PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiyata bak bak bak..."RKS"uzuki motor

Syanur
03 Mayıs 2012, 11:50
Dün yine başkentin bir elin parmaklarını zor geçen motosiklet ürünleri satan mekanlarıdan birisine, YiBa çarşısına yöneldim. "Gidip kendime bir tane fileli mont alayım" diyordum birkaç gündür. O çarşının ön tarafında bisiklet ile karışık uygun fiyatlı motosiklet ürünleri markaları satan 1-2 dükkan vardı. Oralardan umutluydum ki hepisi birden sadece bisikletçi olmaya karar vermiş::baaas::

Neyse oradaki eleman beni çarşının hemen arka çaprazında kalan yere gönderdi. "Abi orada bizim dükkan var, orada mont reyonu var. Reyon var orada, reyondan bakabilirsin" dedi. Gittim 2 dakkada, aman ne reyon ne reyon...:mrgreen: Malum işte, tükanda tonla 0km çinli motorlar, en önde asker gibi dizilmiş scooter ordusu, arkasında fethedilmesi imkansız motosiklet kalesi(tükkanı), içeride kral ve kraliçe soylu çinli modeller... Neyse motordan inicem, oradaki adamların hepisi birden bana bakıyor ama hiçbiri gel yardımcı olalım demiyor. Sanki düşman askeriymişim gibi ben motordan inice etrafa dağıldı bu adamlar. Dükkana giriyorum gelen giden yok.. hepsi bişeyle uğraşıyor. 1-2 dakka sonra adamın biri geldi, söylediği tek şey "ben bilmiyorum, seninle birlikte öğrenelim bakalım fiyatları..." :mrgreen:

Neyse sağolsunlar "reyonlarında" hiç fileli mont getirmemişler. Dükkan da yeni galiba. Tam çıkıp gidice, zaten sinirliyim... Bir baktım turuncu bir Enduro. Bizim RKS işte. Fiyatını sordum, cevap: "bilmiyorum...". Usta geldi, dedim "buna nekadar istiyorsunuz?" adam "750,,,eeeee, 7500 yav! Speysiyal o, Suzuki motoru var onun üzerinde" demesin mi :santa:... Motor aletin altında değil de üzerindeyse eğer hakatten "speysiyaldir" dedim kendi kendime :)

Ulan millet harbiden bulduğunu öpmeye çalışıyor::zencii::. Hayır artık kesinlikle eminim, dışarıdan ya geri zekalı yada çook saf görünüyorum. Hangi motorcuya gitsem aynı muhabbetler.. Yok canım, kesinlikle esnafın dürüstlüğünden şüphe etmiyorum!!! Tamamen benim dış görünüşümle alakalı bir durumdur bu tabikide...::gozluk:: Hani adama bu motor ne malı desem onu bile bilemez ama üzerindeki! motorun suzuki olduğunu iddia eder, üstüne bir de 200cc lik motora 7500 TL fiyat çeker. Hani insan profillerini sıralıyorum kafamda;
1- Motor hakkında cahil ve parası olmayan tipler, 2- Cahil ve parası olan tipler, 3- Marka/Modelleri bilen (parasını nereye harcıyacağını da iyi bilen) kişiler.
Kimi kazıklayacak ben hala anlamadım...1.si zaten alamaz. 2.si "çinli almam der" almaz... 3.sü direk almaz :) Arada sırada 1-2 istisna işte... 7500 TL yav! boru değil borusan... Hayır aletin özelliklerine baktım, bildiğin STR ile aynı. Kaldı ki birkaç aydır "malum" sitede Kuba STR leri 3750 ye satıyordu hatay/mersin/adana taraflarındaki birkaç bayi... Siz düşünün artık Suzuki motorlu RKS kaç para eder.

