PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Mayıs

Sayfa : [1] 2 3

quezzap
01 Mayıs 2012, 01:45
Tüm Motosiklet.net Ailesinin Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

cbr1100 xx
01 Mayıs 2012, 01:48

Hakça bir düzen ve dünya için....

adem80
01 Mayıs 2012, 01:50
daha hızlı motorlar için :)daha ucuz benzin için, Batsın bu dünya :)

v max
01 Mayıs 2012, 01:53
''Dünyanın bütün işçileri birleşsin''
motur yapsınlar:queen:

nedenamaya
01 Mayıs 2012, 01:55
Molotofsuz, biber gazsız, jopsuz ve gerçek bayram tadında bir gün olur umarım.
İşçinin emekcinin bayramı kutlu olsun...

http://www.prensesemektuplar.com/wp-content/uploads/blogger/_vI3HMXPugsM/SfmmO2LhyYI/AAAAAAAAAAM/drI5pylyoi8/s1600/1mayis.jpg

Karlıyollar
01 Mayıs 2012, 02:05
Ya bu benzine para yetişmez valla altımda 100lük motor bile ne kadar yakıyo bide 600lükler ne kadar yakıyodur benzin 1-1.50 tl olması gerekirken kaç lira insaf ya

151rsfa
01 Mayıs 2012, 02:28
daha kimse paylaşmamış.
http://www.youtube.com/watch?v=ac90A8Jchak

Serkang
01 Mayıs 2012, 03:23
Hak, emek, kardeşlik için. Herkesin kaliteli bir hayat sürmesi dileğiyle. 1 MAYIS kutlu olsun...

Mr.cihans
01 Mayıs 2012, 08:11
goyaa resmı tatıl ben neden calısıyorum acaba baska calısan varmı...

delicocuk61
01 Mayıs 2012, 08:51
devlet memurları ve bazı sendikalı işyerleri çalışmıyor :( resmi tatil ama özel sektör hala iş başında :)

KAYA28
01 Mayıs 2012, 09:53
işçi bayramı hikaye ....

memur bayramı.. 657

K o r @ y
01 Mayıs 2012, 09:58
Tüm işçiler birleşip,:queen: zamları onaylayanların .............. (lütfen boşluğu uygun şekilde doldurunuz)

djan
01 Mayıs 2012, 10:02
1 mayıs işçi bayramınız kutlu olsun.Biz çalışalım memurlar tatil yapsın:cherry:
http://www.youtube.com/watch?v=LHcIy9nVLK8
Bu şarkıyı her 1 mayısta dinlerim,adet oldu benim için, paylaşmak istedim.

aparat
01 Mayıs 2012, 10:02
kan dökülmeden, cop çekilmeden,canlar acımadan düğün tadında 1 Mayıslara....

işçi ve emekçinin 1 Mayıs bayramı kutlu olsun...

draggy
01 Mayıs 2012, 10:25
Tüm dünyanın işçi ve emekçileri, emek bayramınız kutlu olsun..

yürekçe
01 Mayıs 2012, 10:30
Neden liman diyince
Hatırıma direkler gelir
Ve açık deniz diyince yelken?

Mart diyince kedi,
Hak diyince işçi
Ve neden ihtiyar değirmenci
Allaha inanır düşünmeden?

Ve rüzgârlı havalarda
Yağmur eğri yağar?

ORHAN VELİ

Unutmamak, unutturmamak ve unutulmamak adına 1 mayıs bayramı adına yakışır bir kutlama olması dileğiyle

ZIPPIRMAN
01 Mayıs 2012, 11:16
HAMDOLSUN.....gemiciklerede bugün tatilmiş.

