Dostum paran cebinde ya sana motormu yok :D :D

HaydarBıçak
07 Haziran 2012, 14:56
evet arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi son dakika golü attı motorun sahibi :pr:. Salı günü 2012 siyah ybr buldum diyarbakırda daha 1,400 km de mıchelın pılot lastıkler fılan arka ön teker motor fulldu adamı aradım pazarlık ettık ben en son 3,800 dedim oda 3,850 dedi sözü kestik..:cyclopsan içimde kaygı nasıl gelirim yolda bişey olurmu malum sakat yer atıp tutarken gece 12,30 otobüsüne biletimi ayırttım.Ayıptır söylemesi baklavamıda nezaket olsun diye aldım :cat: yemeğimi yedim duşa girip hazırlanacakken adam saat 10 da aradı beni kardeşim ben parayı buldum satmaktan vazgeçtim çok özür dilerim bilmem ne demeye başladı dedim abi nasıl olur bilete kadar ayarladım dedim zararını karşılarım kusuru bakma diye alttan almaya başladı bende sağolasın dedim kapattım telefonu:) Biyandan hakkıma hayırlısı buymuş kısmet değilmiş diyorum ama çokta niyetlenmiştim :salut: bide diyarbakırdan mal alınmaz diyenlerin haklı olmalarıda canımı sıktı..

adres veriyorum baklavayı bana gönder :)

kirlicorap
07 Haziran 2012, 14:57
unut onu, sen daha iyilerine layıksın :) ayrıca bi dahakine baklavanın yanına bi de çiçek almayı unutma :)

kingcüneyt
07 Haziran 2012, 15:23
adres veriyorum baklavayı bana gönder :)
baklavaya talep çokmu ne :P

unut onu, sen daha iyilerine layıksın :) ayrıca bi dahakine baklavanın yanına bi de çiçek almayı unutma :)
Sağol kardeşim sende iyilere layıksında çiçek niye alayım anlayamadım :)

kirlicorap
07 Haziran 2012, 15:36
motoruna kız gibi bakman gerek :) biraz romantik ol yav ben bi alayım çanakkalede gece bogaza götürecem onu :)

hihi
07 Haziran 2012, 16:25
Yaklasik 2 ay kadar evvel satmistim scooterimi.arkadas istanbul uskudardan gelecekti almaya.biletimi aldim dedi.bende ilani aninda kaldirmistim ve arkadas gelinceye kadar binmedim.cunku o dakikadan itibaren o motor bana emanetti.bu gibi durumlarda genelde alici magdur olmakta.emin olamiyosun ne yazikki.en guzeli yasadigin yerden almakta fayda var sanirim.

beyazit60
07 Haziran 2012, 17:04
3500 tl ye burada 2011 ybr satıyor birisi bakarsan http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-ybr-125-esd-hatasiz-87708428/detay

kirlicorap
07 Haziran 2012, 17:06
evet de bazıları internette ucuk fiyatlar koyuyor adama da anlatamıyorsun motor o kadar etmez diye, almıyorsan git işine kardeşim deyince ne cevap vereceksin.ben de bu durumlara dayanamıyorum

ramzey09
08 Haziran 2012, 01:21
Her şerrin Hakkında vardır bir hayır..inşallah daha iyisi nasip olur :cat:

Serk21
08 Haziran 2012, 01:22
bende kaç kere istanbula gittim git gel 240 km yol,ya motor turşu çıktı yada satışı veremediler. kartalda bi str 250 vardı adam ayakkabıcıymış.bana gel motor temiz dedi kalktım istanbula gittim sonra diyo ki satışı veremiyorum ama sen parayı ver motoru al daha sonra satışı alırsın diyor :S balıkesirden eski sahibinin üzerindeymiş satış =) ölürmüsün öldürürmüsün =) sonra gittim feyizoğlunun sattığı yamaha xt125 e baktım motor turşu ötesi çıktı,diyebilirim ki hayatımda gördüğüm en berbat motor :S dökülüyordu hem kaporta hem elektronik hemde motor olarak. sonra gittim m.köyde referans motordan bi cbf aldım saat 3 tü (cuma günü), motorun sahibi anadolu yakasındayım satışı pazartesi veririm dedi motoru aldım izmite geldim pazartesi sabah tekrar istanbula geldim noterde motor hacizli çıktı =) bende isyan ettim döndüm kocaeliye gittim Honda bayisine sıfır km bir cb125E aldım =) kafam öyle rahat ki,kaypak satıcı mı?motor zorlandı mı?km düşürüldü mü?yağsız mı kaldı?haciz mi var?satış mı yok?paramla rezil olmaktansa sıfır km naylonları üzerinde motoruma biniyorum. sanada nacizane tavsiyemdir..

