PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KM Endişesi.Kymco-venox

BoreasınOğlu
30 Nisan 2012, 19:21
Öncelikle foruma yeni katıldım merhaba bahanem bir soru sormak oldu.
Ben bu hafta içinde bir kymco venox250cc alacağım ankaradan.Sahibinden.com'da 6500kmde 7.350 ye bir ilan var o ilanın sahibiyle pazarlığa girmeyi düşünüyorum.Ama birde 22.000km de 5.650ye ilan var avaba hangisin alsam diye sizlere sorayım dedim.
Sizce 22bin km yapmış bir motor çok başımı ağrıtır mı?

İlanlar:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-venox-250-carb-sinifinin-en-iyisi-83919221/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-tdm-takasli-82909106/detay

Şimdiden teşekkürler.

quezzap
30 Nisan 2012, 19:51
Valla dostum yanlış yönlendirmek istemem. Eğer 6500 km deki gerçekten çok çok temiz ise o fiyata değer.. Ama 22.000 deki motosikletin durumu iyiyse onuda alabilirsin çünkü aradaki fiyat farkı çok fazla.. Bence 22.000 deki motosikleti bir ustaya göster durumunu iyiyse onu al..
Konu dışı olarak Hyosoung GV250 ye bi göz gezdir istersen.

TATLIHIZ
30 Nisan 2012, 19:52
Km cok önemli deil acıkcası ön tekerden cıkartınmı 10.000 km gez tak gene eskisi gibi olur bence anlayan ustaya ws sor

BoreasınOğlu
30 Nisan 2012, 19:56
Valla dostum yanlış yönlendirmek istemem. Eğer 6500 km deki gerçekten çok çok temiz ise o fiyata değer.. Ama 22.000 deki motosikletin durumu iyiyse onuda alabilirsin çünkü aradaki fiyat farkı çok fazla.. Bence 22.000 deki motosikleti bir ustaya göster durumunu iyiyse onu al..
Konu dışı olarak Hyosoung GV250 ye bi göz gezdir istersen.
GV250'ye de baktım ama Venoxu daha çok kendime uygun gördüm.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler motoru alıp ustaya götüreceğim dediğiniz gibi sonra karar vermek daha mantıklı geldi.

serotizm
02 Mayıs 2012, 09:44
Ben Venox'umu sattığımda 30bindeydi. Periyodik bakım dışında en ufak sorun çıkartmadı.
Kymco iyi bir marka. Eğer canına okumadan kullandılarsa 22bindeki bir motorun sorun çıkartacağını sanmam.
Ama servise göstermekte fayda var. Özellikle motoruna baksınlar. Yağsız susuz kullanılmış mı, yıpranmış mı kontrol etsinler.
Yalnız 22bindeki Venox ederinin altında. Neden fiyatının düşük olduğunu da araştırmak lazım.
Bu mevsimde 6500TL civarında olması fiyatının.

Syanur
02 Mayıs 2012, 10:43
~7000 küsür TL bana çok geldi. Zaten o model bir motorun o km de olması,,, bilmiyorum. Sadece haftasonu gezicisiyse artık...

BoreasınOğlu
02 Mayıs 2012, 12:16
Ben Venox'umu sattığımda 30bindeydi. Periyodik bakım dışında en ufak sorun çıkartmadı.
Kymco iyi bir marka. Eğer canına okumadan kullandılarsa 22bindeki bir motorun sorun çıkartacağını sanmam.
Ama servise göstermekte fayda var. Özellikle motoruna baksınlar. Yağsız susuz kullanılmış mı, yıpranmış mı kontrol etsinler.
Yalnız 22bindeki Venox ederinin altında. Neden fiyatının düşük olduğunu da araştırmak lazım.
Bu mevsimde 6500TL civarında olması fiyatının.
Dediğin gibi almaya gittiğimde ustaya götüreceğim motoru orada da belirtmek istiyorum motorun fiyatının neden düşük olduğunu.Sahibinden.com'da dikkatimi çekti diğerlerine göre fiyatı.

KAYA28
02 Mayıs 2012, 12:19
bence ilk sorun bu sizin kaçıncı motorunuz olsun

başlanğıç motoru ise rodaj yanlış kullanım gibi bir sürü ileriye dönük problemler çıkabilir.

motocycleboyreigns
02 Mayıs 2012, 13:08
Bu motorların egzozları kısadır.Bu nedenle diğer motorlarda yapıldığı gibi sesi toklaştırmak için dış baffle yani susturucu kesildiğinde geri basınç azalacağından uzun vadede motora zarar verebilir.Aklında olsun,egzozu açık olanlara bulaşma.Bir de nadiren sübab-sente-egzantrik kaynaklı sorunlara rastlanabiliyor bunlarda,(yüksek devirli motor ama devir saati yok,acemiler anlamayıp sıkıştırabiliyor motoru sanırım o yüzden)çalıştırıldığında motor bloğundan tin-tin-tin diye vurma sesi geliyorsa bulaşma- zaten usta onu hemen anlayacaktır.

Ha bir de,motor sıvı soğutmalı,biraz gazlayıp fan devreye giriyor mu onu da görmek gerek.

BoreasınOğlu
02 Mayıs 2012, 18:35
bence ilk sorun bu sizin kaçıncı motorunuz olsun

başlanğıç motoru ise rodaj yanlış kullanım gibi bir sürü ileriye dönük problemler çıkabilir.
Tam olarak demek istediğiniz anlayamadım herhalde.Motor tecrübem var ancak hiç motor sahibi olmamıştım bir nevi başlangıç motorum olacak zaten aldıktan sonra da 1-2ay kadar trafiğe çıkmayı düşünmüyorum sakin yerlerde kendimi geliştirmeye devam edeceğim ehliyeti almama da 3 ay var zaten.

djan
02 Mayıs 2012, 18:43
Ağır ve cüsseli bir motordur,performansı da gayet iyidir,eğer çok güvenmiyorsanız kendinize daha hafif motor bakmanızı öneririm.
Venox'un yeri ayrıdır bende:joker:

GaCCaLL
02 Mayıs 2012, 18:46
Sitede üye olan unalx arkadaşımızda vardo ankara topiğinde yazar arada kendisi bir sor belki satmamıştır kendi motorunu ilan koyduğundan emin değilim daha yeni fazer aldı çünki..