Ramazan Can
01 Mayıs 2012, 11:19
işlerin yüzde 90 nı çalışıyor.. gerki kalan kesim ve memur bayramı kutlu olsun.....

yaşar35
01 Mayıs 2012, 12:03
ben gitmedim işe patron kuduruyordur şimdi:queen:

dreamkiller
01 Mayıs 2012, 12:12
İşçi bayramında memurlar tatil yapıyor biz çalışmaya devam.. Neden? Çünkü memleketi biz kurtaracagız.. Özel sektör devam çalışmaya!!!

zeda3000
01 Mayıs 2012, 12:12
Taseronlar icin degil kendi icin calisan bir Turkiye icin , kutlu olsun. Umarim taslar , yumruklar ile degil , sesler ve sloganlar ile izini birakan bir kutlama olur.

myhammer
01 Mayıs 2012, 12:14
Bende çalışıyorum bayram sadece lafta neyin bayramı bayramlik bu durumumuzmu var vergiler ,benzine yapılan zamlar vs.. bunlar düzeedikce gerçek bayramlar hayal. Bayramsa bugun. Ozaman bayramimiz kutlu olsun jopsuz biber gazssiz bir gün diliyorum

Ahmet N.
01 Mayıs 2012, 12:57
işçiye mi bayram,memura mı bayram?
gerçek hak sahipleri işbaşında,ter dökmeye devam ederken;haftada 2 gün tatil,yılda 1 den 3 aya kadar izin yada tatili olanlar bayram kutluyor...

kartalizma07
01 Mayıs 2012, 13:22
1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Bayramı kutlu Olsun

http://img4.ressim.net/out.php/i5677510_1my-jpg (http://www.ressim.net/i/5677510)

nedenamaya
01 Mayıs 2012, 13:30
İşçinin Emekçinin Bayramı
9iIJZgnT9bI

Lucas
01 Mayıs 2012, 13:40
Esnaf siftah yapmamisken, işçi sürünürken, taşeronlar sömürülürken, memur yan gelip yatarken, ne bayramindan bahsediyorsunuz siz?

luthier76
01 Mayıs 2012, 14:01
Bizde güya patronuz senede 1 hafta tatil. Bu tür bayram tatilleri zaten yok. Olsun çalışmak güzel :)

mehmetmumtaz
01 Mayıs 2012, 15:25
1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Bayramı kutlu Olsun , Ceza infaz Kurumlarında çalışan personelleri unutmadan (şu anda çalışıyorlar)

yürekçe
01 Mayıs 2012, 19:06
Allah'ın ve Amerikanın izniyle bu İŞçi bayramında da mesai bitmek üzere...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Bayramı kutlu Olsun , Ceza infaz Kurumlarında çalışan personelleri unutmadan (şu anda çalışıyorlar)

onlar memur canım kardeşim...

Sinan Er
01 Mayıs 2012, 20:21
Şimdi benim anlamadığım bişey var.

Bordroda işçi ama İşçi bayramında çalışıyor. Emin olmak için bugun bayrampaşa sanayi bölgesine gittim herkes çalışıyordu. Muhtemelen TR nin %80 ninde durum bu
Bordroda memur ama işçi bayramında tatil yapıyor. Bütün bankalar kapalı devlet daireleri çalışmıyor okullar tatıl. Kesin TR nin %100 de durum bu

Gerizekalı olduğumdan şüpheleniyorum.

swath
01 Mayıs 2013, 12:19
Tüm emekçilerin bayramı kutlu olsun, gururla yaşayın, çalışsanız bile.

drtayfun
01 Mayıs 2013, 12:30
Şimdi benim anlamadığım bişey var.

Bordroda işçi ama İşçi bayramında çalışıyor. Emin olmak için bugun bayrampaşa sanayi bölgesine gittim herkes çalışıyordu. Muhtemelen TR nin %80 ninde durum bu
Bordroda memur ama işçi bayramında tatil yapıyor. Bütün bankalar kapalı devlet daireleri çalışmıyor okullar tatıl. Kesin TR nin %100 de durum bu

