PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrası yaşadıklarım

Sayfa : [1] 2

yashukawa
03 Mayıs 2012, 11:12
arkadaşlar herkese merhaba 31 martta kaza yaptım kazanın oluş şekli şöyle
ana yoldan gidiyorum ara sokaktan bir araç ana yola çıkıcakken duruyor bende beni gördü durdu zannettim devam ettim frenden çektim elimi tam o sırada aniden yola çıktı ve yine durdu meğer aracını stop ettirmiş 2 defa aramızda 15 metre vardı yada yoktu ya aracın ortasından vurucaktım artık arka camdan mı girerdim içeriye aracın üstünden mi uçardım bilmiyorum baktım durmicak aramızda 5 metre felan kaldı yatırdım motoru ben 2 takla attım motorum arabanın arka jantına denk geldi düşünce motorumda çizikler oluştu sadece janta vurunca motor o darbenin etkisiyle ön far ve sağ karenaj bağlantı yerinden kırıldı montumu herzaman giymezdim o gün giymiştim allahtan yoksa dirseğim omuzum felan düşünemiyorum kolumun halini kaskı söylemiyorum zaten kaskım allahtan çok iyi çok memnunum (agv gp-1 kullanıyorum) kaskımın camı çizildi iyice yeni cam almak zorunda kaldım neyse olay yerinden 2 fotograf
http://img826.imageshack.us/img826/5297/31032012307.jpg
motorum yerdeyken
http://img842.imageshack.us/img842/5987/31032012309.jpg
olay yerinden sonra trafik geldi tutanak resim felan hallettik servise çektim motorumu

http://img189.imageshack.us/img189/2902/31032012317.jpg
http://img823.imageshack.us/img823/6209/31032012316.jpg
servise çektikten sonra motorumu 1 hafta eksperi bekledim dosya tramere gitti 1 haftada onu bekledim telefonla aradım tramer sonucunu öğrenmek için bana %100 siz suçlu çıkmışsınız dedi şok oldum nasıl olur adam çıkıyo önümde yolun tam ortasında duruyo ama ben kabahatli bulunuyorum ama alıştık artık canım ülkemizde böyle şeylere ama tramerde tutanak sorgula dediğimde çıkmıyor herhangi birşey onu anlamadım :silent:

madem dedim geldik servise arka jantım çukura girince hafif eğilmişti onu yaptırdım jantı söktükten sonra bu hale geldi motor içim acıyo her bakınca
http://img824.imageshack.us/img824/2858/05032012264.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/1826/02052012340.jpg
allahtan motorun şasesinde herhangi bi sıkıntı yok sadece plastik parçalar değişecek

yeni elcik denge topuzu aldım alt sakalı beyaza boyattım daha 2.000 km de olan motorum baya bi elden geçti kendi hatamdan olsa içime dert olmayacak başkalarının hatasını ben çekmekten sıkıldım ailem illaki sat o motoru demeye başladı 1 aydan fazladır motorumdan ayrıyım üsütne yetmezmiş gibi honda amca farın yanında bulunan iki küçük parçanın birinin haftaya diğerinin mayıs sonunda ellerinde olacağını belirtti o zaten benim çıldırmama yetti tamam parça uygun servis uygun ama 3 hafta parça bekledim gelen parçalarda eksik ama allahtan çok önemli parça değiller eskilerini takmaya karar verdim zaten çokta bi hasarları yoktu hafif çatlakları vardı bunları anlatmak istedim okuduğunuz için teşekkürler herkese iyi forumlar

Yuce123
03 Mayıs 2012, 11:24
geçmiş olsun tekrardan.motoruna oluşan hasar tamir ediliyo elbet gördüğün gibi önemli olan sana bişey olmadığı.Bekleme duygusunu iyi bilirim bende motoru düşürdükten sonra parçalarını 1-2 hafta bekledim değişik bi duygu yaşıyo insan hava günlük güneşlik ama sen motoruna binmek yerine yürüyerek dolaşıyosun dışarda falan :)

serotizm
03 Mayıs 2012, 11:25
Büyük geçmiş olsun :(
Sizin suçlu bulunmanız olacak iş değil.

