PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arora zorro ar-150-70

Sayfa : [1] 2

lodos80
02 Mayıs 2012, 22:15
arkadaşlar bu motordan almayı düşünüyorum ama teknik bilgileri tam olarak verilmemiş..kullanan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var..yardımcı olursanız sevinirim..

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

mondial 150 mcx le kıyasladım ama bi sonuç çıkaramadım..tek bildiğim mcx in 250 cc bir motor kadar yaktığı..yani benzin düşmanı..

eren özer
02 Mayıs 2012, 22:21
Arkadaşım bende bu motoru alacak oldum ama babamla aramız limoni o yüzden şuanda ne araba nede motor alıyorum bu motor ve bunun Crıeseri avr tamamen Zongshen yapım
Daha bu motor hakkında kötü diyipde başlık açanda görmedim
Ama motoru yakından bayağı inceledim dijital ekran geniş sele kocaman bi depo bayağı kalıplı duruyor fiyatıda sıkı pazarlık yaparsan 3100 tl civarına alırsın

makseli
02 Mayıs 2012, 22:21
mcx 250 cc kadar mı yakıyormuş. yapmayın hocam. başlığı açıp baktınız mı hiç ?

adam motoruna bakmıyor, sıkıntısı var gidermiyor, cebindeki paraya kıyamıyor; sonrada

"x makine yoh yakıyo bea"

sizde pek araştırmamışsınız sanırım. bir kişinin söylediğine bakıp karar vermeyin !
aynı motor aksamı olan makine bende var ve 250 cc aletin yaktığı kadar hiç yakmadım

lodos80
02 Mayıs 2012, 22:32
ben sadece duyduğumu söyledim..haklısın kesin deliller olmadan kesin sonuç alamazsın..şimdi önerin nedir ar 15-70 zorromu mcx mi..aralarında fiyat farkı da var tabi ama fazla değil..

ümit_150_zc
02 Mayıs 2012, 22:32
motorun göstergeleri dijital..
benim kafamda bi soru işareti oldu..
yagmur yagdıgında su deydiginde bu dijital göstergede sorun olmazmı..
ki motor sonuçta çinli orjinal japonların dijital göstergelerde bile sorun çıkabilio ıslanınca..
birde bu çinlide olunca daha çok çıkarır diye düsünüyorum..
normall klasik göstergelerden olsa daha iyi olurdu gibi

lodos80
02 Mayıs 2012, 22:42
haklısın su temasından dolayı kısa devre gibi bir arıza yaratabilir..biz motoru sadece gördük kullanan arkadaşlarla bir dialoğumuz olmadı maalesef..

utkan35
02 Mayıs 2012, 23:11
bu motorun başka bir marka üretimide vardı youtubeda videoları var KASINSKİ COMET 150 TÜRKİYE'DEKİ ADI ZORRO 150

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

2.kez yazıyorum ama buyur bak http://www.kasinski.com.br/produtos-comet-150.php

adem80
02 Mayıs 2012, 23:11
teknik verileri görmeden almayın derim.

lodos80
02 Mayıs 2012, 23:25
teşekkürler utkan35..dediğin gibi aynı..sadece ithal eden firma ismi değişik..motor aksamlarına dikkat ettim ZONGSHEN..

utkan35
03 Mayıs 2012, 18:53
bişey değil kardeş

tamyak
30 Haziran 2012, 11:42
www.galerisayan.com sitesinde bu ürün var üstelik ödeme şartları ve fiyatıda çok uygun merak edenler gidip görebilir.aynı zamanda satış servis ve yedekparça yetkilisi..

serseric
30 Haziran 2012, 17:59
kardeş ben de arora kullanıyorum bilimum diğer markalara göre belki yarım tık daha önde gibi malzeme kalitesi çok iyi değil ama kötü de değil servisi iyi ama yedek parçada çok fazla iş yok parasına göre güzel motorlar üretiyorlar yani tam fiyat/performans ürünü