Gerizekalı olduğumdan şüpheleniyorum.Anlamak o kadar zor değil, sınıf bilinci gelişirse başımızdakiler bizi nasıl yönetecek? 1 Mayıs neden kutlandırılmıyor, her yıl savaş haline dönüşüyor? Patronların hükümeti fakirlerin uyanmasını istemiyor, onlar için en büyük tehlike bu, bunun için ölümüne işçilere saldırıyor, onları işyerlerine hapsediyor, konuyla ilgisi olmayanlara da tatil veriyorlar. O kadar zor değil yani anlamak.. (Bu arada Diyarbakır'daki kutlamalara özellikle bakın, halk bastırınca Devlet nasıl kenara çekiliyor ciddi bir örnektir)

antilop_skul
01 Mayıs 2013, 12:32
çogu arkadas memur tat,l özel sektör calısıyor demiş sendikalasmadıktan sonra hakkınızı aramadıktan sonra calısmaya devam edersiniz bu bayramın amacı işçiyi iş gucunu emegi korumaktır . herkesin İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

aranel
01 Mayıs 2013, 12:34

Kutlama yapmak için izin almamışsınız...Dağılın hemen!
http://www.dusunceatolyesi.com/wp-content/uploads/2013/02/polisin_biber_gazi.jpg

alidgn
01 Mayıs 2013, 12:35
avukatlar ve adlıye bugun calısıyor mu ?

s.e.c
01 Mayıs 2013, 12:36
daha kimse paylaşmamış.
http://www.youtube.com/watch?v=ac90A8Jchak
insanın gözlerinin dolmaması çok zor :(

Olcan138
02 Mayıs 2013, 14:19
Hepimizin işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun. Gelecek yıllarda emeğe daha çok önem ve değer verilen, 'bayram' gibi bayramlar kutlanabilmesi dileğiyle...

phradrel
02 Mayıs 2013, 16:25
bu bayramların kutlanması işte o tatillerde bile çalıştırılan işçiler için önemliydi, izin verilmedi. bakan demiş tatili hak edecek en yaptık diye? işte siz yapmıyorsunuz işçi yapıyor.günde 10-12 saatini işine 2 saatini çocuğuna ayırabiliyor? bu mu hak? bu mu adalet?

ayrıca memur, özel sektör çalışanı, beyaz yaka, mavi yaka gibi ayrımlar yoktur, sadece işçi vardır. bir de onları sömüren patronlar.

Benli
02 Mayıs 2013, 22:45
Yok gerçekten ilginç , işçiler sanayi sitelerinde sigortasız , mesaisiz , hatta aylığını bile alamadan , harbiden sürünüyor !!! dolayısı ile zaten işçi bayramına gidemiyor !.
Gidenlerin çoğu gerçekten memur ve memurların çoğunun eşleride memur , en azından işçi gibi sürünmüyorlar !.

"Taksim de "taksim diye , niye bu uğursuz yerde ısrar edip , ıslanarak dayak yiyiyorlar ve bir sürü eziyete maruz kalıyorlar , hala anlayamadım !!

Devlet te bu memurlara , "kardeşim size "tatil yok , siz işçimisiniz ? diye bir türlü durumu açıklamıyor , hem şehir dışı bir yerde polissiz bir bayram yapılsa hiç bir şey olmayacak , bu nedir yaa !

COQ
03 Mayıs 2013, 00:46
Devlet te bu memurlara , "kardeşim size "tatil yok , siz işçimisiniz ? diye bir türlü durumu açıklamıyor ,

Neyi açiklayacak devlet?
Memur isçi degil mi?
Emekçi degil mi?
Isçi deyince akliniza nasil bir sekil geliyor?
Daha önceki tartismalarda da rastladim.
Memura ne oluyor diyenler,
gerçek isçiler ogün çalisiyor diyecek kadar izandan yoksun beyanlar.
Bu nasil bir mantalitedir ben anlamakta güçlük çekiyorum.

Günlük mesai harcayan ve bu mesaisinin sonunda kazanci baskalarinin elinde olan herkes isçidir, emekçidir.
Yani memurun da patronu vardir.
Bu yanilgidan kurtulun.
Memur,
devlete çalisan isçidir.
Uzayli degildir.

"Taksim de "taksim diye , niye bu uğursuz yerde ısrar edip , ıslanarak dayak yiyiyorlar ve bir sürü eziyete maruz kalıyorlar , hala anlayamadım !!

