PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekrar benzine indirim geldi :)

Sayfa : [1] 2

gugukk
03 Mayıs 2012, 13:16
vergi indiriminden sonra şimdi tekrar indirim gelmiş.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/benzine-indirim-geldi/ekonomi/ekonomidetay/03.05.2012/1535727/default.htm

Benzine indirim geldi
Akaryakıt ürünlerinden olan benzin fiyatlarında indirime gidildi

İndirimin yüzde 1.9 oranında olacağı açıklandı. Bu oranla birlikte benzinin litresi 8-9 kuruş ucuzlayacak.

Fiyatlar bugünden itibaren geçerli olacak.

Motorin fiyatlarında da bir indirim bekleyen sektör temsilcileri, indirimin Cuma günü gerçekleşebileceğini öngörüyor.

beyazit60
03 Mayıs 2012, 13:49
waaaooow çay kaşığı metodu bu ama yemezler yakında kepçeyle götürürler :)

Uğur
03 Mayıs 2012, 13:50
2 indirim+ vergi indirimi :santa:
Saksı mı düştü acaba Maliyenin başına

kemboo
03 Mayıs 2012, 14:05
fazla sürmez daha da artar siz depoları doldurun bi :D

tombo
03 Mayıs 2012, 14:08
Ben dün indirimden önce fulledim nolur nolmaz diye :))

kartalizma07
03 Mayıs 2012, 14:10
para lazım olunca zam yapıyolar sonra indirim yapıyolar ve cahillerde seviniyolar
yaza doğru bindirim olur indirimler 5 5 5 5 istiyoruz

Gökbörü
03 Mayıs 2012, 14:20
Yazın 5 bilemediniz 6 lirayı görücez. Malum tatil sezonu açılıyor. Herkes biyerlere gidecek, e tabi bu sayede zamlı yakıt ile paranın belini kıracaklar

gugukk
03 Mayıs 2012, 14:34
yakında okkalı bir zam bizi bekliyor

no_name
03 Mayıs 2012, 14:35
bakan geçen açıklama yaptı benzinde vergi indirimine gidilcekcekmiş kültür vergisi alınmayacakmıs 1.5 kurus daha ucuz olacakmış şokkkk ...

Tolga Can
03 Mayıs 2012, 14:40
Depo zaten bi gezide bitiyor. Padişahım yok yaşa diyorum. Başkada bir şey demiyorum. :sunny:

Sinan Aksu
03 Mayıs 2012, 14:40
Bu kadar mutlu olmanıza ancak sizden bir şey alacakları zaman izin verirler.
Fazla sevinmemek lazım.

ysn17
03 Mayıs 2012, 14:46
Çok çok mutluyum öyle ki havalara uçacağım...:flower: :queen:

Johnizm
03 Mayıs 2012, 14:52
haberdeki fotoğrafta çok manidar geldi))) benzini KOYAN POMPACI nası bi tatmin yaşıyosa kılcal damarlarına kadar seçiliyor kolundan))):sunny:

Uğur
07 Mayıs 2012, 16:19
http://finanshaber.mynet.com/detay/ekonomi/benzin-ve-mazota-indirim/78500

Alın yine indirim :)

HaydarBıçak
07 Mayıs 2012, 16:21
ben motoru sattım indirim üstüne indirim geliyor

mondial50tt
07 Mayıs 2012, 16:23
Tuh ya yeni fulledim ben :((

leon99
07 Mayıs 2012, 16:24
şeytan diyor sat motoru al bisikleti kurtul valla.... arkasına büyük bomba geliyor anlaşılan

Tekir
07 Mayıs 2012, 16:32
agzi olan konusuyor... ama bu gece, litresi 5 tl diye bir karar ciksa, herkes normal karsilayacak demek ki, ozellikle geyigini yapanlar.

Raphae1
07 Mayıs 2012, 23:46
Benzin fiyatında litre başına 11 kuruş, motorinde ise 12 kuruş indirim yapıldı. Benzin fiyatında litre başına 11 kuruş, motorinde ise 12 kuruşluk yapılan indirim saat 24:00'ten itibaren geçerli olacak.