Lucas
03 Mayıs 2012, 11:26
Siz nasil suçlusunuz bu kazada anlamadim. Yani tum masraflari siz mi üstlendiniz? Eger oyle ise itiraz edin bence, bariz fotograflarda hersey.

dürümdöner
03 Mayıs 2012, 11:28
rapora ne yazdın bilmiyorum ama yanlış tutmuşsunuz arkadaşım senin hatalı çıkmanın tek sebebi o..sigorta resünans mı ne zıkkım birliği var oraya bir itiraz dilekçesi yaz kaza raporun tekrar incelensın..

djan
03 Mayıs 2012, 11:30
Geçmiş olsun toprağım, Allah daha büyük kazalardan korkusun. Tahmini ne kadar masraf çıkarttılar. Neler değişti ayrıntılı yazarsan buradaki arkadaşlar faydalanır diye düşünüyorum

DARADEVİL24
03 Mayıs 2012, 11:31
Büyük geçmiş olsun

dürümdöner
03 Mayıs 2012, 11:35
rapora da senin tek yazacağın sey..şeridimde kurallar dahilinde hız limitlerine uyarak ilerlemekte iken araç yan yoldan ana yola yolu kontrol etmeden beni görmeden dikkatsizce ve aniden çıktı..bunu yazacaktin sen haklı çıkacaktın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

o polislere de selam söyle annelerine hayır okutmasınlar adam gibi tutanak tutsunlar

kanmix_x
03 Mayıs 2012, 11:43
:pl::jocolor:::evil::::angry2::::miiz1::::yanliss: ::123434::::sas::::zencii::::baaas::::rantinp:::ra nntign::stretche::karma::::exclaim:::gozluk::::huu uh::::whip::::shutup::::pokey::::eviiil::::cekic:: ::xicon_ev::xs26::::tartis::::139::::158::

ImShoT
03 Mayıs 2012, 11:47
Geçmiş olsun

Tolga Can
03 Mayıs 2012, 11:47
Bende bir keresinde evimin önünde araba ile kaza yaptım.
Mahalle arasında 4 yol ağzına geldiğimde önce sağa sonra sola baktım. kimse yok. 1 vitesle kalkayım gideyim derken yolun yarısında sağımdan ekmek arabası bindirdi.
Birde gittim. Köşeye ön tarafı vurdum. kaput kalktı. Benim hız 20. Adamın hız sokak arası 120. 14 mt fren izi vardı. Adam ben normal gidiyordum devirli dedi.
Polis geldi. Mantık olarak sen haklısın. Ancak kanuna göre sağdan gelen haklıdır. diyip beni suçlayarak gittiler. Adamın arabada yumruk kadar göçük.
Benim sağ kapı gidik, ön kaput ölü, araba nerdeyse perte çıkacaktı.

Kısacası senin gibi durumda olduğum zaman asla kendimi yere atmam. Zaten trafik ödüyor. Şöför camından tekeri adamın ağzına sokarım.. :pl:
Hızım yüksek değilsede yavaşla yavaşla derken kapıya hafiften göçük yaparım en kötü ihtimal. Yere atlamak en son seçenek olmalı, diğer araçların altında kalma ihtimalin daha yüksek.

Neyse büyük geçmiş olsun. Standart söz olarak " Cana geleceğine Mala gelsin"

eray_uluyazı
03 Mayıs 2012, 12:02
geçmiş olsun

yashukawa
03 Mayıs 2012, 12:15
herkese teşekkürler
itiraz muhabbetini bilmiyorum ama bana tramere itiraz değil dava açabiliyorsun dediler eksperle görüştüm
tutanakta karşı taraf yolun ortasına geldiğimde aracım stop etti motor sürücüsüde arka jantıma vurarak aracında maddi hasar oluştu diye yazdı ben de ana yoldan giderken aniden çıktı önümde durdu diye yazdım hani gayet açık şekilde onu gösteriyo ama %50-50 deseler eyvallah der insan zaten ışıklardan kalkmışım hızım 40-55 arası birşeydi tam hatırlamıyorum