Neden biliyormusunuz?
çünkü Bundan 36 yil önce,
bugün toplanan kalabaliklarin sahip olduklari haklari alabilmek için Taksim'e giden topluluklardan tam 34 kisi hayatini kaybetti.
Bu bir vefa borcudur.
Siz vefat eden yakinlarinizi anmak ya da dua etmek için, dag basina mi gidersiniz,
mezarlari basina mi?
Sizin için ölenler için
islanmissiniz, gaz yemissiniz,joplanmissiniz,
çok mu?
Onlar öldüler........

Mengu16
03 Mayıs 2013, 00:48
Neden biliyormusunuz?
bugün toplanan kalabaliklarin sahip olduklari haklari alabilmek için Taksim'e giden topluluklardan tam 34 kisi hayatini kaybetti.
Bu bir vefa borcudur.
Siz vefat eden yakinlarinizi anmak ya da dua etmek için, dag basina mi gidersiniz,
mezarlari basina mi?
Sizin için ölenler için
çok mu?
Onlar öldüler........
O 34 kişinin, Uğur Mumcunun ölümünün hesabını sormayan devlet, turgut özal'ı ergenekon adlı hayali örgütün zehirlediğini iddia ediyor, hem de adli tıp kurumu zehirlenme yoktur dediği halde.

phradrel
03 Mayıs 2013, 01:06
bu taksimde neden ısrar ediliyor soruları duydukça, işte onlar işçi değiller diyenleri gördükçe bilinçten ne kadar yoksun olduğumuzu görüyoruz. bu sistemde ya işçiyiz ya patron. 17 yaşındaki dilan lise öğrencisi ama o da işçi. babası da maaşları ödenmeden işten çıkarılan hey tekstil işçilerinden.

Taksim işçi için kutsaldır. 77'deki kanlı 1 Mayısın hesabı sorulmadan bu hesap da kapanmayacaktır. asıl sorulması gereken işçinin değil polisin orada ne işi var?

Benli
03 Mayıs 2013, 09:24
Neyi açiklayacak devlet?
Memur isçi degil mi?
Emekçi degil mi?
Isçi deyince akliniza nasil bir sekil geliyor?
Daha önceki tartismalarda da rastladim.
Memura ne oluyor diyenler,
gerçek isçiler ogün çalisiyor diyecek kadar izandan yoksun beyanlar.
Bu nasil bir mantalitedir ben anlamakta güçlük çekiyorum.

Günlük mesai harcayan ve bu mesaisinin sonunda kazanci baskalarinin elinde olan herkes isçidir, emekçidir.
Yani memurun da patronu vardir.
Bu yanilgidan kurtulun.
Memur,
devlete çalisan isçidir.
Uzayli degildir.

Neden biliyormusunuz?
Bu bir vefa borcudur.
mezarlari basina mi?
Sizin için ölenler için
çok mu?
Onlar öldüler........