Ghostrider91
14 Ağustos 2012, 14:47
Arora zorro 150-70 modelini hayran kalarak aldım. Dijital kilometresi ve iri deposna adeta aşık oldum. 220 km oldu derken bi ateşleme sorunuyla karşı karşıya kaldım motor ısındıktan sonra yığılma yapmaya gaz kesmeye rolantide stop etmeye başladı ve en sonunda soğuyuncaya kadar çalışmamaya başladı Sıfır motosikletin deposu söküldü kabloları kontrol edildi Servis önce beyin arzalı dedi başka beynlerde aynı sorunu yaptı buji değişti, buji kablosu değişti bobin değişti kontakta temazsızlık olabilr deyip düz kontak denedik olumlu bi sonuç vermedi park-kısafar düğmelerinin üstndeki elektirk kesme düğmesi arzalı olabilr dedi servis onu iptal etti yine düzelmedi. Dün depoyu yerine koydugmuz saat gecenin 2siydi ve motosikletmden ilk cıvata arttı. Servis bu işi çözemezse ben ne yapıcam? Ciddi bi ateşleme sorunuyla karşı karşıyayım belkide çok basit bişey ama bilmiyoruz. Bilen biri yardım etsin artk

:pr::salut:

Mengu16
14 Ağustos 2012, 14:55
Arora zorro 150-70 modelini hayran kalarak aldım. Dijital kilometresi ve iri deposna adeta aşık oldum. 220 km oldu derken bi ateşleme sorunuyla karşı karşıya kaldım motor ısındıktan sonra yığılma yapmaya gaz kesmeye rolantide stop etmeye başladı ve en sonunda soğuyuncaya kadar çalışmamaya başladı Sıfır motosikletin deposu söküldü kabloları kontrol edildi Servis önce beyin arzalı dedi başka beynlerde aynı sorunu yaptı buji değişti, buji kablosu değişti bobin değişti kontakta temazsızlık olabilr deyip düz kontak denedik olumlu bi sonuç vermedi park-kısafar düğmelerinin üstndeki elektirk kesme düğmesi arzalı olabilr dedi servis onu iptal etti yine düzelmedi. Dün depoyu yerine koydugmuz saat gecenin 2siydi ve motosikletmden ilk cıvata arttı. Servis bu işi çözemezse ben ne yapıcam? Ciddi bi ateşleme sorunuyla karşı karşıyayım belkide çok basit bişey ama bilmiyoruz. Bilen biri yardım etsin artk

Sizinki de şans doğrusu, yada usta beceriksiz. Ben cub motoru 10-15 parçaya ayırdım araba bagajında taşıdım, yeniden topladığımda hiç eksik yada artan parça yoktu :)

viper17
14 Ağustos 2012, 17:38

Katalizörü kontol edin(Motor bloğundaki geriş dönüşüm sistemi). Resimlerini çekip atın hatta ayrıntılı yardımcı olmaya çalışayım.

Şunun benzeri olması lazım.

http://i.imgur.com/0bnaP.jpg

http://i.imgur.com/WzuvL.jpg

Ghostrider91
14 Ağustos 2012, 18:05
Viper 17 teşekkür ederim sorun az önce alternatörden sarkan bi kablodan çıktı şu anda çok iyi umarım bidaha uğraştırmaz.
:pale:

viper17
14 Ağustos 2012, 18:13
Viper 17 teşekkür ederim sorun az önce alternatörden sarkan bi kablodan çıktı şu anda çok iyi umarım bidaha uğraştırmaz.
:pale:

Rica ederim :)

power türk
16 Ağustos 2012, 14:16
Arora zorro 150-70 modelini hayran kalarak aldım. Dijital kilometresi ve iri deposna adeta aşık oldum ve aldım demişsiniz.