Benzinin litresine en son 2 Mayıs 2012'de 12 kuruşluk bir indirim yapılmıştı.

İstanbul Avrupa’da 95 oktan kurşunsuz benzin fiyatları 4.42-4.49 TL arasında satılırken, 97/98 kurşunsuz benzinin fiyatı ise 4.42-4.55 TL arasında değişiyor.

Kaynak: Milliyet

Lucas
08 Mayıs 2012, 00:01
Kaç kere indirim oldu anlamadık ki, forum indirim haberinden geçilmiyor bugün :)

K o r @ y
08 Mayıs 2012, 00:05
Ben çözümü buldum :)

TC yönetim kurulu ;cumhurbaşkanından vekiline kadar 1 ay maaş almasalar tüm borçlar kapanır.. Bizde ferah bir yaşam yaşarız... :queen:Hadi hayırlısı gözlerim yaşarıyor bu indirimleri görünce... :queen:

Raphae1
08 Mayıs 2012, 00:06
Forum listesine baktım ve göyle bır konu açılmış olsua, heralde guncelde olur dıye düşünüp konuyu açtım. Benden önce açan olduysa bu kapatılabilir. :) Böyle indirimlere alıık olmadığımız için heyecan yaptık . :)

MRay57
08 Mayıs 2012, 00:14
Hooleeey indirim geldi!
Allah Başbakanımızdan razı olsun! Onu basimizdan eksik etmesin.
Yoksa kim benzine 20 kere zam yapıp 1-2 indirimle gönlümüzü tekrar calabikcek?
Kim seçim zamanı evlerimize makarna, un şeker kömür getircek?

Yani karadenizliyim diye söylemiyorum ama Türkiye Cumhuriyeti onun kadar dürüst, yetim hakkı yemeyen bir lider görmedi.

adem80
08 Mayıs 2012, 00:16
bugünde benzin amma indi bee. Arkadaşlarım yaza yaza bitiremedi :cat:

acayüp
08 Mayıs 2012, 00:17
Raphael Pazar akşamı tarabya sahilde yanımdan geçtin arkanda artçı vardı korna aldım sallamadın :P karşı şeritteydim. Kırıldım sana

Benzinmi 1-2 tl inmeden bana yararı olmaz. Bu inişim bi kalkışı olucak elbet hazır iktidarda sağlamken kalkmasından korkarım ben.

K o r @ y
08 Mayıs 2012, 00:21
Raphael Pazar akşamı tarabya sahilde yanımdan geçtin arkanda artçı vardı korna aldım sallamadın :P karşı şeritteydim. Kırıldım sana

Benzinmi 1-2 tl inmeden bana yararı olmaz. Bu inişim bi kalkışı olucak elbet hazır iktidarda sağlamken kalkmasından korkarım ben.

Hükümetin zaten vatandaşa içinde kabaran bişeyi olduğu kesin... ama ne zaman kabaracak bilinmiyor :cherry:

Rocknrolla
08 Mayıs 2012, 00:22
Provakatörler damlar az sonra, yok kaşıkla vermiş kepçeyle almış ta mış :)

Raphae1
08 Mayıs 2012, 00:42

Benzinmi 1-2 tl inmeden bana yararı olmaz. Bu inişim bi kalkışı olucak elbet hazır iktidarda sağlamken kalkmasından korkarım ben.Selam almadıysan o ben değilimdir. Ben normalde bile tanımadığım motorculara selam verıyorum. :) Eyübüm , Tarabya'ya en son er6 varken gitmiştim.

safakk
08 Mayıs 2012, 00:43

Ya sabır...

Yalan mı yazmışız? Haksızmıyım? Olmayan birşeyi mi söyledim? Yada bu parti kötü şu parti daha mı iyi dedim? Bunun neresi provakatörlük?

