PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marmaris-Akayaka Hakkında Bilgi

Gökbörü
30 Nisan 2012, 12:19
Merhaba arkadaşlar TVS Apache RTR150 satın alıp Marmaristen Ören'e geleceğim. Malum Marmaristen aldığım motorun plaka işlemlerini bağlı olduğum emniyet müdürlüğüne yaptırmam gerekiyor ve 1 Mayıs tarihinde gideceğim için elime fatura geçmiyor. Marmaris-Akayaka güzergahı arasında herhangibir polis kontrol noktası var mı. Varsa ve beni bu kontrol noktasında durdursalar problem yaşarmıyım. Malum Fatura ve Plaka yok resmi tatil olduğu için. Ama motosiklet en fazla 30 km'de filan olur

http://www.hizliupload.com/di-RT3N7F73.jpg

Ramazan Can
30 Nisan 2012, 12:26
faturasını bir gün önceden kestirmelisin... aslında 1 mayıstada fatura kesile biliyor.......

ekremz
30 Nisan 2012, 12:31
Marmaris ile Gökova arasında 2 polis kontrol noktası var fakat genelde radar kontrolleri yapılıyor.Şimdiye kadar radara girmem dışında beni durdurmadılar. Kaskını ve koruma kıyafetlerini giyip, motorun faturasını vb evraklarını alarak gidebilirsin sanırım, durdururlar ise eğer memur arkadaşın insafına kalmış bir duruma düşersin.Benim sana tavsiyem plakanı bulunduğun yerden alacak isen eğer, motorun evraklarını al kendi bulunduğun yerde işlemlerini hallet plakanı al ve Marmaris'e gelip plakanı taktırıp kullan.Yada aynı işlemi Marmaris' te yaptır, öyle al git.

Gökbörü
30 Nisan 2012, 12:32
faturasını bir gün önceden kestirmelisin... aslında 1 mayıstada fatura kesile biliyor.......

ÖTV olayı falan varmış. Bir gün öncedende motosikleti göremden kestirmek istemiyorum. başka bir yerde baktım motosikleti devirmiş çizmişler. Görmeden yapmak istemedim.

Marmaris ile Gökova arasında 2 polis kontrol noktası var fakat genelde radar kontrolleri yapılıyor.Şimdiye kadar radara girmem dışında beni durdurmadılar. Kaskını ve koruma kıyafetlerini giyip, motorun faturasını vb evraklarını alarak gidebilirsin sanırım, durdururlar ise eğer memur arkadaşın insafına kalmış bir duruma düşersin.Benim sana tavsiyem plakanı bulunduğun yerden alacak isen eğer, motorun evraklarını al kendi bulunduğun yerde işlemlerini hallet plakanı al ve Marmaris'e gelip plakanı taktırıp kullan.Yada aynı işlemi Marmaris' te yaptır, öyle al git.

İşyerinden izin alamıyorum. Bana kalsa bende aynı fikirdeyim. Mesafe uzak doğrudan gidebileceğim bir yer değil. Sanırım biraz şansa bırakacağız.

ekremz
30 Nisan 2012, 12:49
telefon numaramı özelden yazdım. ola ki yardımcı olabileceğim bir konu olur.

Gökbörü
30 Nisan 2012, 12:57
telefon numaramı özelden yazdım. ola ki yardımcı olabileceğim bir konu olur.
Teşekkür ederim :)

Karlıyollar
30 Nisan 2012, 13:49
Motoru yeni aldım dersin eve götürüyorum dersin ehliyet falan varsa gitmene izin verebilirler ama ekremz arkadaşın dediği gibi memurun insafına kalmış :)

adem80
30 Nisan 2012, 17:15
ören akyaka arasında hiç bişey yok. Yeni geçtim. Bu arada sana haber edemedim. Çünkü 10 dk da gezi kararı aldık. Ulaşmaya bile fırstatım olmadı. Kusuruma bakma artık. Facem sende var. Ordan bakabilirsin. Gökova marmaris arası çevirme falan olabilir.

Gökbörü
30 Nisan 2012, 17:23
ören akyaka arasında hiç bişey yok. Yeni geçtim. Bu arada sana haber edemedim. Çünkü 10 dk da gezi kararı aldık. Ulaşmaya bile fırstatım olmadı. Kusuruma bakma artık. Facem sende var. Ordan bakabilirsin. Gökova marmaris arası çevirme falan olabilir.

İyi olurdu aslında dün yaklaşık 10 kişilik bir grup vardı bizim orada. Bizim ahalidenler mi biliyorum.

Abi artık biradahaki sefere :)

adem80
30 Nisan 2012, 17:35
inşallah planlanmış bi gezi yaparsam hemen arkadaşım. Unutmam korkma. Bu arada herlese açıktır facem isteyen dileyen bakabilir. Adresım alimadem1@hotmail.com
herkes girip bakabilir. Eklemek isteyene engel yok. Bu mt yede yüklemek isterdim ama bilgisayar yok. Sevgiler saygılar.

Gökbörü
02 Mayıs 2012, 11:28
1 Mayıs itibariyle bu TVS Apache almaktan vazgeçerek. Temmuz 15 itibariyle Honda CBR125R almaya karar vermiş bulunmaktayım.