"1977’deki “kanlı 1 Mayıs” için Profesör Halil Berktay “güneş yüzü görmemiş” bir iddiayı ortaya attı:
“Kanlı 1 Mayıs’ın arkasında derin devlet yapılanması yoktu. Sol içinde çeşitli fraksiyonlar arasında bir çatışmadır.”
Berktay da o gün Taksim Meydanı’ndaymış.
Olayların canlı tanığı olarak anlatıyor:
1 Mayıs 1977’de Taksim Meydanı’nda ölenlerin sayısı 36’tıydı.
Bunlardan sadece 3’ü kurşunla öldürülmüştü.
Diğer 33’ü ise silahlar patlayınca çıkan panikte ezilerek hayatlarını yitirmişlerdi.
Ortada ne kanlı bir derin devlet komplosu ne de etrafa gizlenmiş keskin nişancılar vardı.
Sol, kendi rezilliğinden bir mağduriyet efsanesi çıkardı.
Prof. Berktay “sular idaresinin duvarından yaylım ateş açan birilerini ve şimdi adı The Marmara olan otel çatışından kurşun yağdıran keskin nişancılar görmediğini” de söylüyor.
“Solun kendi arasında çatışması sonucu Taksim’e kan bulaştığı” görüşünü ise -özetle- şöyle izah ediyor:
Sol, her biri diğerini burjuvaziye ve CIA’ya hizmet ediyor olarak gören 50 küsur franksiyona bölünmüştü.
En kuvvetlisi tamamen Sovyet çizgisinde olan (TKP) Türkiye Komünist Partisi’ydi.
Taksim’deki gösteri TKP’nin egemenliğindeki DİSK’in kontrolünde gerçekleşti.
Diğer fraksiyonları -örneğin- benimde içinde olduğum Maocu diye bilinen kesimi, halkın kurtuluşunu, halkın yolu veya TİKKO gibi grupları ağına sokmamaya kararlıydılar.
O grupların bazıları “10 bin ölü versek bile gireceğiz ve Taksim Meydanı’nı revizyonistlere bırakmayacağız” diyorlardı.
Prof. Berktay’ın çok net olmasa da anlatımından çıkardığım sonuç “ateş açanların” işte bu alana sokulmayanlar olduğudur.
1 Mayıs 1977 hala yakın tarihin kozmik odasında.
Gerçeğin ne olduğu 35 yıldır ortaya çıkarılamadı/çıkarılmadı.
Prof. Halil Berktay’ın iddiası da olasılıklarından biridir.
Saygın bilim adamı kimliği, bu iddianın mülahazat hanesine “önemli” notuyla kaydı gerekir.
Belki ezber bozuyor ve zihin duvarlarını sarsıyor ama bir düşünün daha 72 saat önce Taksim Meydanı’nda “antikapitalist İslam” pankartlarının açılacağını kim aklından geçirirdi ki?
Demek istediğim o ki Taksim 1 Mayıslarında her şey mümkün." (alıntıdır)
--------------------------------------------------------------

Yine mi aynı tablolar oluşsun isteniyor sayın jog , niçin ölsün insanlarımız ? Bende şunu görüyorum ki o tarihte ki (işçi bayramı )1 Mayıs olayları "işçi değil "öğrenci hareketiydi !! işçi aç bu memelekette bu hareketlere katılmaya güçü yok !!!

Yani zorla "memur la "işçi kavramlarını birbirine karıştırmaya çalışıyoruz ya !!, ben bu düşünceleri hiç anlayamıyorum .
4-5 bin tl aylık al , yazlığın kışlığın olsun + kira gelirlerin olsun , son model araçlara bin , 8 saat çalışma , bilmem kaç gün "böyle tatil yap , sonrada ben "ezilen işçiyim hak istiyorum diye gel , kalabalıkta ezil öl !!, hangi akla hizmettir bu anlayan bir zahmet açıklayıversin ?.

NoMotorNoCry
03 Mayıs 2013, 11:17
1 Mayıs Kölelik bayramınız kutlu olsun.Siz işçilik deyin ben ona kölelik diyorum.Neden mi kölelik?İsterseniz meselenin temeline inelim ve köleliğin (sözde) kaldırıldığı ve bütün dünyaya İnsan Hakları Evrensel Bildirisi diye yaygara yapıldığı yıllara bi gidelim :

1.800'lü yıllar , sanayi ve endüstri devrimlerinin temellerinin atıldığı yıllar.Batı medeniyetlerinin ilk makineleri icat ettiği yıllar.Bütün bu makineleşmenin temelinde yatan buharlı makineler.100 tane insanın yapabileceği işi tek başına yapabilecek güçteymiş.Tabi ki bu makineler suyla çalışmıyomuş.Başlarda bunların yakıtı ağaç ve kömürken , zamanla yerini petrol ve türevlerine bırakmış.Dünyanın milyonlarca yılda ürettiği fosil yakıtları bi kaç yüzyılda tüketecek olan devasa makineler.Ürettikleri güce karşı arkalarında bıraktıkları çevre kirliliği ve sömürdükleri kaynaklar.İşte bu devasa güç üreten makineler icat edilince köle efendileri bakmışlar bizim artık köleye ihtiyacımız yok demişler.Onların karnını doyurmak , ihtiyaçlarını karşılamak yerine 100 tane kölenin gücündeki makineleri satın almak veya üretmek daha mantıklı gelmiş.Artık köleler gereksiz ve sahiplerinin sırtına yük olmaya başlamış.Oturmuşlar kölelerden kurtulmak için bi plan yapmışlar.Bu planın adına da İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi demişler.İçine dışını süsleyerek efendilerine yük olan kölelerinden kurtulma projelerini , köleleri özgürleştirme projesi diyerek bütün dünyaya yutturmuşlar.