İyi ozaman honda zam yapsın siz susun yaz gelince motor fiyatları yükselsin yine susun üniverste harçlarına zam gelsin yine susalım sonra ötv nin kdv si alınsın susalım susa susa bu hallere düştük! Bu nedenledir ki bugün honda en dandik modellerini getiriyor bu nedenle hala üniversitelerde taa sovyet zamanından kalma mikroskoplar kullanılıyor bu nedenledir ki benzinin rafineri fiyatının 3 katını pompada ödüyoruz

Şimdi söyleyin bana (sağ sol ayrımı yapmadan) hükümetin/meclisin beceremediği yapamadığı sorunları dile getirmenin neresi düzen bozuculuk? Eğer düzen halkı soymaya ve 3 kuruş para kazananın ekmeğine göz dikmekse evet ben düzen bozucuyum. Ama bu durumdan ne sizin ne de bir başkasının memnun olduğunu düşünmüyorum

Şunu asla unutmayın. Burada bu zamlara tepki gösterirken sadece kendi çıkarlarımı kendi çocuklarımın geleceğini değil sizin ve diğer insanlarında çıkarlarını ve çocuklarının geleceklerinin daha iyi olması için çabalıyorum. Bununda yanlış veya kötü olduğunu düşünmüyorum.

ozgurakman
08 Mayıs 2012, 01:04
Ya sabır...

Yalan mı yazmışız? Haksızmıyım? Olmayan birşeyi mi söyledim? Yada bu parti kötü şu parti daha mı iyi dedim? Bunun neresi provakatörlük?

İyi ozaman honda zam yapsın siz susun yaz gelince motor fiyatları yükselsin yine susun üniverste harçlarına zam gelsin yine susalım sonra ötv nin kdv si alınsın susalım susa susa bu hallere düştük! Bu nedenledir ki bugün honda en dandik modellerini getiriyor bu nedenle hala üniversitelerde taa sovyet zamanından kalma mikroskoplar kullanılıyor bu nedenledir ki benzinin rafineri fiyatının 3 katını pompada ödüyoruz

Şimdi söyleyin bana (sağ sol ayrımı yapmadan) hükümetin/meclisin beceremediği yapamadığı sorunları dile getirmenin neresi düzen bozuculuk? Eğer düzen halkı soymaya ve 3 kuruş para kazananın ekmeğine göz dikmekse evet ben düzen bozucuyum. Ama bu durumdan ne sizin ne de bir başkasının memnun olduğunu düşünmüyorum

Şunu asla unutmayın. Burada bu zamlara tepki gösterirken sadece kendi çıkarlarımı kendi çocuklarımın geleceğini değil sizin ve diğer insanlarında çıkarlarını ve çocuklarının geleceklerinin daha iyi olması için çabalıyorum. Bununda yanlış veya kötü olduğunu düşünmüyorum.

benzinden ve taşıtlardan faiş fiyatta vergi alınacağına 20-30 senedir süre gelen yancılık, israfçılık ve kaçakçılığın önüne geçilebilir... ancak şunu da unutma ki, bu ülke vergi ile yürüyen bir ülke zira devlete kâr getiren hemen her kurum ÖZELLEŞTİRİLDİ.

scooterist
08 Mayıs 2012, 01:06
hakkı 1 litre 1 usd gerisi hikaye

ZIPPIRMAN
08 Mayıs 2012, 01:14
Ya sabır...

Yapma Şafak kardeş bukadar ciddiye alma her söyleneni
heleki söyleyeni
adamın imzasına baksana önce
jACk ın kendisine bile değil kalın bağırsağına benzetmiş kendini
sen ciddiye alıp cevap yazıyorsun yahu
düşmanın bile cahil olmasın dostum, bilenini seç.

MRay57
08 Mayıs 2012, 01:17
benzinden ve taşıtlardan faiş fiyatta vergi alınacağına 20-30 senedir süre gelen yancılık, israfçılık ve kaçakçılığın önüne geçilebilir... ancak şunu da unutma ki, bu ülke vergi ile yürüyen bir ülke zira devlete kâr getiren hemen her kurum ÖZELLEŞTİRİLDİ.

