PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbuldan Antalyaya Cbf150 ile gitmek

ozganugur
04 Mayıs 2012, 14:43
Merhabalar. Ben akdeniz üniversitesinde öğrenciyim. Kendime 2. el Cbf150 almayı düşünüyorum. Fakat antalyada fiyatlar bayağı uçuk olduğu ve hor kullanıldığı için istanbuldan alacağım. Gelelim esas soruma; Motoru istanbuldan aldım diyelim. Çok az motor tecrübem var. Yavaş yavaş bir kaç günde kullanarak antalyaya gitmek çok mu riskli olur? Ve otobüs firmasıyla veya antalyaya yakın bir şehre trenle götürebilirmiyim?

erro
04 Mayıs 2012, 14:51
otobüs firmaları ya da ambarlarla anlaşabilirsin...

mondial50tt
04 Mayıs 2012, 14:58
Cbf150 otobüse sığar mı ?

ozganugur
04 Mayıs 2012, 15:02
Sığsa bile alırlarmı? veya bir aksilik çıkarmı? çizilme,devrilme olurmu.

Ahmet N.
04 Mayıs 2012, 15:05
Merhabalar. Ben akdeniz üniversitesinde öğrenciyim. Kendime 2. el Cbf150 almayı düşünüyorum. Fakat antalyada fiyatlar bayağı uçuk olduğu ve hor kullanıldığı için istanbuldan alacağım. Gelelim esas soruma; Motoru istanbuldan aldım diyelim. Çok az motor tecrübem var. Yavaş yavaş bir kaç günde kullanarak antalyaya gitmek çok mu riskli olur? Ve otobüs firmasıyla veya antalyaya yakın bir şehre trenle götürebilirmiyim?
İstanbul daki 2 el cbf lere pek güvenme...tanıdıktan yada tanıdığın tanıdığından alabilirsen üzülmezsin...Yoksa antalya-istanbul arası yorulduğunamı,kuryeye vurulmuş motordan yediğin kazığamı yanarsın bilemiyorum..

ozganugur
04 Mayıs 2012, 15:13
İstanbulda 3000tl antalyada 3500 ve üzeri. Ve antalyadakilerin durumu daha kötü. Bol çizik vs mevcut. trenle konyaya kadar giderim sonrada konya- antalya arası sürerim diye düşünüyorum fakat dediğim gibi çok fazla motor tecrübem yok. toplamda 10 saat falan vitesli motor sürmüşlüğüm var. Becerebilirmiyim?

2move
04 Mayıs 2012, 15:23
İstanbuldakilerin durumu tüm Türkiye de kilerden beterdir, bunu unutma..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

İstanbulda 3000tl antalyada 3500 ve üzeri. Ve antalyadakilerin durumu daha kötü. Bol çizik vs mevcut. trenle konyaya kadar giderim sonrada konya- antalya arası sürerim diye düşünüyorum fakat dediğim gibi çok fazla motor tecrübem yok. toplamda 10 saat falan vitesli motor sürmüşlüğüm var. Becerebilirmiyim?
Sürerek çok zorlanırsın.. Gece konaklaman lazım. Tecrübemde yok diyorsun... Boşver sen İstanbulu çevre illere bak. Ben geçen ay gittim Bodrum dan aldım geldim. İstanbulda motorların çoğu komposto olmuş

binbaki
04 Mayıs 2012, 15:38
otobüse sığıyor. bağlayıp sabitliyorlar, güzel güzel gidiyor. sırf motosikleti getirmek için değmez buradan oraya kadar. hele tecrübem az diyorsun ki; otobüsle göndermek şart. hiç endişelenme; çizilmez, kırılmaz. üzerine battaniye veya benzeri bir örtü ayarla, motosiklet sabitlendikten sonra da sar üzerine olsun bitsin. hem sen rahat, hem motor ;)
birkaç ay önce bir tane istanbul'dan trabzon'a otobüsle gönderdik. sorun yok :cat:

kanmix_x
04 Mayıs 2012, 15:45
Konya ile Antalya arası baya riskli rampalı keskin virajları var sanıldığı gibi kolay yol deyil torosları geçiyorsun Konya Antalya arsı çok zorlanırsın kullanırken

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Konyanın bu kadar düz bi yer olduğuna kanma seydişehir beyşehiri geçtikten sonra düz yolu zor bulursun :king:

sezer aykaç
04 Mayıs 2012, 16:09
antalyada 3,5 istanbulda 3 ise antalyadakini tercih et.yapacagın extra masrafla zararlı çıkarsın.

takipte ol illaki istedigin gibi bir motor bulursun. hergün sahibinden.comdan takip et. kafana yatan bir ilan oldugunda iletişime geçip alırsın.

ozganugur
04 Mayıs 2012, 16:24
Bilgiler için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi antalya veya çevresinden temiz ve ucuz motor bulmaya calışacağım...

brds
04 Mayıs 2012, 16:48
sıkı pazarlık et...istanbuldan ucuza bulursun...yaz memleketi olunca birde honda bayisi merkezde yokya bindir babam bindir...bu işler böyle...
fazla motor kullanmadığına göre anlamıyorsunda...2.el için taaaa istanbullara gitmene ne gerek var...0km olsa neyse...(belki ist.tanıdığın
olabilir ona birşey diyemem)çevre illerde fiyat farkları anormal derecede uygun...merkezin piyasayı salla gitsin...ısparta burdur denizli karaman
ve gözünün kestiği her hangi bir yerden alırsın...yoldan korkma...herkez trafiğe kapalı alanda 300-500 saat kullandıktan sonra trafiğe çıkmadı...
rehavete kapılmadan yavaş yavaş dinlene dinlene gelirsin(b ehliyetinin olduğunu ve daha önce araç kullandığını varsayıyorum)...beraberde gider alırız icabında...
unutma öldüresiye pazarlık yap...birtek onun motoru satılık değil sonuçta...
not:fırsatçıları hiç sevmem yanlış anlama olmasın ama millet şişirip şişirip satılığa çıkarıyor...bende bu duruma uyuz oluyorum...yani el mahkum...