Kendi kendime kızıyordum zaman zaman "benim motor da pahalı, piyasası yok, atsan atılmaz satsan satılmaz...gittik bu motoru aldık" diye. Tamamen vazgeçtim bu düşüncemden. Bu ülkede çinli piyasası buralara dayandıysa, o çinli modeller de, onları satanlar da benim Kore malı motoruma kurban olsunlar. Zaten bir sıkıntım da yok. Bitarafının kenarı olamayacak aletlere bukadar para isteniyorsa, benimki ucuz bile sayılır! (Neyse maksadım kendi motorumu övmek değil, sitemdi sadece)

Alın size SPEYSİYAL! motor...;
http://rksmotor.com.tr/upload/productimages/big_rk200r-2.jpg

Ahmaklık da bitmiyor bende, bir de tezgahta gördüğüm kadranlar üzerine "sende devir saati var mı?" diye soruyorum. Adam tonla asmış olduğu montlar arasında fileli var mı diye bakmaya üşeniyor, sanki bişeyler satarsa günaha girecekmiş gib muamele yapıyor, sen git bir de takometre vs, muhabbetine gir...

- Var mı abi devir saati? (2.kez soruyorum)
+ Ne saati, yok bizde...
- Ya şu "reyon"da:queen: gördüm de, tezgahta, sıfır yada çıkma farketmez yani...
+ Ne yapcan dev. saatini, ne yapcan ki? Boş işler onlar yaa.. Biz takarsak işçilik alırız...
(Ulan muhabbete bak, ne alakası var işçilik felan! Bitarafına so...m senin diycem olmycak, dayak yiycez :))
- Yok ben kendim takcam zaten, hallederim. Eyvallah,,,(derken)
+ Araba aksesuarcılarında olur o. Ama olmaz senin motora, napcan ki sen? Olmaz, tutturamazsın oraya oturmaz felan. Aksesuarcılarda her boy bulursun ama.
(adamın kafa milyon yönden çalışıyor!)
- Tamam oralara bakarım, bulursam takarım sorun olmaz (deyip gidiyorum...arkamdan)
+ Yok takamazsın onu, öyle basit değil o...vs, vs,,

diye devam ediyor. Bıraksan takarsın-takamazsın girişicem artık adama... Bir yandan adama, az biryandan da kendime sövüp motora biniyorum. Şöyle, geçerken baştaki scooter'a bas tekmeyi yıkılsın domino taşı gibi hepsi diyor şeytan:pl: Neyse, saçma sapan muhabbetler sona eriyor, elim boş eve dönüyorum...

Bir çoğunuzun başından benzer şeyler geçmiştir tahmin ediyorum, ben niye bukadar uzun yazdım? Çok canım sıkıldıysa sabah sabah demekki benim heralde...:P

eray_uluyazı
03 Mayıs 2012, 11:58
bisikletçiden bozma motorcular çıldırtır insanları :pr:

ozrace
03 Mayıs 2012, 12:03
önüne gelen motosiklet dükkanı açarsa olacağı budur.zaten kırsal kesimlerde cahil insanlara kaptırıyolar motorları pahalıya...:farao:

Tolga Can
03 Mayıs 2012, 12:06
Sabah sabah iyi gerilmişsin.
Sen salo grubuna denk gelmişsin. uyanık gruptan olsaydı. Alakasız bir şey satar. üstüne de kaparo bırak biz getirtiriz derdi.
parayı alır 1 ayda peşinde dolandırırdı. Yazık yawww nerde o eski esnaf hey gidi günler heyyy :salut:

KAYA28
03 Mayıs 2012, 12:10
bende YİBA dan şikayetçiyim ... saçma sapan bi yer bir malın fiyatı 5 tl ise ilk önce 25 tl çekiyolar ondan sonra uğraş dur.

bu arada sen eryaman tarafındamı oturuyorsun. geçen bi rt125 le eryaman - etimesgut kavşağında selamlaşmıştık

berk_cglr
03 Mayıs 2012, 12:15
rks motor dediginde zaten ramzey qm 200 un biraz makyajli ve arkasi disk fren olani :) ama adam hakketen kafa bir milyon vift beyin var adamda sanki biri sttr git diyor digeri bari yardim edeyim diyor supermis valla hahaha

F54
03 Mayıs 2012, 12:20
sen du et te limited edişın dememiş:queen:

erro
03 Mayıs 2012, 12:25
o değil motorla gelen adama niye keriz muamelesi çekiyolar:)

