PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Almaya Babamı İkna Edemiyorum Acil Bakın.. :D

selami
03 Mayıs 2012, 18:03
merhabalar öncelikle kendimi tanıtayım 18 yasında bir gencim lise 3 öğrencisiyim ve yaz tatilleri çalısıyorum mesleğim ayıptır söylemesi laminant parke ustasıyım.bendeki motor hevesi geçensene basladı bi arkadasımda gördüğüm tattığım mz marka motor ile herneyse lafı uzatmadan konuya geçeyim geçensene babama bu motor tutkumu söyledim ve almak istediğimi söyledim fakat kabul etmedı gerek tehlikesi gerek ehliyetsiz olmam gibi nedenlerele kendiside eski zmanlardan baya motorsiklet kullanmıs birisi profesyonelde denilebilir:cherry: herneyse daha sonra bana renault9 brodway marka araba aldı :D bi süre kullandım yaklasık 4-5 ay sürece fakat süreklı bi işim olmadığı için masraflarına yetisemedım kapıda yattı ve bi ev alma dururmumz oldu babam kendi arabasını ve benım arabamıda sattı evi aldık inşallah allah herkeze nasip eder.:) bu sene yine motor almak istediğim konusunu açtım yıne aynı seylerı söyledi bende biraz sinirlendim tabi cewap olarak kaç yasına geldim artık benımde birşeyim olsun dedim bu sefer biraz düşünür gib oldu ama yine sonuç aynı yaz tatilinde yine çalısacağım ama anneme söz verdiğim için yaz tatilinde aileme maddi destekde buluncam oysa ben yaz tatilinde apra biriktir almayı düşünuyordum sonuç hala aynı. ayrıca sunuda beklirteyim almak istediğim motor sizin tabirinizle çinli :D

SİZCE NE YAPMALIYIM ?

quezzap
03 Mayıs 2012, 18:31
Valla bizim en yakın aile dostumuzun oğlu trafik kazasında öldü.. kendi ellerimizle gömdük,babamda ordaydı. O zmanlar motosiklet kullanmıyorudum ama istiyordum.. Babam asla izin vermiyordu. Sonra araba ehliyeti alırken motosiklet ehliyetinide aldım. Daha sonra evimiz merkeze uzak olduğu için Honda knetix aldırdım.. Babam scooter in zararsız olduğunu,yavaş gittiğini düşünüyordu. Sonra scooterin daha tehlikeli olduğunu anlattım ve Vitesli Kymco aldım(kendi paramla). Sonra kask,mont derken babamın güvenini kazandım. Şimdi istediğimi yapabiliyorum.. Yani ilk önce
-Evrak,Ehliyet
-Korumalıklar
-Ailenin gözünde zararsız görünecek bir Scooter.. (Babanda kullanmalı)
-Zaten daha sonra arkası geliyor..

erro
03 Mayıs 2012, 18:37
bence evlen evini ayır kendi paranı kazan...o zaman hiç bişey diyemiyolar:)

selami
03 Mayıs 2012, 18:40
oraya daha cok var :D

TATLIHIZ
03 Mayıs 2012, 18:57
Bende kendi olayımı anlatayım Bende lise 3 ögrencisiyim fakat yasım daha 16 (Mayıs 20 17) Neyse Ben daha 14 yasındayken lise 1 de babam lise 2 ye gec karne hediyesi alıcam dedi bn birsey demedim istemiyordum motoru sonra gectim bilgisayar aldım telefon aldım ama cok istemeye basladım Lise 2 baslarında Oda birtürlü gecti cünkü ehliyetim dahi yoktu alamıyordumda Ama biliyordum 17 de alıncagını gecen babamla konustum telefon almıstım gene 650 tl ye söyleyemiyordum istedigimi bi ara söyledim hayır tehlikeli dedi birsey demedim tmm dedim 1-2 gün içinde babam beni 4-5 defa arkadaslarımla motorla gezerken gördü Gittim bende ailemden habersiz motor fiyatları arastırıyorum yanına gittim gene dedim yürümek yoruyor artık bi motor alsak fenamı dedim olur niye olmasın dedigi anda kagıdı masaya koydum anlattım tmm dedi bakarız dedim bakmıcaz 20 Mayıs dogum günü hediyesi istiyorum tmm dedi Ehliyetede girdim 4 gn sonra derslerim baslıyor

Yasın 18 olmus artık reşitsin sorma git al veya bekle calıs biriktir al

yürekçe
03 Mayıs 2012, 19:08
ailenin güvenini asla kaybetme :)

ufak ufak ehliyetini al
korumalıklarını al ve sürekli araştır, fikir paylaşımlarında bulun, gerekirse babanda buyurup gelsin aramıza.
sen de bu arada daha da olgunlaşırsın.

motosiklet öyle 1-2 kere binilip bir kaç km gidilip de "öğrendim" denilebilen bir şey değildir.
gerçek gönüllüysen sabır da göstermen gerekli.
hepimiz seni anlıyoruz ve çoğumuz aynı evrelerden geçtik.
o yüzden seni anlamıyoruz sanma.

sabır göster, inan ki beklemeyi bilenin ayağına her şey kendisi gelir...

bu arada aramıza hoşgeldin, düzeyli arkadaşım :)

Olcay Avşar
03 Mayıs 2012, 19:09
Bende benim oğlana soruyorum "oğlum sanada bir mini cross alayım takılırız beraber" diye, ama hiç hevesi yok be :mrgreen:

yürekçe
03 Mayıs 2012, 19:11
bence evlen evini ayır kendi paranı kazan...o zaman hiç bişey diyemiyolar:)

evet evet, sonra çocuğun olunca da evden şutla...
sorumluluk almak saçmalıktır...
sorumsuzca sorunlardan kaç!!!

yapma @erro kardeşim.
aileden değerli olan şey nedir???

