PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : beyler zincir&kilit aldım görüşleriniz

erro
02 Mayıs 2012, 00:22
Beyler iyi geceler;

motor iş yerinde ve yarından itibaren işe motorla gidip gelmeyi planlıyorum...branda ve kilit işini hallettim ama kilit ile ilgili olarak size danışmak istedim. gerçi hırsıza çare değil ama caydırıcılık açısından...ek olarak disk kilidi de var...uygun değilse değiştirebilirim açmadan. motoru koyacağım yer evin arkasında açık otopark, önüne de arabayı çekmeyi planlıyorum...otoparka kamyonet girmesi zor, panelvan anca girer...

http://img441.imageshack.us/img441/2044/img2176y.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/7061/img2175pr.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/5916/img2174i.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/6844/img2173hy.jpg
http://img220.imageshack.us/img220/1690/img2172i.jpg

serseric
02 Mayıs 2012, 00:34
bence çok sağlam bişeye benziyor dostum bununla birlikte motoru sağlam bi yere bağlarsan ön teker dışında sanırım bişey olmaz bende bunun gibi ama 10 mm lik çelik halatı borunun içinden geçirip bişeyler yapmaya çalışıcam boyu ne kadar bunun?

edit: 1,60 cm miş boyu iyi benim içinde bir düşünce oldu boy konusunda kafamda

erro
02 Mayıs 2012, 00:36
1.5 metre...kilit halat sağlamsa bile otoparkta bağlayacağım demirler pek sağlam değil herhalde..bilmiyorum balkon demiri ya da demir korkuluk sağlam noktalar mı?

F54
02 Mayıs 2012, 00:37
adamım sen sen ol motoru adam gibi kilitle bizim bi arkadaş köy de ikamet ettiği için kilit işini fazla takmazdı köy yerinde fazla hırsızlık olmadığı için ama en son motoru çaldılar şimdi ah vah çekiyor kilit sağlam a benziyor:cat:

erro
02 Mayıs 2012, 00:41
valla göz dolduruyor ama binbir türlü yöntemleri var şerefsizlerin...aslında bi de alarm lazım...

Syanur
02 Mayıs 2012, 00:42
Bu tarz kilitleri patır patır açıyorlar netteki videolarda. Marka farketmeksizin. O sebeple şifreli olanlardan aldım bende. Gerçi şifreli olanları da çok rahat açıyorlar ama benimki biraz farklı. Numaralar arasında boşluk oluşmuyor ve açılması mümkün değil bu sebeple.

Benim nane ;

http://www.giant-bicycles.com/_generated/_generated_uk/parts/products/images/430/2011/194.Flex-combo-cable-locks.jpg

Gayet memnunum, ~10 aydır bir sorun çıkarmadı. Boyu 1.85, çok da pratik benim için. Motorun üstünde taşıyorum, gittiğim yabancı yerlerde de çok işimi görüyor. Anahtarı olmaması da avantaj bence..

Karar verirsen, ki tavsiye ederim, pm den görüşelim. Fiyatı ~45 TL gibi bişeydi

erro
02 Mayıs 2012, 00:46
Bu tarz kilitleri patır patır açıyorlar netteki videolarda. Marka farketmeksizin. O sebeple şifreli olanlardan aldım bende. Gerçi şifreli olanları da çok rahat açıyorlar ama benimki biraz farklı. Numaralar arasında boşluk oluşmuyor ve açılması mümkün değil bu sebeple.

Benim nane ;

http://www.wheelworx.ie/image/cache/data/Giant/flex%20combo-500x500.png

Gayet memnunum, ~10 aydır bir sorun çıkarmadı. Boyu 1.85, çok da pratik benim için. Motorun üstünde taşıyorum, gittiğim yabancı yerlerde de çok işimi görüyor. Anahtarı olmaması da avantaj bence..

boşluk oluşmuyo derken anlamadım ne demek istediğini...
yanında taşınabilir olması açısından iyi aslında benim öyle bi şansım yok..sadece kilidi alıp disk kilidi niyetine kullanabilirim...