Syanur
03 Mayıs 2012, 12:33
bende YİBA dan şikayetçiyim ... saçma sapan bi yer bir malın fiyatı 5 tl ise ilk önce 25 tl çekiyolar ondan sonra uğraş dur.

bu arada sen eryaman tarafındamı oturuyorsun. geçen bi rt125 le eryaman - etimesgut kavşağında selamlaşmıştık

Yok ben Esat taraflarındayım. Geçenlerde bir ostime gittiydim ama dediğin kavşağa gelmemişimdir. Nereden bahsettiğini tahmin ediyorum. Forumda bir tane daha var Skyblade diye birisinde, aynı benimkinden, S&T ve turuncu. Belki odur. Yok o da değil de 3. bir turuncu karion varsa oha derim artık :cyclopsan

Onu hiç deme zaten. Benim motora uzaktan bakınca "ooyy neymiş onun arka tekeri öyle" diyor(ilk defa görüyor belli ki), öteki de bana RKS yi gösterip bak bu special diyor...:sunny:

sen du et te limited edişın dememiş:queen:

:queen::queen: Ahhaaa ahaaa... Nasıl güleceğimi şaşırdım..!! Bir an düşündüm de.... :) Bildiğin dükkanın ortasına çökerdim :mrgreen: Aklına gelse RKS'nin 'S'si Suzukinin S'si diyecek adam.

GaCCaLL
03 Mayıs 2012, 17:08
Dün yine başkentin bir elin parmaklarını zor geçen motosiklet ürünleri satan mekanlarıdan birisine, YiBa çarşısına yöneldim. "Gidip kendime bir tane fileli mont alayım" diyordum birkaç gündür. O çarşının ön tarafında bisiklet ile karışık uygun fiyatlı motosiklet ürünleri markaları satan 1-2 dükkan vardı. Oralardan umutluydum ki hepisi birden sadece bisikletçi olmaya karar vermiş::baaas::

Neyse oradaki eleman beni çarşının hemen arka çaprazında kalan yere gönderdi. "Abi orada bizim dükkan var, orada mont reyonu var. Reyon var orada, reyondan bakabilirsin" dedi. Gittim 2 dakkada, aman ne reyon ne reyon...:mrgreen: Malum işte, tükanda tonla 0km çinli motorlar, en önde asker gibi dizilmiş scooter ordusu, arkasında fethedilmesi imkansız motosiklet kalesi(tükkanı), içeride kral ve kraliçe soylu çinli modeller... Neyse motordan inicem, oradaki adamların hepisi birden bana bakıyor ama hiçbiri gel yardımcı olalım demiyor. Sanki düşman askeriymişim gibi ben motordan inice etrafa dağıldı bu adamlar. Dükkana giriyorum gelen giden yok.. hepsi bişeyle uğraşıyor. 1-2 dakka sonra adamın biri geldi, söylediği tek şey "ben bilmiyorum, seninle birlikte öğrenelim bakalım fiyatları..." :mrgreen:

Neyse sağolsunlar "reyonlarında" hiç fileli mont getirmemişler. Dükkan da yeni galiba. Tam çıkıp gidice, zaten sinirliyim... Bir baktım turuncu bir Enduro. Bizim RKS işte. Fiyatını sordum, cevap: "bilmiyorum...". Usta geldi, dedim "buna nekadar istiyorsunuz?" adam "750,,,eeeee, 7500 yav! Speysiyal o, Suzuki motoru var onun üzerinde" demesin mi :santa:... Motor aletin altında değil de üzerindeyse eğer hakatten "speysiyaldir" dedim kendi kendime :)