7 parça değişcek ön far ön farın yanındaki 2 küçük parça ön farı tutan bi parça ön farın üstünde honda yazan 1 parça sağ küçük karenaj ve büyük karenaj parça toplamı=504 tl
masrafları ben karşılıyorum karşı taraf ben ödemem diyo inşallah birdaha çıkmaz karşıma herhangi biyerde gözüm dönebilir kendimi zor zabdediyorum zaten

dürümdöner
03 Mayıs 2012, 12:23
git ağzını burnunu kır karşı tarafın

Zippo's
03 Mayıs 2012, 12:27
Mehmet Ali kardeşim çok geçmiş olsun ya.Valla bakınca içim acıdı.Sende bişey olmaması sevindirici.Değişen parçaların fiyatıda normal bence.Bi ninjan olsaydı 1 milyardan aşşağıya çıkamazdın heralde

yashukawa
03 Mayıs 2012, 12:27
o olacak zaten ama zor tutuyorum kendimi
@Tolga Can
hocam insan düşünemiyo zaten anlattığım olay 3-4 saniye içinde gerçekleşti ben iyiki atmışım yere diyorum zaten yerde taklayı attıktan sonra araca çarptım öyle durdum
@zippos
evet haklısın ninja veya başka bi marka parça fiyatları uçuyo nerdeyse

luthier76
03 Mayıs 2012, 12:29
Geçmiş olsun motorumu şu fotoğraflardaki gibi görmek istemezdim. Neyse size bişey olmamış.

ReiZzZ
03 Mayıs 2012, 12:38
geçmiş olsun keşke arabaya vursaydın biraz aynı şekilde bir kazada ben yaptım bende %100 suçlu göründüm ben yolda ilerlerken sağdan bir araba çıktı beni görünce telaşlanıp yolun ortasında durdu hızım 75-80 di aramızda 20 metre falan vardı frenlere asıldım sonra pat yerdeyim çok bastığım için frenlere ne olduğunu bile anlamadan kendimi yerde buldum neyse polis çağırdık dedim niye ben suçluyum arabayla bir temasın yok dedi kendi kendine düşmüşsün adamın bir suçu yok dediler 10 dakka motoru çalıştırmaya uğraştım çalıştı sonunda bindim baktım ön fren kırılmış sinyallar yok gösterge kırık korkuluk motora yaslanmış öylece gitim 7 km :flower:

beyazit60
03 Mayıs 2012, 12:55
geçmiş olsun ama sizin hatalı bulunmanız çok garip gerçi burası türkiye insan herşeye alışıyor neyse sağlığınıza bişey olmaması önemli olan

scooterist
03 Mayıs 2012, 13:06
sağlık olsun bundan sonra daha dikkatli ol.. vardır bundada bir hayır .. bazen böyle ufak kazalar muhtemel büyük kazalardan koruyor..
ALLAH görünmez kazadan korusun..

Phantaso
03 Mayıs 2012, 13:41
Hemşom Sanırım Motor'a Başlangıç olarak seçtiniz250r'yi.Eğer Öyleyse başlangıç için seçim yapacaklar dikkate alırlarsa sevinirim..Şimdi;
Gerçekten geçmiş olsun..Adınıza çok üzüldüm lakin siz neden %100 hatalı çıktınız anlamadım.Kesinlikle bir dümen dönüyor ortada.Burası türkiye diye geçiştirmeyin hakkınızı arayin.Motorun masrafi çok fazla çünkü..

yashukawa
03 Mayıs 2012, 13:50
Hemşom Sanırım Motor'a Başlangıç olarak seçtiniz250r'yi.Eğer Öyleyse başlangıç için seçim yapacaklar dikkate alırlarsa sevinirim..Şimdi;
Gerçekten geçmiş olsun..Adınıza çok üzüldüm lakin siz neden %100 hatalı çıktınız anlamadım.Kesinlikle bir dümen dönüyor ortada.Burası türkiye diye geçiştirmeyin hakkınızı arayin.Motorun masrafi çok fazla çünkü..
yok hocam başlangıç olarak değil yaklaşık 6 yıldır motor kullanıyorum 125 lik shenda çin malı motosikletim vardı 5 sene bindim çalındı eylülde aldım cbr 250r yi
allah kimseye vermesin kaza bela çok teşekkür ederim herkese

Aragorn78
03 Mayıs 2012, 13:52
Çok geçmiş olsun...