Mr.cihans
02 Mayıs 2012, 00:46
arka tekerı baglayın en azından sokmesı bıraz daha kapsamlı ewımde kalın kılıt var dısk kılıt alıcaktım 55tl alarlmlı ama bu sıfrelıde guzel bsy motorun ustunde tasınması mukemmel...

erro
02 Mayıs 2012, 00:50
arka tekerı baglayın en azından sokmesı bıraz daha kapsamlı ewımde kalın kılıt var dısk kılıt alıcaktım 55tl alarlmlı ama bu sıfrelıde guzel bsy motorun ustunde tasınması mukemmel...

bende satıcıdan alarmlı disk kilidi aldım ama alarmı çalışmıyo:)

Syanur
02 Mayıs 2012, 00:51
Ya bu şifrelilerin kolayca açılabilmesi ile ilgili bir muhabbet numaralar arasında oluşan boşluk. Bu benim modelde öyle bir ihtimal yok uzun lafın kısası.

Felaket tellalığı yapmayayım ama senin aldığın gibi anahtarlı (her tip anahtar; yuvarlak tip, düz tip, çubuk tip, vs, ) tüm kilitleri daha kolay açıyorlar. Netten çok araştırmıştım zamanında. :)

quezzap
02 Mayıs 2012, 00:52
Bende böyle bir zincir ve disk kilidi düşünüyorum.. Bence gayet caydırıcı.

erro
02 Mayıs 2012, 00:56
Ya bu şifrelilerin kolayca açılabilmesi ile ilgili bir muhabbet numaralar arasında oluşan boşluk. Bu benim modelde öyle bir ihtimal yok uzun lafın kısası.

Felaket tellalığı yapmayayım ama senin aldığın gibi anahtarlı (her tip anahtar; yuvarlak tip, düz tip, çubuk tip, vs, ) tüm kilitleri daha kolay açıyorlar. Netten çok araştırmıştım zamanında. :)

iyice paranoya oldum bi de seninkinden alıp bağlarım amk...fiyatı da cazip geldi..:) hem onu da yanımda taşırım...ayrıca motora da tabela asmam laızm bunlar bunlar var diye ki caysın adam....yoksa azmetmesin birini çözdükçe diğeri için:)

Syanur
02 Mayıs 2012, 00:58
Valla benimkinin en güzel yanı yanımda taşıdığım için içime sinmeyen bir mekanda hemen bağlayabiliyor olmam. Bir de anahtar taşıma-kaybetme muhabbeti yok. İçin rahat olsun ama, seninki de çok caydırıcı, sen önlemini al da gerisi teferruat artık :wiinkk:

lycantrophic
02 Mayıs 2012, 01:01
Disk kilidini alarmlı almanı tavsiye ederim. Hem unutup da disk kilidiyle gitmeye çalışmazsın hem de hırsızlara karşı bir miktar caydırıcılık sağlayabileceğini düşünüyorum.

Muhendis45
02 Mayıs 2012, 01:06
http://www.feyizoglu.com/Alarmli-Disk-Kilidi_45951.html#1 Disk kilidini bundan aldım. Evde denedim, denemez olaydım :S Kulaklarım mahfoldu be arkadaş. 105 desibel gücü var ve sesi çok tiz. Bunu muhakkak al. Ayrıca motoru kurcalayan olursa 3 defa çalıp uyarıyor devam ederse zorlama başlıyor bağırmaya. Kendi kendinede susuyor motoru kurcalama olayı bitince.

Ayrıca zencir güzelmiş dayı, bende nalburcu bir arkadaşımdan nah bilek kalınlığında zencir alacam bugün veyahut yarın bide sağlam bi kilit tamamdır :) Etrafınıda güzelcene kaplattımmı motoruda çizmez. En azından göz korkutur. Kilidin hayırlı uğurlu olsun tekrar.

brds
02 Mayıs 2012, 01:08
hayırlı olsun...
syanur doğru söylüyor bence araştırmadım ama her türlü anahtarı uyduruyorlar...şifre daha iyi gibi...

erro
02 Mayıs 2012, 01:11
http://www.feyizoglu.com/Alarmli-Disk-Kilidi_45951.html#1 Disk kilidini bundan aldım. Evde denedim, denemez olaydım :S Kulaklarım mahfoldu be arkadaş. 105 desibel gücü var ve sesi çok tiz. Bunu muhakkak al. Ayrıca motoru kurcalayan olursa 3 defa çalıp uyarıyor devam ederse zorlama başlıyor bağırmaya. Kendi kendinede susuyor motoru kurcalama olayı bitince.