Ulan millet harbiden bulduğunu öpmeye çalışıyor::zencii::. Hayır artık kesinlikle eminim, dışarıdan ya geri zekalı yada çook saf görünüyorum. Hangi motorcuya gitsem aynı muhabbetler.. Yok canım, kesinlikle esnafın dürüstlüğünden şüphe etmiyorum!!! Tamamen benim dış görünüşümle alakalı bir durumdur bu tabikide...::gozluk:: Hani adama bu motor ne malı desem onu bile bilemez ama üzerindeki! motorun suzuki olduğunu iddia eder, üstüne bir de 200cc lik motora 7500 TL fiyat çeker. Hani insan profillerini sıralıyorum kafamda;
1- Motor hakkında cahil ve parası olmayan tipler, 2- Cahil ve parası olan tipler, 3- Marka/Modelleri bilen (parasını nereye harcıyacağını da iyi bilen) kişiler.
Kimi kazıklayacak ben hala anlamadım...1.si zaten alamaz. 2.si "çinli almam der" almaz... 3.sü direk almaz :) Arada sırada 1-2 istisna işte... 7500 TL yav! boru değil borusan... Hayır aletin özelliklerine baktım, bildiğin STR ile aynı. Kaldı ki birkaç aydır "malum" sitede Kuba STR leri 3750 ye satıyordu hatay/mersin/adana taraflarındaki birkaç bayi... Siz düşünün artık Suzuki motorlu RKS kaç para eder.

Kendi kendime kızıyordum zaman zaman "benim motor da pahalı, piyasası yok, atsan atılmaz satsan satılmaz...gittik bu motoru aldık" diye. Tamamen vazgeçtim bu düşüncemden. Bu ülkede çinli piyasası buralara dayandıysa, o çinli modeller de, onları satanlar da benim Kore malı motoruma kurban olsunlar. Zaten bir sıkıntım da yok. Bitarafının kenarı olamayacak aletlere bukadar para isteniyorsa, benimki ucuz bile sayılır! (Neyse maksadım kendi motorumu övmek değil, sitemdi sadece)

Alın size SPEYSİYAL! motor...;
http://rksmotor.com.tr/upload/productimages/big_rk200r-2.jpg

Ahmaklık da bitmiyor bende, bir de tezgahta gördüğüm kadranlar üzerine "sende devir saati var mı?" diye soruyorum. Adam tonla asmış olduğu montlar arasında fileli var mı diye bakmaya üşeniyor, sanki bişeyler satarsa günaha girecekmiş gib muamele yapıyor, sen git bir de takometre vs, muhabbetine gir...

- Var mı abi devir saati? (2.kez soruyorum)
+ Ne saati, yok bizde...
- Ya şu "reyon"da:queen: gördüm de, tezgahta, sıfır yada çıkma farketmez yani...
+ Ne yapcan dev. saatini, ne yapcan ki? Boş işler onlar yaa.. Biz takarsak işçilik alırız...
(Ulan muhabbete bak, ne alakası var işçilik felan! Bitarafına so...m senin diycem olmycak, dayak yiycez :))
- Yok ben kendim takcam zaten, hallederim. Eyvallah,,,(derken)
+ Araba aksesuarcılarında olur o. Ama olmaz senin motora, napcan ki sen? Olmaz, tutturamazsın oraya oturmaz felan. Aksesuarcılarda her boy bulursun ama.
(adamın kafa milyon yönden çalışıyor!)
- Tamam oralara bakarım, bulursam takarım sorun olmaz (deyip gidiyorum...arkamdan)
+ Yok takamazsın onu, öyle basit değil o...vs, vs,,

diye devam ediyor. Bıraksan takarsın-takamazsın girişicem artık adama... Bir yandan adama, az biryandan da kendime sövüp motora biniyorum. Şöyle, geçerken baştaki scooter'a bas tekmeyi yıkılsın domino taşı gibi hepsi diyor şeytan:pl: Neyse, saçma sapan muhabbetler sona eriyor, elim boş eve dönüyorum...

Bir çoğunuzun başından benzer şeyler geçmiştir tahmin ediyorum, ben niye bukadar uzun yazdım? Çok canım sıkıldıysa sabah sabah demekki benim heralde...:P

