PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süpersport veya race'lerin stabilize toprak yol tutuşu???

Karabul
06 Haziran 2012, 19:24
Bugüne değin kullnadığım motorlar enduro ve tuoring olduğu icin,bu konuda oldukca eksiğim.Şimdi ilk kez tam s.s olmasada bmw f800s almayı düşüüyorum.Balık ve dağ tepe gezme isteğim özeliklle motorla cok fazla.Eğer bu konuda tecrubesi olan abileim ablalarım varsa bir zahmet görüşlerini almak isterim.Bu konudaki cehaletim o dereceki,s.s ile böyle bi yola girdiğimde buz etkisi olacağını falan düşünüorum.Lütfen yardımcı olunda eğer gercekten asla olmaz derseniz kle 500 ümle yola devam edeyim...

HaydarBıçak
06 Haziran 2012, 19:34
amortisör sertliği farklı olacağı için konfor düşecektir. Titreşim biraz rahatsız eder onun dışında çok birşey fark etmez ama ss makinaya yazık olur o yollarda ben kıyamazdım açıkcası

DarkSeleCT93
06 Haziran 2012, 19:37
lastiğinden tutunda şasesine kadar herşeye aykırı o yollar bence enduro ya devam et

KRMDMC
06 Haziran 2012, 19:39
hernekadar buz etkisi yaşamasanda mutlaka yol tutuşunda bir problem olacaktır.ama daha önemlisi racing motorla dağ tepe gezisi yapmak çok mantıklı değil.

okican
06 Haziran 2012, 20:22
f800s ss veya race değil.
sport bir direksiyon ve grenajlar dışında kardeşi olan touring f800st modeliyle tamamen aynı.
yine de toprak yolda kullanmak için çok uygun bir model değil.
bu arada piyasada satılan toplam 3-4 adet f800s var.biri kazalı diğeri motor değişmiş.diğer ikisi yüksek fiyatlı.umarım istediğin gibi bir bmw bulursun.

Karabul
06 Haziran 2012, 20:58
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-cc-motor-dan-full-aksesuarli-2009-trafik-cikisli-kusursuz-f800s-86477525/detay ...İlan bu bana motorun hicbir şekilde hasarı olmadığı söylendi...

acayüp
06 Haziran 2012, 21:21
1. oyle bir tutus yok.
2. saticilara inanma.

sakinseytan
06 Haziran 2012, 21:25
o motor hiç hosuma gitmedi nedense bide kayışlı tahrik arazide pert olur sadece asfalt dersen iyi ama başka model bulamadınmı tipi bi toaf

F54
06 Haziran 2012, 21:36
şimdi yol tutuşundan ziyade tipi bence çok itici:farao:

okican
06 Haziran 2012, 22:57
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-cc-motor-dan-full-aksesuarli-2009-trafik-cikisli-kusursuz-f800s-86477525/detay ...İlan bu bana motorun hicbir şekilde hasarı olmadığı söylendi...o ilan sorunsuz gibi ancak fiyatı yüksek.temiz olanları geçen yıl 12 bi n tl ye el değiştiren f800 s ler ne olduysa bu yıl 16-18 bin tl civarı.
benim favorilerim arasında 1.sırada olan modeldi.kayışlı aktarım daha önce de kullandım.sessiz ve bakım gerektirmiyor.
abs, direksiyon amortisörü, yol bilgisayarı ve elcik ısıtma ile donanım olarak da üst seviyede.
ancak 2.el satanlar 5 yaşındaki makinelere çok abuk fiyatlar çektikleri için gidip 2011 monster 696 aldım.

kanmix_x
06 Haziran 2012, 23:00
90 modelmiş gibi :queen:

ferad
06 Haziran 2012, 23:12
Liseli alertt

Karabul
07 Haziran 2012, 21:22
o ilan sorunsuz gibi ancak fiyatı yüksek.temiz olanları geçen yıl 12 bi n tl ye el değiştiren f800 s ler ne olduysa bu yıl 16-18 bin tl civarı.
benim favorilerim arasında 1.sırada olan modeldi.kayışlı aktarım daha önce de kullandım.sessiz ve bakım gerektirmiyor.
abs, direksiyon amortisörü, yol bilgisayarı ve elcik ısıtma ile donanım olarak da üst seviyede.
ancak 2.el satanlar 5 yaşındaki makinelere çok abuk fiyatlar çektikleri için gidip 2011 monster 696 aldım.