Ramazan Can
03 Mayıs 2012, 14:05
büyük geçmiş olsun........

barış52
03 Mayıs 2012, 14:18
geçmiş olsun. çok sanssız bir durum ve sana denk gelmiş. işte o noktadan 1 dakka önce gecseydin veya 1 dakika sonra gelseydin olmayacaktı. olacagı varmış sana bişi olmamış yeter. malesef ülkemizde böyle trafik işleri. özellikle motorculara ön yargılı yaklaşıyolar polisler bile. olayı detaylı incelemiyolar. benim yaptıgım kazada da adam U dönüşünün yasak oldugu yerde dönmeseydi belkide bana yıkcaklardı sucu:) artık bişi yapamadılar görgü tanıklarıda sagolsun.

cakturkc
03 Mayıs 2012, 14:25
Geçmiş olsun. Yalnız en kısa zamanda dava açarsan senin yararına olur. Bize de emsal teşkil eder.

Ayrıntılı bilgi için
TRAMER- Kaza Tespit Tutanak Komisyonu Kusur Kararına Nasıl İtiraz Edilir! (http://www.adaletinsesi.com/index.php?topic=1292.0)

Tolga Can
03 Mayıs 2012, 15:00
En temizi bu şekilde kaza yapmak, kafan rahat olur :pl:
http://g1205.hizliresim.com/x/3/57nkq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

yashukawa
03 Mayıs 2012, 15:06
Geçmiş olsun. Yalnız en kısa zamanda dava açarsan senin yararına olur. Bize de emsal teşkil eder.

Ayrıntılı bilgi için
TRAMER- Kaza Tespit Tutanak Komisyonu Kusur Kararına Nasıl İtiraz Edilir! (http://www.adaletinsesi.com/index.php?topic=1292.0)
hakkını aratmazlar bu ülkede malını çalarlar hırsız muamelesi görürsün başıma geldi oradan biliyorum etliye sütlüye karışmicaksın yaşıyıp gidiceksin bu memlekette

En temizi bu şekilde kaza yapmak, kafan rahat olur :pl:
http://g1205.hizliresim.com/x/3/57nkq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
aynen ölürsün kesin uğraşmazsın hiç tramer eksper ohh :mrgreen:

_oXXo_
03 Mayıs 2012, 15:09
geçmiş olsun umarım son kazanız olur

Tolga Can
03 Mayıs 2012, 15:12
hakkını aratmazlar bu ülkede malını çalarlar hırsız muamelesi görürsün başıma geldi oradan biliyorum etliye sütlüye karışmicaksın yaşıyıp gidiceksin bu memlekette
aynen ölürsün kesin uğraşmazsın hiç tramer eksper ohh :mrgreen:

Son dk yere atlama, onun yerine zıpla, düşmeninde adabı var. Ellerini çapraz, göğsüne yakın tut. Yerde 3-5 yuvarlanma ile kırık yada çıkık ile kurtarırsın.
Gerisini araç sahibi düşünsün. Oda senle birlikte camdan çıkmazsa tabii :P

kartalizma07
03 Mayıs 2012, 15:13
kardeşim büyük geçmiş olsun
karşı taraf bu kadar mı şerefsiz, onursuz ve karektersiz yaaa, onun ben .... insan der hata bende araç stop etti falan, yazık yaaa walla yazık.
sana bişey olsa napcaktı acaba ve vicdanı rahatmı bu şerefsizin. sen hakkını ara kamera görüntüsü falan varsa civardan baksaydın.
Allah yanına bırakmaz onun. ben sinir oldum. neyse geçmiş olsun tekrar

harun27
03 Mayıs 2012, 15:27
Hemşerim öncelikle çok geçmiş olsun iyki sana bişey olmamıs diyerek söze baslıyorum... Gaziantepten baska yerde motor surmedim ama Gaziantepte sürerken Gaziantepteki otomobil sürücülerinin çoğu (sözüm meclisten dışarı) o kadar davar ki resmen motorluları trafikte hiç saymıyorlar bile kaldı ki sn kim bilir neler demişsindir içinden genellikle otobüs ve dolmuş şöförlerine... Sana tavsiyem sehir içinde mümkün mertebe yürü kimseyle dalaşma (çünkü memleketimin insanına selam versen ne selam veriyon LAN diyecek konuma gelmiş artık millette saygı kalmamış)ve de korumalarını eksik etme sakın... Honda servisi konusuna gelincede bir kaç kez bende gittim biri 1000 km bakımı olmak üzere ellerinden geleni yapmaya çalısıyorlar (Gaziantep Servisi) Ama parça Gelmiyorsa bu kocaelindeki fabrikanın suçudur diyorum... Kazasız belasız rahat sürüşler diliyorum ...