çocuk bundan sonra bensiz yibaya gitmeni yasaklıyorum senin :mrgreen: :queen: baksana 5dk içinde olay çıkaracakmışın benle gittiğinde ölemi halbüse? bi bana bak bi sana :mrgreen: ben gidip oturum adamlarla çay sigara muhabbeti yapıyorum sen gidiyorsun direk kafadan adamlara dalmaya cıks cıksss hiç olmamış bu hiç yakıştıramadım sana :P

yahu arkadaşlar yiba dediğiniz yer ufacık bir yer esnaflarıda adamına göre muamele yapıyor şimdi o esnafın gözünde 2 tip motorcu var 1.si kurye ekmeğini motordan kazanan ekmekci fakir ama gururlu ezilen tayfa 2.si ise keyfiyeten motora binen artizliğin bol olduğu hava caka vs satan tipler ve sizi direk 2.sınıfa koyaraktan fiyat çekiyorlar ve sizi sinir eden de dellendiren de o zaten :) aynı yere bende gidiyorum hep hani aradığım malzeme varsa selamımı verip giriyorum içeriye anadolu ağızıyla soruyorum amcalara şundan şundan varmıdır elinizde yoksa nerden bulurum? bence karşıdaki esnafı yargılamadan önce kendimizi de bir tartalım derim :queen:
Not: bu kişisel bir görüştür alınmaca gücenmece olmasın sakın ha sadece ben ordaki adamların mantualitesini yazdım buraya :cat:

ero__
03 Mayıs 2012, 17:16
Arka cross ön yol lastiği gibi geldi bana?

Syanur
03 Mayıs 2012, 17:16
aynı yere bende gidiyorum hep hani aradığım malzeme varsa selamımı verip giriyorum içeriye anadolu ağızıyla soruyorum

Yok ben gidince
"hey amca yovv, sende ayna var mı ayna haa? Ayna işte babalık, çakmadın mı haaa,, senin sorunun ne adamım..." diye sorup, "tamam tamam ben kaçar ahbap o yeeea"
diye terkediyorum dükkanı, ondan böyle oluyor demek ki :queen::queen:

Senin anadolu ağzını...-A67d-SB46g
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Arka cross ön yol lastiği gibi geldi bana?
Speysiyal dedik ya hocam, anla işte...:mrgreen:

KAYA28
03 Mayıs 2012, 17:22
Yok ben gidince
"hey amca yovv, sende ayna var mı ayna haa? Ayna işte babalık, çakmadın mı haaa,, senin sorunun ne adamım..." diye sorup, "tamam tamam ben kaçar ahbap o yeeea"

bende ooohhh my god bu bu bu benim istediğim ayna very good dadlım diyorum ...

aynanın fiyatını soruyorum fiyatı yüksek söylüyor.

haklısın....

lolll ..

GaCCaLL
03 Mayıs 2012, 17:46
Yok ben gidince

olm öle değil işte hani ufacık bi kelimeden bile herifler direk damgayı yapıştırıp geçiyor sen farkında bile olmuyorsun o an... Bilmiyorum ben zamanında ticaret ile çok uğraştım yapmadığım iş kalmadı ondanmıdır bana öyle geliyor..

iyi güldürdün allah da seni güldürsün bu arada...:mrgreen:

Syanur
03 Mayıs 2012, 18:04
olm öle değil işte hani ufacık bi kelimeden bile herifler direk damgayı yapıştırıp geçiyor sen farkında bile olmuyorsun o an... Bilmiyorum ben zamanında ticaret ile çok uğraştım yapmadığım iş kalmadı ondanmıdır bana öyle geliyor..

iyi güldürdün allah da seni güldürsün bu arada...:mrgreen:

Hacı cav cav, haklısın da ben de kendimi değiştiremem ki. Bende dikkat ediyorum öyle noktalara ama yapacak bişey yok. İnsanları o ufacık bir kelime ile damgalayan::11122:: esnaf utansın :P

Bak ne demiş üstad
F2AitTPI5U0&ob=av2e

"Bize beyaz - arap - yerli - yabancı - göçmen farkemez ::zencii:: ... ::repci:: .... ::puro:: ... ::xrock:: ... ::141:: alayına giderim! :bounce: " demiş Michael abimiz...

