PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeniyim Yardımlarınızı Bekliyorum

WızıR1
06 Haziran 2012, 16:18
Herkeze Selamlar
Bu siteyi uzun süredir takip ediyordum ama üyelik alıp sizlerle konuşma şerefi bu güneymiş. :mrgreen: Adım Kerem 21 yaşındayım. İstanbul'da aşçılık okuyorum ve aynı zamanda bir italyan restoranında aşçılık yapıyorum. Kendimi tanıtma faslını fazla uzatmıyacağım konuya geçiyorum. :P Motosiklet hakkında neredeyse hiç bir bilgim ve tecrübem yok. Sadece bir gün işarkadaşım beni Scooter tarzı motoruyla eve bırakmıştı hala arada bir beraber çıktığımızda bırakır, o günden beri içime bir motor aşkı yerleşti. Hergün yanından geçip dikkat etmediğim motorlar gözüme bir başka gözükmeye başladı ve artık dönülmez akşamın ufkunda olduğumu motoru ne yaparsam yapayım düşünmeyi bırakamayacağımı anladım. Bir süredir gerek bu site gerek diğer internet siteleri yardımıyla bazı teorik bilgiler edindim. Artık bir motor ehliyeti alıp hemen sonrasında düşük modelde olsa bir motorla başlamak istiyorum. Kafamdaki motorsa vites kullanmayı öğrene bileceğim, ucuz ve bana fazla sorun çıkarmıyacak, servisi iyi bir motosiklet. Sizlerden ricam bu noktada tecrübeliriniz olacak. Nasıl ve hangi motoru seçmem iyi olur ve maliyet olarak:
-Motosiklet Fiyatı
-Ekipman Fiyatı(Kask, Ceket vs.)
-Kurs Fiyatı
Ne kadar tutar. İstanbul-Şişli'de oturuyorum günün her saati trafik vardır. Kurstan çıktıktan sora bir motosiklet alıp trafiğe çıka bilirmiyim kurslarda bu yeterlilikte eğitim verirlermi?

ZIPPIRMAN
06 Haziran 2012, 16:22
imdiiiiiiiii
sorularına yardım edeyim
hepsinin cevabı var
edeyimdeeee
hangi soru kaç pizza? bunu bir bileyim önceden ona göre.

Bekliyorum haaa sanmaki dedim birşey çektim gittim
neka pizza okaa küfte))

WızıR1
06 Haziran 2012, 16:28
Pizza sorun değilde göndermek sorun. Fax makinesinin pizza göndere bilenini icat etsinler istedğin kadar gönderirim :D

ZIPPIRMAN
06 Haziran 2012, 16:30
Pizza sorun değilde göndermek sorun. Fax makinesinin pizza göndere bilenini icat etsinler istedğin kadar gönderirim :D

Hımmmm
İstanbuldaymışsın biz gibi,
gelip yiyebilirdik ama
senin pizza kaptırmaya niyetin yok gibi oldu bu cevap)

mali_181
06 Haziran 2012, 16:36
1-Düşük cc vitesli bi motor istemişsin yanlış anlamadıysam
Cbf 150-tvs apache 150-yamaha ybr 125 bunlar olabilir senin için,bunların içinden de tercihini kullanım alanlarına isteklerine göre seçeceksin
_ybr 125 tanıdım videosu http://www.youtube.com/watch?v=03Se7rVjK1A
_tvs apache videosu 13. dakikadan itibaren http://www.youtube.com/watch?v=7owwkdefvas
_cbf 150 video 16. dakikadan itibaren http://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA

2-Korumalara gelecek olursak kask(200)-dizlik(50)-mont(200)-eldiven(75)-ayakkabıda alırsan(150) fiyatlar ortalama bunlar

WızıR1
06 Haziran 2012, 16:39
:D Estafurullah pizza yapmasınıda yemesinide yedirmesinide severim ama restoranda uzmanlık alanım daha çok makarna ve sosları üzerine.