yashukawa
03 Mayıs 2012, 15:35
eyvallah harun benim servisten yana sıkıntım yok zaten ellerinden geleni yapıyorlar genel merkezden şikayetçiyim 2-3 hafta parçayı gümrükten çekemediler ki hala 2 parçam eksik
@tolga
o an insanın aklına gelimyo hacı ya :mrgreen: 3-5 saniyede olup bitiyo kaza dediğin şey
herkese çok teşekkür ediyorum gerçekten sağolun

bY_aLp
03 Mayıs 2012, 15:37
çok geçmiş olsun en büyük kazan bu olsun sende birşey olmaması sevindirici kaskın ve montun resimlerini çekebilirmisin kullanmayanlara ders olsun

turbocharge
03 Mayıs 2012, 15:37
Geçmiş olsun sana birşey olmaması en önemlisi.Garibim motor yerde nasıl yatıyor kulakları kapatmış tavşan gibi yazık:) Bundan sonra aile baskısıda artacaktır motoru sat diye

Tolga Can
03 Mayıs 2012, 15:41
Geçenlerde öyle bir kaza gördüm ki.
Ben bile kitlendim kaldım. Yayalara kırmızı ışık yanıyordu.
Yanımdan mini etekli bir hatun atladı yola karşıya geçmek için. Mıknatıs gibi benide çekecekti ki :joker:
Drank diye solda bir ses. Kafayı sola bir çevirdim. Skoda kıza çarpmamak için fren koymuş. Arkadan gelen fiatta öndekine komuş.
Kız ortada yok. Öndeki amcamın surat ifadesi süperdi. Suratta hafif bir dargınlık. BBu kadar güzel kıza yakıştı mı o kadar.
Ulan biz olsak levyeyi kafaya koyarlar. kız aldı başını gitti. Bizim üzerimize sürerler. Çarparlar, Döverler. kızları es geçiyorlar arkadaş :pr:

quezzap
03 Mayıs 2012, 15:44
Büyük geçmiş olsun. Üzüldüm be :(

acayüp
03 Mayıs 2012, 15:47
Oncelikle gecmis olsun.
Giylttiginiz yon ana yol olmayabilir. Bazen kayitlarda sizin ara yol sandiginiz ana yol olabiliyor. Sokak arasi yerlerde yollari genisligi ile sifatlandirmayin.

Surus esnasinda, hep suphe ile ilerlemek lazim.
Bu satte kim cikar burdan degilde, ya birisi cikarsa surdan mantigi ile gitmek lazim.
Tekrar gecmis olsun.

Alper Kaya
03 Mayıs 2012, 16:00
vala deli oldum sizin suclu cıkmanıza artık geçmişte yaşadığım kazalarda edindiğim tecrübeyle motoru yere atmıycam direk vurucam arabaya çünkü yere attığınızda araba ile temas etmezse bi hakkımız bile olmaz bize olur yazık günah valla motorunuzun parçalarıda uygunmuş allahtan o stopuna bitiğiniz hyo ile girseydiniz kafadan bu kazaya direk parça fiyatları yüzünden pelte ayrılırdı kanuni sağolsun :)

yashukawa
03 Mayıs 2012, 16:06
Oncelikle gecmis olsun.
Giylttiginiz yon ana yol olmayabilir. Bazen kayitlarda sizin ara yol sandiginiz ana yol olabiliyor. Sokak arasi yerlerde yollari genisligi ile sifatlandirmayin.