otopsici
03 Mayıs 2012, 18:12
seninki iyi yine geçen memleketime gittim benim güzel üçkağıtçı dolu memleketim
bisikletçiden bozma motor tamircisi bide honda 600f almış bi tane sergiliyo
motorla yanaştım yağ alacam sordum sende 15/40 veya 15/50 petrol ofisi veya daha iyisi yağ var mı diye?
ne yapacan dedi "motoruma koyacam" dedim saçma sapan bi marka gösterdi
yok bu olmaz bana tam sentetik lazım dedim o de yaf filan yaptı
neyse arada biri geldi "ola nasıl büyük makine bu nekadardır bunlar" diye sordu
bizim tamirci bunlar çok değil en pahalısı 4.5 5 filan dedi
len dedim sen bu motorun ne olduğunu biliyonmu yaptım
tabi dedi bu HİSİK 250 değil mi bunlar 200 km de bir krank kırıyorlar demesiyle kahkahayı patlattım
ne gülüyon filan yaptı çıktım ordan cevap vermedim ipneye gittim petrol ofisinden aldım yağı

Alper Kaya
03 Mayıs 2012, 18:34
seninki iyi yine geçen memleketime gittim benim güzel üçkağıtçı dolu memleketim
bisikletçiden bozma motor tamircisi bide honda 600f almış bi tane sergiliyo
motorla yanaştım yağ alacam sordum sende 15/40 veya 15/50 petrol ofisi veya daha iyisi yağ var mı diye?
ne yapacan dedi "motoruma koyacam" dedim saçma sapan bi marka gösterdi
yok bu olmaz bana tam sentetik lazım dedim o de yaf filan yaptı
neyse arada biri geldi "ola nasıl büyük makine bu nekadardır bunlar" diye sordu
bizim tamirci bunlar çok değil en pahalısı 4.5 5 filan dedi
len dedim sen bu motorun ne olduğunu biliyonmu yaptım
tabi dedi bu HİSİK 250 değil mi bunlar 200 km de bir krank kırıyorlar demesiyle kahkahayı patlattım
ne gülüyon filan yaptı çıktım ordan cevap vermedim ipneye gittim petrol ofisinden aldım yağıdeseydin bu hisik 650 comet 500KM de 1 kırıyor geliştirilmiş model :D ne adamlar varya kökünü kurutucan bunların :D

erro
03 Mayıs 2012, 18:40
Yok ben gidince

:queen::queen::queen:

mete_han
27 Haziran 2013, 23:10
güncellenmesi gereken bir konu...RKS alıp motorlarının SUZUKI motoruna sahip olduğunu zanneden arkadaşlar var...bu şekilde kandırılan diyelim...

amaninmb
28 Haziran 2013, 03:36
güncellenmesi gereken bir konu...RKS alıp motorlarının SUZUKI motoruna sahip olduğunu zanneden arkadaşlar var...bu şekilde kandırılan diyelim...

Arora YeBeRe alıp Yamaha zanneden,
Kuba'nın Kuba markası ve yanında Puro ikram edilecek olmasını düşünen,
Honda alıp Porsche motorlu olan ,
BMW ' ye binip Mercedes E200 motoru takan,
Şahini olup Doğan'a benzetmeye çalışan,
kapının önünde duran Ford ka'nın logosunu hunharca kesip alan insanlar var hacı....
Yok Honda alııp porsche motorlu sanan insanları anlarım ama Ka'nın logosunu nerene sokacan... pardon takacan... yada monteleyeceksin hay vicdansız-insafsız... dana... anfibik....... ************* ::rantinp:::ranntign::angry2::

alp_tunay
28 Haziran 2013, 03:58
Rialliye suzuki motoru diyen mi ararsın ,
Salcanoya YBR diyenmi ararsın ,
memlekette hep bi marka özentisi...
Bu kadar da olmazki canım.... :queen:

ero__
28 Haziran 2013, 10:32

Bunları da çin fanatiklerinin yapmasını, sonra çin düşmanlarına (bana) hırlamasını hiç anlamam ya neyse :)

Samet Ağır
28 Haziran 2013, 11:11
konuyu daha yeni gördüm..
ama kabahat sende kardeşim..sen nasıl takıcan o devir saatini??beceremezsin sen..onun üstünde suzuki motoru var..kolaymı öyle?? eehheeyyyy ahey ahey aheeeyyyy....:pl::queen::flower::queen::queen:

alper_sahin
29 Haziran 2013, 00:07
sana öyle kendini çakal zanneden bildiniz kro denk gelmiş. motorun fiyatı 4.850 TL. daha uygunada bulabilirsin.