ZIPPIRMAN
06 Haziran 2012, 16:40
Dostum
bisikletten dolayı dengen nedir ne değildir bilmiyorum
bence ilk birkaç ay scoter deneyimin olsun
sonrasında Mehmet Ali kardeşim seçenekleri vermiş
eğitim konusunda buyur link http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx fiyatlar falan hepsi var
Kask konusu biraz derin alabildiğinin en iyisi derim alman gereken için
mont biraz daha paraya kıyılırsa daha geçen hafta aldım yazlık buyur linki http://www.hudsonderi.com/?urun-184-5160-HL-HUDSON-AiR-YAZLIK-BAY-DERi-CEKET-motosiklet-motorsiklet.html

WızıR1
06 Haziran 2012, 16:48
Hmm peki başlangıç olarak scooter almaktansa aşağıya koyduğum linkdeki motoru alsam tecrübe kazandıkça model yükselsem nasıl olur?
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1263
Yıllardır bisiklet sürmüyorum ama birkaç dakika denge sorunu yaşaya bilirim sonra alışırım

mali_181
06 Haziran 2012, 16:51
eğer bütçen kısıtlıysa neden olmasın ama eğer biraz daha yükseltebilirsen bütçeyi dediğim modellere bi bak

SonpoL
06 Haziran 2012, 16:59
Hımmmm
İstanbuldaymışsın biz gibi,
gelip yiyebilirdik ama
senin pizza kaptırmaya niyetin yok gibi oldu bu cevap)

Arkadaş işi zarar etmeden kapatmaya çalışıyor... :mrgreen:

Yok öyle. Ortaya bir karışık isteriz.

http://g1206.hizliresim.com/y/6/7k57p.jpg

Tabii bundan daha fazlası gerekebilir. Hesabı sana bırakıyoruz.

:P

WızıR1
06 Haziran 2012, 17:11
Herkezin bütçesi gibi benimde bir sınırım var tabi kendimi çok zorlarsam olabilir tabi ama sonuçta öğrenciyim. :D Acemilik döneminde motoru daha çok yıpratacağım için yedeek parçası daha ucuz servisi daha kolay bir model düşünüyorum.

Dostum
bisikletten dolayı dengen nedir ne değildir bilmiyorum
bence ilk birkaç ay scoter deneyimin olsun
sonrasında Mehmet Ali kardeşim seçenekleri vermiş
eğitim konusunda buyur link http://www.honda.com.tr/m_motosiklet...ezi_nedir.aspx fiyatlar falan hepsi var
Kask konusu biraz derin alabildiğinin en iyisi derim alman gereken için
mont biraz daha paraya kıyılırsa daha geçen hafta aldım yazlık buyur linki http://www.hudsonderi.com/?urun-184-...torsiklet.html
Bu arada honda sadece eğitim veriyor sürücü belgesi veremiyor. Acaba sürücü kursları yeteri kadar bilgi vermezmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

:D LoL Resime bayıldım nasıl bir fırında pişirmişler acaba. Tmm ben pizza ısmarlıyorum ama sizde bana kendi mesleklerinizi söyleyin sonuçta gün olur devran döner demişler. Belki birgün benim de size yardımım dokunur :D

ZIPPIRMAN
06 Haziran 2012, 17:20
Arkadaş işi zarar etmeden kapatmaya çalışıyor... :mrgreen:

Yok öyle. Ortaya bir karışık isteriz.

http://g1206.hizliresim.com/y/6/7k57p.jpg

Tabii bundan daha fazlası gerekebilir. Hesabı sana bırakıyoruz.

:P

Ben bu piazzayı yemem baba
çok kalın hamurdur o.

Kerem kardeşim sürücü kurslarının direksiyon eğitiminde sana verecekleri sadece ehliyati alacak kadar bir tur atman olacaktır
sürüş tekniği adına onlardan birşey bekleme alamassın.

beyazit60
06 Haziran 2012, 19:58
Herkeze Selamlar
Bu siteyi uzun süredir takip ediyordum ama üyelik alıp sizlerle konuşma şerefi bu güneymiş. :mrgreen: Adım Kerem 21 yaşındayım. İstanbul'da aşçılık okuyorum ve aynı zamanda bir italyan restoranında aşçılık yapıyorum. Kendimi tanıtma faslını fazla uzatmıyacağım konuya geçiyorum. :P Motosiklet hakkında neredeyse hiç bir bilgim ve tecrübem yok. Sadece bir gün işarkadaşım beni Scooter tarzı motoruyla eve bırakmıştı hala arada bir beraber çıktığımızda bırakır, o günden beri içime bir motor aşkı yerleşti. Hergün yanından geçip dikkat etmediğim motorlar gözüme bir başka gözükmeye başladı ve artık dönülmez akşamın ufkunda olduğumu motoru ne yaparsam yapayım düşünmeyi bırakamayacağımı anladım. Bir süredir gerek bu site gerek diğer internet siteleri yardımıyla bazı teorik bilgiler edindim. Artık bir motor ehliyeti alıp hemen sonrasında düşük modelde olsa bir motorla başlamak istiyorum. Kafamdaki motorsa vites kullanmayı öğrene bileceğim, ucuz ve bana fazla sorun çıkarmıyacak, servisi iyi bir motosiklet. Sizlerden ricam bu noktada tecrübeliriniz olacak. Nasıl ve hangi motoru seçmem iyi olur ve maliyet olarak:
-Motosiklet Fiyatı
-Ekipman Fiyatı(Kask, Ceket vs.)
-Kurs Fiyatı
Ne kadar tutar. İstanbul-Şişli'de oturuyorum günün her saati trafik vardır. Kurstan çıktıktan sora bir motosiklet alıp trafiğe çıka bilirmiyim kurslarda bu yeterlilikte eğitim verirlermi?