Ayrıca zencir güzelmiş dayı, bende nalburcu bir arkadaşımdan nah bilek kalınlığında zencir alacam bugün veyahut yarın bide sağlam bi kilit tamamdır :) Etrafınıda güzelcene kaplattımmı motoruda çizmez. En azından göz korkutur. Kilidin hayırlı uğurlu olsun tekrar.

zincir alırken grade 80 ya da grade 100 olmasına dikkat et...kalınlığından ziyade bileşimi ve mukavemeti önemli diyolarlar...bu bahsettiklerim gemi sanayiinde kullanılan zincirlermiş..

Muhendis45
02 Mayıs 2012, 01:15
zincir alırken grade 80 ya da grade 100 olmasına dikkat et...kalınlığından ziyade bileşimi ve mukavemeti önemli diyolarlar...bu bahsettiklerim gemi sanayiinde kullanılan zincirlermiş..

Malzeme ve metalurji möhendisiynen almaya gidicez, o bilirdir herhalde :)

erro
02 Mayıs 2012, 01:24
Malzeme ve metalurji möhendisiynen almaya gidicez, o bilirdir herhalde :)

valla çok güvenme; tıp mezunu nice doktorlar var adamı canından etmeye ramak bırakan:)

motodriftt
02 Mayıs 2012, 01:37
bence güzel kilit dostum fazlada paronayak olma dreksiyon kilidi warsa munuda kilitle git helal paraysa içini ferah tut

Muhendis45
02 Mayıs 2012, 01:45
valla çok güvenme; tıp mezunu nice doktorlar var adamı canından etmeye ramak bırakan:) Sende haklısın :) Bizim nalburcu pek anlar grade ölçüsünden ona göre verir dimi ya :) Bilek kalınlığında zenciride kesmeye kalkan hırsızıda tebrik etmek lazım .)

shooteronur
02 Mayıs 2012, 02:03
helal haram fark etmez çalarlar bu hırsızlar. önlemini almak şart. ben evin bahce duvarını yıkıp kapı yaptım bahçeye koyuyorum. 2 depo benzinim çalındıktan sonra... eşeğini sağlam kazığa baglıcaksın ki, iş işten gecmesin...

TATLIHIZ
02 Mayıs 2012, 08:27
Valla hep aynı seyler

zincir
disk kilidi

ama motorun baglandıgı yer saglam olması + kamera olması eger koyucak yeriniz varsa koyun malesef benim yok alınca otopark a koymayı planlıyorum Genelde o tür yerlerin calınmaya karsı sigortaları var sonra üzülmemek gerekiyor

Bu arada Bi fikrim daha var motoru kendi bahcesi gibi bi yerde olan varsa

Yere 30-35 cm derinlikte
40 Cm uzunlukta Cukur acın Ve o büyüklükte 2 tane demir kestirin ön ve arka teker için Sonra tekerlek genişliginde 2 halka bulun Büyük olsun biraz onların yarısını kesin 4 yarım halka edicek ve onuda demire kaynaklayın Ön ve arka tekeride Oraya sabitleyip İstege göre disk+1 kilid le daha demir vs yere kilitleyin daha güvenli olucaktır

erro
02 Mayıs 2012, 09:53
Valla hep aynı seyler

zincir
disk kilidi

ama motorun baglandıgı yer saglam olması + kamera olması eger koyucak yeriniz varsa koyun malesef benim yok alınca otopark a koymayı planlıyorum Genelde o tür yerlerin calınmaya karsı sigortaları var sonra üzülmemek gerekiyor

Bu arada Bi fikrim daha var motoru kendi bahcesi gibi bi yerde olan varsa

Yere 30-35 cm derinlikte
40 Cm uzunlukta Cukur acın Ve o büyüklükte 2 tane demir kestirin ön ve arka teker için Sonra tekerlek genişliginde 2 halka bulun Büyük olsun biraz onların yarısını kesin 4 yarım halka edicek ve onuda demire kaynaklayın Ön ve arka tekeride Oraya sabitleyip İstege göre disk+1 kilid le daha demir vs yere kilitleyin daha güvenli olucaktır

torak içinde nereye sabitleyeceksin o kadar demiri?
öyle yapama kadar al bi tenekeye beton at içine de bi demir oraya bağlarsın:)

