PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Janta yapışan salyangoz'un yaşama ihtimali

Mengu16
06 Haziran 2012, 21:40
Motorumu bahçeye park ediyorum genelde üzerine salyangozlar yapışıyor, öyle tuttu mu da bırakmıyo kolay kolay bu böcekimsi hayvan. Acaba jantın çemberinin içine yapışan salyangoz motoru sürünce merkezkaç kuvvetine rağmen hayatta kalır mı ? Gerçi çoğunun kabuğu kağıt gibi belki parçalanır gider.

Felon
06 Haziran 2012, 21:43
bi tur at dolaş, oradaysa beğendimi diye sor? beğendiyse bi kaç tur daha gezdirirsin

Karlıyollar
06 Haziran 2012, 21:50
Motorumu bahçeye park ediyorum genelde üzerine salyangozlar yapışıyor, öyle tuttu mu da bırakmıyo kolay kolay bu böcekimsi hayvan. Acaba jantın çemberinin içine yapışan salyangoz motoru sürünce merkezkaç kuvvetine rağmen hayatta kalır mı ? Gerçi çoğunun kabuğu kağıt gibi belki parçalanır gider.

Açıkcası garip bir soru olmuş ?? İlaç falan yokmu motoruna gelmemesi salyangozların ölürler dostum kabuğu ince birşey zaten kaplumbağ olsa belki yaşar :D

adem80
06 Haziran 2012, 22:40
sürate dayanamayıp fırlayıp gitmiyormu? Ben gece çalışıyorum. Buranın etrafı çevrili. Kabuklu salyangoz sürüsüne bereket. Kurbağada öyle. Gece devriye atarken 10 adımda 5 kere cart diye ses geliyo. Ve pestilleri çıkıyo. Salyangoz arkadaşlardan özür dilerim. Karanlıkta göremiyom. Hiç biri motoruma yapışmadı ne hikmetse. Yapışan salyangozu kopar,taşlık bi yere bırak. Taşlığı severler.

mehmet1994
06 Haziran 2012, 22:59
Valla ne güzel işte seninle yolculuk yapıyorlar:) Eğer motora salyongoz gelsin istemiyorsan 2 seçenek var 1 tanesi motorun etrafına tuz serpeceksin bu onları öldürür eger ölmesinler dersen motorun etrafına ince bakır tel çek bu sefer tele deydikleri an arkalarına bakmadan kaçacaklardır çünkü elektrik çarpıyor onları bakır telden:)

petra
06 Haziran 2012, 23:05
Valla ne güzel işte seninle yolculuk yapıyorlar:) Eğer motora salyongoz gelsin istemiyorsan 2 seçenek var 1 tanesi motorun etrafına tuz serpeceksin bu onları öldürür eger ölmesinler dersen motorun etrafına ince bakır tel çek bu sefer tele deydikleri an arkalarına bakmadan kaçacaklardır çünkü elektrik çarpıyor onları bakır telden:)

son söylediğinizin gerçeklik payı nedir acaba çok şaşırdım ilk defa duyuyorum :))

ysn17
06 Haziran 2012, 23:11
Salyangoz güzel bir hayvandır, Eliniz ile alır bir köşeye bırakırsınız.:P
Hayvana eziyet çektirmenin bir anlamı yok değil mi ?:mrgreen:

sezer aykaç
06 Haziran 2012, 23:19
motosikletinin yanına bir yere bir bardak bira koy.

http://www.youtube.com/watch?v=QhqveU9hxDs

mehmet1994
06 Haziran 2012, 23:36
son söylediğinizin gerçeklik payı nedir acaba çok şaşırdım ilk defa duyuyorum :))
Doğruluk payı çok yüksek bir çok insan bitkisinin yapraklarını salyangozlar vs yiyor diye bitkinin etrafına bakır tel çekerler ve salyangozların bünyesinde bulunan bir element mi diyim ne diiyim işte her neyse o bakırla temas ettigi zaman elektrik carparmıs

cbf 150
06 Haziran 2012, 23:58
balans yapmasın tekerde sonra :mrgreen:

erro
07 Haziran 2012, 00:09
zatüre olur mazallah...

arca94
07 Haziran 2012, 00:18
Seni buna bağlayıp bütün gece çalıştırdıklarını düşün?