ülkenin en büyük kaçakçısini, hırsızını geçen Ankara'nın göbeğinde gördüm. Önüne geçeyim dedim izin vermediler gözlüklü abiler ablalar.

Ülkenin yarısı vergi odemiyormus

Raphae1
08 Mayıs 2012, 01:22
yarın sabah benzin alayım bari. Fikir değiştirip zammı aman indirimi geri almasınlar. :)

halepli
08 Mayıs 2012, 02:20
Görkem ağam doldur cubufu ne olur ne olmaz bu ülke garip ülke

c3nk
08 Mayıs 2012, 02:38

Gerçekleri söylemek nezamandan beri provakatörlük oldu acaba? Ama tabi yaa burası Türkiye burda herşey olur, doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar hesabı. Adamlar sömüyorlar ülkeyi açık açık ortada işte çalıyorlar çırpıyorlar insanların haklarını yiyorlar(ama bakarsın hepsi hacı hoca), çalışıyolar bişeyler yapıyolar diyorsunuz ama hepsi borçla harçla üretim naamına hiçbirşey yok, iktidardan düştükten sonra Türkiye tarihinin en büyük borç batağıyla karşı karşıya kalacak!!!

shooteronur
08 Mayıs 2012, 02:43
ugur un yolladığı link teki indirimi devlet yapmamış petrol fiyatları düşmüş. konunun açılış sebebi vergi indirimi 8-9 kuruş. petrol fiyatının düşüşü bizde pompaya yansımaz vergiyle kapatırlar aradaki farkı.

c3nk
08 Mayıs 2012, 02:54
merak etme bunların hepsi göz boyama, dayıyacaklar yine zamları.

shooteronur
08 Mayıs 2012, 03:04
zaten 8-9 kuruşluk vergi indirimini iptal ederler petrol düştü diye. imzamı değiştirmeyeyim diye çalışıyor devlet şimdi %68 silip %67 yapmanın anlamı ne? sen onu indirceksin %18 e bizde burda bu konuları konuşmak yerine bol bol gezi fotoları paylaşcağız....

Raphae1
08 Mayıs 2012, 03:47
Görkem ağam doldur cubufu ne olur ne olmaz bu ülke garip ülke
Dolduralım valla. Zaten delik midir nedir?_ Dolmak bilmiyor mübarek. :)

safakk
08 Mayıs 2012, 07:34

Baksanıza alan memnun veren memnunmuş buralara çarşaf çarşaf yazı yazıp sonra yine uyarı cezası almakda istemiyorum doğrusu.. Ama kısaca şu kadarını söyliyim her millet hak ettiği gibi yönetilir bu apaçık ortada..

adem80
08 Mayıs 2012, 07:39
o benzinin pompası varya pompası ..... Deponuza girsin :queen:

safakk
08 Mayıs 2012, 07:44
Yapma Şafak kardeş bukadar ciddiye alma her söyleneni
heleki söyleyeni
adamın imzasına baksana önce
jACk ın kendisine bile değil kalın bağırsağına benzetmiş kendini
sen ciddiye alıp cevap yazıyorsun yahu
düşmanın bile cahil olmasın dostum, bilenini seç.

Doğru diyorsun abi aslında hiç ciddiye alıp cevap yazmamak gerekiyor.. ama bu tip siyasetten uzak ve çevresinin etkisiyle sandığa giden insanların çıkıpda sen provakatörsün şusun busun diye ortalarda dolaşıp damarıma basmalarınada artık dayanamıyorum doğrusu.. Dediğin gibi abi daha jack in kendisi bile olamamış insanlara eleştrinin ne olduğunu nasıl anlatırsın ki?

TATLIHIZ
08 Mayıs 2012, 09:18
Aman cok indirmişlerrrrr

TATLIHIZ
08 Mayıs 2012, 09:21
Yok bu saaten sonra benzin gene 2-3 tl lere inicek hee inanmıyorumm

ERROR88
08 Mayıs 2012, 09:32
Depoyu enson geçen ay fulledim 70 lira aldı fazla yakmıyor zaten12 kuruş büyük cc ler için eziyet motorları km yapmıyor ama satarken zorlamazlar

arca94
08 Mayıs 2012, 10:42
Hadi bakalım provokatör olalım..