Surus esnasinda, hep suphe ile ilerlemek lazim.
Bu satte kim cikar burdan degilde, ya birisi cikarsa surdan mantigi ile gitmek lazim.
Tekrar gecmis olsun.
aslında doğru söylüyorsunuz hep temkinli gitmek lazım ama benim gittiğim yol 2 şeritli ana yoldu orası bariz ortada yani

vala deli oldum sizin suclu cıkmanıza artık geçmişte yaşadığım kazalarda edindiğim tecrübeyle motoru yere atmıycam direk vurucam arabaya çünkü yere attığınızda araba ile temas etmezse bi hakkımız bile olmaz bize olur yazık günah valla motorunuzun parçalarıda uygunmuş allahtan o stopuna bitiğiniz hyo ile girseydiniz kafadan bu kazaya direk parça fiyatları yüzünden pelte ayrılırdı kanuni sağolsun :)
hocam stop lambası güzelde fiyatları pahalı hondayı fiyat yönünden ve servis yönünden takdir ediyorum gerçekten ama parçalarımı getirmedi henüz peşindeyim şikayet dilekçesi yazdım ertesi gün aradılar hemen

Geçmiş olsun sana birşey olmaması en önemlisi.Garibim motor yerde nasıl yatıyor kulakları kapatmış tavşan gibi yazık:) Bundan sonra aile baskısıda artacaktır motoru sat diye
aynen sat araba alalım diye tutturdular zaten birde motorun aynaları kapalı değildi yanlış anlaşılma olmasın ben aynalarım açık giderim hep kazadan sonra oldu nasıl olduysa bende anlamadım doğrusu ikisi birden kapandı :)

çok geçmiş olsun en büyük kazan bu olsun sende birşey olmaması sevindirici kaskın ve montun resimlerini çekebilirmisin kullanmayanlara ders olsun
fotoğrafları çekip yayınlarım tabikide ama ders alınacağını zannetmiyorum

harun27
03 Mayıs 2012, 16:17
kardeş aile baskısı değil muhtemelen sennkiside benimki gibi ana yuregidir :) gumrukten çekecegi de 2 3 parça altı üstü bu kadar musteri memnuniyetini kırdıgına degmez bence...

seigen
03 Mayıs 2012, 17:32
Geçmiş olsun.

25 Nisanda benim başıma benzeri geldi. Benim motosiklet de cbr250r. Kırmızı ışıklarda bekleyen bir araç aniden sağa, bir arabanın zor sığacağı boşluğa atıldı. Bütün kaçışları kapadı. Benim hızım yüksek değil ama adam 5 metre mesafede atılınca panik fren yapmama rağmen düşmeme sebep oldu. Araçla aynı hıza gelip çarpmadım ama ya ön tekerlek biraz değdiği için ya da frenleme sonrası ön freni hızlı bıraktığım için sola doğru düştüm. Düştüğüm anki hızım maks. 15 km/h ama sol sinyali ve gidonu baya hasar aldı, sadece yürür haline getirmesi 510 lira tutuyor. Kaza yaptığım yer de berbat bir yer, belki her gün aynı noktada arabalar birbirine değiyor, çarpıyor, çünkü yol sağa doğru biraz genişleyince herkes orayı 3. şerit olarak kullanma derdine giriyor. Yüz kere geçtiğim yer, hep dikkatli giderim ama yüzbirincide dikkatsiz anıma geldi.

Kaza sonrası baktım araç ilerde durmuş ama gitmek üzere. Gidip indirdim, ama tutanak tutmak istemiyor adam. 1 saat bağırış çağırış oldu, kenardakiler düşürdün çocuğu falan diyor, bu onlarla sataşmaya başladı. Bildiğiniz cahil pisliğin teki. Polisi aradık, ama o da gelmiyormuş. Boşuna bekledik biraz, bu arada adam gitti. Ben de karakola gidip taksirle adam yaralama suç duyurusunda bulundum. Artık ifadesi alınacak, sonra savcılığa gidecek dosya. Hiçbir şey çıkmasa bile bütün davalara gelecek artık, yaptığı davranışı yüzünden sonuna kadar gidicem.

yashukawa
03 Mayıs 2012, 18:01
Geçmiş olsun.