ZIPPIRMAN
03 Mayıs 2012, 19:13
Acil baktım,
yorum yok,
çıkıyorum.

kanmix_x
03 Mayıs 2012, 19:41
Önce ehliyet

Sonra kask

Korumalıklar

Bu denli hevesin olduğunu görünce izin verir :king:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Tabi yarış motosikleti alıp baba bak ibresi 300 deme bi cup işini görür şimdilik :bounce:

kemboo
03 Mayıs 2012, 20:09
bende @quezzap arkadaşımız gibi zararsız gibi göründüğü için bir scooter aldırmıştım. onu sattım bu yaz vitesli bir motor almak istiyorum. bir çok akrabamın çocukları kaza yaptı ve biri kazada vefat etti. ama alkollüydü ve koruma namına en ufak bir şey yoktu. kaza yapan diğerleride deyim yerindeyse apaçi şeklinde motor sürmeleri (napcağı belli olmadan) ondan dolayı kaza yaptılar. ama babam benim motoru elimden almadı çünkü bana güveniyordu. bence burda anahtar güven. önce babana zıpırlık olsun diye almıyacağını zevk için alacağını ve güvenli sürüş yapacağını anlat ve ölede yap :)

Sinan Aksu
03 Mayıs 2012, 20:49
Üyelik tarihine bakılırsa 8 yıldır zaten varmış motosiklet tutkusu.
Sadece yeni açığa çıkmış.
Bence sen anneni ikna et, o babanı ikna eder :P

turbocharge
03 Mayıs 2012, 21:41
Bende kendi olayımı anlatayım Bende lise 3 ögrencisiyim fakat yasım daha 16 (Mayıs 20 17) Neyse Ben daha 14 yasındayken lise 1 de babam lise 2 ye gec karne hediyesi alıcam dedi bn birsey demedim istemiyordum motoru sonra gectim bilgisayar aldım telefon aldım ama cok istemeye basladım Lise 2 baslarında Oda birtürlü gecti cünkü ehliyetim dahi yoktu alamıyordumda Ama biliyordum 17 de alıncagını gecen babamla konustum telefon almıstım gene 650 tl ye söyleyemiyordum istedigimi bi ara söyledim hayır tehlikeli dedi birsey demedim tmm dedim 1-2 gün içinde babam beni 4-5 defa arkadaslarımla motorla gezerken gördü Gittim bende ailemden habersiz motor fiyatları arastırıyorum yanına gittim gene dedim yürümek yoruyor artık bi motor alsak fenamı dedim olur niye olmasın dedigi anda kagıdı masaya koydum anlattım tmm dedi bakarız dedim bakmıcaz 20 Mayıs dogum günü hediyesi istiyorum tmm dedi Ehliyetede girdim 4 gn sonra derslerim baslıyor

Yasın 18 olmus artık reşitsin sorma git al veya bekle calıs biriktir al

Lise 3 öğrencisisin ama şu yazında noktalama namına hiçbir şey yok.Halbuki en çok senin dikkat etmen gerekir İzzetçim.Bir daha ki mesajlarını yazarken daha özenli davran ki daha anlaşılır olasın:)

-unnamed-
03 Mayıs 2012, 21:47
buraya bu konuyu acmanin anlami nedir?
gidip babanla bizim konusmamizimi istiyorsun?
demeyeyim diyorum da...iste...

novablue
03 Mayıs 2012, 21:57
Arkadaş, sizin lisede noktayı, virgülü öğretmiyorlar mı? Bi zahmet doğru düzgün yazın şu yazılarınızı. Okurken canımız çıkıyor...

c3nk
03 Mayıs 2012, 22:03
ailenin sana güvenmesini sağladıktan sonra izini koparırsın, iş sende bitiyor, gerçek bir motorcu olacağını kanıtladıktan sonra hayır demezler ;)

beyazit60
04 Mayıs 2012, 00:00
evet kesinlikle noktalama işaretleri önemli (!) konuya bak ya ağa babanın numarasını ver bütün MT sırayla arayıp konuşalım ne dersin yada istiklalden taksime kadar tur düzenleyip pankart açalım belki izin verir baban olmadı izdivaç programına katıl :) :) :) :)

selami
04 Mayıs 2012, 18:10
öncelikle sunu belirteyim hepiniz yorumlarınız için çok sağolun ama biraz maddi sıkıntılar basladı gecen ay ev aldığımızdan dolayı ayrıca ehlıyete yazılmam için daha 4 ay felan var bide benim babam da önceden çok motorsıklet kullanan birisi ve kendisi hala motorsikletin cezalarını çekiyor sebebbi ise soğuklarda aşırı derecede bindiği için rahatsızlığı var ayrıca tehlıkelı olduğunu dusunuyor şöylede bi durum var benm burda çok samimi bi dostum var kardeşimden farksızdır süreklı onun motoruyla geziyoruz bunu söylediğim zamanda cevap vermiyor galiba ikna olmuyacak gibi ya hayırlısı bakalım :D

erro
04 Mayıs 2012, 18:42
evet evet, sonra çocuğun olunca da evden şutla...
sorumluluk almak saçmalıktır...
sorumsuzca sorunlardan kaç!!!

yapma @erro kardeşim.
aileden değerli olan şey nedir???

hocam anlamadım ne alaka?
biz ne doğan çocuğumuzu sokağa attık ne de motor almak için evlendik...

novablue
05 Mayıs 2012, 19:36
Selami arkadaş motordan önce Allah aşkına bi nokta virgül koymayı öğren ya...