Anladığım kadarıyla iki vakte kadar sağlam zam gelecek..

2 Mayıs'ta 11 krş indirim geldi bı hafta sonra akv indirileydi 8-9 krş daha indirim geldi.. Şimdi de yine 11 krş indirim geldi.. Bakalım nereden çıkacak bunlar.

2 gün önce gelse olmazdı dimi? TP de en son indirimler ve credi tp kartı ile %3 indirim sayesinde litresini 4,38 tl den aldım 6,15 lt 27 tl tuttu..

Daha önceye göre 2 tl karım var.

Allah devletimize zaval vermesin(?)

@safakk bu arada hiç takma.. Biz yakınsakta boşa artık her şey.. Adamlar 23 Nisan'ı 19 Mayıs'ı 30 Ağustos'u bile kaldırdı. Ağzımızı açamadık..

Aziz Nesin ne güzel demişti..

safakk
08 Mayıs 2012, 13:47
Hadi bakalım provokatör olalım..

Anladığım kadarıyla iki vakte kadar sağlam zam gelecek..

2 Mayıs'ta 11 krş indirim geldi bı hafta sonra akv indirileydi 8-9 krş daha indirim geldi.. Şimdi de yine 11 krş indirim geldi.. Bakalım nereden çıkacak bunlar.

2 gün önce gelse olmazdı dimi? TP de en son indirimler ve credi tp kartı ile %3 indirim sayesinde litresini 4,38 tl den aldım 6,15 lt 27 tl tuttu..

Daha önceye göre 2 tl karım var.

Allah devletimize zaval vermesin(?)

@safakk bu arada hiç takma.. Biz yakınsakta boşa artık her şey.. Adamlar 23 Nisan'ı 19 Mayıs'ı 30 Ağustos'u bile kaldırdı. Ağzımızı açamadık..

Aziz Nesin ne güzel demişti..

Abi takma falan diyorsunda takılmayacak gibi mi? Bu tip takım tutar gibi parti seçenler yüzünden bugün devlet tiyatroları kaldırılıyor ve her gelen keyfi uygulamalar yapıp cebini dolduruyor... Yine bunlar yüzünden susturulmaya çalışıyoruz.. Meğer ne meraklıymışız kendimizi soydurmaya parasız çulsuz gezmeye ve herşeyin evrende en kötüsüne sahip olmaya..

Birde bu iş öyle boyutlara vardı ki herşeyin en işe yaramazı bizde olmasına rağmen birde üstüne çıkıp kendilerini çok mükemmel görmüyorlar mı diyecek birşey bulamıyorum..

Daha yazacak çok şey var ama yine kıldan tüyden ceza puanı yazacaklar ondan sonra uğraş dur..

Rocknrolla
08 Mayıs 2012, 14:39
Sen önce kendi nick'ine bi bakarmısın arkadaşım
ayrıca yazılarından da ergenlik döneminin pek olumlu geçmediğin kanısına varıyorum, zira toplumda nasıl konuşulması gerektiğinden bi habersin :king : ZIPPIRMAN e

---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

Ya sabır...

Benim demek istediğim şu, bol keseden yazarak tepki gösteren arkadaşları neden meydanlarda göremıyoruz ? Senin yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum ayrıca
ama burda yazmayla çizmeyle hiçbirşey olmuyor.

ZIPPIRMAN
08 Mayıs 2012, 14:45
Sen önce kendi nick'ine bi bakarmısın arkadaşım
ayrıca yazılarından da ergenlik döneminin pek olumlu geçmediğin kanısına varıyorum, zira toplumda nasıl konuşulması gerektiğinden bi habersin :king :[COLOR="Silver"] ZIPPIRMAN e

.

Bende avatarına falan bakınca senin ergenlikten hala çıkamadığını görüyor ve o yüzden şafağı uyarıyorum kaale alma diye.
bende almayacağım))
ayrıca nikinle işim yok tartışılır ama yok
konu imzandı.