Dostum bana birkaç güzel sos tarifi verirsen ne var ne yok hafızamda sana açılırım ama herşeyin bir bedeli var tabi :D

WızıR1
06 Haziran 2012, 22:40
Tabi neden olmasın ama dediğim gibi uzmanlık alanım ana soru soruyosunçok makarna :D . Bu arada konu koptu motosiklet hakkında soru sormak için açtım siz bana soru soruyosunuz :D:D:D

F54
06 Haziran 2012, 22:48
sen sen ol sakın mondial ile başlama motor işine sonra hay bu motor sevdasını bana aşılıyanın diye küfür edersin ve ilk olarak vitesli ile değilde otomatik vites olan sukıtır olsun benden demesi....

sakinseytan
06 Haziran 2012, 22:52
anladıgım kadarıyla motoru sadece kitaptan okumuş gibi bilgin var :) eger zamanında bisiklet kullandıysan her motoru kullanırsın al bi tvs rtr150 mis gibi şekli fln da var 150cc başlangıc icin ideal scuterla başlarsan daha sakat düşünce bilegi kırma riski cok yüksek ben 30 senelik motorcunun kırmızı ısıkta beklerken scuterı yana düşürüp bilegi kırıdıgını biliyom:) sakın deme ben alınca düşmücem ben diyodum şimdi ayak pert:D bana kalırsa dier vitesliler daha güvenli konpresör var koruma demiri var denge daha kolay sele bacak aranda + ları cok ehliyetini al başla bi motorla gerisi gelir sana yetmemeye başlar deiştirir durursun modeli

iptaluyelik02
06 Haziran 2012, 22:58
Tabi neden olmasın ama dediğim gibi uzmanlık alanım ana soru soruyosunçok makarna :D . Bu arada konu koptu motosiklet hakkında soru sormak için açtım siz bana soru soruyosunuz :D:D:D

Değerli arkadaşım,
bilgi sebil değil ki dağıtılsın,siz mutfak kapısından kafasın uzatana makarna ve sos tarifi dağıtmıyorsunuz di mi?:)

sordukların öyle basit konular değil,hatta her sorun ayrı bir konu olarak değerlendirilecek kadar uzun,sadece bu konu altında değerlendirilirse ne sen yazılanlardan bir bütün oluşturabilirsin ne de buraya yazanların emeği işe yarar.
Öncelikle buna benzer konuları okuyup kafanda bir motosiklet sürücülüğü,sahipliği imajı oluşturmalısın.Olumlu olumsuz bütün yönlerini gördükten sonra şimdi ben bunları öğrendim,öğrendiklerimden şu sonucu çıkardım,hangisi doğru hangisi yanlış gibi bir tarzla başlarsan hedefine daha doğru şekilde varırsın.Motosiklet mevzuu dipsiz bir kuyu,aklının karışması kolay.
Şimdi sana
1-kendine kros motor al,düş kalk,dere tepe zor şartlarda kullanmayı öğren
2-önce bir scooter al,sonra ileride vitesli motor al
3-düşük cc bir vitesli motor al,sonra büyütürsün
denilebilir.
bunların hepsi doğrudur,ama bu üç yönlendirme bile şu an aklın karıştırmaya yeter artar
Özetle,teorik bilgi altyapını kendin hazırlamazsan sonra çok zorlanırsın.