bende sizin gibi dijital km+ybr ye göre daha geniş kaslı+150cc olması beni cezbetmişti ve ozaman 2800tl ye alabiliyordum fakat performans ve nekadar hızlı yokuşta 2 kişi nasıl çeker bilgi bulamadığımdan almadım en son bu sene ybr almaya karar vermişken.motorun kullanıcısı olarak titreşim vamı çekiş ve hız nasıl malzeme kaporta kalitesi hakkında bilgilendiribilirsen memnun olurum.ilk motorum 110ft mondial 2005 model hala kullanmaktayım sorunda çıkartmadı rutin masrafları oldu tabi çin dediler dağılır dediler görenler sıfır motor sanıyorlar kullanmaya bağlı olarak ömrü değişiyor . biraz daha kaslı ve seri motora geçme zamanı geldi de geçiyor.

birde serviste parça sıkıntısı varmı satış ve kullanıcı kitlesi nasıl

power türk
25 Ağustos 2012, 22:41
arkadaşlar bu motordan hiçmi satılmadı piyasada ve nette araştırıyorum zorro 150 70 doğru dürüst bilgi yok buradanda cevap alamadım son kez konuyu güncelliyorum.bu kış zorro yada ybr karar vereceğim.gerçek kullanıcılar lütfen bilgi verirlerse memnun olurum

serseric
25 Ağustos 2012, 23:25
ben arora kullanıcısı olarak bu markayı önermem.istersen açıklamaalarıda yaparım

scorpions_59
26 Ağustos 2012, 01:52
ben arora kullanıcısı olarak bu markayı önermem.istersen açıklamaalarıda yaparım

dostum açıklamaları yapsaydın en azından bizdede fikir oluşur biraz.

Tsubasa
26 Ağustos 2012, 02:05
teknik verileri görmeden almayın derim.
ben hiç almayın derim...
baş agrısı sadece

power türk
26 Ağustos 2012, 17:58
bütçem kısıtlı ybr beni zorluyor .arora çevremde de yok başka illerde gördüm olmazsa sırf onları bulup yorum alacağım .teşekkürler.konu yoruma açıktır takip ediyorum

Tsubasa
26 Ağustos 2012, 18:18
bakınız bu has çinli motorların ne yapacagı belli olmaz
birinin freni sorun cıkarır
birinin karbüratoru
random yani :D
o yuzden bulaşma araştır öyle al
yerinde olsam bi tane honda titan alırım
sagına soluna biraz para harcarsın
adem abi gibi 2020 ye kadar binersin :D
arora alsan 2. sene başlar cebini yakmaya

yasin.33
26 Ağustos 2012, 18:26
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-arora-ar-150-70-zorro-dijital-saat-balansli-teknoloji-ustten-eksantrik-95693309/detay/

teknik özellikleri burada var fena bir motora benzemiyor çin japon ne farkeder düzgün kullanmazsan hepsi arıza yapar :)

serseric
26 Ağustos 2012, 21:05
parça sıkıntısı çok fazla dostum nerdeyse 4 ay önce istediğim parça hala yok ortada ayrıca malzeme kalitesi çok kötü her an elinde kalabilir herşeyi

Ghostrider91
01 Eylül 2012, 01:34
Şu anda 770 kmde deli gibi biniyorum vitesli ilk motosikletim. Bundan önce pizzacı kuryesi olarak çalşırken 2011 ybr nin üstnde 17bin küsür km yaptım. Ve bi yamaha modeline göre kıyaslarsak YBR kadar rahat ve Ybr ye göre performansı bariz çok fazla tatmin edici. Dijital göstergesini sorun eden arkadaşlar yağmur çamur hatta benzinlikteki tazzikli su bile etkilemiyor (denendim). 11 bin devire çıkarıyorum sesi gerçekten iyi :D Aldıgımdan beri bi çok kişi sordu bilgi almak istedi dikkat çekiyor sanırm :D Titreşime gelince oyle bişey yok 0 diyebilrim. Vites geçişleri kısa ve yumuşak işçiliğine gelince plastik her aksamında S2 gibi bil logo var nedir bilmiyorm ama kaliteli bi plastik oldugu belli çıt çıt plastik deil. Kaportasında biribirne geçen yerlerinde tırnak yok kalın içi dolu yarım cm uzunlugunda uçlarla birleşiyor ve çok dikkat ettim birbine geçen kaporta parçalarında milimetrik bi kayıklık olmadıgnı soyleyeblrm ve geçtiği yerler kauçuk sıkı geçiyor.