- Bence Bazı arkadaşlara motor bloğunun suzuki olduğu çok gelmiş olucakki yok değil yok kendinizi kandırın gibi ifadeler kullanıyorlar hayır anlamıyorum adam kendi sitesinde öyle diyor bayilere böyle deniyor kim yalanla dolanla iş yapar kimse bir tarafından uydurmuyor bunu motoru zaten kanuni ile kıyaslıyanın hali haraptır onu diyim yani gerçekten diyim o kadar çok araştırdım yabancı forumları okudum üreticinin dibine indim çıktım..

Arkadaşlar öğrenin bilgi iyi şeydir kafadan tersleme ile olmaz - ben matıken yaklaşıyorum olmasının mümkünü yoktur diyenler ( kendinizi azcık geliştirin abi böyle yürümez )

biri bana çıkıpta sadece motor bloğu somunlarında iz var diye komple motor bloğu ÜCRETSİZ değişen bir firma gösterin. şuan yeni en uzun km yapmış makinesi 20bin adam bakım hariç kuruş masraf yapmadım diyor serviste benim makinem 10bin de bende bakım hariç benzin koy gez kuruş masraf yapmadım sağına soluna

Adanada zabıtalara 320 adet rks 200 titanic verildi arayın camgöz bisikleti sorun bu rks firmasının ilk teknik servisidir iç içedir kurucu firma ile 1 dk konusun samimi bir şekilde anlatsın size sağlammı nerden alındı nerden geliyor diye.

kimse motoru bişe zannetmiyor sadece Cahil İnsanların ( zealsunla mondial le arora ile bir tutmasından yakınıyor )

motor hejiang qianjiang motorcycle fabrikasından çıkma - ve bu marka bu fabrikada benelli motorlarını üretiyor dikkatinizi çekerim....

http://www.mellipic.com/wp-content/uploads/2012/01/mellipic-com-Motor-Benelli-1.jpg

fearless06
29 Haziran 2013, 00:16
Yaşadığın durum hakkında güzel yorumun için teşekkürler. Ankara da YIBA çarşısı esnafı motosikletten fazla anlamayan daha çok bisiklet üzerine yoğunlaşmış tiplerdir. Muhtemelen mont sorduğun kişi dükkan sahibi değil yanında çalıştırdığı bir tiptir. Tahmin edebiliyorum yaşadıklarını:queen:

satoyama
29 Haziran 2013, 00:23
samapazarının kabzımalından motosiklet satıcısı olursa böyle olur..

ne bekliyorsun?

sirkecide taraş motorun yanında bi çinlici var orada 250 lik bir çin ölsü scooter var bildiğin plstik döküm yığını al elinde kalsın o derece. hala satılmamış duruyor.

piyanist_irf
29 Haziran 2013, 00:50

kör kimi tutarsa abicim işine geliyosa :)

albaywolf
29 Haziran 2013, 01:22
Yebere diye model mi var yav? Ben de Ybr alırsam gırgır olsun diye ön tarafa YeBeRe yazdıracaktım :)

Uway
29 Haziran 2013, 01:58
Yiba daki rks bayi nin adı Işıl motor.Tırt bir yer.Dediğiniz gibi bisikletçi.Dükkanındaki ikinci el rks 150 nin sahibinden.com da olduğunu bile benden öğreniyor bişey bildiği yok.O yiba çarşısının oralarda bir kanuni bayi var ayrıca.Görseniz evlere şenlik..Yanında salcano satan yer var tuğlalardan bayi yapmış kendine sanki ucra bir köyde bisiklet tamircisi yanda inekler falan horozlar otluyor..bisikletler yanda motorlar ayrı bir yanda..adı üstünde bisikletçi.Fileli mont almak için o tarz yerlere gidilmez.Ulus'ta ne işin var.Konrad Adaneur caddesindeki motomax ankara şubesine gideceksin eğer seçerek almk istiyorsan.