http://img97.imageshack.us/img97/456/4xa3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/97/4xa3.jpg/)

Hah işte o da aynı şeyi hissediyordur kanımca. :queen:

yesewi
07 Haziran 2012, 00:32
DUZ DÖK DUZ :mrgreen:

acayüp
07 Haziran 2012, 00:46
Balansi bozar :)

Uğur
07 Haziran 2012, 00:48
Başı dönebilir,tansiyonu düşebilir.
İyisi mi tutup kabuğundan müsait bi yerde indirmek..

arca94
07 Haziran 2012, 01:05
Başı dönebilir,tansiyonu düşebilir.
İyisi mi tutup kabuğundan müsait bi yerde indirmek..

İki salyangoz bi öğrenci uzatır mısınız ? :queen:

Şaka bi yana tamam tutup çıkartmak filanda.. Kerata çok fena iz yapıyor, yapıştığı ve geçtiği yerlerde.

Suyla da rahat çıkmıyor. Ee nasıl temizlerin biz bunun izini?

Mengu16
07 Haziran 2012, 01:16
Açıkcası garip bir soru olmuş ?? İlaç falan yokmu motoruna gelmemesi salyangozların ölürler dostum kabuğu ince birşey zaten kaplumbağ olsa belki yaşar :D
Son derece masum, hiçbir canlının kişilik haklarına saldırmayan, doğa dostu, ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın tartışma çıkartıp konuyu kapattırmaya gerek olmayacak bi konu bulmuşum sen garip olmuş diyorsun :mrgreen:

acayüp
07 Haziran 2012, 01:28
Motorcu salyangoz bulmussun birak takilsin orda.
Aglatma sonra salya sumuk hic cekilmez.
Tuz dok desem olmaz kiyamam yaziktir. Kendini asit kazaninda nasil hissedersen oda oyle hissedicektir.
Bence birak takilsin kafasina gore.
Salyangoz motoru vardida onlarmi binmedi.

Frank Lucas
07 Haziran 2012, 01:34
bende geçen sene öldürdüğüm sineklerin ruhuna kurban kestim

mehmet_gemli
07 Haziran 2012, 01:47
Tuz dok desem olmaz kiyamam yaziktir. Kendini asit kazaninda nasil hissedersen oda oyle hissedicektir.
http://www.elektrikdeposu.com/modules/catalog/products/pr_01_105312_max.jpg
Salyangoz motoru olmazmı abi buyur :) Bence en iyisi al sen onlara bi salyangoz motoru binsinler gezsinler yazıktır. :)

Mengu16
07 Haziran 2012, 02:01
Evdeki hamam böceğini üzerine kolonya dökerek sterilize etmişliğim var ama salyangozların bana bi zararı yok eve girmedikleri sürece. Yalnız bir nükleer saldırıya dayanıklı hamam böceklerinin kolonyalı saldırıda eriyip gitmesi çok acıklı :mrgreen:

dweios
07 Haziran 2012, 02:12
ee abi her canlının zayıf noktası var. Adam dünya boks sampiyonu oluyor bacak arasına vur bakalım ne hale geliyo .p
tuz dökmeyin yahu yazıktır

Uğur
07 Haziran 2012, 09:47
İki salyangoz bi öğrenci uzatır mısınız ? :queen:

Şaka bi yana tamam tutup çıkartmak filanda.. Kerata çok fena iz yapıyor, yapıştığı ve geçtiği yerlerde.

Suyla da rahat çıkmıyor. Ee nasıl temizlerin biz bunun izini?
Ben kabuğundan tutup,yolun ortasından kenara alırım genelde,hiç dikkat etmedim açıkçası iz yaptığına :)

Tolga Can
07 Haziran 2012, 10:14
Motora yapışan ve iz bırakan salyangozu kabuğundan kırmayacak şekilde tutuyoruz.
Önden arkaya doğru hafifçe kaldırıyoruz. Kabuk zarının yırtılması önemli değil. Doğa sever bir insansan uzak bir yere bırakıyorsun.
Yok değilim. Karnımda aç diyorsan. Kaynar suyun içine atıyorsun. 15 dk sonra çıkarıp. Kabuğunu kırıyorsun. Özel sosu ile ile birlikte en fazla 3 tane yiyorsun.
Çünkü Afrodizyak etkisi yapıyor. :P