Eeee buda kul yapısı reklammı yapıyosun demeyin gelelim şikayetçi oldgm kısımlara..:D
500 km olduktan sonra canını okumaya başladım diyebilirm 105 km/s hızı ne yaptıysam geçiremedim ama şoylede bi durum var 2. viteste gaza yüklenmeden düz biyerde rolantide harakete geçebiliyodu ::thumleft: :D derken bu durum beni fazlasıyla sıktı yerinden kalkarken hemen 1-2-3 ve 50km/s 8000Rpm bukadarda olmaz demiştim. Arka dişliyi küçülterek bu sorunu çözdüm. şu anda 133 km/s gördü :flower: :D
Oteki bi sorun arka lastiğin tipsizliği gerçekten tipsiz kare dişli 90-90-18 bisiklet tekerleği gibi ama tutuşu mükemmel. Öyle biniyorum şimdilik kısa bi zamanda değiştircem :D
Önemli bi sorunuda çok fazla ısındıgnı fark ettim ve son 500 km ye yakın vites geçişleri zorlaşmıştı. Yağı değiştirnce bu sorunda halloldu.
Deponun altından devir yükseldikçe bi dızırdama sesi vardı o ses beni soğutabilrdi o motordan o seste deponun altındaki radyatör görünümlü şeyin üstüne mont edilmiş 2 tane kornanın gevçek olmasındanmış :flower: onuda hallettik sıktık :D
İlk aldıgımdada fabrika hatası vardı alternatörle ilgili ufak bi sorundu

Sonuç olarak tavsiye ederim. şimdilik çok memnunm diyebilrm. Merak eden arkadaşlara umarm yardımcı olmuşumdur. :) Sormak istediğniz başka bişey varsa buyrun :)

matraxadam
28 Kasım 2012, 01:11
YAKLAŞIK ON AYDIR KULLANIYORUM ZORROYU BU FİYATA BU MOTOR ÇOK İYİ HEM ŞEKİLSİZ ŞEMALSİZ BİR MOTOR DEĞİL O YÖNDEN TATMİN EDİYOR DİKKATLERİ ÜZERİNE TOPLUYOR HEM ÖZELLİKLERİ YÖNÜNDEN ÇOK TATMİN EDİCİ BİR MOTOR EKSİ YANI BENİM İÇİN SADECE İBRENİN DİJİTAL OLMASI BEN İBRENİN HAREKETİNİ GÖRMEK İSTERDİM ŞAHSEN HA DİJİTAL SU KAÇIRIR BOZULUR BUNLAR YALAN DOLAN HABER BENİM MOTOR ONCA SU GÖRDÜ HİÇ BİŞEY OLMADI OLMAYACAK DEMİYORUM AMA ÇATLAK YOK BİŞEY YOKSA NEDEN SU KAÇSIN Kİ :) SONRA YAKITI 110 İLE 150 KURUŞ ARASI YAKIYOR BENCE GAYET İYİ TEK YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİK ÖN DİŞLİ 15 İKEN 16 YAPTIM SEBEBİ MOTOR BİRAZ UZASIN VE AŞIRI ATİK BİR MOTOR AŞIRI GÜCE VERMİŞLER ÇOK SERİ KALKIYORDU BİRAZ YAVAŞLATTIM O KADAR

Ghostrider91
02 Aralık 2012, 19:45
2658 Kmde. .Bakımını 4/4 lük yapıyorum ama. Canını okuyorum 10000Rpm ye çıkarıyorum. Etraftakilern bakması gerçekten hoşuma gidiyor :)

mza
12 Ocak 2013, 15:37
selam arkadaşlar bende 4 gün önce arora zorro aldım 104 km de şuan :)