WızıR1
07 Haziran 2012, 00:40
anladıgım kadarıyla motoru sadece kitaptan okumuş gibi bilgin var eger zamanında bisiklet kullandıysan her motoru kullanırsın al bi tvs rtr150 mis gibi şekli fln da var 150cc başlangıc icin ideal scuterla başlarsan daha sakat düşünce bilegi kırma riski cok yüksek ben 30 senelik motorcunun kırmızı ısıkta beklerken scuterı yana düşürüp bilegi kırıdıgını biliyom sakın deme ben alınca düşmücem ben diyodum şimdi ayak pert:D bana kalırsa dier vitesliler daha güvenli konpresör var koruma demiri var denge daha kolay sele bacak aranda + ları cok ehliyetini al başla bi motorla gerisi gelir sana yetmemeye başlar deiştirir durursun modeli
1- Ewt motoru sadece kitaptan okudum diye bilirim :D
2- Neden Mondial önermiyosun ?
3- Yorumun için teşekkür ederim.

Değerli arkadaşım,
bilgi sebil değil ki dağıtılsın,siz mutfak kapısından kafasın uzatana makarna ve sos tarifi dağıtmıyorsunuz di mi?

sordukların öyle basit konular değil,hatta her sorun ayrı bir konu olarak değerlendirilecek kadar uzun,sadece bu konu altında değerlendirilirse ne sen yazılanlardan bir bütün oluşturabilirsin ne de buraya yazanların emeği işe yarar.
Öncelikle buna benzer konuları okuyup kafanda bir motosiklet sürücülüğü,sahipliği imajı oluşturmalısın.Olumlu olumsuz bütün yönlerini gördükten sonra şimdi ben bunları öğrendim,öğrendiklerimden şu sonucu çıkardım,hangisi doğru hangisi yanlış gibi bir tarzla başlarsan hedefine daha doğru şekilde varırsın.Motosiklet mevzuu dipsiz bir kuyu,aklının karışması kolay.
Şimdi sana
1-kendine kros motor al,düş kalk,dere tepe zor şartlarda kullanmayı öğren
2-önce bir scooter al,sonra ileride vitesli motor al
3-düşük cc bir vitesli motor al,sonra büyütürsün
denilebilir.
bunların hepsi doğrudur,ama bu üç yönlendirme bile şu an aklın karıştırmaya yeter artar
Özetle,teorik bilgi altyapını kendin hazırlamazsan sonra çok zorlanırsın.
SavasKayan bey dediğiniz gibi konunun çok derin ve bir noktadan sonra herkesin kendi görüş ve stiline uygun bir seçim yaptığını anladım. Konuyu özetlemek gerekirse bana çok pahalı bir başlangıç olmayacak fazla sorun yaşatmayacak bir motosiklet önerisi iyi olur. Motorla ilgili tecrübeyi artık bir müddet zzamana bırakıcağım. yorumun için teşekkürler

beyazit60
07 Haziran 2012, 00:55
mondialden uzak dur diyen arkadaş hangi sebeplerden ötürü uzak durması lazım ben kullanıyorum gayet memnunum. Tavsiyede ederim. Tabi mcx yada mc alırsan diğerlerini kullanmadığım için fikir veremem.

kemboo
07 Haziran 2012, 00:59
Mondialin 2011 modelleride gayet tatmin edici çıktı takip ettiğim kadarıyla, üstelik dediğin gibi yatma vs durumlarında kesinlikle daha ucuz olduğu bir gerçek. alabilirsin neden olmasın. Tecrübeye gelince teorik bilgilerine bolca km katman gerek (tabi profesyonel eğitimlerde oldukça yararlı ve gerekli). Bu işin başka yolu yok.

WızıR1
07 Haziran 2012, 01:33
scooter da olabilir aslında başlangıç olarak ama gerek yedek parça gerek motorsiklet fiyatı olarak daha pahalımı olur?? Mondial scooterlar nasıldır kötümüdür?

ZIPPIRMAN
07 Haziran 2012, 01:45
Saat kaç olmuş bak
acıktım ben...

petra
07 Haziran 2012, 02:19
scooter da olabilir aslında başlangıç olarak ama gerek yedek parça gerek motorsiklet fiyatı olarak daha pahalımı olur?? Mondial scooterlar nasıldır kötümüdür?

an 125 ' in bana 10 ayda çıkardığı tek masraf : bujisi kırıldı 15 liraya değiştirdik. bunun haricinde bakımları oldu 2 kere. geriye masraf olarak sadece benzin kalıyor :D koy benzini git budur yani scooterin eğer iyi bir marka ise ve bakımlıysa tabi bu söylediklerim o zaman geçerli.