MBHoro
04 Mayıs 2012, 17:04
dostum kocaeli bölgesinde tren rayları değiştirildiği için seferler uzun süre yapılmayacak. normalde olsa burdur'a kadar çok rahat giderdin.Biz arkadaşı gönderdik o şekil. ama o yol deneyimsiz helede tek başına hayattan soğursun. Arkadaşların dediği gibi yakın çevreden araştır.

egeb
04 Mayıs 2012, 17:22
ben de aynısını ybr ile ilgili dusunmustum ilk, ankaradakilerin coğu çılgın modifikasyonlardan geçmişti ve istanbuldan genel olarak pahalıydı. baya bi süre beklemistim istediğimi gibi bişey bulana kadar ama ankaradan almıstım sonucta. senin konunla ilgili olarak da, aslında uzun yol bana gore sehir icinden cok daha güvenli ve zevkli, ancak tecrüben az, dolayısıyla daha yeni aldıgın, alısma fırsatın bile olmamıs bir motorla hızlı akan bir trafiğin icine girmen bence cok yanlıs. ayrıca ikinci el alıyorsun sonucta, her ne kadar almadan once bir ustaya gösterecek olsan da,bu kadar uzun bir yolda bir problem cıkarması olasılıgı da var.dolayısıyla 2 saatlik yolda bir yerden alsan bile motoru, bence tek basına gitme.yine de bence en güvenlisi otobus veya baska bir nakliyat yolu kullanman

ozganugur
04 Mayıs 2012, 17:42
Tren raylarının değişmesi kötü olmuş. Artık mecbur antalya ve çevresinden bakacağım. Dediğiniz gibide uzun yol riskli olabilir benim için...

fat280
04 Mayıs 2012, 17:43
İstanbul daki 2 el cbf lere pek güvenme...tanıdıktan yada tanıdığın tanıdığından alabilirsen üzülmezsin...Yoksa antalya-istanbul arası yorulduğunamı,kuryeye vurulmuş motordan yediğin kazığamı yanarsın bilemiyorum..

aynen bence antalya bölgesinden yada etrafındaki yakın şehirlerden bak derim

ozganugur
04 Mayıs 2012, 17:44
sıkı pazarlık et...istanbuldan ucuza bulursun...yaz memleketi olunca birde honda bayisi merkezde yokya bindir babam bindir...bu işler böyle...
fazla motor kullanmadığına göre anlamıyorsunda...2.el için taaaa istanbullara gitmene ne gerek var...0km olsa neyse...(belki ist.tanıdığın
olabilir ona birşey diyemem)çevre illerde fiyat farkları anormal derecede uygun...merkezin piyasayı salla gitsin...ısparta burdur denizli karaman
ve gözünün kestiği her hangi bir yerden alırsın...yoldan korkma...herkez trafiğe kapalı alanda 300-500 saat kullandıktan sonra trafiğe çıkmadı...
rehavete kapılmadan yavaş yavaş dinlene dinlene gelirsin(b ehliyetinin olduğunu ve daha önce araç kullandığını varsayıyorum)...beraberde gider alırız icabında...
unutma öldüresiye pazarlık yap...birtek onun motoru satılık değil sonuçta...
not:fırsatçıları hiç sevmem yanlış anlama olmasın ama millet şişirip şişirip satılığa çıkarıyor...bende bu duruma uyuz oluyorum...yani el mahkum...

Sıkı pazarlık etmeye çalışacağım. Biraz çevreyi araştırdımda 3.500den aşağı satan yok o da pazarlıklı hali falan diyorlar. Şuanda istanbuldayım. Antalyaya gelince detaylı olarak araştırmaya başlayacağım. Bu arada teşekkür ederim. Çevre illerden bulursam yardımına ihtiyaç duyabilirim :)

cancana1
07 Mayıs 2012, 01:06
hocam bence şimdilik almayı ertele ben 15 gün önce aldım cbf mi yeni zam geldi bu aralar satıcılar çok fiyat çekecektir diye düşünüyorum 25-30 gün bekleseydin bende antalya taraflarına bi gezi planlıyorum beraber giderdik ama arkadaşların dediği gibi yeni alınmış bi 2. el ile uzun yola çıkmak pek akıllıca değil bütçeni zorlayabilirsen sıfır al derim zaten peşin fiyatına 10 taksit yapıyolar bence pek mantıklı ikinci eli peşin alcaksın onu düşün birde montun kaskın derken masrafın olcak bana göre mantıklı olan taksitle sıfır almak ben çok düşünüdm ve öyle yaptım hiçte pişman değilim bugün bütün gün istanbulda gezdim durdum yeni motor başka oluyo güvenin tam oluyo yeniyim ufak tefek devirirm diyosan zaten grenajları korumak için demiri var sıkıntı çıkmaz bence ama karar senin ..