Ghostrider91
25 Ocak 2013, 16:06
3200 Km oldu aynı şekilde devam. !50 cc lik bir motosiklete göre istdiklerimden çok fazlası var. Bu motosiklet alınır pişman etmez. İlk aldığım zaman sadece hayal kırıklığına uğradım bi fabrika hatası ve o hatayı bulmaya çalışan servis hatırlamak bile istemiyorum. Artan cıvatanın yerini kendim buldum. Garantisinide yırttım attım. Baharı bekliyorum eskişehire gidicem bu aletle.

mza
26 Ocak 2013, 16:44
ön dişliyi bir büyüğünden değişmeyi düşünüyorum acaba nasıl olur ?

serdar1547
26 Ocak 2013, 19:28
ön dişliyi bir büyüğünden değişmeyi düşünüyorum acaba nasıl olur ?
motorun hızlanması yavaşlar,ama eskisine göre daha düşük devirde biraz daha hızlı gider,bayır aşağı maksimum hızı artar başka da ne olur bilmiyorum

mza
27 Ocak 2013, 00:49
zaten kalkıslarda çok atik yavaslarsa sorun olmaz gibi ama kalktıktan sonra hemen 5, vıtes geliyoruz vıtes aralıklar bıraz uzasın ıstıyorum açıkçası :)

serdar1547
27 Ocak 2013, 03:42
zaten kalkıslarda çok atik yavaslarsa sorun olmaz gibi ama kalktıktan sonra hemen 5, vıtes geliyoruz vıtes aralıklar bıraz uzasın ıstıyorum açıkçası :)
ben zamanında 100 lük motoruma yapmıştım...motorda 100 cc cup motoru vardı ön dişliyi bir diş büyüttüm yani yapmak istediğinin aynısını 100 cc motorda yaptım vites aralıkları da uzadı dediğin gibi ama motor eski gücünü yitirdi motora iki kişi binemez olduk,rüzgarda gitmez oldu,tek kişiyle hızlanması yavaşladı ama bütün bunlar motor 100 cc olduğu için olmuştur diye düşünüyorum 150 cc de bu kadar olumsuzlukları yaşamazsın umarım...

mza
27 Ocak 2013, 09:23
hmm bızım motorlarda değiştiren yokmu kesin bi bilgi verse servise sordum en uygun dişli üstündeki daha uygunu olsa muhendısler onu takarlardı felan die konusuyor açıkçası hem değiştirmek istiyorum hemde promlem yaşarım die kurcalamak istemiorum

Mengu16
27 Ocak 2013, 09:33
hmm bızım motorlarda değiştiren yokmu kesin bi bilgi verse servise sordum en uygun dişli üstündeki daha uygunu olsa muhendısler onu takarlardı felan die konusuyor açıkçası hem değiştirmek istiyorum hemde promlem yaşarım die kurcalamak istemiorum
Şehiriçi sürüyosan çok dur kalk yapıyosan dişliyi değiştirme, ama genelde uzun yolda sürüyosan 90km üzeri hızlarda sürüyosan ön dişliyi bi numara büyütebilirsin.

mza
01 Şubat 2013, 21:14
arkadaşlar arora zorronun benzin muslugu hangi yönde olması gerek yedek depo veya ana depo oldugunu nasıl anlıyacam yardımcı olurmusunuz :)

mza
19 Şubat 2013, 23:00
hocam arka dişliyi kaç küçügüyle değiştirdin 133 hızı gördu bızım canavar :P yakında bende değiştirmeyı dusunuyorum kaç diş olması lazım kalkısta sorun olmaması ıcın bılgılendırırsen sevınırım

