PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet başlangıç

proxima35
29 Nisan 2012, 23:26
iyi akşamlar. motosiklete başlamak istiyorum. amacım haftasonları şehirdışına eşim ile birlikte gezi amaçlı seyahatler düzenlemek. daha önce vitesli motor tecrübem yok. başlangıç için ne yapmam gerekli. malum eşimi 125 lik bir motora bindirip şehirlerarası yolda yok hararet yaptı, yok arıza yaptı gibi dertlerle uğraşmak istemiyorum. Aklımda V-strom DL 650 var. ilk başlangıçta çok mu ağır gelir? tabi ilk aşamada bir kaç ay trafik yoğunluğunun az olduğu yerlerde tek başıma çalışmayı planlıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum. herkese iyi forumlar...

quezzap
29 Nisan 2012, 23:30
Altın Elbiseli Adam - Başlangıç Motoru videosunu youtube den izleyiniz.. Motosiklet'e istedikten sonra 650 cc ile başlanır ama sonu ölüm,yaralanma getirir :( önemli olan tecrübedir... İlk önce 250 cc Çift Silindir V motor bi motosiklet bulmanızı tavsiye ederim. Zaten hız sınırı aşmayacağınız için 250cc Şehirler arası gezi için yeterli olacaktır.

erro
29 Nisan 2012, 23:33
hyosung gv 250 siz ve eşiniz için uzun yolda ideal başlangıç motorudur...hayırlı uğurlu olsun:)

kemboo
29 Nisan 2012, 23:49
bence altın elbiseli adamın arkadaşın bahsettiği video ve diğer bütün programlarını izleyiniz. 14 bölüm programı var. hem motor türünü seçmenize hem bilgi edinmenize yardımcı olur. her yönden faydasını görürsünüz. ondan sonra 250 cc ile başlamanız gerektiğini anlıcaksınız :) bu arada çok rahat seyahat edilen maxi scooterlarda var göz atmanızı tavsiye ederim. şimdiden hayırlı olsun

eren1903
29 Nisan 2012, 23:52
Hyosung GV 250 - Hyosung GT 250 Naked. Bi bak istersen. Suzuki inazuma var bi de ama o haziran sonu gelecekti galiba.

Tropiksera
30 Nisan 2012, 00:10
Yok be abicim sana Honda Cbr 1000rr yada Ducati 1098 yakışır sen bunları al en iyisi :farao:

TATLIHIZ
30 Nisan 2012, 08:04
Scooter lede baslayabilirsin bence

Honda Scapy 110
Yamaha Crynus

gercekten 100-110 la gidebilirler yeterlide olabilir bence gezme amaclı istiyorsan

ozrace
30 Nisan 2012, 10:41
DL 650 ile başlamak tecrübesizseniz söylediğiniz gibi biraz ağır gelebilir,ama başlayanlarda yok değil.tabiki önce iyi bir eğitim aldıktan sonra.anladığım kadarıyla enduro istiyorsunuz.ama malesef küçük sınıfta seçenek yok.illaki başlıyacağım diyorsanız DL 650 yerine BMW F650 yi veya KLE 500'ü öneririm DL 650 den daha rahat edebileceğiniz motorlar olduğu için :cat:

proxima35
30 Nisan 2012, 19:27
scooter ile başlayacak kadar da tecrübesiz değilim. moped üstünde büyüdüm sayılır. trafiğe yabancı değilim. sadece vitesli motor tecrübem yok. sanırım honda cbf gibi birşey ile başlamak gerekiyor.

yeleri
30 Nisan 2012, 19:58
4-5 saatlik bire bir egitim alirsaniz ve soylediginize gore 2 tekerlek ustunde bir gecmisiniz var, trafikte bulunmaniz gereken yeri bildiginizi var sayarak sorun olmayacagina inaniyorum.
Sonucta gaz senin elinin altinda olucak keyifli bir hafta sonu gezisi veya hayatini riske atip gazlamak senin elinde.