Kardeş bilgiler icin cok sağol.Bugün gittim bizatihi gördüm motoru.Oturuş şekli falan s.s ler gibi rahatsız değil.Tipi resimlerde göründüğünden cok daha hoş.Gercekten resimde bihassa yandan tipsiz görünüyor.Sanırım eksi olarak görüdğüm sehpa yok, yan ayakta sekizlik demir kalınlığında.Ama 12000 tl dedin kafamı fena karıştırdın.Piyasasının yükselmesi icin sebep ne olaki???

pistolpitt
07 Haziran 2012, 22:16
bence kle500 ile devam et illa ki değişiklik istersen sana uygun bu fiyatlarda v-strom, transalp olur. kullanım amacından ödün verip biraz tip ve ses de olsun dersen fazer ve cbf600, hatta honda nc700 serisi aklıma geliyor.

okican
08 Haziran 2012, 00:32
Kardeş bilgiler icin cok sağol.Bugün gittim bizatihi gördüm motoru.Oturuş şekli falan s.s ler gibi rahatsız değil.Tipi resimlerde göründüğünden cok daha hoş.Gercekten resimde bihassa yandan tipsiz görünüyor.Sanırım eksi olarak görüdğüm sehpa yok, yan ayakta sekizlik demir kalınlığında.Ama 12000 tl dedin kafamı fena karıştırdın.Piyasasının yükselmesi icin sebep ne olaki???malesef bu sene 2.el piyasasında anlaşılmaz bir balon var.600 cc ve üzeri modellerde belirgin şekilde fiyatlar yüksek.12 bin rakamı geçen senede kaldı.artık buradan geriye gitmeyecektir fiyatlar.
3 ay önce 17250 tl ye sıfır yamaha xj6n satılıyordu.kıyaslama olsun diye verdim bu fiyatları.
bmw başka birşeydir.beğendiysen ve kazasızsa ilandaki parayı ödeyip al derim.
sehpaya ihtiyacı yok.çünkü zincir bakımı yapmayacaksın.yan ayak evet biraz ince gibi ama o nedenle sorun yaşayan kimse de duymadım.

pistolpitt
08 Haziran 2012, 00:44
malesef bu sene 2.el piyasasında anlaşılmaz bir balon var.600 cc ve üzeri modellerde belirgin şekilde fiyatlar yüksek.12 bin rakamı geçen senede kaldı.artık buradan geriye gitmeyecektir fiyatlar.
3 ay önce 17250 tl ye sıfır yamaha xj6n satılıyordu.kıyaslama olsun diye verdim bu fiyatları.
bmw başka birşeydir.beğendiysen ve kazasızsa ilandaki parayı ödeyip al derim.
sehpaya ihtiyacı yok.çünkü zincir bakımı yapmayacaksın.yan ayak evet biraz ince gibi ama o nedenle sorun yaşayan kimse de duymadım.
katılıyorum, gecen sene fiyatlarının üstüne en az yuzde 10 koyup karşılaştırmak gerek. Piyasanın buyuk markaları sıfır fiyatlara en az yuzde 10 giydirdiler cunku.

Karabul
08 Haziran 2012, 21:59
Ya exper gibisin hocam sağol.Pzrtesi büyük ihtimalle kle'yi veriyorum 7000 tl ye.Aslında motor cok temiz sırf bi an evvel alabilmek icin bu fiyata veiyorum.Senin tavsiyeni dinleyip alacam bu fiyata:)Umarım s.s olmasada beni pişman etmez...

okican
08 Haziran 2012, 23:46
f800s i alıcı olarak çok araştırdım.yabancı forumlar dahil.
sport bir modeldir.80 hp ve yüksek tork seni asla üzmez.
ortalama 4 litre yakıtla ekonomik olarak da sevindirir.
abs si hayat kurtarır.
yol bilgisayarı işine yarar.
bmw kalitesi iyidir ama o serilerde motor sorunlu, silindir ve hatta komple motor değişimi olmuş bol miktarda f800s-st ve gs var.
kontrollerini iyi yaptır ve servis geçmişini iyi araştır.
sorun yoksa ve alırsan büyük keyif verir.

Karabul
09 Haziran 2012, 12:53
Eyvallahh artık kafaya koydum.Ki bu motor icin firma cok kesin konuşuyor.Takasdan almışlar bunu.Ama yinede baktırmak lazım..Alırsam resimlerini paylaşacağım seninle...

okican
09 Haziran 2012, 14:44
borusandan servis geçmişini sordur hatta mümkünse götürüp fiziki ekspertiz yaptır.sana 100-150 tl ye mal olur ancak aklında hiçbir soru işareti kalmaz.