Ee sonuç....Özgür olduğunu sanan aptal köle bir iki dolaşmış , bakınmış , aç kalmış.Aç kalınca efendisine geri dönmüş. Efendisi fabrikalar kurmuş.Binlerce kölenin yapacağı işi tek başına yapabilen makineleri varmış.Ancak yine de tamamen el emeği olmadan sırf makinelere bağlı üretim yapmak kolay değilmiş.Az da olsa insana ihtiyaç varmış.Köle efendisi modern köleye gel sen işçi ol demiş.Köle de mecbur kabul etmiş.Eskiden sahibi karnını doyururken şimdi ona para verip git kendi karnını kendin doyur demiş.Köle için farkeden bişey olmamış.Çünkü eskiden de karın tokluğuna çalışıyomuş , şimdi de aynı.Değişen bişey yok.

DEISIS
03 Mayıs 2013, 11:27
1 mayısın taksim çıkarmasının özeti

dün HT de videoda gösteriliyordu.

Bir kız şöyle bağırıyordu: " Sapan için taş kırın,buraya yığın"

Taş atan güya işçi.

Taş atılan işçi-emekçi Polis.

Taşlanan devletin yani bizim polis arabalarımız.

Taşlanan esnaf dükkanları.

Sökülen biz işçilerin vergileriyle yapılan kaldırım ve yol taşları.

Ellerini ovuşturan disk-kesk..

Ellerini başnın arasına alıp ağlayanlar , yaralıların işçi-polis in yakınları..

Bağın canı cehenneme amaç bağcıyı dövmek.

Ve bunlar bizi mi temsil ediyorlar?!! canları cehenneme!

TKP kadköydeydi, Hak-İş başka şehirlerde bildiri verdi.

BİLDİRİ VERDİ..

Taksim işgalcileri ise taş-sopa ve milyon liralık hasar..

Yırtılan deli bekirin yakası...

ilkerabi
03 Mayıs 2013, 11:44
Halil Berktay'ın iddiaları iddiadır sadece.. Özalı zehirlediler neyse bunun dediği de budur. Cep telefonu ile arama yapılarak düşürülen helikopter neyse odur.
Aslanlar gibi telsiz konuşmalarının kayıtları var. Görgü şahitleri var. Otel kayıtları var..
Madımakı yakmaya gidenlerin ellerinde benzin bidonları ile resimleri nasıl mahkemeden kaçırıldıysa bunlar da saklandı..
Taraf gibi tetikçi ve provakasyoncu gazetede ''misyon'' yapıyorlar akılları sıra. Ağababaları elinde beysbol sopası olandır, onu aklamaya çalışıyor Halil hocan da..
Mamayı kimden bulursa bunların sahibi de efendisi de odur.
Çoban Sülü'ye bugün sataşmaları artık ne kadar şaşırdıklarının göstergesidir!

Sabah televizyonu açtığımda alelade yolda yürüyen 3 kişiye , ''sadece çelenk taşıyan'' kişilere ve hatta bomboş sokaklara polisin ver gazı, ver suyu şeklindeki hareketlerini gördüm. Orda bu olay sizin başınıza gelse siz ne yaparsınız?
Güneydoğuda taş atan, molotof atana polis çukulata alırken İstanbulun göbeğinde resmen yolda gidene gaz-cop-suyla saldırıyor polis..
Bir tuhaflık yok mu sizce? 17 yaşındaki kız mı marjinal yoksa polis panzerlerini, belediye otobuslerini yakanlar mı?
Ekmeğini günlük çıkaran binlerce insan var sokaklarda ve o gün para kazanamazsalar ertesi gün açlar!