ortadadogulu
02 Mayıs 2012, 10:45
kırılmayacak kilit açılmayacak kapı yoktur. bir çilingir arkadaşım benim kapımda bulunan motorumun bağlandığı master lock un 80 tl lik kilidini bir iddia üzerine yaklaşık 3 dakikada açtı. ( kırdı) sessiz sakin. kimse de ne yapıyorsun demedi. motorumda alarm var. o bile ötmedi. demem o ki bunlar önlemdir. basit kaldır götür yöntemlerine karşı. ama adam yada adamlar motoru götürmeye karar vermişlerse 5 dakikada abbas yolcu.
- motoru evimin önünde giriş katın pencere demirine kilitliyorum
-alarm var.
-motoru ön ve arka cepheden çeken iki adet bina güvenlik kamerası var.
-sokağın girşinde bakkalın iki yönlü çıkışında düğün salonun üç yönlü kamerası var.
artık mondiali de çalacaklarsa yapacak birşey yok. lakin cbr iştah kabartır gibi.
bunlar bir tarafa kilit sağlam en azından uğraştırır.

erro
02 Mayıs 2012, 15:22
gündüzcü tayfanın görüşü ne acaba?

lycantrophic
02 Mayıs 2012, 15:30
Feyizoglundan alarmlı kilit aldım önceki sayfada verilenden. Onu fazlasıyla tavsiye ederim. Motosiklet alarmları da var ama aküyü bitirdiğinden yakındığı için insanlar onu aldım ama taktırmadım. http://www.feyizoglu.com/Deruchi-Motosiklet-Brandasi-Buyuk-Beden-_46563.html#0 Bir de şu brandayı aldım, güzel kamufle ediyor arka tekerden de zincir geçirecek yeri var. En azından gece turlarken gözlerine çarpıp da hadi şunu bir ara götürelim demezler. Ne bağlayacak direk var ne garaj var; zincir filan geçirip idare ediyorum işte. Alarmlı disk kilidi güzel ama; onun anahtarı da bir acayip; açılması daha zor diye tahmin ediyorum. Motorun başka bir tarafından sarsıldığında da devreye giriyor. Tavsiye ederim.

GaCCaLL
02 Mayıs 2012, 16:23

Benim nane ;

http://www.giant-bicycles.com/_generated/_generated_uk/parts/products/images/430/2011/194.Flex-combo-cable-locks.jpg

sen nerden aldıydınki fiyatı iyiymiş aslında seninkinin :sunny:

iyice paranoya oldum bi de seninkinden alıp bağlarım amk...fiyatı da cazip geldi..:) hem onu da yanımda taşırım...ayrıca motora da tabela asmam laızm bunlar bunlar var diye ki caysın adam....yoksa azmetmesin birini çözdükçe diğeri için:)

sakin ol şampiyon :queen: hayırlı olsn bide umarım aklına gelen başına gelmez ilerde..

Tolga Can
02 Mayıs 2012, 16:42
http://www.hepsiburada.com/Liste/autocsi-maksan-motor-ve-bisiklet-kilidi-15-metre-kirmizi-20086/productDetails.aspx?productId=otcsa20086&categoryId=20029248&SKU=OTCSA20086
Bundan bir tane aldım. Arka tekeri gövdeye kitliyorum. Direksiyon kilitli, çıkış kapısı kilitli, kapının önünde doblo var. Çıkması imkansız. Önce dobloyu çekmeleri lazım :)
Bana niyetlenene kadar dobloyu çal. pis hırkıs...!!!

Syanur
02 Mayıs 2012, 22:17
sen nerden aldıydınki fiyatı iyiymiş aslında seninkinin :sunny:

Ahhh moruk ah...

erro
02 Mayıs 2012, 22:36
Ahhh moruk ah...

ben motomax da gördüm sanki bi tane bundan...

c3nk
02 Mayıs 2012, 22:44
2 tanede asma kilit al, youtube ta bakabilirsin her türlü masterlock kilitleri saniyesinde açıyorlar, kafasına koyan hırsız hertürlü kilidi açar önemli olan caydırıcılık birden fazla kilit olursa uğraşmak istemeyebilir, brandada çok iyi bir çözüm.

erro
02 Mayıs 2012, 22:54
2 tanede asma kilit al, youtube ta bakabilirsin her türlü masterlock kilitleri saniyesinde açıyorlar, kafasına koyan hırsız hertürlü kilidi açar önemli olan caydırıcılık birden fazla kilit olursa uğraşmak istemeyebilir, brandada çok iyi bir çözüm.

valla herkes brandayı övüyo ama ben o kadar emin değilim..yani saklama ihtiyacı hissediliyosa hırsızı cezbedebilir aynı zamanda...branda örttüm tabi...