PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ehliyetimi yeni aldım kendime chopper bir motorsiklet almak istiyorum

ChopperMotor
06 Haziran 2012, 09:04
Ehiyetimi yeni aldım motor kullanmasını da aynı şekilde yeni öğrendim. chopper bir motorsiklet düşünüyorum verebileceğim max. tutar 4.000 lira ve 2.el düşünüyorum. Motorsikletler konusununda hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

adem80
06 Haziran 2012, 09:17
honda rebel, hyo gv 250, düşündüm düşündüm aklıma başka gelmedi. Kesinlikle çin malı tavsiye etmem. Hantal ve adi makinalardır.çok arıza verir çok bozulur :farao: onu tavsiye edip sonra kulaklarımı çınlatcağına hiç tavsiye etmem.

Denizlee
06 Haziran 2012, 09:29
makinenin sahibi iyi bakmışsa hiç te hantal ve adi değiller , bakımını aksatmadığın sürece arıza vermez ve bozulmazlar , ama sen de şans yoksa gökten meg ryan yağsa tepene er ryan düşer o ayrı mesele , motorum 250 cc regal raptor spyder , çok memnunum , tavsiye ederim , arkadaşın dediği motorlardan daha az yakar ...

erro
06 Haziran 2012, 09:34
4000 liraya ekipman dahilse hiç düşünmeden regal raptor alman lazım başka çaren yok...3000 liraya falan bulursun sanırım

mali_181
06 Haziran 2012, 09:35
Bütçeni biraz daha arttırırsan gv250 ama arttıramam dersen regal raptoruda düşünebilirsin şu ana kadar ben kullanıpta çok dert yananı duymadım ama kendim kullanmadım bilmem acele etme önemli olan bu

brds
06 Haziran 2012, 15:27
bence regal....parasına göre çok iyi alettir...gönül neler ister ama para yoksa çok da takıntı yapma...regal fazlasıyla iş görür...........

kirlicorap
06 Haziran 2012, 15:31
bence de regal raptor almalısın

Seko
06 Haziran 2012, 15:57
GV 250 bak. Regal iyidir ama titreşimini üzerine binip hissetmeden alma çünkü rahatsız edebilir. Ben bir ara bakmıştım çok rahatsız oldum.

ChopperMotor
06 Haziran 2012, 23:51
Peki bütçemi ne kadar daha arttırırsam daha iyi bi motor alabilirim en fazla bin lira daha arttırabilirim

mali_181
07 Haziran 2012, 00:36
mesela sadece 1 örnek
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-cok-temiz-benzeri-yok-73001417/detay

DarkSeleCT93
07 Haziran 2012, 00:51
hyosung gv250
bisan roadstar250

ChopperMotor
07 Haziran 2012, 14:21
Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim .Regal Raptor DD 250 görünümüyle olsun gücüyle olsun bayağı hoşuma gitti ancak 2.el fiyatı fazla yüksek geldi 5.500TL den baslıyo 2.elleri. Birde dediğim gibi daha cok acemiyim motor kullanmasını ehliyet kursunda öğrendim o derece acemiyim, chopper kullanmanın zor olduguna dair bişeyler duydum ve sizce bu motorla yapabilir miyim

skrc
07 Haziran 2012, 16:11
Sevgili kardeşim,
Bir abi tavsiyesi, yapacam her zaman söylenmiştir. Ben tekrar edeyim.
Motorla trafiğe alışmadan, chopper, ss, yada yuksem hacimli motor alma. Sonra kötü haberlerini okumayalım burdan.
Madem 4000 civari bütçen var ve vitesli konusunda acemisin. Ayır birazını,1000-1500 gibi, al temizinden bir 125-150 cc scooter hem öğren tecrübe et.
Trafikte akışa alış. sonra alırsın istediğin bir motor.

ChopperMotor
08 Haziran 2012, 22:58
şükrü abi kesinlikle haklısın bende uzun uzadıya düşündüm bu meseleyi motor sonuçta tehlikeli bir alet bide istanbulda yaşıyorum kullanmasını cok bilmesem bile çoğu otomobil şöförününde motosiklet kullanıcılarına saygısı yok benim açımdan büyük zorluk olucak bu. Seninde dediğin gibi bi scooter almaya karar verdim hem fiyatı daha uygun hem zamanı geldiğinde üstüne biraz koyup chopper alabilirim. Bu durumda gene muallakta kalıyorum dediğim gibi scooter motor alırken nelere dikkat etmeliyim hiç bilmiyorum. sizlerden tekrardan yardımlarınızı bekliyorum

skrc
09 Haziran 2012, 10:40
Acemi oldugun için çok pahalı sıfır japonlardan almanı önermem.
Şöyle ramzey gibi çok pahalı olmayan sıfır alabilirsin. Ya da bulabilirsen japon 2. el alabilirsin.
Her ikiside sana tecrübe edinmen için yeterli olacaktır.
Ha diyorsan ki azcık elim anahtar tutar o zaman ucuz yollu bir çin malı alırsın; hem öğrenirsin, hem de olası motor sorunlarını yaşamış, tecrübe etmiş olursun.
Ama mutlaka kaskını korumalarını her daim üstünde bulunuracaksın.
Zaten bir süre sonra scooter yetmemeye başlayacak. Bedenin aklın mantığın olayı çözecek.
İşte o zaman bu forumda daha önce defalarca yazılmış motor tavsiyelerine bakıp önce tarzını seçeceksin. Sonra motorunu...