phradrel
03 Mayıs 2013, 12:03
"1977’deki “kanlı 1 Mayıs” için Profesör Halil Berktay “güneş yüzü görmemiş” bir iddiayı ortaya attı:
“Kanlı 1 Mayıs’ın arkasında derin devlet yapılanması yoktu. Sol içinde çeşitli fraksiyonlar arasında bir çatışmadır.”

genç! biraz sorgula lütfen. güneş yüzü görmemiş iddia dediğin 40 yıldır devlet ve sevicileri tarafından yüksek sesle dillendiriliyor zaten. güneş yüzü görmemiş diyerek manipüle etmeyin. Kanlı 1 Mayıs akabinde bütün gazeteler solcuları suçlamıştı zaten. olayın sonradan devlet tarafından yapıldığı anlaışlmıştır. ki ayrıca failler bulunamamıştır. türkiye tarihinde bir tek devletin parmağı olan cinayetlerin, katliamların failelri bulunmaz!

hala memur işçi ayrımı vardır diyor ya. tey allahım.

KUVVETMİRA
03 Mayıs 2013, 12:13
Neden biliyormusunuz?
Bu bir vefa borcudur.
mezarlari basina mi?
Sizin için ölenler için
çok mu?
Onlar öldüler........

"Ali mescidde öldü, mescide girmeyiz" diyenlerinki gibi uydurmasyon bir iddia.

phradrel
03 Mayıs 2013, 12:16
1 mayısın taksim çıkarmasının özeti

dün HT de videoda gösteriliyordu.

Bir kız şöyle bağırıyordu: " Sapan için taş kırın,buraya yığın"

Taş atan güya işçi.

Taş atılan işçi-emekçi Polis.

Taşlanan devletin yani bizim polis arabalarımız.

Taşlanan esnaf dükkanları.

Sökülen biz işçilerin vergileriyle yapılan kaldırım ve yol taşları.

Ellerini ovuşturan disk-kesk..

Ellerini başnın arasına alıp ağlayanlar , yaralıların işçi-polis in yakınları..

Bağın canı cehenneme amaç bağcıyı dövmek.

Ve bunlar bizi mi temsil ediyorlar?!! canları cehenneme!

TKP kadköydeydi, Hak-İş başka şehirlerde bildiri verdi.

BİLDİRİ VERDİ..

Taksim işgalcileri ise taş-sopa ve milyon liralık hasar..

Yırtılan deli bekirin yakası...

Bir şey soracağım, Taksim vali mutlunun mu İşçinin mi? İşçinin
Kız bağırıyordu dediniz? Kız işçi miydi patron mu? Başka bir seçenek yok. cevap verin lütfen.
Dilan'ı ele alalım babası Hey Tekstil işçilerinden. işsiz. Dilan ise öğrenci. 1 Mayıs'ı Taksimde kutlamak istiyorlar. Taksim işçinin kutsal yeri, polis nesi peki?
Polis emekçi olsaydı adam olsaydı sendiak kuran 7 arkadaşlarının meslekten ihraçlarına göz yummazdı.
Taşlanan sizin malınız değil, devletin malı. Devlet kimin malı sizi nmi? Güldürmeyin lütfen. İşçiye kapanan Taksim AVM'lere açılıyor, sermayeye açılıyor! Devlet egemen sınıfın elinde bir aygıttır. Sizin evinize hırsız girince paraları unut diyen, kardeşinizi öldüren adamı 3 yılda affeden, barajlarla köylüyü haraca bağlayan aç bırakan devlettir benim bahsettiğim. benim bahsettiğim devlet sizin evinizi değil sermayenin şantiyesini korur, benim bahsettiğim devlet dipçikle çocuk döven devlet, benim bahsettiğim devlet 12 yaşındaki çocuğa 14 kurşun sıkan devlet. Bırakın polis vatandaş için varmış palavralarını!

herşeyi geçip tek soru soruyorum. polis neden oradaydı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

"Ali mescidde öldü, mescide girmeyiz" diyenlerinki gibi uydurmasyon bir iddia.

uydurulmamış olanı hangisi?

tigermbz
03 Mayıs 2013, 12:29
merabalar marabalar
epinizin maraba baryamı mübarek olsun