Raphae1
08 Haziran 2012, 01:25
2 sene önce antepe geldiğimde 1 kutu baklava yedim. İstanbula dönerken2-3 kutu alıp 2 kutusunu kendim yedim. Baklava boştaysa bende adres vereım :P

motodriftt
08 Haziran 2012, 01:30
bende çok motor alıp satarım söz verdikmi biz biter herşey mesela motoru satarken pazarlıgını kestik adam şehir dışından gelecekdi almaya bi arkadaşımın arkadaşı illaa motoru bana sat diye tutturdu ve sattıgımın fiyattan 150tl fazla werdi wermedm alan çocukla hala görüşüyoruz allah razı olsn diyor
bu yeter benim için

motorcu48
08 Haziran 2012, 01:37
aman alt tarafı ybr125 piyasada çok var para cepteyse

mete_han
08 Haziran 2012, 02:07
Çavuş sana faturalı honda bayisinden plakasız 4100 e cbf ayarlarım ama nası yollıcaz otobüs nakliye vs orası muamma..ıstanbulda güvendiğin biri varsa nakliye konusunda bu işi zam gelmeden hallederim senin adına vergii vs yatırılır faturası kesilir...ama nakliye konusunda bir kankanı ayarla benim vaktim yok yoksa kolay işler zaman istiyor...

piyanist_irf
08 Haziran 2012, 02:32
yine düşünceli adammış anladığım kadarıylaki çok zaman geçmeden aramış yoksa baklava marşıyla gider baklava marşıyla geri döberdin diyarbakırdan :cherry: bazı vicdansızlarda telefonlara bakmaz otobüste çaldırır durursun açmaz :)

sora bir otobüsten iner diğerine biner geri dönersin :cherry: arkana baka baka ,

tecrübeyle sabittir :cherry: ama ben 400 km gittim seni bilmem :)

hayırlşısı olsun memlekette ybr mi kalmadı ?

STARTER
08 Haziran 2012, 03:28
kısmetinde ne varsa tabağında onu yersin. boşver herşeyin hayırlısı demişler..

Arjantinli69
08 Haziran 2012, 05:48
öyle toplar çoktur piyasada O bölgeye has degil yani takma kafana,sana telefonda kusura bakma demesi bile birbevi özür.
ben vatandaşla sözleşiyorum motorun satışını almak için vatandaş telefonları açmıyor zaten bir açsa biliyor neler duyacağını ama denk gelmedi işte.

qsTah
08 Haziran 2012, 06:07
ya şimdi şahsi bir olayı diyarbakır, istanbul, kayseri, trabzon diye genellemek ne kadar doğru olurki? 5 parmağın 5i bir değildir, senin hatanda burda bence..

kingcüneyt
08 Haziran 2012, 13:13
2 sene önce antepe geldiğimde 1 kutu baklava yedim. İstanbula dönerken2-3 kutu alıp 2 kutusunu kendim yedim. Baklava boştaysa bende adres vereım :P
baklavanın talipleri çoğalıyor canınız sağolsun gönderirim isterseniz.. :) bide özel almıştım bol fıstıklı süslemeli filan..:)

bende çok motor alıp satarım söz verdikmi biz biter herşey mesela motoru satarken pazarlıgını kestik adam şehir dışından gelecekdi almaya bi arkadaşımın arkadaşı illaa motoru bana sat diye tutturdu ve sattıgımın fiyattan 150tl fazla werdi wermedm alan çocukla hala görüşüyoruz allah razı olsn diyor
bu yeter benim için
doğrusuda o zaten

aman alt tarafı ybr125 piyasada çok var para cepteyse
2012 model bide ekstralı bi motordu mıchelın çift lastıkler koruma demırı çanta fılan baya uyguna gelcektı yoksa altı ustu ybr takmıyorum yanı:)

Çavuş sana faturalı honda bayisinden plakasız 4100 e cbf ayarlarım ama nası yollıcaz otobüs nakliye vs orası muamma..ıstanbulda güvendiğin biri varsa nakliye konusunda bu işi zam gelmeden hallederim senin adına vergii vs yatırılır faturası kesilir...ama nakliye konusunda bir kankanı ayarla benim vaktim yok yoksa kolay işler zaman istiyor...
Allah razı olsun abi teşekkür ederim ben bi düşeneyim eğer uygun olursa seni ararım ben cuman mübarek olsun..

yine düşünceli adammış anladığım kadarıylaki çok zaman geçmeden aramış yoksa baklava marşıyla gider baklava marşıyla geri döberdin diyarbakırdan :cherry: bazı vicdansızlarda telefonlara bakmaz otobüste çaldırır durursun açmaz :)

sora bir otobüsten iner diğerine biner geri dönersin :cherry: arkana baka baka ,

tecrübeyle sabittir :cherry: ama ben 400 km gittim seni bilmem :)

hayırlşısı olsun memlekette ybr mi kalmadı ?
2 saat kala aradı irfan abi annemgilde diyarbakır baklavasıda ne güzelmiş diyip benle dalga geçiyorlar zaten :) motor biraz uyguna gelcek diye çok ümitlendım :) yoksa dolu ybr var..

öyle toplar çoktur piyasada O bölgeye has degil yani takma kafana,sana telefonda kusura bakma demesi bile birbevi özür.
ben vatandaşla sözleşiyorum motorun satışını almak için vatandaş telefonları açmıyor zaten bir açsa biliyor neler duyacağını ama denk gelmedi işte.
galıba adam orda motorcuya nakıt 4,000 sattı çünkü telefonda bitane kırmızı var motorcuda onu sana alabılrım dedı gece 10 da parayı nerden bulduki motor ekstrlı olduğu için bayi almıştır büyük ihtimal..

ya şimdi şahsi bir olayı diyarbakır, istanbul, kayseri, trabzon diye genellemek ne kadar doğru olurki? 5 parmağın 5i bir değildir, senin hatanda burda bence..
yanlış anladın kardeşim diyarbakıra ben bağlamadım olayı komşularımız dedi ordan alınırmı filan diye bende gıdemeyınce haklı çıktılar ona bozuldum yoksa diyarbakırda adam gıbi adamda çok motoru alcağım abide iyiydi ama kısmet olmadı..