Ghostrider91
27 Şubat 2013, 19:13
Üzerindeki dişli abartılmış derecede büyük 3. viteste kaldırabiliyodum o dişli varken gerisini sen hesap et. 36 ya düşür önüde bir diş büyüt 1. vites zaten hiç bi işe yaramıyor o dişliyle. 95 i geçmeyen motosiklet dişliyi değiştrdkten sonra 4. viteste 105 yapmaya başladı. Şu da var ben pek sakin binmiyorum genelde 9bin 10bin vites deiştriyorum 11bni geçtiğide oluyor duruma göre iyimi ediyiyorum bilmiyorum :D . Vites geçişleri biraz sıkıntılı Servis herhangi bir yağ koymayı mecbur etmediyse( Ben garantisini yırttım attım) Castrol power Racing1 10-50 yağ kullan en iyi sonucu onda aldım. Aklında olsun yağı 1200ml civarında alıyor. Şu an 4000 km nin üstnde hiç bir sıkıntısı yok. Hayırlı olsun. Kazasız belasız bin inşallah

mza
01 Mart 2013, 20:16
teşekkurler verdiğin bilgiler için dün 500 bakımına göturdum motoru yağı değişti 2000 km de gel dedı adam subob ayarı felan dıe ama daha yep yenı motorda ne ayarsa artık :P ben orjınal dişliyle 5, vıteste 105 göruyorum servıse dışlıyı sordum arkayı 1 küçükle değişiriz felan dedı bıraz daha km yaptıktan sonra valla motor iyi güzel ama bide servislerin dükkanları minicik dükkandan bozma olmasa daha iyi olurdu :)

Ghostrider91
06 Mart 2013, 00:55
1 diş küçükle hiç bişey değişmez ama. Hangi rengini aldın. Benzn musluğundan ben bi halt anlamadım yedek depoda olsa normal depodada olsa benzini bitiryor. Ama musluk yedek depodayken benzin filitrden geçmiyor sanırm. Ben süpap ayarı filanda yaptırmadım. Eşşek gibi gidiyor yakıtıda iyi. Rodajına filanda uymadım ama en kaliteli yağları kullandım.

mza
08 Mart 2013, 17:26
siyah aldım ben benzin 1 litre kadar dibinde kalıo sonra tolda kalıorum :D o dipteki kalan benzini nasıl yakıcaz anlamadım gıttı :) 100 km de 3,3 litre tüektiyor benzini valla ön dişliyi bir büyük yaptırayıım dıorum hız acısından deıl sadece bagırmasın motor azcık uzasın ıstıorum

Ghostrider91
12 Mart 2013, 15:42
benimkinde hiç kalmıyor..

mza
16 Mart 2013, 23:36
deponun sağına bakınca benzinn gözukuo ama motor duruyor çalısmıyor 1 litre ya oluo ya olmuo onu kullanamıorum acaba sorunmu var (deponun sol tarafında benzın hıc kalmıo bakınca görunmuo)

Ghostrider91
22 Mart 2013, 19:36
bugün benzin bitti ışıklarda kaldım. Kahrolası depoda vardı benzn ama bi türlü o benzni kullanmadm ne biçm bi yedek depodur bu

mza
22 Mart 2013, 20:24
deponun dıbınde litreye yakın kalıo benzın onu kullanamıoruz işte onu sormustum acaba bı formulu yokmu bunu kullanmanın :P

Ghostrider91
19 Nisan 2013, 01:09
zorro ya binen yok piyasada. Ön balatalarım bitti ihtyaç olarak ilk yaptığm masraf arkadaşlar 5400 km de. Dahada bitmezdi benim kullanmama bitti. :)

smh61
26 Nisan 2013, 10:13
BENDE VARIM ARTIK 1400 KM DE MOTORUM.ŞU ANA KADAR GÖRDÜĞÜM MAX HIZ 118 KM AMA MOTORDA HİÇ OYNAMA YOK.ORJİNAL TAMAMEN.SORUSU OLABLARIN SORULARINI YANITLARIM.

mza
27 Nisan 2013, 23:08
hocam nasıl yaptın 118 km hızı benım motordada oynama yok 108 zar zor yaptım ben ( 107 kıloyum ) :)