25 Nisanda benim başıma benzeri geldi. Benim motosiklet de cbr250r. Kırmızı ışıklarda bekleyen bir araç aniden sağa, bir arabanın zor sığacağı boşluğa atıldı. Bütün kaçışları kapadı. Benim hızım yüksek değil ama adam 5 metre mesafede atılınca panik fren yapmama rağmen düşmeme sebep oldu. Araçla aynı hıza gelip çarpmadım ama ya ön tekerlek biraz değdiği için ya da frenleme sonrası ön freni hızlı bıraktığım için sola doğru düştüm. Düştüğüm anki hızım maks. 15 km/h ama sol sinyali ve gidonu baya hasar aldı, sadece yürür haline getirmesi 510 lira tutuyor. Kaza yaptığım yer de berbat bir yer, belki her gün aynı noktada arabalar birbirine değiyor, çarpıyor, çünkü yol sağa doğru biraz genişleyince herkes orayı 3. şerit olarak kullanma derdine giriyor. Yüz kere geçtiğim yer, hep dikkatli giderim ama yüzbirincide dikkatsiz anıma geldi.

Kaza sonrası baktım araç ilerde durmuş ama gitmek üzere. Gidip indirdim, ama tutanak tutmak istemiyor adam. 1 saat bağırış çağırış oldu, kenardakiler düşürdün çocuğu falan diyor, bu onlarla sataşmaya başladı. Bildiğiniz cahil pisliğin teki. Polisi aradık, ama o da gelmiyormuş. Boşuna bekledik biraz, bu arada adam gitti. Ben de karakola gidip taksirle adam yaralama suç duyurusunda bulundum. Artık ifadesi alınacak, sonra savcılığa gidecek dosya. Hiçbir şey çıkmasa bile bütün davalara gelecek artık, yaptığı davranışı yüzünden sonuna kadar gidicem.
sizede çok geçmiş olsun keşke sizin kadar inancım olsa adalete bende düşerdim arkasına ama insan bi defa soğuyunca olmuyo yıldırıyorlar insanı hakkını ararken haksız oluyorsun

umurcan
03 Mayıs 2012, 18:19
büyük geçmiş olsun hocam neyse ki size birşey olmamış

Bu arada durumunuz varsa kaskınızı da değiştirmenizi tavsiye ederim "kasklar tek kazalık üretilir sandalyeden düşmüş kaza olmuş fark etmez" demişti ileri sürüşteki hocam

yashukawa
03 Mayıs 2012, 18:33
büyük geçmiş olsun hocam neyse ki size birşey olmamış

Bu arada durumunuz varsa kaskınızı da değiştirmenizi tavsiye ederim "kasklar tek kazalık üretilir sandalyeden düşmüş kaza olmuş fark etmez" demişti ileri sürüşteki hocam
kaskın fotografları burda bende düşünüyorum kaskı değiştirmeyi ama çatlak kırık olmadığı için bence idare eder kaskım çizikler var sadece
http://img232.imageshack.us/img232/1998/03052012352.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/1868/03052012351.jpg
http://img851.imageshack.us/img851/452/03052012348.jpg

otopsici
03 Mayıs 2012, 19:55
kardeşim bu olayda sen yüzde yüz suçlusun
hiç boşuna tramer filan anlatma bana
benim en uyuz olduğum şeylerin başında motoru yatırmak gelir
eğer çarpacağın aracın üzerinden uçma ihtimalin varsa hiç bir şekilde yatırmayacaksın motoru
ben ilk kazamda yatırdım sana yapılan muamelenin aynısı bana yapıldı ve birader ortada araba yok sen kendini yere atmışsın dediler
bende ondan sonraki iki kazamda (ki bunun birini kross la diğerini en 500 le yaptım)
direk şoför tarafından kapıya daldım
tabi dalarken ayağı kalkıyorsun ve kendini arabanın üzerine atıyorsun
(bunu yapmak için ama anlık karar vermen lazım ucunda ölmek de var)
motor şoför kapısından içeri sen arabanın üzerinden diğer tarafa
nasıl düşeceğini bilmek çok önemli yoksa kolunu bacağını kırarsın evde döşeklerde antrenman yap popo üzerine ve yana düşme için
tam korumaysan kalkıyorsun yerden gidip bide adama karbon fiber eldivenle ikide yumruk oturtuyorsun
oldu mu sana yaralamalı kaza işte o zaman polis devreye giriyor sen davacı oluyorsun
adama yediği cezanın yanında kapı pencere ve yediği iki okkalı yumruk kar kalıyor
sen mutlu adam yediği kazıktan zevkten mutlu ve sigorta şirketi dahada mutlu
yanlız çarpmadan hemen önce fren yap ki bi metre kadar fren izi olsun

şimdi bunu yazdım yazmasına ama şundan emin olabilirsiniz motoru yatırdığınız sürece suçlu sizsiniz ve bütün masraflarınızı kendi cebinizden ödersiniz
çarpma işine gelince çok tecrübe gerektirir arkadaşlarla aranızda basit bir çinli alıp yolda giderken üzerinden atlama antrenmanı yapabilirsiniz

utkan35
03 Mayıs 2012, 20:46
geçmiş olsun abi...

yashukawa
04 Mayıs 2012, 09:21
kardeşim bu olayda sen yüzde yüz suçlusun
hiç boşuna tramer filan anlatma bana
benim en uyuz olduğum şeylerin başında motoru yatırmak gelir
eğer çarpacağın aracın üzerinden uçma ihtimalin varsa hiç bir şekilde yatırmayacaksın motoru
ben ilk kazamda yatırdım sana yapılan muamelenin aynısı bana yapıldı ve birader ortada araba yok sen kendini yere atmışsın dediler
bende ondan sonraki iki kazamda (ki bunun birini kross la diğerini en 500 le yaptım)
direk şoför tarafından kapıya daldım
tabi dalarken ayağı kalkıyorsun ve kendini arabanın üzerine atıyorsun
(bunu yapmak için ama anlık karar vermen lazım ucunda ölmek de var)
motor şoför kapısından içeri sen arabanın üzerinden diğer tarafa
nasıl düşeceğini bilmek çok önemli yoksa kolunu bacağını kırarsın evde döşeklerde antrenman yap popo üzerine ve yana düşme için
tam korumaysan kalkıyorsun yerden gidip bide adama karbon fiber eldivenle ikide yumruk oturtuyorsun
oldu mu sana yaralamalı kaza işte o zaman polis devreye giriyor sen davacı oluyorsun
adama yediği cezanın yanında kapı pencere ve yediği iki okkalı yumruk kar kalıyor
sen mutlu adam yediği kazıktan zevkten mutlu ve sigorta şirketi dahada mutlu
yanlız çarpmadan hemen önce fren yap ki bi metre kadar fren izi olsun

şimdi bunu yazdım yazmasına ama şundan emin olabilirsiniz motoru yatırdığınız sürece suçlu sizsiniz ve bütün masraflarınızı kendi cebinizden ödersiniz
çarpma işine gelince çok tecrübe gerektirir arkadaşlarla aranızda basit bir çinli alıp yolda giderken üzerinden atlama antrenmanı yapabilirsiniz

şaka gibi adamsın vesselam harbi sabah sabah yarıldım gülmekten
hem diyorsun motorlar arabaya gir hemde arabanın üstünden nasıl atlayacağını bilbirde yetmezmiş gibi ucunda ölmek var diyorsun yok evde yatak döşşek antreman yapmalıymışımda git işini allahını seversen ya alkollümüsün nesin ne yazdığını bilmiyorsun artı motou yatırınca benim çizikler oldu ben arabaya vurunca far vs kırıldı

peki şunuda söylicem o hayvan çıkmasa yola hadi çıktı 1 hayvanlık etti 2.ciyi niye yapıp yolun ortasında duruyo o adam olmasa ben o motoru yatırırmıydım bu sorunun cevabını ver önce başkalarının yaşadıkları üstünde yorum yapmak kolay seninde başına gelsin o zaman bana söylediklerinin aynısını yap ama unutma ucunda ölmek var :king: iyi atlayış yapman lazım

kingcüneyt
04 Mayıs 2012, 09:48
geçmiş olsun kardeş ibis otelın ordan ipek yoluna giden yolda yapmışsın kazayıo eğer adam eski fuarın ordan çıktıysa zaten orası tek yön arabayıda stop ettirip durması cabası olmuş .. G.antepde motor sürmek o kadar zorki bizim angut sürücüler yüzünden..

Felon
04 Mayıs 2012, 09:55
malesef arkadan çarpmalarda çok saçma ama herzaman çarpan suçlu bulunuyor.Benzer bir şekilde bende, durduk yere panik frenle duran 2araca geçirdim %50hatalı bulundum :cherry: Sende birşey yoksa gerisi zaman içinde hallolur ,3hafta çok uzun bir zaman değil aylarca parça bekleyenler oluyor. geçmiş olsun tekrardan